FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
J.R.R. Tolkien
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jak oceniasz WP
1
6%
 6%  [ 3 ]
2
2%
 2%  [ 1 ]
3
8%
 8%  [ 4 ]
4
8%
 8%  [ 4 ]
5
26%
 26%  [ 12 ]
6
47%
 47%  [ 22 ]
Wszystkich Głosów : 46

Autor Wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 4:10 pm    Temat postu: J.R.R. Tolkien Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy takowy temat już był ale jestem ciekaw waszych opinii na temat tego filmu no i ewentualnie książki.


Dla mnie jako książka cóż się dziwić to arcydzieło. Tolkien ogromnie się postarał i wyszło to co dziś większość ludzi zna.
Film też jest oddany w pełni realiom. Zabrakło kilku momentów, postaci, ale inaczej być nie może. Ode mnie 6
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken


Ostatnio zmieniony przez wasdfg7 dnia Nie Cze 27, 2010 3:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bede bardzo dziwny i powiem...
NIE TRAWIE...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam!

Od tego zaczęła się moja przygoda z fantastyką, spory kawał czasu temu. Kumpel polecał mi wiele razy, aż uległem i pożyczyłem od niego wszystkie tomy. Już się miałem za nie zabrać, ale stwierdziłem, że lepiej pojmę całośc zaczynając od Hobbita. Tak więc oto, po Hobbicie przeczytałem WP, wpadłem na dobre i przeczytałem Silmarillion - cholernie ciężka lektura. Jakis czas później była premiera filmu, na którą obowiązkowo się udałem. Filmy na podstawie najlepszego czytadła XX wieku uważam za bardzo dobre, pomimo oczywistych braków wynikajacych z obszerności trylogii (vide Tom Bombadil).

Wściekam się, kiedy ktoś ogląda film i nie czyta książki, to prawie jak grzech.

W fantastyce siedzę dalej, jak nie w komputerowej grze, sadze Baldur's Gate i jej kuzynostwie, to w książkach R.A. Salvatore (Drizzt Do'Urden). Tolkien jest ojcem współczesnej fantastyki i dziękuję mu za to, nie ścierpałbym, gdyby elfy były dalej małymi skrzydlatymi pierdołami.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem 'Hobbita', a następnie wziąłem się za właściwego 'Władcę Pierścieni'... Po pierwszym tomie miałem dosyć. Nuda panie, dłużyzna... Warsztatowo to-to słabe, fabuła prosta jak budowa cepa (idą, idą... idą... idą).

Film nadrabiał co nieco efektami specjalnymi i klimatem.

Film: 4/6
Książka: 2/6
Razem: 3/6 Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem jak wiele Tolkien poświecił książce jak i całej trylogi z Silmarillion na czele i szanuje. Film hm, podobał mi sie, trzy, cztery moge dać. Z fantastyki wole Heroes'ów III Wink
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
rodzynek2



Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 1336
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

książke 5
Film 2 i to naciągane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CORAX napisał:

Tolkien jest ojcem współczesnej fantastyki i dziękuję mu za to, nie ścierpałbym, gdyby elfy były dalej małymi skrzydlatymi pierdołami.


Mamy mu za co dziękować. Być może gdyby nie on to nie powstałoby ogromnie wielu filmów, książek itp. itd.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wundżun



Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 289
Skąd: znad Bałtyku

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Bede bardzo dziwny i powiem...
NIE TRAWIE...

Yesss! Nie jestem sam! Wink
_________________
Queen Corner online - magazyn o Queen tworzony przez fanów dla fanów!
GOD SAVE THE QUEEN! (and Paul Rodgers)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mack



Dołączył: 16 Lut 2005
Posty: 305
Skąd: Słupsk

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wundżun napisał:
Fenderek napisał:
Bede bardzo dziwny i powiem...
NIE TRAWIE...

Yesss! Nie jestem sam! :wink:


To jest nas już trzech :P Na filmie w kinie zasnąłem ;)
_________________
Music will be my mistress, lovin' like a whore...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo lubie.. nie jestem moze wielkim maniakiem, ale swietnie mi sie czytalo i ogladalo... najpierw widzialem pierwsza czesc, potem przeczytalem calosc + hobbita (po angielsku), a pozniej zobaczylem w kinie wszystkie czesci jednej nocy w wersjach rezyserskich Wink i NIE usnalem hehehe... teraz niedlugo zamierzam zabrac sie za silmiarillion w oryginale, ktorego kupilem w londynie w charity shopie za chyba funta dla swojej kolezanki.. podobno czyta sie cholernie ciezko, ale sprobowac trza Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam dość dwuznaczny stosunek do tej serii. Z jednej strony - to była pierwsza Wielka Fantastyka...od Tolkiena można powiedzieć wszystko się zaczęło. Jego wpływ na późniejszy odbiór tego gatunku a także na twórców jest nie do przecenienia. Tego nikt mu nie zabierze.
Poza tym, fascynujący jest ogrom pracy jaką wykonał by stworzyć świat razem z jego językami itd. Epickość jego dzieła potrafi porwać...ten świat potrafi zaintrygować, ma swój romantyzm (ech ci elfowie z nabrzeży).
Sam motyw Pierścienia jest też bardzo ciekawy.

Jednocześnie jednak, ten świat jest epicki, jest wzniosły i wspaniały...ale też...pusty. Teatralny, archaiczny i nadęty. Ileż więcej życia, pasji, emocji jest chociażby u Sapkowskiego. Bohaterowie u Tolkiena nie mówią lecz przemawiają, nie chodzą lecz kroczą. Nie jedzą, nie pieprzą się, nie mają opryszczki i kataru siennego.
Poza tym, konflikt pokazany w WP jest strasznie manichejski: zły i paskudny Sauron, wcielenie wszystkiego co najgorsze w świecie, a naprzeciw: szlachetni acz nieco wieśniaccy hobbici, piękne do obrzydzenia elfy, wspaniali rycerze, Światłośc i takie tam bzdury. Są może i zdrady - Saruman itd. ale są to zdrady papierowe, bez krzty życia. A gdzie "umiarkowani zwolennicy Saurona" żeby sparafrazować czyjąś wypowiedź?
Ja wiem, że Tolkien był konserwatywnym katolikiem i to musiało odbić się na jego twórczości...nie było w niej miejsca na "postmodernistyczne"wątpliwości. A szkoda.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
teraz niedlugo zamierzam zabrac sie za silmiarillion w oryginale, ktorego kupilem w londynie w charity shopie za chyba funta dla swojej kolezanki.. podobno czyta sie cholernie ciezko, ale sprobowac trza Wink

Mój kruku, przygotuj się na prawdziwą katorgę zmieszaną z literacką ucztą! Tymbardziej, że zabierasz sie do tego w oryginale - ja podołałem tylko przekład. Silmarillion to prawdziwe wyzwanie, nalezy stawić mu czoła!
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Książka - 6 (i tyle zaznaczyłam w ankiecie, bo książka to podstawa)
Film - 5
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
anka



Dołączył: 23 Mar 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo lubię Very Happy . Dałam 6. przeczytałam wszystkie części. Filmy mi się podobały ale ostatnia część wydawała się być trochę naciągana.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy oglądałem film to pamiętam jak dziś że modliłem się tylko o to by wątek Froda i Sama się już skończył. Według mnie jest ten wątek najnudniejszy, ale dla takiej bitwy na polach Pellenoru warto było oglądać ten film.


"Frodo patrz to olifanty, nikt nam nie uwierzy że je widzieliśmy" Laughing Laughing Laughing
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem pierwszą i drugą część Władcy. Użekła mnie pierwsza część filmowej adaptacji, która ma w sobie tą niepowtarzalną magię jakiej nie ma w dwóch następnych częściach (zbyt hollywoodzko). Do pierwszej części skomponowano także najlepszą muzykę, która jest piękna, tajemnicza i miejscami niezwykle mroczna. Jest to wg mnie jeden z najlepszych filmów fantazy. Nigdy nie zapomne momentu kiedy Frodo stoi zapłakany na brzegu rzeki i nagle słychać słowa "Chciałbym aby pierścień nigdy do mnie nie trafił"
Cudo!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 3:12 pm    Temat postu: Re: Władca Pierścieni Odpowiedz z cytatem

wasdfg7 napisał:
Nie wiem czy takowy temat już był ale jestem ciekaw waszych opinii na temat tego filmu no i ewentualnie książki.


ewentualnie? Nie glosuje Razz

Ksiazke bardzo lubie (ale bez przesadnego uwielbienia), fabularnie nic specjalnego, ale slicznie napisane.

Filmu nie trawie, zreszta, jak juz wiele razy pisalem, medium jakim jest kinematografia kompletnie do mnie nie przemawia.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-- USUNIETO --
Powrót do góry
Jerzu



Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 47

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Count me in. Podobnie jak ty podchodziłem do tej książki parę razy, ale to nie dla mnie. Nie wiem czym sie ludzie tak podniecają, muzyka jest lepsza Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:

Poza tym, konflikt pokazany w WP jest strasznie manichejski: zły i paskudny Sauron, wcielenie wszystkiego co najgorsze w świecie, a naprzeciw: szlachetni acz nieco wieśniaccy hobbici, piękne do obrzydzenia elfy, wspaniali rycerze, Światłośc i takie tam bzdury. Są może i zdrady - Saruman itd. ale są to zdrady papierowe, bez krzty życia. A gdzie "umiarkowani zwolennicy Saurona" żeby sparafrazować czyjąś wypowiedź?
Ja wiem, że Tolkien był konserwatywnym katolikiem i to musiało odbić się na jego twórczości...nie było w niej miejsca na "postmodernistyczne"wątpliwości. A szkoda.


Trudno o "umiarkowanych zwolenników" wśród głównych postaci konfliku, gdy toczy się wielka, wszechogarniająca wojna. A to jest właśnie kontekst, w jakim rozgrywa się akcja Władcy. To po pierwsze.

A po drugie - nazwijmy to "postmodernistyczne" wątpliwości, tez można zauważyć. Kluczową niejednoznaczną postacią jest tu Gollum. Jak katalizator wywołujący różnorakie reakcje tych, którzy po stronie Dobra. I ogromnie ważna, bardzo mądra rozmowa Gandalfa z Frodem na ten temat... Ale nie tylko Gollum. A Boromir? A - momentami - Bilbo? A elfy, które może i "obrzydliwie" piękne, ale również - zdystansowane do tego świata? A Theoden? A namiestnik Gondoru - Denethor? A różne "egzotyczne ludy" na "olifantach", będące po prostu lennikami Saurona? Władca Pierścieni jest ogromnie bogaty w znaczenia, w tym - w niejednoznaczności z czysto "ludzkiego" punktu widzenia własnie. Bo w sensie metafizycznym, abstrakcyjnym, to - owszem - są dwie siły Dobro i Zło. W świecie ludzkim mogą być szarości. Ale Tolkien - jako chrześcijanin (wszystko jedno, czy konserwatywny, czy nie) wierzył, że w świecie Boskim szarości nie ma. I co w tym złego? Smile
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
Jednocześnie jednak, ten świat jest epicki, jest wzniosły i wspaniały...ale też...pusty. Teatralny, archaiczny i nadęty. Ileż więcej życia, pasji, emocji jest chociażby u Sapkowskiego. Bohaterowie u Tolkiena nie mówią lecz przemawiają, nie chodzą lecz kroczą. Nie jedzą, nie pieprzą się, nie mają opryszczki i kataru siennego.
Poza tym, konflikt pokazany w WP jest strasznie manichejski: zły i paskudny Sauron, wcielenie wszystkiego co najgorsze w świecie, a naprzeciw: szlachetni acz nieco wieśniaccy hobbici, piękne do obrzydzenia elfy, wspaniali rycerze, Światłośc i takie tam bzdury. Są może i zdrady - Saruman itd. ale są to zdrady papierowe, bez krzty życia. A gdzie "umiarkowani zwolennicy Saurona" żeby sparafrazować czyjąś wypowiedź?
Ja wiem, że Tolkien był konserwatywnym katolikiem i to musiało odbić się na jego twórczości...nie było w niej miejsca na "postmodernistyczne"wątpliwości. A szkoda.

Le_mmor! dziekuje! Do tej pory nie wiedzialem czemu nie lubie Wladcy Pierscieni! To jest dokladnie POWOD!!! Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh, zapewne można tak odbierać Władcę, choć jest to jawne niezauważanie/zaprzeczanie istnieniu CAŁEJ MASY wątków i znaczeń, które są zupełnie niezgodne z tym, co pisał Le_mmor, a których przykłady podałam w poprzednim poście.
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I coś podobnego starałem się udowodnić w temacie o Gwiezdnych Wojnach, ale niestety nikt ich nie dostrzegł...

Co do samego Władcy Pierścieni - lubię CORAX'a, dlatego powiem tyle, że widziałem film, książki nie czytałem. Bardzo mi się podobał, ale jakoś szczególnie w pamięci nie zapadł.

Oczywiście sprawiając przyjemność CORAX'owi nie mówię nic na postacie, których w filmie nie było, że "Jaki ....?", bo Jemu chyba o to chodzi. Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze, fakt jest jednak taki ze nie chcialo mi sie tych watkow szukac i rzeczywiscie, ten czarno-bialy swiat mnie bardzo ale to bardzo zmierzil... Najbardziej mnie zmierzily te hobbity- nie pytajcie czemu... Wink
No i ta pompatycznosc mnie kompletnie odrzucila, to przemawianie, ten patos...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
I coś podobnego starałem się udowodnić w temacie o Gwiezdnych Wojnach, ale niestety nikt ich nie dostrzegł...

Nikt nie dostrzegł? Twisted Evil No a przykład Anakina Skywalkera? Gdyby było więcej bohaterów takich jak on, to może Dobro w GW nie robiłoby wrażenia obrzydliwie krystalicznego... Dlatego też nie lubię Star Wars Wink.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie o to mi chodzi, tam jest trochę innych wątków, o których zapewne nie wiesz. Ale tutaj Star Wars zostawiamy w spokoju...
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Władca Pierścieni to majstersztyk czy to jeżeli chodzi o film czy książkę. W szczególności to drugi. Muzyka była genialna, postarali się nad tym by oprawić ten film w coś zachwycającego. Powiem to któryś raz z kolei, jest to poprsotu genialne.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki tam majstersztyk... Pierwsza czesc byla nudna jak flaki z olejem... Ida tutaj po to by dojsc i pojsc dalej, dochodza,a le to nie tu wiec ida dalej a potem sie rozchodza i po trzecg kuzwa godzinach nikt nigdzie nie doszedl... Nie wiem, moze za bardzo cenie swoj wolny czas...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielu mówi, że III część jest najlepsza, że takiej bitwy na końcu jeszcze nie było nigdzie itd. Ja się z tym nie zgadzam, najbardziej lubię Dwie Wieże - i bitwę, i ogólnie cały film. Natomiast część I trochę przynudzała, ale to był bardziej wstęp. W seriach bardzo często tak jest - w Gwiezdnych Wojnach I część też jest trochę nudnawa, bo wszystko jest przedstawiane itd.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Jaki tam majstersztyk... Pierwsza czesc byla nudna jak flaki z olejem... Ida tutaj po to by dojsc i pojsc dalej, dochodza,a le to nie tu wiec ida dalej a potem sie rozchodza i po trzecg kuzwa godzinach nikt nigdzie nie doszedl... Nie wiem, moze za bardzo cenie swoj wolny czas...


Ale tak naprawdę film trwa jeszcze 6 godzin, których nadrabia się wszystkie braki z pierwszej części. A poza tym jak nie doszli, a Rivendell (chyba tak się pisze, a jeszcze wcześniej Bree, Moria, Lorien. Uważasz, że te miejsca nie zasługują na uwagę. A potyczka drużyny w Morii, przecież to było piękne. Nie zrozumiem wszystkich ludzi, ciebie staram się zrozumieć , ale nie potrafię.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek