FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Moda na różne gatunki muzyki i jej przemijanie

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy gatunki muzyczne przemijają?
TAK
33%
 33%  [ 4 ]
NIE
66%
 66%  [ 8 ]
Wszystkich Głosów : 12

Autor Wiadomość
Tomek15



Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 55

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 10:29 pm    Temat postu: Moda na różne gatunki muzyki i jej przemijanie Odpowiedz z cytatem

Co myślicie o modzie na różne gatunki muzyki i jej przemijaniu ? Według mnie żadna muzyka nie mogłaby trwać wiecznie, bo wcześniej czy poźniej i tak by się znudziła ludziom.
Ja osobiście słucham rocka i rapu w raczej równym stosunku, ale wiem, że najlepsze lata tych gatunków muzyki już przeminęły(aż się łeżka w oku kręci).
Rock według mnie skończył się w połowie lat '90, a rap już też zmierza ku ostatecznemu upadkowi. Nadchodzi techno i trudno się mówi ja już się z tym pogodziłem... Doszedłem do wniosku, że gdyby nawet Freddie, Tupac czy Kurt Cobain żyli to nic by to już nie zmieniło. Przecież taki Elton John żyje(pop/rock) i już nic wielkiego nie zrobił. Nie chcę gdybać, ale pewnie gdyby Freddie żył wziąłby z kimś ślub(jak kolega Elton) i możeby koncertował z Queen trochę...
Tupac chciał założyć własną wytwórnię i to chyba wszystko. No może jeszcze byłaby ta wojna WEST vs EAST i by było ciekawie. Po za tym to też chyba tylko koncerty i wydawanie tych 10(jak nie więcej) płyt, które przygotował na czarną godzinę. Nie byłoby tego klimatu co z lat '90 i nie byłoby już tak samo.
Kurt Cobain z Nirvaną pewnie też by tylko koncertował, ale w zwiąku z jego osobowością mogłoby być mimo wszystko ciekawie...
! NIC BY SIĘ JUŻ NIE ZMIENIŁO GDYBY NAWET POWYŻSZE OSOBY ŻYŁY !
Ludzie gdybają, ponieważ(akurat tutaj) Freddie, Tupac i Kurt stracili życie u szczytu sławy. Oni mieli już wszystko(sławę, pieniądze, szacunek itp.) i znaleźli się w dobrym miejscu i w dobrym czasie. Tak musiało poprostu być i to jest dziwne, że z każdego nurtu muzycznego zawsze ginęła jakaś wybitna osobistość i cały czas ją pamiętamy. Ich muzyka by niestety przeminęła, a ludzie myślą, że jak zginęli będąc na pierwszych miejscach list przebojów i na pierwszych stronach gazet to jeszcze by poszaleli... Jest w tym trochę prawdy, ale wszystko ma swój koniec. Każde pokolenie ma własny czas... Tych ludzi śmierć uczyniła nieśmiertelnymi i zostaną zapamiętani na zawsze.
Taki Snoop Dogg(ze sławnej trójcy obok Tupac'a i Dr. Dre) - gwiazda lat '90 zdominowanych przez gangsta rap teraz nagrywa z Justinem Timberlake'iem. Nie mam nic przeciwko temu, ale podobno jest gangsterem. To tak jakby jakaś gwiazda rocka nagrała piosenkę z raperem, czego na pewno byście nie polubili.
Ten przykład obrazuje jak zmieniają się ludzie i jestem pewien, że z Kurt'em, Freddie'm i Pac'iem byłoby baaardzo podobnie(XXI wiek)... Właściwe utrzymywali by tylko swoje gatunki muzyczne, bo jakby na to nie patrzeć byli baaaaaardzo utalentowani.
Mnie osobiście bardzo brakuje tych trzech osób. Jak już wcześniej pisałem nie zrobiliby według mnie już niczego wielkiego, ale coś mi mówi, że byłoby lepiej niż jest teraz. Chciałbym zobaczyć cały Queen na Live8 i Tupac'a krzyczącego ze Snoop'em "ain't nothing but a gangster party" i żałuję, że np. w latach '90 nie miałem 15 lat , aby móc ich już wtedy podziwiać i rozumieć. Takie życie - moja mama bawiła się przy rocku, ja przy rocku i rapie, a moje dzieci pewnie powiedzą, że Tupac to czarny wieśniak i TECHNO RZĄDZI. Wiem, że trochę pokrywa się to z moimi wcześniejszymi tematami, ale chciałem założyć jednak nowy.
Zapraszam do dyskusji.
_________________
>>> AIN'T NOTHING BUT A GANGSTER PARTY <<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłopie czy kazdy twój temat musi sie opierac na tym że jezeli Fred by zył to by skreta zapalił, a Tupac nagrał piosenkę, na swiecie nic nie jest wieczne, muzyka, zycie, itp. Zeby nie było offtopica, rock "trwa" juz prawie 50 lat, a rap niecałe 20, reszte dopowiedz sobie sam...
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now


Ostatnio zmieniony przez Kuba dnia Wto Sty 10, 2006 10:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek15 napisał:
Wiem, że trochę pokrywa się to z moimi wcześniejszymi tematami, ale chciałem założyć jednak nowy.

Ale po co, skoro są tamte?

PS.
Kuba napisał:
nie całe

Piszemy razem Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tyna



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 833
Skąd: krk

PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten temat to, jak sadze kolejna prowokacja tomka o dyskusji na temat rapu...
tak btw - bezsensowne to pojecie - przemijanie gatunkow muzycznych. moze i niewielu pozostalo juz zyjacych i tworzacych np wspanialy rock, ale to, co juz zostalo stworzone, bedzie tak dlugo, poki my bedziemy to doceniac i wielbic. niech nawet 90 % ludzi w moim wieku bawi sie przy techno - to nie powod, dla ktorego piekny rock ma dla mnie przeminac.
_________________
, 2006

' ... zapamtite : sloboda je pravo na IZBOR - jebati ili biti jeben '
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sinusoida- odchodzi- wraca- odchodzi- wraca... Nie bede gadal o rapie, powiem tylko na przykladzie rocka. Niby zlota era rocka byly lata 70-te (pierwsza polowa), a przeciez w latach 90-tych porzadne granie wrocilo do lask- za sprawa Nirvany i grunge'u... A i w cienkich latach 80-tych pojawily sie nurty bardzo popularne-NWOBHM (Iron Maiden i te sprawy) albo Trash z USA... Za jakis czas znowu ktos wybuchnie i zmieni wszystko do gory nogami.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomek15



Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 55

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra jak myślicie, że to prowokacja to wypowiedzcie się na ten temat i nie piszcie NIC O RAPIE. Podać przykłady z innej muzyki i już prowokacja... Przecież nikogo nie wyzwałem tylko wyraziłem swoją opinię. Wiem, że to forum o Queen, ale czy nie można napisać ANI SŁOWA O INNEJ MUZYCE? Jesteście aż tak zadufani, że nie widzicie, że istnieją też inne gatunki? Co jest złego w tym temacie?
_________________
>>> AIN'T NOTHING BUT A GANGSTER PARTY <<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal.w



Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 5
Skąd: Słupsk

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przestań pieprzyć
_________________
"Im going slightly mad"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Hoder



Dołączył: 20 Lis 2003
Posty: 657
Skąd: Marklowice/Poznań

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal.w napisał:
przestań pieprzyć


no wlasnie. jesli zakladasz dwa niemal identyczne tematy, to nie wiem czego sie spodziewasz. a poza tym wyluzuj.
_________________
czemu bracie robisz ku*wę z muzyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek15 napisał:
Dobra jak myślicie, że to prowokacja to wypowiedzcie się na ten temat i nie piszcie NIC O RAPIE. Podać przykłady z innej muzyki i już prowokacja... Przecież nikogo nie wyzwałem tylko wyraziłem swoją opinię. Wiem, że to forum o Queen, ale czy nie można napisać ANI SŁOWA O INNEJ MUZYCE? Jesteście aż tak zadufani, że nie widzicie, że istnieją też inne gatunki? Co jest złego w tym temacie?

Chodzi o to, że Twoje tematy przybrały nutkę... konwencjonalności. Poza tym podajesz przykłady ciągle tych samych osób i gatunków muzycznych. I bez przerwy jedziesz po techno. Trochę dziwna tendencja.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal.w napisał:
przestań pieprzyć
Powinieneś zostać dyplomatą Laughing
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tomek15



Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 55

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha więc rozumiem niepotrzebnie zakładalem nowy temat, podaję przykłady tych samych osób... Nie rozumiem tylko tego 'przestań pieprzyć'. Czy, aby to co mówię jest nieprawdą czy może coś innego?
_________________
>>> AIN'T NOTHING BUT A GANGSTER PARTY <<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek15 napisał:
Jesteście aż tak zadufani, że nie widzicie, że istnieją też inne gatunki? Co jest złego w tym temacie?

Sorry, ale to mnie rozwaliło Laughing

Gościu- wyczerpałeś dożywotni limit gadania na tym forum o rapie. Tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomek15



Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 55

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no spox w końcu to forum o rock'u. Wystarczyło spokonie powiedzieć.
_________________
>>> AIN'T NOTHING BUT A GANGSTER PARTY <<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bierz tego tak do siebie Wink
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pełen luuuz... Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal.w



Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 5
Skąd: Słupsk

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No peace, love and harmony.
_________________
"Im going slightly mad"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek