FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Lech Janerka
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Lech Janerka
Ze co? Lech Jan R.K.?
35%
 35%  [ 7 ]
Nie lubie- dziwne jakies...
5%
 5%  [ 1 ]
Wisi mi- jakos nie zwrocilem za bardzo uwagi...
30%
 30%  [ 6 ]
Dobra muza, wiecej takich artystow
30%
 30%  [ 6 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 5:05 pm    Temat postu: Lech Janerka Odpowiedz z cytatem

Wczoraj bylem na koncercie. Rewelka- a jak powiedzial "Do zobaczenia- no i moze juz nastepnym razem w Polsce" to polowie sali sie lezka zakrecila... Boze, jaka rewelacyjna muza, gral ciezej niz na plytach, dosc progresywnie, klawisze w calosci zastapione przez boska gitare... A jak wlaneli Mitffocha i rzeczy w stylu "Jezu jak sie ciesze"...!
Ja sie cieszylem ze moje ulubione "W naturze mamy ciagly ruch" zagral. Koncert byl boski- polecam kazdemu! Ktos zna? Lubi? Ja w sumie musze przyznac, ze polubilem przez moja dziewczyne, to przez nia poszedlem na koncert (choc gwoli prawdy Janerke widzialem juz w bodaj 1995 na Polach Marsowych)- ale tez nie spodziewalem sie ze bedzie az TAK dobry...!
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem wiele dobrego o Lechu, czy znam, niestety...
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janerka to jest GENIUSZ. W pełnym tego słowa znaczeniu. Jedna z największych indywidualności polskiej muzyki.

Uwielbiam jego płyty - o których więcej napiszę za czas jakiś, bo teraz zajęta mocno jestem - a koncerty uwielbiam jeszcze bardziej (ostatnio byłam w lutym tego roku w warszawskiej Proximie). Żywioł, drapieżność, czaaad, radość, refleksyjność, metafizyka. Trudno to zwerbalizować. Piękno.
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janerka?

I kidney?

Niestety nie znam Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grandville



Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 374

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety - znam.
_________________
Pisanie może być dla kogoś formą, w której najlepiej się czuje, ale to jeszcze nie powód, żeby pisać.
Sławomir Mrożek

idzie
James Cogito
przez świat
zataczając się lekko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Death_On_Two_Legs



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 139
Skąd: Krosno

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam tylko z płyty "Plagiaty". Miałem kilka dni gdzie tylko to u mnie leciało. Świetna płyta. Ciekawa muzycznie i tekstowo. Na pewno wielu z was słyszało w radiu "Rower" czy "Ramydada". Dla mnie jeden z najciekawszych polskich artystów 2005 roku, a "Plagiaty" to najlepsza polska płyta zeszłego roku.
_________________
Death On Two Legs - fan nr 13 Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam takiego kogoś.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze słyszenia znam niestety tylko kilka piosenek. Niektóre z nich uwielbiam, np.: "Klus Mitroch" z genialnym tekstem ("Wszystkim życzymy źle nam z oczu patrzy" albo "Wiele rąk i zbyt mało głów, o faszyzmie łatwo nic nie mówić"), inne mniej np.: "Konstytucje".

Kilka miesięcy temu mój ojciec złapał straszną fazę na "Rower". I nic dziwnego - wszak to arcydzieło nonsensu!!! "Z powodu karambola obsunął mi się strój" Wink Wink

W każdym bądź razie, Lech Janerka znajduje się wysoko na mojej liście oczekujących uważniejszego posłuchania.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
CANDY



Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 292
Skąd: LOST CITY OF GOLD

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On wraz z Wojtkiem Waglewskim to dla mnie wyraz polskiego kiczu od , którego uciekam najdalej jak mogę .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CANDY napisał:
On wraz z Wojtkiem Waglewskim to dla mnie wyraz polskiego kiczu od , którego uciekam najdalej jak mogę .


ShockedShockedShockedShockedShockedShockedShockedShockedShockedShocked

zechcesz rozwinąć?
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Grandville



Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 374

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 12:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
CANDY napisał:
On wraz z Wojtkiem Waglewskim to dla mnie wyraz polskiego kiczu od , którego uciekam najdalej jak mogę .


ShockedShockedShockedShockedShockedShockedShockedShockedShockedShocked

zechcesz rozwinąć?

To przecież jasne: najdalej, jak można = bardzo daleko.
_________________
Pisanie może być dla kogoś formą, w której najlepiej się czuje, ale to jeszcze nie powód, żeby pisać.
Sławomir Mrożek

idzie
James Cogito
przez świat
zataczając się lekko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 12:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najdalej jak można to właśnie Janerka jest od kiczu.
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grandville



Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 374

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lily of the valley napisał:
Najdalej jak można to właśnie Janerka jest od kiczu.

Pozą - owszem.
_________________
Pisanie może być dla kogoś formą, w której najlepiej się czuje, ale to jeszcze nie powód, żeby pisać.
Sławomir Mrożek

idzie
James Cogito
przez świat
zataczając się lekko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daj spokoj- kicz? Kicz to Doda albo Ich Troje. Janerke MOZNA oskarzyc o pretensjonalnosc ale KICZ? Ludzie, sprawdzcie w slownikach znaczenie slowa... Kicz to James Blunt, BTW. Cos wtornego, bezwartosciowego, banalnego... To tak jakby oskarzyc Nicka Cave'a o kiczowate teksty albo Yes o kiczowate pioseneczki... Zreszta, inteligentnym artystom zawsze bylo pod gorke- pozniej tylko narzekamy ze Dody i inne Mandaryny nie schodza z pierwszych stron gazet... Chcemy sie skupic na nieco bardziej "poszukujacym" artyscie? U Janerki widze cos, czego u 90% ludzi obecnych w polskim rynku muzycznym nie ma- ciagle poszukiwanie, ciagle eksperymenty, ciagle proby wyrazenia swojego dziwnego swiata... Kicz to Elektryczne Gitary (ktore nota nbene uwielbiam!), Maryla Rodowicz albo De Mono...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Kicz to Elektryczne Gitary (ktore nota nbene uwielbiam!),

Absolutnie sie nie zgadzam. Jasne,ze zdecydowana wieksozsc utworor Sienkiewicza jesli chodzi o instruemntalistyke to rzeczy latwe,lekkie i przyjemne ale...teksty ma naprwde niebanlne. Nie mozna interpretowac ich w "normalny",doslowny sposob,zawiaraj zawsze ukryta glebie,podwojne znaczenia,przeslanie...A ze na ogol wyrazal on je bardzo protym jezykiem?Coz..geniusz w prosotocie. Czy np. o albumie "Wielka radosc" z 1991 roku mozesz napisac,ze jest kiczem?!
Kiczem z cala pewnoscia sa za to wszelakie jego projekty filmowo,serialowo,teleiwzyjne w ktorych niestety Sienkiewicz ostatnio sie specjalizuje...
p.s.Kiczem tez z pewnoscia nie moga nazwac (dawnej!) maryli Rodowicz ale juz z cala pewnoscia De mono na to miana zasluzyli jak najbardziej!
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O Maryli myslalem glownie pod katem chaltury jaka uprawia teraz (choc "Malgoska" dla mnie chaltura i kiczem byla zawsze...)... Ja powiedzialem wyraznie ze uwielbiam El Gitary! Smile Ale... OK- ale jesli ten surrealizm tekstowy poparty naprawde przebanalnym podklaldem instrumentalnym (trzy akordy na krzyz- w wiekszosci te same i w tej samej kolejnosci!) nie jest kiczem- to tym bardziej kontestujace i czesto egzystencjalne rzeczy Janerki na miano kiczu nie zasluguja... ALE- moze jak cos dla kogos za trudne to najlatwiej nazwac kiczem... Bo trudne toto jest... Dla mnie Janerka to (z zachowaniem wszelkich proporcji) muzyczny odpowiednik Salvadore'a Dali. Kicz?
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ostatnia uwaga to chyba nie do mnie skierowana...Za slabo znam tworczosc Janerki by czuc sie kompetentny w ocenianiu jego jako artysty. W tym temacie wypowidzialem sie tylko i wylacznie w kontekscie Elektryczncyh gitar.
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandville



Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 374

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Dla mnie Janerka to (z zachowaniem wszelkich proporcji) muzyczny odpowiednik Salvadore'a Dali. Kicz?

Twoja indywidualna opinia, która - moim zdaniem - jest po prostu grubym nadużyciem.
_________________
Pisanie może być dla kogoś formą, w której najlepiej się czuje, ale to jeszcze nie powód, żeby pisać.
Sławomir Mrożek

idzie
James Cogito
przez świat
zataczając się lekko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avalanche



Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 94
Skąd: Prox

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Ja powiedzialem wyraznie ze uwielbiam El Gitary! Smile
Dla mnie Elektryczne Gitary to jak tacy posly Beatlesi :]. Kiedyś lubiłem.. Jakieś 8 lat temu... Razz
Co do Lecha Janerki znam tylko jego 2 ostatnie single. Nie zabardzo przypadły mi do gustu, ba nawet ich nie lubię, więc nie zgłebiałem dalej jego twórczości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandville napisał:
Fenderek napisał:
Dla mnie Janerka to (z zachowaniem wszelkich proporcji) muzyczny odpowiednik Salvadore'a Dali. Kicz?

Twoja indywidualna opinia, która - moim zdaniem - jest po prostu grubym nadużyciem.

"Z zachwoaniem wszelkich proporcji" - wez to pod uwage.
Ja z Lechem Janerka po prostu nie przepadam choc..."Jezu jak sie ciesze" podoba mi sie bardzo"! Ale juz np. "Rower" bardzo mi sie NIE podoba.
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandville



Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 374

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

q_michal napisał:

"Z zachwoaniem wszelkich proporcji" - wez to pod uwage.

Wziąłem. Smile
_________________
Pisanie może być dla kogoś formą, w której najlepiej się czuje, ale to jeszcze nie powód, żeby pisać.
Sławomir Mrożek

idzie
James Cogito
przez świat
zataczając się lekko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandville napisał:
Fenderek napisał:
Dla mnie Janerka to (z zachowaniem wszelkich proporcji) muzyczny odpowiednik Salvadore'a Dali. Kicz?

Twoja indywidualna opinia, która - moim zdaniem - jest po prostu grubym nadużyciem.

Ja osobiscie uwazam ze tekstowo jest w tych samych obszarach. Naduzycie? Od kiedy to opinia jest naduzyciem? W ten sam sposob Ty niezgadzajac sie z tym- ja moge twierdzic ze TO wlasnie jest naduzyciem, zwlaszcza slowa kicz. W ten sposob nikt nigdy do niczego nie doszedl Wink
I q_michale- te sotatnie zdanie z poprzedniego postu na ktory odpowiedziales nie bylo skierowane do nikogo w szczegolnosci- bylo po prostu luzno rzucona opinia...

Ja uwazam ze nasz (i jakikolwiek) rynek muzyczny bylby znacznie ciekawszy gdyby bylo wiecej takich dziwolagow jak janerka- nawet jesli inni twierdza ze jest pretensjonalny. Bo to co ja widze to kopiowanie kopii, wszystko takie samo i na jedno kopyto, oryginalnych wykonawcow jak na lekarstwo... I szczerze- co Ci bardziej przeszkadza- Janerka czy Doda? Wink
Zreszta- pewnej czesci tworczosci Lecha nie mozna brac w oderwaniu od TAMTEJ rzeczywistosci lat 80-tych, uwazam ze nabiera ona zupelnie innego wymiaru...
PS
A skoro juz dotknelismy pretensjonalnosci, to tak zupelnie szczerze jest to zarzut ktory CHOLERNIE latwo postawic takiemu na przyklad Emerson, Lake And Palmer... Ktore, zeby nie bylo- tez baaaardzo lubie.
Czy moze mi ktos uzasadnic uzycie slowa kicz? Skoro wyrazona opinia jest oceniona jako naduzycie- chcialbym bardzo poznac kontropinie. Uzasadnienie wyboru takiego okreslenia... Bo bo jesli Janerka to kicz- to jak nazwac warstwe tekstowa "The Lamb Lies Down On Broadway"? Nawet kurcze Gabriel nie wie o czym to cholerstwo jest...!
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandville



Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 374

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Grandville napisał:
Fenderek napisał:
Dla mnie Janerka to (z zachowaniem wszelkich proporcji) muzyczny odpowiednik Salvadore'a Dali. Kicz?

Twoja indywidualna opinia, która - moim zdaniem - jest po prostu grubym nadużyciem.

Ja osobiscie uwazam ze tekstowo jest w tych samych obszarach. Naduzycie? Od kiedy to opinia jest naduzyciem? W ten sam sposob Ty niezgadzajac sie z tym- ja moge twierdzic ze TO wlasnie jest naduzyciem, zwlaszcza slowa kicz. W ten sposob nikt nigdy do niczego nie doszedl Wink

Dlatego podkreśliłem, że to moje zdanie. Szkoda, że nie zaznaczyłeś wcześniej, że chodzi Ci o teksty, bo tu rzeczywiście można dostrzec analogię, jeśli chodzi o "odrealnienie".
Zawsze, kiedy wypowiadam się na temat muzyki - nie mam na myśli tekstów, które w muzyce mają znaczenie drugorzędne.
Muzycznie Janerka (podobnie zresztą jak Waglewski) nie jest w stanie mnie zaintrygować.

P.S. Co do "nadużyć" - o niezliczonych opiniach można (w sensie przenośnym) tak powiedzieć .
_________________
Pisanie może być dla kogoś formą, w której najlepiej się czuje, ale to jeszcze nie powód, żeby pisać.
Sławomir Mrożek

idzie
James Cogito
przez świat
zataczając się lekko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aaaa! No ja wlasnie o tekstach mowilem odnosnie Dalego- zdecydowanie nie o muzyce! Smile Waglewskeigo sam nie lubie- a Janerka na zywo prezentuje sie czasami z niektorymi rzeczami dosc ciekawie... Ten koncert ktory widzialem przedwczoraj byl niezly, gitarzysta byl naprawdew wysmienity i robil niesamowity nastroj...! I bylo to try razy mocniejsze niz na plytach...! I serio- pojedyncze utwory pachnialy wrecz rockiem progresywnym! (i nie bylo to "Jezu jak sie ciesze", ale np "W naturze mamy ciagly ruch")
Naprawde az tak nie zwracasz uwagi na teksty? Floyd? Czy nawet przeciez Dream Theater... Fakt- sam przyznam ze nikt nie bylby mnie w stanie zauroczyc SAMYM tekstem, ale jesli idzie w parze z dobra muzyka to daje naprawde duzo wrazen (ja juz nie mowie tutaj o Janerce tylko ogolnie Wink ). Octavarium powalilo mnie zarowno melodiami jak i tekstem. W taki sam sposob- beznadziejny tekst potrafi mnie od nagrania odrzucic...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandville



Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 374

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Naprawde az tak nie zwracasz uwagi na teksty? Floyd? Czy nawet przeciez Dream Theater... Fakt- sam przyznam ze nikt nie bylby mnie w stanie zauroczyc SAMYM tekstem, ale jesli idzie w parze z dobra muzyka to daje naprawde duzo wrazen (ja juz nie mowie tutaj o Janerce tylko ogolnie Wink ). Octavarium powalilo mnie zarowno melodiami jak i tekstem. W taki sam sposob- beznadziejny tekst potrafi mnie od nagrania odrzucic...

Naprawdę. Jedyny walor, który tekst w utworze muzycznym musi spełniać, to jego "kompatybilność" względem muzyki.
To nie jest tak, że teksty mnie nie interesują - na przykład smaczki Octavarium bardzo mnie poruszyły, ale odbieram je jako pewną otoczkę. Jeżeli poszukuję wartości literackich (których oczywiście nie sposób odmówić niektórym tekstom napisanym na potrzeby płyt rockowych) - wolę sięgnąć po Herberta czy Różewicza. Muzyka musi bronić się sama, bo inaczej szkoda mi na nią czasu.
Smile
_________________
Pisanie może być dla kogoś formą, w której najlepiej się czuje, ale to jeszcze nie powód, żeby pisać.
Sławomir Mrożek

idzie
James Cogito
przez świat
zataczając się lekko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grandville napisał:
Muzyka musi bronić się sama, bo inaczej szkoda mi na nią czasu.

OK- z tym zdaniem nie sposob sie nie zgodzic!!! Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandville



Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 374

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Grandville napisał:
Muzyka musi bronić się sama, bo inaczej szkoda mi na nią czasu.

OK- z tym zdaniem nie sposob sie nie zgodzic!!! Smile

Lubię takie dyskusje (nawet wywołane nieporozumieniem/niezrozumieniem). Smile
_________________
Pisanie może być dla kogoś formą, w której najlepiej się czuje, ale to jeszcze nie powód, żeby pisać.
Sławomir Mrożek

idzie
James Cogito
przez świat
zataczając się lekko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ba- czy nie po to sa Fora Wink
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wiki



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 735

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I know the guy - "Dobra muza wiecej takich artystow".[/list]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra - jeśli kogoś muzyka Janerki nie interesuje, to cóż...jego strata - ale czas może wymienić jakieś tytuły płyt, gdyby jacyś forumowicze mieli ochotę sprawdziś na własne uszy (i dusze) jak smakuje Lech... Smile

Moje słuchanie Janerki zaczęło się dobrych parę lat temu od płyty "Co lepsze kawałki" - czyli składanki największych przebojów. I tę właśnie płytę polecam na początek. Piękne dźwięki, poruszające teksty i wokal, którym Janerka wyrazić potrafi całą gamę odczuć. Kiedy śpiewa na przykład "Nie mów nie - bo będę myślał, że nie" to jest tu wszystko - rozpacz, zaczepność, rozedrganie, ból, bunt, melancholia, prośba, nadzieja... I jak on to robi?!? Na tej płycie można znaleźć dwie najbardziej niepokojące piosenki jakie znam w ogóle, chyba. "Ta zabawa nie jest dla dziewczynek" i "Strzeż się tych miejsc". Tekstowe konkrety: zakamarki, schody, windy i Bar Park - a niepokój mistyczny i wszechogarniający. (Tekst do tego drugiego napisała Bożena Janerka, żona Lecha, która w jego zespole gra na wiolonczeli) (aaa - i jest on o Wrocławiu, więc może także dlatego Fenderek czuje sympatię do Janerki Wink ). Teksty doskonałe i prawdziwe aż do bólu. Ostrzegam - potrafią działać depresjogennie.

Moja ulubiona płyta Janerki to "Historia podwodna". Ulubione piosenki - utwór tytułowy, Niewole, Reformator... Teksty w prostocie mocne:

Pytania są wciąz takie same
Na przykład dlaczego jest źle?
Od kopa do braw
Od gnoju do gwiazd
Tak przecież jest blisko
Że tylko się pytać i śmiać


lub

Pogarda i miłość znów tańczą ze sobą
W tłumie słów
Dzień po dniu
A wolność gdy zechce podchodzi nam
czasem pode drzwi
Skoro świt



A tuż za nią - Klaus Mitffoch oraz Fiu fiu, o których więcej może innym razem. Dużo mnie lubię Bruhahę. Najnowsze dokonanie Janerki - Plagiaty lubię baaardzo, ale zdecydowanie nie polecam tej płyty początkującym, ponieważ jest to Janerka specyficzny, inny, niż na płytach wcześniejszych. Krytykom ta płyta spodobała się bardzo, fanom mniej (także wsród moich znajomych zauważyłam pewne rozczarowanie), natomiast ja uwielbiam ją - także za wspaniały, relaksacyjnie abstrakcyjny wymiar tekstów.

PS. I jeszcze jedno - proszę się nie sugerować "Rowerem" - całe Plagiaty mają zupełnie inny klimat, a ten singiel dość długo mnie wręcz irytował lekko... Ale na przekór temu wrażeniu, kupiłam płytę i nie żałuję.
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek