FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Czy chciałbyś/chciałabyś wyjechać na stałe z Polski ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy chciałbyś/chciałabyś wyjechać na stałe z Polski ?
Tak
38%
 38%  [ 30 ]
Nie
61%
 61%  [ 48 ]
Wszystkich Głosów : 78

Autor Wiadomość
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Pon Mar 06, 2006 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mulem czy czym innym zajezdza w tym Kielpinie, mniejsza z tym, powierzchnia mala ot co! A kapiel w Zalewie Zegrzynskim moze byc niebezpieczna dla zdrowia.

Tak, na brzegu są jakieś uskoki czy szczeliny o głębokości 3 m. Niedawno się utopiło dziecko, a kąpało się w odległości 2 m. od brzegu.

A co do 22, to ja nigdy nie jeżdżę dalej niż do Żytniej Smile

Pozdrawiam również Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jakiś czas, czemu nie... Ale na stałe nigdy! Tylko w Polsce czuje się naprawdę sobą. Gdzie indziej zawsze jestem tym obcym, a nie jest to dla mnie komfortowe uczucie... Tu nawet nie chodzi o jakiś patriotyzm, po prostu przyzwyczajenie. Nie sądzę, bym potrafił zadomowić się w innym kraju.
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnrad



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1092
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wersja pierwsza. Jeden kurs na pielęgniarza, drugi Norweskiego i lecę robić zastrzyki... No, może jeszcze poczekam, aż będę pełnoletni Wink Ale na poważnie: nie widzę powodu, aby tu zostać. Może kiedyś moje podejście się zmieni, lecz teraz...
_________________
bardzo mało czasu na forum, niestety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Just_A_Poor_Girl15



Dołączył: 01 Paź 2005
Posty: 657

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwsza opcja w ankiecie :].
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia_x]



Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 171
Skąd: Radom. :)

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy gdzie Cool
Ale raczej wole zostać w Polsce^^.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie, nie.
Tutaj jest mój kraj, mówię w języku polskim, jestem dumny z tego, że jestem Polakiem [mimo, że na Wiejskiej same buraki i faszyści],mam szacunek do wszystkich ludzi, którzy okupili te ziemie swoją krwią, abym ja był wolny. Myślę ciągle o poświęceniu takich ludzi jak Piłsudski, Chopin, Mickiewicz. Mam na myśli również bohaterów II wojny światowej, oraz ludzi takich jak Jacek Kaczmarski-którzy walczyli z komuną.
Mam świadomość tego, ile milionów ludzi musiało umrzeć, abyśmy mogli wyjeżdżać. Mam coś z patrioty w sobie.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie... jestem domatorem. A poza tym mam rodzinę zagranicą w Kanadzie, którą odwiedziłem i byłem u nich trzy miesiące. Życie tam jest luksusowe, to fakt, ale w sume żyją jak maszyny, codzienna rutyna jest tam naprawdę uderzjąca i taka przygnębiająca. U nas zawsze jest jakieś urozmaicenie Smile
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy... Lubię to miejsce, tutaj czuje się sobą. I chociaż jest jak jest, to i tak pewnie się stąd nie ruszę. Dobrze mi w tym kraju takim jakim on jest.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Jaime



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 236
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 1:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie zdecyduje się wyjechać z kraju na stałe. I to nie z pobudek patriotycznych, a raczej z przyzwyczajenia do naszego kraju (jaki on by nie był), a przede wszystkim z przywiązania do rodziny. Jakiś czas temu wyobrażałem sobie jakby takie "zdobywanie świata" wyglądało w teorii i szczerze mówiąc - wizja co najwyżej kilku odwiedzin do roku nie widzi mi się, szczególnie, że w zasadzie wszystkie byłyby planowane, a ja lubię spontan - kolejny argument przeciw Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIE!!!
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka



Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 161
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaznaczyłam "nie " w ankiecie ! chyba nie odwazyła bym sie wyjechac na stałe z Polski ,tak jak juz ktoś powiedział zawsze czuła bym sie tam obco! Pomimo tego co dzieje sie u nas i w jak absurdalnym kraju zyjemy ,jest to nasza ojczyzna ! nie wykluczam jednak pracy za granicą , trzeba mieć za co sie utrzymac , a Tu raczej nie widze perspektyw ! jesli miała bym wybierac kraj mojego tymczasowego pobytu odwiedziła bym napewno Węgry Smile ale zestarzeć chciała bym sie w Polsce -jak będzie czas pokaże
_________________
It's A Kind Of Magic ...................


Życie jest piekne gdy żyć sie umie,lecz nie każdy sens życia rozumie......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Daisy



Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 110
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na stałe to NIE , ale do pracy to czemu nie.... albo w celach turystycznych Wink ...
U nas jest , jak jest...ale jednak nie umiałabym opuścić Polski na stałe....
_________________
"Drogę do szczęścia musimy odkryć sami w sobie, a muzyka może nam tylko w tym pomóc..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wiki



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 735

PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świat jest taki piękny...ja bardzo bym chciała podróżować i wracać...do Anglii.Tu nie jest moje miejsce.
Mam nadzieje,że przed śmiercią polecę na Zanzibar... Rolling Eyes
Ale szanuję tych co chcą tu zostać... Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karolina



Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 1655
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Mar 27, 2007 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wyobrażam sobie żyć poza granicami Polski.
Czuję zbyt wielką więź do tego kraju, do ludzi, którzy tu mieszkają.

Nie można opuszczać moim zdaniem państwa tylko ze względu na polityków itp. No cóż, wybieraliśmy ich my sami, jeżeli nie, to możemy mieć pretensje tylko do siebie. Do dziś żałuje, że nie mogłem głosować w wyborach parlamentarnych, ale to już przeszłość.

Owszem, chciałbym jednak pojechać za granicę żeby w ogóle myśleć o rozpoczęciu dorosłego, na własną rękę życia. Jest to smutne, że nie można tego dokonać tu w Polsce, nie mając bogatych rodziców czy rodziny. Dawniej można było chociaż kombinować z zabawą w przemyt, ale to praktycznie juz teraz się kończy, bo tam gdzie można było najwięcej zarobić, czyli na zachodniej granicy, teraz granica istnieje, ale kontroli większych już nie ma w stosunku do obywateli RPP (tak bynajmniej mój brat startował i jakoś mu się wiedzie .. bynajmniej mógł jakoś wyposażyć swoje mieszkanie, choć teraz ponosi tego konsekwencje - zakaz wjazdu do Niemiec Razz ).

Mam nadzieję, że wkrótce wejdzie do obiegu Euro na terytorium Polski. Nadzieję wiąże z tym, że będzie zbyt wielka różnica na poziomie życia, cen w Polsce i w Niemczech i którą trzeba będzie zniwelować. Wiążę właśnie nadzieję na zniwelowanie tej różnicy poprzez podniesienie płac.

W celach turystycznych oczywiście chętnie wyjechałbym na jakieś dwa tygodnie z Polski, ale z tego co zapowiadają klimat sie ociepla, Bałtyk coraz czyściejszy więc i nad tym może będę sie grubo zastanawiać za kilka lat.
_________________
Crazy Little Thing Called Love - 05/09/09
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość






PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-- USUNIETO --
Powrót do góry
A_kind_of_magic



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 369
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIGDY W ŻYCIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
czomolungma1



Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 7
Skąd: Serock

PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że NIE!

I to nie dlatego, że jestem patriotą. I chyba jednak nie kocham tego kraju, bo czuję się dumny tylko wtedy, gdy Polska coś mi daje. A z tą sytuacją, to wy nie przesadzajcie. Jak dla mnie Polska jest świetna pod prawie każdym względem. Miasta są na pewno super. Wsie też są fajne. Przecież Polska to bogaty kraj! Dlaczego nikt inny nie myśli w takich kategoriach. Ja bym zrobił wszystko, byleby opinia o Polsce zawsze była świetna. Nikt nie bierze pod uwagę, że różnic między Polską, a Zachodem nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czomolungma1 napisał:
Nikt nie bierze pod uwagę, że różnic między Polską, a Zachodem nie ma.

Laughing
Widac, ze faktycznie poza Polska sie nie przebywalo ani chwili...

U nas nie jest zle, a juz od wejscia do unii zaczyna byc naprawde coraz lepiej i duzo lepiej. Chce zeby to bylo jasne, daleki jestem od twierdzenia, ze jestesmy jakas zabita dechami dziura! Ale jeszcze nam odrobine brakuje do tego, zeby nie bylo roznicy... Bogaci to my moze jestesmy- w wartosci... Laughing
Wybacz, ale miedzy Londynem a Wroclawiem czy Warszawa jest PRZEPASC. Zeby nie bylo- wole... Wroclaw! Ale wsie sa fajne... taaaa... zwlaszcza te, w ktorych do tej pory kanalizacji nie ma (zeby nie bylo- SAM przymierzam sie do mieszkania w takiej w ktorej ta pojawila sie ledwie 5 lat temu!) albo gazu- zejdz prosze na ziemie i powachaj troche realia...


Hmm... deja vu...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/


Ostatnio zmieniony przez Fenderek dnia Wto Maj 26, 2009 1:37 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
czomolungma1



Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 7
Skąd: Serock

PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że są tam jakieś różnice. W sumie chyba każdy kraj się różni jakoś poziomem. Ale na pewno to nie jest przepaść. Widzę, że ludzie mają tu wrodzony krytycyzm do naszego kraju.
A właśnie, że jesteśmy BOGATYM krajem. A niby dlaczego nie? To znaczy chciałem powiedzieć, że należymy ogólnie do najbogatszych krajów i jesteśmy bogatym krajem. PKB na mieszkańca i całościowe utwierdza mnie w przekonaniu, że nie jesteśmy krajem, którym można pogardzić Smile


Ostatnio zmieniony przez czomolungma1 dnia Wto Maj 26, 2009 1:32 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
czomolungma1 napisał:
Nikt nie bierze pod uwagę, że różnic między Polską, a Zachodem nie ma.

Laughing
Widac, ze faktycznie poza Polska sie nie przebywalo ani chwili...

U nas nie jest zle, a juz od wejscia do unii zaczyna byc naprawde coraz lepiej i duzo lepiej. Chce zeby to bylo jasne, daleki jestem od twierdzenia, ze jestesmy jakas zabita dechami dziura! Ale jeszcze nam odrobine brakuje do tego, zeby nie bylo roznicy... Bogaci to my moze jestesmy- w wartosci... Laughing
Wybacz, ale miedzy Londynem a Wroclawiem czy Warszawa jest PRZEPASC. Zeby nie bylo- wole... Wroclaw! Ale wsie sa fajne... taaaa... zwlaszcza te, w ktorych do tej pory kanalizacji nie ma (zeby nie bylo- SAM przymierzam sie do mieszkania w takiej w ktorej ta pojawila sie ledwie 5 lat temu!) albo gazu- zejdz prosze na ziemie i powachaj troche realia...


Hmm... deja vu...


fenderek, w anglii mieszka ktoś z mojej rodziny i znam tam wiele brudnych i tak biednych miejsc, że głowa boli - także zluzujmy. nie chodzi mi tu o porównania, takie jak londynu z wrockiem - bo i po co są one? porównaj wrocek do innych miast, nie stolicy - moim zdaniem wrocek bije na głowę nudne i brudne liverpool czy manchester na głowę. anglikom historia podarowała los na loterii, nam dała kopa w twarz - a przywódca wielkiej brytanii sprzedając nas stalinowi, plując w twarz Polakom którzy przelewali krew również za jego kraj skazał nas na syf, z którego mozolnie, ale przecież udanie się wygrzebujemy. spokojnie, nie takie straty ta ziemia odrabiała. my, Polacy lubimy pastwić się nad naszym krajem - mam znajomego, który mieszka w madrycie. są dzielnice tak biedne, że bolą oczy. włosi z kolei mają w polityce od lat taki burdel, że brak słów - korupcja, związki z mafią itd., a na południu włoch poziom biedy i syfu nie może równać się chyba z żadnym krajem europejskim. ale jak pogadasz z włochem to Ci nie powie, że jego kraj to gówno, Polak, choć będzie sobie żył w pięknym mieście, miał przyzwoitą pracę i rodzinę zrobi to z radością. jesteśmy jak ten gospodarz, który zaprasza do domu i pokazuje, co się sypie - inne kraje to ukrywają, a pokazują co najlepsze. nauczmy się w końcu szanować własne mury... w każdym kraju jest jakieś za, i jakieś przeciw...

na koniec patetycznie - dla emigrantów: Very Happy

http://www.youtube.com/watch?v=m28o73w0FKA

Cool


Ostatnio zmieniony przez krs dnia Wto Maj 26, 2009 7:57 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze włącz Szopena i zacytuj Mickiewicza... Rolling Eyes A potem powołaj się na Kopernika i przekonuj mnie, ze Ziemia jednak JEST okrągłą... Wink
W którym momencie ja się śmiałem czy szydziłem z Polski, w którym momencie ja twierdzę, ze u nas jest gnój, u nas jest bieda i tak dalej.
Ok- porównam Wrocław z Nottingham, skoro z Londynem nie ma sensu (a i w Londynie są dzielnice takie że aż strach patrzeć), bo tu teraz mieszkam. Ciągle na plus miasta angielskiego. Mówisz Manchester- proszę bardzo. Ciągle Manchester. Zrozum- uważam Wrocław (czy Kraków czy Poznań) za ładniejszy i uważam Wrocław za duuuuużo mi bliższy niż jakiekolwiek miejsce gdziekolwiek indziej. Ale nie o wartościach estetycznych my tu mówimy tylko o pieniądzach!!! My inwestujemy co- 10 lat? Oni to robili przez 50. We Wrocławiu pięknie wygląda śródmieście, coraz bardziej rozległe. Ale pojedź na Trójkąt Bermudzki, przejedź się Pomorską- i Birmingham czy Sheffield nagle nie wyglądają tak źle... Bo w takim Nottingham może właściwie nigdzie nie jest tak pięknie jak we Wrocławskim Rynku- ale nawet biedna dzielnica St Anns wygląda lepiej od Grabiszyńskiej...
Ja nie mówię, ze u nas jest źle! Ja tylko mówię, że mówienie iż nie ma żadnej (a tak było powiedziane) różnicy między Polską a Zachodem jest... było beznadziejnym podpuszczaniem, które powinniśmy skądś znać, tak w ogóle... problem zresztą rozwiązany...
I nie mów mi o historii, kto kogo kopnął i gdzie, kto kogo sprzedał i co się zdarzyło po wojnie- co, mam się rozpłakać nad naszym losem i zobaczyć krainę miodem płynącą w naszym kraju? Ja nie mówiłem czemu i dlaczego jest jak jest, nie analizowałem przyczyn. Zdajesz sobie sprawę, ze tłumaczysz mi rzeczy OCZYWISTE??? Ja nie mówię, że u nas bieda i gnojem śmierdzi- każdemu Anglikowi polecam żeby pojechał do Polski bo to piękny kraj, więc przestań mi tu z Santorką - zaraz ja na Ci wyperoruję, że ślepy jesteś i nie widzisz, ze Lech to dobra drużyna i jeszcze wrzucę link z bramkami Lewandowskiego, żeby Cię przekonać... Wink
PS
A żeby w końcu było naprawdę rzeczowo i poważnie- nic bardziej niż to marudzenie tych co do marudzenia powodów nie mają mnie nie wk**wia. Ile razy przyjeżdżam do Polski i mówię o planach- powrocie, zrobieniu tego czy tamtego- zewsząd tylko słyszę że po co, że bez sensu, że tu się nie da... a wszystko od osób z dobrą pracą, nowym amochodem/mieszkaniem, itd... ale według nich się nie da- za to w Anglii pieniądze na drzewach pewnie rosną... Rolling Eyes Uwierz mi- mentalność takich ludzi działa na mnie jak płachta na byka...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krs



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 1677

PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czasem trzeba czytać coś z lekkim przymrużeniem oka, lekkim uśmiechem - tak jak ów patetyczny fragment z santorką na koniec - nic więcej jak powód do miłego uśmiechu, nie patriotycznej i napuszonej zadumy Cool czyż nie miły fragment? Laughing Smile Surprised nie wspominałem, że pisałeś o Polsce źle - moim celem było zwrócenie uwagi na zupełnie inne rzeczy. oczywiście, pieniądze są różne, i to jest rzecz dość jasna, która nie ulega wątpliwości. i są one różne w Anglii, są różne w Polsce, Luksemburgu czy Mołdawii.

ps. w Manchester można wiele lat inwestować, a i tak będzie miał urok na poziomie Bytomia (bez urazy dla mieszkańców). skoro mieszkam tu gdzie mieszkam, to napisze, że moim zdaniem Poznań jest pod każdym względem lepszym miastem niż Manchester czy Liverpool właśnie. oczywiście, tam wciąż się lepiej zarabia - i to jest stan faktyczny, na dziś, jutro i zapewne na pojutrze. ale przed nami, czego wszystkim życzę jeszcze wiele dni:)

ps2. co do historii. historia jest tu ważna - to przez nią Londyn jest metropolią, a Warszawa wygląda jak wygląda. przypomnijmy sobie dlaczego. tego pomijać w rozważaniach tego typu nie wolno...

ps3. o jakim Zachodzie mówimy? o jakimś mitologicznym Zachodzie? pojęcie Zachód miało sens przed upadkiem muru berlińskiego - Zachód - świat wolności, swobód społecznych i gospodarczych. dziś do jakiego Zachodu mamy się porównywać? do południowych Włoch, z ich biedą i bezprawiem, czy do Księstwa Monako? ów Zachód ma bardzo wiele stron, dobrych, ale i tych złych. 'znaj proporcje, mocium panie...' cytat jakże trafny, jeżeli mówimy o współczesnej wielobarwnej Europie.

ps4. fenderku, moją winą jest to, że przekleiłem cały cytat z Ciebie, gdy chciałem nawiązać do jednego zdania. w żadnym wypadku nie miałem zamiaru tłumaczyć Ci rzeczy oczywistych, skądże znowu.

ps5. Kopernik była kobietą? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
futureal



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 554
Skąd: Edge of Darkness

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie,dobrze mi tu, zresztą wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ,jak to pisał Saint Exupery i zawsze człowiek myśli ,że tam gdzie jest jest źle a raj jest gdzie indziej...każdy kraj ma jakieś zady i walety jak to się mówi i nie ma co wybrzydzać....jedyne czego mi brakuję w Europie do której Polska należy to coraz większy brak dobrych ludzi ,wolności i wartości ...wiem ,że w Ameryce Południowej jest ogromna przestępczość,przemoc, bieda ale jak oglądam filmy dokumentalne stamtąd Ci ludzie wydają mi się tacy poczciwi,szczerzy,nie tak zaganiani tym wszystkim

ale Polski nie zmienie, zagranicę mogę jechać jako turysta najwyżej, choć pewnie mnie stać nie będzie
_________________
Someone Chasing I Cannot Move
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stone Cold



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 886
Skąd: Gdańsk / Bristol

PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedyś też tak mówiłem, Gdańska nie zamienie na nic Very Happy Fakt lokalny patriotyzm został ale ponad sześć lat temu dostałem pytanie czy chce jechać do Niemiec i zarabiać 2,5 tys Ojro miesiecznie nie płacąc za mieszkanie i żarcie i hmmm wyjechałem Very Happy Po rocznym pobycie w Deutschland powrót do mojego kochanego Gdańska bolał bo widzi sie duuuużą różnicę dopiero po powrocie do kraju. Zaczynając od fatalnych dróg aż po nastawienie ludzi do życia oraz innych ludzi. Dlatego też po pół roku spakowalem się i wyjechałem do UK choć wyjazd do UK miał u mnie dość przypadkowe podłoże podobnie jak wcześniej Niemcy Wink
_________________
And that's the bottom line because Stone Cold Said So!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Antares



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 537
Skąd: Sieradz/Lublin

PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno wybrać jedną z opcji, bo nigdy nie wiadomo jak człowiek zachowa się w przeróżnych okolicznościach. Na chwilę obecną jest pół na pół. Kocham Polskę. Jestem świadomym Jej zalet z których jestem dumny jak i wad bez których Polska i Polacy nie byliby już sobą. Właściwie gdziekolwiek w ojczyźnie bym się nie znalazł czuję, że wszystko jest mi dziwnie bliskie. Może powieje tutaj Mickiewiczem czy Młodą Polską, ale wprost kocham naszą wieś. Choć większość czasu mieszkam w mieście, to niezwykle często zdarzało mi się (i zdarza) przebywać na wsi. Z dystansu dostrzegam to co w niej piękne plus (niestety) patologie, w których nierzadko tonie. Może wydać się to absurdalne, ale ten właśnie wewnętrzny kontrast i wszechogarniający absurd naszego kraju jest czymś co mnie przyciąga.

Z drugiej strony podróżowałem sporo po Europie i chyba jedynym miejscem, w którym zamieszkałbym niemalże na stałe (któż wie, czy tęsknota nie zeżarła by mnie w międzyczasie) jest Sycylia. Tamtejsi ludzie... sposób życia... i bądź, co bądź pogoda są naprawdę wspaniałe. Podczas pobytu tam czułem się trochę jak w innej bajce... i o dziwo niezwykle bezpiecznie. Dodajmy jeszcze moją ragazzę i wychodzi przytulne gniazdko... Ale to już inna historia.

Po namyśle odpowiedź brzmi - NIE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widzę takiej potrzeby. Jest mi tu dobrze Smile
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jakiś czas w celach turystycznych bądź do pracy chętnie bym wyjechał. Ale na stałe - nigdy! Choć wiadomo, w Polsce idealnie to nie jest - drażnią mnie politycy i jeszcze wiele innych rzeczy, no ale mimo to nie wyobrażam sobie żyć i mieszkać gdzie indziej. Czuję, że po prostu nie dałbym rady się przystosować i zaaklimatyzować do nowych, kompletnie odmiennych warunków. Do Polski już za bardzo się przyzwyczaiłem, no a poza tym mam w sobie pewien pierwiastek patriotyzmu i mogę mieszkać tylko w takim miejscu do którego czuję jakieś przywiązanie. A takie przywiązanie czuję właśnie do Polski, pomimo tych jej wad i niedoskonałości(a tak nawiasem mówiąc to też staram się podchodzić do tych spraw z lekką nutą dystansu). Zresztą dla mnie od dobrych warunków bytowych, socjalnych i politycznych(a wogóle to są gdzieś na świecie takie??)ważniejsze są jednak sentymenty, które silnie na mnie oddziałują. W Polsce się urodziłem, wychowałem, tu mam kochającą rodzinę i tu chcę spędzić resztę życia. I pomimo, że jest jak jest to kocham ten kraj i będę go kochał bez względu na to jaki będzie(choć wierzę, że kiedyś na pewno będzie lepiej!) A zresztą nawet gdy wyjeżdżam za granicę w celach turystycznych to już po jednym dniu zaczynam czuć się źle, nawet gdy jestem u naszych południowych sąsiadów. Pomimo iż lubię podróżować to jednak zawsze będąc za granicą mimowolnie dopada mnie takie jakieś nieprzyjemne uczucie, taka jakaś tęsknota za krajem, taka chęć natychmiastowego powrotu i nie wiem co na to poradzić. Tego co mi zawsze najbardziej podczas zagranicznych wyjazdów brakowało to polskiego języka słyszanego na ulicach no i czegoś polskiego w kiosku do poczytania, polskiej telewizji, wieści z kraju, itp.

Tak więc z Polski na stałe nie wyprowadzę się nigdy za to z chęcią opuściłbym moje macierzyste miasto, tj. Warszawę. Chociaż obecnie od 12 lat mieszkam już nie w samej Warszawie, a tuż pod nią to jednak codziennie mam z nią styczność jadąc tam na studia, a wcześniej również do szkoły i do pracy no i odwiedzając babcię po drodze, żeby zjeść u niej obiad. I generalnie nie czuję się w tym mieście za dobrze. Nie odpowiada mi jego klimat oraz mentalność, a także pycha niektórych warszawiaków na punkcie tego miasta(oczywiście nie wszyscy jego mieszkańcy tacy są, ale niestety spotykałem się już nie raz z takimi przypadkami). Duże miasta takie jak Warszawa są po prostu nie dla mnie(ale tylko pod względem zamieszkiwania w nich Razz a i też zdarzają się wyjątki, np. Łódź(tak wiem wiem, dziwny jestem Laughing )). A tym bardziej drażni mnie tu obecność wielkiej polityki.
Zauważyłem, że wielu ludzi osiedla się tutaj ze względu na lepsze warunki bytowe, socjalne, możliwość studiowania, lepszą i ciekawszą pracę, itp, itd. Owszem to jest ważne, ale dla mnie jak już wcześniej pisałem ważniejsze jest przywiązanie sercowe do danego miejsca i to przede wszystkim w takich miejscach mógłbym zamieszkać, a do Warszawy czegoś takiego w ogóle nie czuję! Oczywiście będę tutaj mieszkał jeszcze dopóki nie ukończę studiów, nie wyprowadzę się od rodziców i nie dostanę stałej pracy, no ale potem to już będę na poważnie myślał o tym aby się stąd wynieść i to jak najdalej. Do jakiegoś innego zakątka w Polsce do którego czuję przywiązanie, ale też takiego gdzie nie będę zdany tylko na siebie - ważne jest abym miał w takim miejscu kogoś z rodziny lub bliskich znajomych. Nie żebym u nich mieszkał, lecz dlatego, że po prostu w kupie raźniej. Wink

Ogólnie podsumowując - jestem patriotą i swojemu kraju mówię 'tak', ale lokalnym patriotą to już nie jestem wobec czego swojemu miastu mówię 'nie'!
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aj tam! Oprócz polityków i mentalności co poniektórych, to koniunktura i gospodarka Polski jest w dobrej sytuacji, więc nie powinieneś mówić, że jeszcze nie jest lepiej Smile
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłem pod koniec września na tygodniowych wakacjach z rodzicami w Grecji. Prawdę mówiąc, troszkę tęsknoty odczuwałem, ale bardziej do swojego domu, niźli do kraju. W Grecji było fajnie i ciepło, ale trzeba być ślepym, żeby nie zauważyć wad tego kraju. Był brudny (Polska na pewno czystsza, każdy kto był, powinien to stwierdzić). Poza tym bardzo dużo graffiti jest wszędzie namazane, ale to pewnie już taki klimat tam jest.
Mówiąc ogólnie o wadach swojego kraju ojczystego zawsze biorę pod uwagę to, że są wady w innych krajach, za które narody się wstydzą.
Czasami mi nie odpowiada ta Polska specyfika, ale gdybym się np. urodził w Grecji, to bym pewnie rzeczy w specyfice tego kraju w ogóle by mnie wkurzały.
Ogólnie jako naród, powinno się mieć poczucie swojej materialnej wartości, bo mówienie dobrze tylko o rzeczach naturalnych, nie stworzonych przez człowieka, to raczej domena krajów bidnych.
Wydaje mi się, że wszyscy jakoś za bardzo negatywnie tą Polskę widzicie, ogólnie jako Polacy poprzez pryzmat samych najgorszych wad. Bardzo tego nie lubię Evil or Very Mad
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek