FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
DŻEM
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
frederyk b.



Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 67

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 7:49 pm    Temat postu: DŻEM Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o zespole Dżem. Moim zdaniem to najlepszy polski zespół wszechczasów. Zespół preferuję tylko z Ryśkiem , późniejsze dokonania zespołu to już nie to samo. Najlepsza płyta zespołu to Detox oraz Zemsta Nietoperzy. Bardzo dobre są też Dżem - Akustycznie oraz Suplement.
Oto moja lista ulubionych :

1. Modlitwa III - pozwól mi
2. Sen o Victorii
3. Tylko ja i ty
4. List do M.
5. Ballada o dziwnym malarzu
6. Autsajder (spolszczona nazwa)
7. Ostatnie Widzenie
8. Dzień w którym pękło niebo
9. Ostatni ciężki rok
10. Niejesteś taki jak dawniej
_________________
A room without books is a body without soul.


przysłowie angielskie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest juz gdzies temat...

edit: ale chyba juz go wcielo Neutral szkoda, bo byl dosyc obszerny... nie daloby sie kontrolowac tego znikania tematow starych? niektore by sie przydaly...


to jak juz powstal temat na nowo to cos napisze... dzem to jeden z 3 w tej chwili polskich zespolow, ktorych fanem moge sie nazwac... uwielbiam od bardzo dawna juz... ulubione plyty to detox (jedna z najlepszych plyt w historii polskiej muzyki), 2004, koncertowka - wehikul czasu, najemnik... ulubione utwory:
1. ostatnie widzenie
2. jak malowany ptak
3. do kolyski
4. niewinni i ja
5. wymarzony swiat
6. cala w trawie
7. dzikosc mego serca
8. miliony srebrnych lez
9. tylko ja i ty
10. czarny kapelusz

pewnie jeszcze bym mogl troche powymieniac Wink

a no i uwielbiam akustyczna wersje lunatykow Wink

bylem na 5 koncertach chyba... pierwszy raz ponad 6 lat temu jeszcze z jackiem dewodzkim na wokalu... w zeszlym roku bylem pierwszy raz na festiwalu w tychach i zamierzam jezdzic co rok, jesli tylko bede mial jakas ekipe..
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo lubię...jeden z najbardziej profesjonalnych i porywających polskich zespołów. No i świetny warsztatowo.

Top-lista...na szczycie bezkonkurencyjny Sen o Wiktorii. Potem Wehikuł Czasu ale w wersji z orkiestrą. Modlitwa III. Mała Aleja Róż. List do M.

Byłem na jednym koncercie, parę lat temu, ale już z Balcarem na wokalu. A Dewódzki pojawił się jako gość w Whisky. I wspominam ten koncert jako niesamowite przeżycie - zwłaszcza, że staliśmy w pierwszym rzędzie, tuź przy barierkach, tak że mieliśmy zespół jak na dłoni.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Mack



Dołączył: 16 Lut 2005
Posty: 305
Skąd: Słupsk

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam.

Ulubione utwory: Modlitwa III, List do M., Sen o Victorii, Mała Aleja Róż, A Jednak Czegoś Żal, Harley Mój.

"Znów popłynęły nasze wspomnienia, gdzieś tam po czwartej pustej butelce..."

"O, Victorio, moja Victorio, dlaczego mam Cię tylko w snach?"

"Samotność, to taka straszna trwoga, ogarnia mnie, przenika mnie..."


Riedel był niesamowitym tekściarzem. Robił wiele ortograficznych błędów, nie wiedział, że Victoria jest zwycięstwem, uznając ją za wolność. Who cares? Stworzył wiele wspanialszych tekstów, niż ludzie, którzy byli niesamowicie wykształceni. Każdy potrafi się w nich odnaleźć.

Btw, co sądzicie o wykonaniu Modlitwy III przez Kasię Kowalską?
Dla mnie bomba...
_________________
Music will be my mistress, lovin' like a whore...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 11:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie uważam za najlepszy polski zespół, choć ich lubię (ale przyznaję bez bicia, że znam sztandarowe kawałki). Wolę KSU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to moj ulubiony polski zespol - uwazam, ze jedyny, ktory trzyma naprawde swiatowy poziom (rockowy rzecz jasna, bo to samo mozna powiedziec o Riverside czy Poluzjantach). Ulubione kawalki - zmieniaja mi sie, w zaleznosci od nastroju, ogolnie jednak podobnie jak u powyzszych.




Marcin S. napisał:
Wolę KSU.


W piatek bede na ich koncercie, wiec bede mogl skonfrontowac Wink
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Panna Merkury



Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 8
Skąd: Tychy

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo lubię Dżem, również uważam go za najlepszy zespół w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. Jest mi szczególnie bliski, jako, że Rysio był Tyszaninem. Tutaj żył, tworzył, tu chorował... Tu co roku odbywa się festiwal Ku przestrodze. Tu spoczywa. Ulubione kawałki?
Ballada o dziwnym malarzu, Cała w Trawie, Dzień, w którym pękło niebo, Paw, Aleja pełna róż, Autsajder, Prokurator i ja...
'Nowego' (czyt. bez Rysia) Dżemu już nie traktuję tak poważnie, jak z Dżem z Riedlem. Chociaż przyznam, że płyta 2004 jest całkiem całkiem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam kilka najbardziej popularnych utworów... Wszystkie bardzo, bardzo lubię... I zdecydowanie odpowiada mi ten klimat. Na razie nie czuję potrzeby lepszego zapoznania się z twórczością Dżemu (i tak moim ulubionym polskim zespołem będzie Republika Wink), ale z pewnością kiedyś będę musiała... Smile
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Absolutnie pokochałem, Riedel to dla mnie prawdziwa legenda polskiego Blues-Rocka, te teksty niesamowite, ten głos... Wszystko zaczeło się od Wehikułu Czasu w wykonaniu ... Jacka Dewódzkiego, dopiero jakis czas potem dotarł do mnie List Do M, Sen o Victori, Autsajder, Jesiony, Czerwony jak cegła, WC z Ryśkiem, Cały Akustycznie, Cały Wehikuł w Spodku, cały Detox, boskie. Ryśiek poszedł w ślady swojego starszego rodzeństwa z Ameryki [Joplin i Morrison] Ale cóż, w moim przekonaniu był "hippisem" w otaczającym go świecie i to bardzo wpłyneło na jego pozytywnie na jego twórczość, jednak w życiu sie zatracił. Bardzo poważnie myśle o Tyskim festiwalu, jeżeli uda sie to pogodzic z Zlotem w NML to postaram się tam zjawic Wink Dla mnie polska kapela numer jeden.
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now


Ostatnio zmieniony przez Kuba dnia Pią Lis 23, 2007 6:11 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, ze stary temat zniknal... Nie chce mi sie tego wszystkiego jeszcze raz pisac Smile
Uwielbiam, zdecydowanie najlepszy polski zespol, Riedel byl geniuszem wokalu, gdyby urodzil sie w Stanach bylby legenda...
Gdyby " Malowanego ptaka" nagrano w USA to ten riff bylby tak popularny jak Smoke On The Water...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mack



Dołączył: 16 Lut 2005
Posty: 305
Skąd: Słupsk

PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, Jak Malowany Ptak spokojnie mógłby być jednym z rockowych hymnów wszechczasów.
_________________
Music will be my mistress, lovin' like a whore...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

McBurak napisał:
Marcin S. napisał:
Wolę KSU.



W piatek bede na ich koncercie, wiec bede mogl skonfrontowac Wink

Warto iść, naprawdę Smile Siczka to geniusz punka, jego teksty to najlepsza i najbardziej trafna publicystyka Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Lut 25, 2006 2:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin S. napisał:
McBurak napisał:
Marcin S. napisał:
Wolę KSU.



W piatek bede na ich koncercie, wiec bede mogl skonfrontowac Wink

Warto iść, naprawdę Smile Siczka to geniusz punka, jego teksty to najlepsza i najbardziej trafna publicystyka Razz


wlasnie wrocilem i, prawde mowiac, niezbyt mi sie podobalo Wink Nie przepadam za punkiem (chyba ze kombinowany np ze ska), wiec i zespol mnie nie zachwycil.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sob Lut 25, 2006 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to już Cię nie lubię Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 1:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin S. napisał:
No to już Cię nie lubię Razz


to mial byc temat o Dżemie Twisted Evil

A wlasnie, wracajac do tego szlachetnego zespolu, wlasnie sluchalem plyty Slawek Wierzcholski i Dzem - Cisnienie (mp3 niestety...) i jestem pod wrazeniem Wink Kawal dobrego bluesa.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mack napisał:
To prawda, Jak Malowany Ptak spokojnie mógłby być jednym z rockowych hymnów wszechczasów.


W sumie taki WEHIKUL CZASU (oryginal, nie ta mydlana opera...)- mnie sie kojarzy z np. "Sweet Home Alabama"- i wcale temu nie ustepuje...!
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Karol



Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 520

PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie obejrzałem Skazanego na bluesa i... jeśli ktoś jest niedzielnym fanem Dżemu to nie powinien oglądać tego filmu, bo może się zrazić do Ryśka... Ogólnie uważam ten film za dzieło co najmniej fantastyczne (że super itd. Wink ). Tomasz Kot świetnie zagrał postać Ryśka. Krytycy uznają ten film za... przeciętny... Jeśli takiego spotkacie to powiedzcie ode mnie że jest w "k*rwę za*ebanym znafcom". Ten film potrafi wyciskać łzy lepiej niż jakiś Titanic. Ten film posiada od cholery wartościowych cytatów. Maciej Balcar pokazał że jest nawet dobrym aktorem (gra on Indianera-najlepszego przyjaciela, który wciągnął Ryśka w ten pie*dolony świat narkotyków). Jolanta Fraszyńska też świetnie zagrała rolę żony Ricarda (no co... tak go nazywali Razz ). Pominięto sporo faktów i myślę że sporo rzeczy mija się jednak z prawdą (np. święty zespół, w którym nikt nigdy się z narkotykami nie zetknął-w senisie, nie brał Confused ), ale film jest świetny. Najbardziej ruszył mnie dialog Indianera z Ryśkiem:

- Co byś zrobił, jakbyś miał jeszcze jedno życie?
- Nie brałbym tego gówna.

Nawet znajduje się on na tylnej okładce płyty... Wink
Gola (żona Ryśka), mimo że nie nawidziła nałogu męża, zawsze była przy nim i go kochała (najgorszą głupotą było to że sama chciała sobie wbić igłe... ale na szczęście coś/ktoś ją powstrzymał...). Dobra, nie będę się rozpisywał bo po pierwsze nie umiem (Razz), a po drugie, namawiam wszystkich PRAWDZIWYCH fanów Dżemu, aby obejrzeli ten film, bo jest warto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no w dzemie oprocz ryska i michala giercuszkiewicza (byly perkusista wywalony za prochy) nikt inny nie cpal... przynajmniej z obecnego skladu... zreszta prawda jest taka, ze gdyby rysiek zyl na zachodzie, to zylby pewnie dalej bo w usa czy anglii nie takich juz wyciagali z narkomanii... weiland. slash, duff, adler.. oni wszyscy powinni juz dawno nie zyc po tym co brali w zyciu.. niestety w polsce nie bulo wtedy i w sumie dalej nie ma takich mozliwosci...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karol



Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 520

PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak wytłumaczysz to że muzycy Dżemu byli nieźle na haju, na pogrzebie Ryśka? Sam Berger to powiedział.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo szczerze w to watpie.. mogli byc troche wypici, ale nie sadze zeby byli nacpani na pogrzebie przyjaciela, ktorego wysylali ciagle na odwyk... zreszta cholera ich wie.. to by trzeba sie raczej spytac na forum dzemu...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karol



Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 520

PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiesz... to że ktoś raz na jakiś czas zapali, albo wciągnie (bo nawet nie chcę mówić o wkłuwaniu - na pewno panowie z Dżemu, prócz Ryśka, by się na to nie odważyli) to nie znaczy że są nałogowcami. Ale nie uwierzę w to że byli święci... Na pewno zdarzyło im się zapalić skręta, albo wciągnąć malutką ścieżkę.. Wink (czyli nawiązując do mojej dziwnej recki filmu - zdarzyło im się nie raz brać) . Oczywiście nie mam im tego za złe... jak rock'n'roll to rock'n'roll Rolling Eyes Arrow Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stone Cold



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 886
Skąd: Gdańsk / Bristol

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawe są nagrania instrumentalne :

Cała w trawie
Kiepska gra
Koszmarna Noc
Po co?

Czesto spotykam sie z określeniem "ogniskowa kapela" co wcoorwia mnie na maxa Twisted Evil choc fanem nie jestem Shocked
_________________
And that's the bottom line because Stone Cold Said So!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakis czas temu oglądałem Skazanego Na Bluesa, świetny... Łzy w oczach miałem w kilku momentach... Rozmowa ojca z Ryskiem gdy ten lezy nieprzytomny, jak puścili Autsaidera, jak był List do M... Końcowy Skazany na Bluesa... piękny film, poprostu "Ku Przestrodze..."
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Stone Cold



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 886
Skąd: Gdańsk / Bristol

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem o jakimś dokumentalnym filmie wyemitowanym na 10 lecie smierci Riedla - podobno on naprawde sie zrzygał na tego faceta... Kapela troche sie wybieliła (wszyscy cpali - to słowa mojego kumpla który jezdzil za nimi na koncerty w 80's wiec mozna wierzyc) ale nie o nich był film wiec ...
_________________
And that's the bottom line because Stone Cold Said So!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może chodzi Ci o dokument pt. Sie Macie Ludzie? Co prawda jest tam o tym że Rysiek miał problemy na scenie [Np. Się wywrócił] Ale o żyganiu nie ma nic, i o tym że Dżemowcy coś brali też nie ma ani słowa.
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Sebastian pce
Gość





PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubie Dżem ,ale tylko z Ryśkiem Riedlem na wokalu.Wszystkie płyty nagrane z nim są bardzo dobre .Koncertowe płyty - 'Dzień W Którym Pękło Niebo", "Abslotely Live", "Lunatycy ""Wehikuł Czasu-Spodek '92",ukazują kunszt muzyczny Dżemu.Mimo iż w "Lunatykach "Rysiek miał niedyspozycje głosową to ten album tez uważam za bardzo dobry.Zespół nagrał także 2 płyty akustycznie,przy czy "Suplement" zawierał głownie wersje instrumentalne przebojów zespołu.Znalazły sie na nich ciekawe wersje utworów ,niektóre w zmienionych wersjach ,ale brzmią one świetnie np:"Naiwne Pytania".
z pózniejszych płyt lubie tylko płyte "Kilka Zdartych Płyt"z Jackiem Dewódzkim, jako głównym wokalistą.
Powrót do góry
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś maniakalnie, dzisiaj okazyjnie.
Aktualnie wolę ich weselsze kawałki typu Kaczor coś ty zrobił ? Harley Mój, Jesiony.
Ogólnie depresyjny zespół. Riedel legenda polskiej muzyki, ale polskim Morrisonem bym go nie nazwał ;]
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W "Skazanym na Bluesa" wzruszające jest, jak wzięli nieprzytomnego Ryśka na przesłuchanie.. albo gdy z Indianerem jeździli na koniach.
PS1 - szkoda, że nie pokazali Ryśka od strony artystycznej.. przeciętny widz może się dowiedzieć, że jednym z największych marzeń Ryśka było zostanie Indianinem..
PS2 - czemu ich mieszkanie było takie ciemne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak juz ktos wyciagnal temat na wierzch - na pozatku maja zmarla gola - zona ryska
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już od dawna wiedziałem, że taki zespół istnieje. Ale jakoś nigdy nawet nie starałem się nimi bliżej zainteresować. Nie bardzo się orientowałem jaką konkretnie grali muzykę, tzn. wiedziałem tylko tyle, że rock i nic więcej. Olśnienie przyszło jakieś 3-4 lata temu, kiedy z płytoteki ciotki dorwałem Cegłę. To świetna płyta, choć beznadziejnie wyprodukowana. Każdy kawałek jest tu super, a do najlepszych należą Czerwony jak cegła, Nieudany skok, Jesiony i Powiał boczny wiatr. Od paru dni mam Zemstę Nietoperzy; to też bardzo dobra płyta, szczególnie przypadł mi do gustu Boże, daj dom, może dlatego, że zawsze lubiałem country. A taki Magazyn mód dowodzi, że umieli mocno przyłożyć. Za parę dni będę miał Autsajdera. W każdym razie na razie jestem bardzo zadowolony, aczkolwiek wolę Dżem w tych nieco szybszych, pełnych werwy kawałkach niż w tych nieco smętnawych i długaśnych bluesiorach...
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 1 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek