FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Harmonijka ustna
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 1:06 pm    Temat postu: Harmonijka ustna Odpowiedz z cytatem

Hmm - co sadzicie o tym instrumencie? Jako ze bardzo lubie muzyke bluesowa, postanowilem sobie kupic takie cudo - jak tylko uzbieram okolo 100zl (bardziej prawdopodobne, ze wyzebram u rodzicow Razz ), to lece do sklepu i kupuje Wink Co sadzicie o tym pomysle? Gra ktos? Moze jakies porady na poczatek?

W sumie przegladalem sobie pare poradnikow i wyglada to calkiem przyjemnie. Gra opiera sie przede wszystkim na feelingu, zas z teorii na poczatek wystarcza podstawy. Nic tylko brac i grac Laughing
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Emek



Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 259
Skąd: Holandia/Jelenia Góra

PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to specjalnie nie przepadam za tym instrumentem kojazy mi sie glownie z westernami jak to cowboy siedzi sobie na bujanym fotelu i gra na harmonijce a w tle wyje jakis wilk do ksierzyca Wink
_________________


"In this country, you gotta make the money first. Then when you get the money, you get the power. Then when you get the power, then you get the woman."

"You fuck wit me, you fuckin' wit da best"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu miałem (czyli w wieku ok. 10 lat) i grałem, ale zgubiła mi się....gdy teraz myślę, to trochę szkoda.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajna rzecz mam w domu jakąś metalową.
Zawsze harmonijka będzie kojarzyć mi się z Bobem Dylanem i włóczykijem z muminków.
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łosiu napisał:
włóczykijem z muminków.


odkryles moja inspiracje - pierwszego hippisa w Dolinie Muminkow Wink

Niedlugo sie wybiore do sklepu muzycznego obejrzec rozne modele i zorientowac sie w cenach. A potem - I will rock you Twisted Evil
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daltrey, Plant, Riedel
Czasem aż się rozpływam.... Absolutnie tak! Choć sam zbieram na gitare Cool Jedynym problemem jest moja leworęczność, ale cóż... Iommi i Hendrix też sa/byli Cool
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszysta w moim wieku jakiego znam (kolega z klasy zreszta), jest leworeczny - musi kupowac nieco drozszy sprzet (specjalnie przystosowany), ale poza tym wszystko ok.

A co do rockowych gwiazd grajacych na harmonijce ustnej to przede wszystkim Steven Tyler, wokalista Aerosmith - to on jest moja pozamuminkowa inspiracja Laughing
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakieś półtora roku temu mój ojciec kupił sobie harmonijkę z ambitnym zamiarem nauczenia się gry...ale od mniej więcej roku nie słyszałem żadnych pisków wydobywających się z pokoju starych Wink

ja trochę popróbowałem, ale szczerze mowiąc, nie ciągnie mnie do tego instrumentu...
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pią Lut 24, 2006 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuba napisał:
Choć sam zbieram na gitare Cool

A od kiedy?:>
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pią Lut 24, 2006 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
Kuba napisał:
Choć sam zbieram na gitare Cool

A od kiedy?:>

Od tego momentu kiedy to napisałem Smile Nie no żartuje, od jakiegoś czasu, ale jeszcze nic nie uzbierałem Laughing Do końca roku może cos mi sie uda chrapnąc Wink
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pią Lut 24, 2006 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te głupie płyty, żeby nie one, to miałbym już może 1/15 kasy. Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Pią Lut 24, 2006 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to masz tylko 1/16, co? Twisted Evil

Ja na nic nie zbieram, wydaję wszystko na płyty- ostatnio widziałem taki Tyr za 25 zł Exclamation Presence i In Through The Door za 30... No i wszystkie płyty Gunsów po 29 Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Pią Lut 24, 2006 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co sądzicie o tym?
http://www.allegro.pl/item88475178_hohner_weekender_c_dur_harmonijka_ustna]_nowa].html

http://www.allegro.pl/item87930918_hohner_marine_band_1896_c_dur_harmonijka_ustna].html

http://www.allegro.pl/item88015307_harmonijka_ustna_hohner_blues_harp.html

nie znam się zbytnio na tym sprzęcie Laughing
Powrót do góry
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Lut 25, 2006 2:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ostatnie to znana marka, ale w tonacji A albo F, a podobno na poczatek najlepiej w C. Dwie pierwsze chyba ok, ale ja bym tak w ciemno nie kupowal.

Tyle, jesli chodzi o wypowiedz eksperta Laughing
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, no i wykosztowalem sie - 79zl za harmonijke Hohner Marine Band w tonacji C. Na razie jestem na etapie prosciutkich melodyjek (gralem dzisiaj 1,5h, dawkuje ostroznie, zeby mi sie nie przejadlo Razz ), tak naprawde problem sprawia mi jedna rzecz - cholernie trudno wydobyc z tego czysty dzwiek. Zeby takowy zagrac, trzeba wdmuchnac powietrze idealnie w dziurke o szerokosci okolo 0,5cm - co jak na razie jest dla mnie praktycznie niewykonalne... Jak sie dmuchnie w kilka dziurek naraz to niby nie jest zle, ale jednak brzmi to znacznie gorzej. No nic, pocwicze z tydzien i zobaczymy Very Happy
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Wto Mar 07, 2006 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Mar 08, 2006 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cholera, szlag trafil postanowienie o "nie przedawkowywaniu", od wczoraj praktycznie caly wolny czas poswiecilem na proby gry, ale warto bylo Wink Zaczynam juz cos lapac, przed chwila udalo mi sie zagrac w miare czysto cale "Wlazl Kotek Na Plotek" i jestem z siebie dumny Twisted Evil
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 2:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę tylko życzyć powodzenia i ciepliwości. Wink
Pod warunkiem, że Ty mi będziesz życzył tego samego w nauce na gitarze. Twisted Evil Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielkie dzieki Very Happy

dzisiaj rano sie obudzilem i pierwsze co zrobilem, to siegnalem po harmonijke Twisted Evil To chyba dobrze Wink
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem, jeśli masz wielkie ambicje, to chyba tak. Wink Myślę jednak, że zawsze należy mieć umiar - jeśli gra się całymi dniami, to może się szybko znudzić. No ale nie wiem jak sprawa u Ciebie wygląda... Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ambicje udzielic wokalu w jakims zespole - a harmonijka jest znakomitym instrumentem pomocniczym - np. Plant czy Tyler.

A moj entuzjazm do harmonijki bierze sie pewnie stad, ze jest to pierwszy instrument, w graniu na ktorym nie przeszkadza mi moje tragiczne poczucie rytmu.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wiki



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 735

PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak byłam mała to na takiej grałam,ale jakos mi przeszło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brimay



Dołączył: 06 Wrz 2004
Posty: 124
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sob Maj 13, 2006 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakupiłem wczoraj podstawowego Hohnera (silver star). Strasznie mi się podoba. Grałem kilka godzin i od razu wydobywam czysty dźwięk co jest chyba wielkim sukcesem Very Happy Umiem też już intro do Love me do i motyw z siedmiu wspaniałych. Teraz ucze się bendingu Very Happy Polecam każdemu (zresztą tak samo jak gitarę czy pianino na których tez gram) PS. Polacy są cholernie niemuzykalnym narodem i nie mają za grosz poczucia rytmu! to taki offtop Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Maj 13, 2006 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bendingu sie nie radze uczyc Smile Gram juz te dwa miesiace (albo i wiecej...), a bending jak na razie wychodzi mi raz na kilkanascie prob, wiec nie ma mowy o zagraniu tego w utworze. Jak na razie cwicze proste kawalki, do tego jakies dzikie improwizacje pod wplywem srodkow psychoaktywnych Wink

edit:

Przed chwila udalo mi sie po raz pierwszy opracowac kawalek ze sluchu Very Happy Czuje sie muzykiem Wink
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Brimay



Dołączył: 06 Wrz 2004
Posty: 124
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HEHE załapałem ten bending jednak (przypominam harmonijkę mam 3 dzień!) Nie to żebym się chwalił Very Happy McBurak jak ty go robisz? tzn. jakoś językiem jak wszędzie piszą? bo ja załapałem inny sposób i ładnie się "bendinguje" o pół albo o cały ton o półtora jeszcze nie umiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ukladam usta jak do wymowy litery "j" - czasami wychodzi, a czasami nie Wink
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lucek



Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 1
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Pon Cze 19, 2006 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harmonijka... Kilka dni temu zakupiłem ten szlachetny instrument ze szczerym zamiarem nauczenia się gry na nim. Od tego czasu katuję domowników moimi szalonymi popiskiwaniami. Smile
Ale dręczy mnie jedna mała wątpliwość... Otóż w moim instrumencie wydobycie dźwięku z kanału pierwszego i drugiego, zwłaszcza na przyssaniu, jest mocno utrudnione. Nie niemożliwe, ale przeszkadza w szybkiej grze Twisted Evil . Brak mi porównania, a chciałbym wiedzieć, czy to normalne, czy też harmonijka jest wadliwa.
Z góry dzięki. Smile

Przy okazji, to mój pierwszy post na tym forum. Witam wszystkich!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Cze 19, 2006 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam taki problem z kanalem drugim, zeby w ogole wydobyc z niego dzwiek trzeba bardzo specyficznie zassac, co nie zawsze mi wychodzi.

Na szczescie podobne problemy mialem tez z kanalami pierwszym i trzecim, ale udalo mi sie to opanowac. Tak wiec trzeba cwiczyc.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo sympatycznie brzmiący instrument. Świetnie sprawdza się w bluesowych kawałkach. Niestety grać nie umiem...
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Czw Mar 22, 2007 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwie gitary juz mam i cos sie tam ucze Very Happy Ale w przyszłosci nie wykluczam zakupienia harmonijki, starsznie mi sie to podoba Smile
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek