FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Grób Freddiego

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TaYLoR



Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Sosnowiec :D

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 2:40 pm    Temat postu: Grób Freddiego Odpowiedz z cytatem

Czy wie ktoś moze gdzie jest grób Freddiego? Jezeli tak to blagam powiedzicie... albo chociaz gdzie byl Jego pogrzeb...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim, jeśli się o coś chcesz zapytać, to jest od tego oddzielny topic 'Pytania'. Nie, nie ma grobu Freddiego, a jego pogrzeb odbyl się w Londynie, w krematorium przy Harrow Road.
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny userze o jakże oryginalnym nicku, na wymyślanie którego czasu poświęciłeś/aś niewyobrażalne ilości czasu - wersji miejsca pochówku Freddie'go jest od diabła i ciut ciut, a mi najbardziej podoba się ta z jeziorem Genewskim w Montreux (co nie znaczy, że uważam ja od razu za prawdziwą). Zapraszam też tutaj.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są dwie wersje:
1. prochy Freddie'ego są zakopane pod jego ulubioną wiśnią
2. prochy Freddie'ego zostały rozrzucone nad Jeziorem Genewskim

A grobu Freda jako takiego nie ma.

I następnym razem, jak chcesz zadać pytanie, to wejdź do topicu "Pytania".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TaYLoR



Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Sosnowiec :D

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Smile

jestem nowa wiec nie wiedzialam o takim topicy jak "pytania" nastepnym razem tam bede sie pytac Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego warto przeczytać na początku Instrukcje forum Smile
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
czarny39



Dołączył: 01 Paź 2005
Posty: 246

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 1:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin S. napisał:
Są dwie wersje:
1. prochy Freddie'ego są zakopane pod jego ulubioną wiśnią
2. prochy Freddie'ego zostały rozrzucone nad Jeziorem Genewskim

A grobu Freda jako takiego nie ma.

I następnym razem, jak chcesz zadać pytanie, to wejdź do topicu "Pytania".

i jeszcze jedna wersja Idea
prochy freddiego są na jakimś cmentarzu z nieopisaną tablicą
jest to miejsce spoczynku zoroastrów<żrudło definitywna>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kłin



Dołączył: 28 Lut 2004
Posty: 223
Skąd: Słupsk Rock City

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do ulubionej Wiśni Freddiego...

W te lato miałem okazję rozmawiąć z Mary pod Garden Lodge
Zapytałem czy drzewko wiśniowe Freddiego wciąż jest w ogrodzie....?
Odpowiedziała

"Drzewko Freddiego?, Wiśnia? Ah tak ! Na ŚMIERĆ zapomniałam. Tak Wciąż tu jest!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mikrus-ka



Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 80

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W te lato miałem okazję rozmawiąć z Mary pod Garden Lodge
Zapytałem czy drzewko wiśniowe Freddiego wciąż jest w ogrodzie....?
Odpowiedziała
"Drzewko Freddiego?, Wiśnia? Ah tak ! Na ŚMIERĆ zapomniałam. Tak Wciąż tu jest!

hehe cwana Mary Laughing że niby nie pamięta hehe Wink a oprócz tego ciekawość mnie zjada i muszę zapytać - jaka ona jest?? Rolling Eyes oczywiście domyślam się że była to chwilowa rozmowa jednak podobno najważniejsze jest pierwsze 5 sekund znajomości Wink więc jak?? Cool

...co do miejsca pochówku to słyszałam jeszcze wersję, iż prochy Freddiego mają jego rodzice Rolling Eyes
_________________
"The concept of Queen is to be regal and majestic. Glamour is a part of us, and we want to be dandy."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TaYLoR



Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Sosnowiec :D

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe troche duzo tych wersji pochowku Freddiego Very HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kłin



Dołączył: 28 Lut 2004
Posty: 223
Skąd: Słupsk Rock City

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Mary rozmawiamłem około 10 minut. tak mi się wydaje. Udało mi się ją "dorwać" kiedy listonosz dzwonił do drzwi"dla słuzby" do Garden Lodge. Wyszła sama Mary. Przezyłem szok...ona teżSmile w końcu podała rękę.

Zaczelismy rozmowę. Atmosfera się rozluźniła. Marywciąż stała w progu. Listonosz został "olany" syn Mary (najprawdopodobniej) odebrał tą pocztę. Wsyztko działo się barzdo szybko. Ale mówiła. że "bardzo lubi Polaków, że nie są natarczywi i umieją się zachować nie to co np.Włosi którzy wręcz atakują sobą jej prywatność"

ah ten pieprzony włoski temperament:) ehehe

Mary wspomniała również że "bardzo chciałaby przyjechać do Polski bo podoba jej się nasza tradycja..chyba chodziło jej o folk góralski wtedy. Wspomniała również o pięknie (zewnętrznym) naszego kraju"

Jest "normalną" osobą. wydaje mi się że wielu ludzi np. sąsiedzi robi z niej bezgranicznie niedostępną osobę. Okazała się skromną, uśmiechniętą osobą. mówiła powoli z opanowaniem, sympatyczna i uprzejma. Można byłoby się w niej dopatrzyć jakiegos zamyślenia.. wydała mi się osobą dość poważną i mocno stojącą na ziemi.

Cieszę się że miałem okazję Ją poznać. do dziś nie może do mnie to jakoś dojść.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sie jej nawet nie dziwie jesli faktycznie jest niedostepna osoba.. jakby mi pod dom codziennie od 14 lat przychodzilo kilkadziesiat osob i pisali mi po murze i drzwiach i cykali fotki mojej chaty to bym chyba mial wszystkich dosyc i nie wychodzil nawet na sekunde Razz
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kłin



Dołączył: 28 Lut 2004
Posty: 223
Skąd: Słupsk Rock City

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

. tak też mi się ZDAWAŁO ale jak wspomniałem raczej nie jest AŻ tak nie dostepna. bo można z tą kobietą normalnie pogadac trzeba tylko trafic w jej obecność przed domem. Wiadomo że nie będzie otwierać drzwi każdemu fanowi itp. Jakaś snobistyczna angielka(sąsiadka z naprzeciwka) powiedziała że Mary jest very Prive Person i nie chce z nikim gadać. A tu zaskoczenie nie małe

ale temat. zbacza z drogi....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mikrus-ka



Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 80

PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za tą relację Wink tak sobie właśnie wyobrażałam Mary Very Happy
_________________
"The concept of Queen is to be regal and majestic. Glamour is a part of us, and we want to be dandy."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Minister



Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 9

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wracając do tematu.
Ponoć jest też pochowany anonimowo na jednym z londyńskich cmentarzy...
Jednak wersja z J. Genewskim jest najlepsza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Emek



Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 259
Skąd: Holandia/Jelenia Góra

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj minister na forum. Było juz wspominane o anonimowym grobie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Gość






PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej a dlaczego był pochowany anonimowo? Confused
Powrót do góry
Minister



Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 9

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tego to ja już nie wiem. Może Freddie chciałby uciec po śmierci od fanów? Bo innej przyczyny nie widzę.

Albo mogła to być jakaś jego kolejna ekstrewagancja.
_________________
You don't fool me!
Frankie says relax.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W etyce zaratusztrianizmu nie występuje pojęcie grzechu, ale zastępuje je pojęcie "zbrukania". Dusza człowieka może ulec zbrukaniu poprzez kontakt z "brudnymi" tworami Angra Maju. Silnie zbrukana dusza przejdzie w końcu na stronę sił zła i po śmierci zostanie strącona do piekła. Obowiązkiem człowieka jest zatem dbanie o swoją czystość duchową. Obejmuje to unikanie nieczystych myśli, nieczystego pokarmu i nieczystych ludzi. Zaratusztrianizm ustalił listę "nieczystości", z którymi kontakt prowadzi do zbrukania. Zasady tej czystości muszą być przestrzegane na co dzień - dotyczy to określonego sposobu ubierania się, określonej "koszernej" diety i dozwolonych form uprawiania życia płciowego. Na szczęście zbrukaną duszę można oczyścić przez rozmaite, zależne od rodzaju zbrukania zabiegi oczyszczające. Niektóre z nich są bardzo skomplikowane, kosztowne i trwają wiele tygodni.

Śmierć jako twór Angra Maju jest również nieczysta. Zwłoki człowieka po śmierci są więc jedną z najbardziej zbrukanych rzeczy. Ze względu na to, że ziemia jest tworem czystym, nie można jej brukać grzebiąc zwłoki, nie można też ich spalić, bo ogień też jest tworem czystym. Zaratusztranie pozostawiają zwłoki na specjalnych wieżach, gdzie cała zgnilizna śmierci jest pochłaniana przez "złe" stworzenia, takie jak sępy i robaki. Dopiero gdy ze zwłok zostają suche, białe kości, można je pochować w ziemi.
Dlatego nie wiemy gdzie został pochowany. Ze względu na jego religię.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ania2609



Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 163

PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobrze, ja mysle tylko, ze owo zbrukanie to jedynie kwestia terminologii. Ma więcej wspólnego z grzechem niz z jakims magicznym zanieczyszczeniem. Człowiek w zoroastryzmie ma wolna wole i sam odpowiada za swoje wybory. Ow Angra Majnju, o ktorym wpsomnial moj przedmowca to inaczej Aryman jest zlym bogiem. On wykrzywia to, co stworzyl Ahura Mazda - bóg dobra i ta odwieczna wlaka trwa nadal. Czlowiek zlymi uczynkami wspiera Arymana, a dobrymi pomaga zwyciezyc Ahurze Mazdzie.
Bo ten zoroastryjski dualizm nie jest do końca konsekwenty. Zaratustrianie wierza, ze AM zwyciezy.
Ale nie o tym rrzecz.

Freddie został spalony, co , tak jak pisal poprzednik, jest niezgodne z zaratusztriańska ortodoksją. A wynika to z warunków, w jakich wspolczesnie zyja. W takim Londynie np jak mozna wystawic ciala na pozarcie ptactwu?
Wprawdzie tzw. Wieze Milcznia istnieja gdzie neigdzie - np. w Bombaju, ale rowniez tam zaczyna korzystanie z nich byc problemem. Stad dylematy zoroastrian co do pochówku.. Niektorzy, tak jak rodzice Freddiego, decyduja sie na spalenia zwlok. Inni staraja sie jakos inaczej rozwiazywac ten problem. (bodajrze traktowac zwloki jakimis kwasami czy cos).
Tacy zoroastrianie mieszkajacy na zachodzie nie sa az tak ortodoksyjni. Zachowuja sie jak normalni ludzie. Wiec jest to prawdopodobne, ze Freddie zostal pochowany w ziemi, jest rowniez to, ze wciaz maja go rodzice. Tzn. mama.
_________________
Anka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek