FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Star Wars
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co sądzisz o Gwiezdnych Wojnach?
Uwielbiam! Kocham!
23%
 23%  [ 11 ]
Bardzo lubię
21%
 21%  [ 10 ]
Lubię
14%
 14%  [ 7 ]
Wiszą mi - nie lubię jakoś szczególnie, ale też nie mam nic przeciwko
8%
 8%  [ 4 ]
Nie przepadam
8%
 8%  [ 4 ]
Nie lubię
8%
 8%  [ 4 ]
Nienawidzę!
14%
 14%  [ 7 ]
Wszystkich Głosów : 47

Autor Wiadomość
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
Przesłanie to na pewno w sobie ma i nie zgadzam się w tym choćby w 0,00001 %. Faktem jednak jest, że wiele jest zakryte efektami, na które wszyscy zwracają największą uwagę i mają przez nie ten film za przereklamowany.

Jakie przesłanie? Mówiące, że Dobro zawsze zwycięża Zło?

Misiu napisał:
Tu równie dobrze można by zadać takie pytanie.

Gdzie końcówka Gwiezdnych Wojen pozostawia miejsce na takie przemyślenia? Przecież Zło zostało ostatecznie przezwyciężone. Gdzie ta nuta niepewności?
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuba napisał:
Powiem tak jest to komedia, z bardzo madrym morałem/przekazem, oglądajac go zlewałem ostro, jednak jak mówiłem w innym temacie, przygnębił mnie on Smile Kwestia interpretacji Wink

No i chyba masz rację. To ostatnie zdanie też jest prawdziwe- na początku DŚ był dla mnie komedią, teraz już nie jest (i bynajmniej nie dlatego, że żarty mnie znudziły, bo nadal uważam je za śmieszne).

Fenderek napisał:
Marcin S. napisał:
Nie jest komedią, na pewno.

Nazywa sie to tragikomedia. Film jest ostro przygnebiajacy is mutny, ale tez rzalem na nim jak glupi. Wiec... tragikomedia...

Ja się na filmie nie znam, ale zapewne masz rację- w sumie to jest jednocześnie śmieszne i tragiczne, więc tragikomedia to chyba jest.

Misiu napisał:
Kuba - Lot Nad Kukułczym Gniazdem to genialny film. Ale nie zapominaj o jednym - to jest na podstawie książki. Poza tym - to jeden z filmów wszechczasów, ale wcale nie dyskredytuje Gwiezdnych Wojen.

Ale książka GW też jest przeciętna, a przecież można napisac genialną książkę na podstawie filmu, np. Stowarzyszenie umarłych poetów.

Poza tym- wystarczy porównać GW z jakimkolwiek odrobinę ambitniejszym filmem i te już bledną. Sorry- ja nigdy nie lubiłem GW i nigdy nie polubię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sro Sty 11, 2006 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądał ktoś dzisiaj Teleekspress? Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Blackie



Dołączył: 08 Lut 2004
Posty: 61

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bardzo lubie gwiezdne wojny, ale tylko te stare czesci, najbardziej te w ktorej wystepuja takie male misie Wink

ktos byl na koncercie Dio w stodole pare miesiecy temu i widzial jak przerobiono slynne napisy? "statki z armady Dio szykuja sie do ostaecznego starcia z silami mrocznego imperium disco" myslalam ze padne ze smiechu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qnegunda napisał:
Jakie przesłanie? Mówiące, że Dobro zawsze zwycięża Zło?

Jejku, ale to nie jest jedyny wątek całej historii. Ukazuje na przykład miłość ojca do syna mimo wszystkiego, uczy jak nie dać się skusić różnym pokusom, o tym, że nie można robić wszystkiego z miłości i unikać gniewu, złości, nienawiści. To nie jest tylko walka Rebelii z Imperium i efekty.
Qnegunda napisał:
Gdzie końcówka Gwiezdnych Wojen pozostawia miejsce na takie przemyślenia? Przecież Zło zostało ostatecznie przezwyciężone. Gdzie ta nuta niepewności?

Może niekoniecznie niepewności, ale....Choćby to, co działo się dalej z Lukem, jak zakończyła się historia całego Zakonu Jedi. Przecież po Zemście Sithów równie dobrze można by powiedzieć, że tak mogłoby się to zakończyć - tyle, że wygrało raczej Zło (i wcale nie podkreślam tu tego, że to jedyny wątek, bo nie jest).
Marcin S. napisał:
Poza tym- wystarczy porównać GW z jakimkolwiek odrobinę ambitniejszym filmem i te już bledną. Sorry- ja nigdy nie lubiłem GW i nigdy nie polubię.

Twierdzisz, że Gwiezdne Wojny nie są ambitne? Wiesz, wiele zależy właśnie od interpretacji, zanalizowania, a nie tylko ślepe wpatrywanie się w efekty. Nie sugeruję oczywiście, że Ty tak robisz, ale wiele ludzi krytykuje te filmy właśnie ze względu na ten fakt, a nie chcą nawet się zastanowić co jest w filmie ważniejsze. Dlatego mają go za przereklamowany. Poza tym - dlaczego bledną? Na tych filmach się wzorowano, był kamieniem milowym, stały się nad wyraz popularne. Nie twierdzę, że to najgenialniejszy bądź jeden z najgenialniejszych, tylko niesłusznie przereklamowany, a naprawdę solidny film.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CORAX napisał:
Oglądał ktoś dzisiaj Teleekspress? Laughing


Jak nie, to powiem... Razz

Jakiś koleś po filozofii jest fascynatem Star Wars (WOJNY CIĘŻARÓWEK 'Star'), a w domu ma w cholerę klocków Lego. Samych ludzików wojsk Imperium (tych w świecących białych plastikach) ma kilkaset, nie mówiac już o innych bajerach. Jego celem jest nakrecenie filmu z użyciem klocków. LoL.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blackie napisał:

ktos byl na koncercie Dio w stodole pare miesiecy temu i widzial jak przerobiono slynne napisy? "statki z armady Dio szykuja sie do ostaecznego starcia z silami mrocznego imperium disco" myslalam ze padne ze smiechu


tez myslalem, ze padne Very Happy ale nie bylo gdzie, bo przy barierkach nie ma miejsca na padanie Razz
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Hoder



Dołączył: 20 Lis 2003
Posty: 657
Skąd: Marklowice/Poznań

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CORAX napisał:
CORAX napisał:
Oglądał ktoś dzisiaj Teleekspress? Laughing


Jak nie, to powiem... Razz

Jakiś koleś po filozofii jest fascynatem Star Wars (WOJNY CIĘŻARÓWEK 'Star'), a w domu ma w cholerę klocków Lego. Samych ludzików wojsk Imperium (tych w świecących białych plastikach) ma kilkaset, nie mówiac już o innych bajerach. Jego celem jest nakrecenie filmu z użyciem klocków. LoL.



Laughing Laughing Laughing
nie, no ludzie czasami maja odloty Very Happy ... zaloze sie ze nie ma dziewczyny Very Happy
_________________
czemu bracie robisz ku*wę z muzyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Pafnucy



Dołączył: 02 Lip 2004
Posty: 227
Skąd: Piechowice/Jelenia Góra

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 1:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Star Warsy kocham:) jeden z moich ulubionych filmow! mam wszystkie czesci na dvd ostatnio wlasnie zakupilem Star Wars Trilogy Special Edition 2005 z "nowym" Anakinem w "Powrocie Jedi" Smile
_________________
RUNNING WILD!
------------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Karol



Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 520

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jestem wielkim fanem GW i mam prawie wszystko co zostało wydane (ksiązki, komiksy, filmy i kilka gier). Dla mnie to sto razy lepsza seria od takiego Horego Portiera.... Harrego Pottera. Jak dla mnie bomba. KOCHAM GWIEZDNE WOJNY i guzik wam do mojego zdania Razz Wink .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karol napisał:
Dla mnie to sto razy lepsza seria od takiego Horego Portiera.... Harrego Pottera.

I dokładnie tak samo myślę Smile
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karol napisał:
A ja jestem wielkim fanem GW i mam prawie wszystko co zostało wydane (ksiązki, komiksy, filmy i kilka gier). Dla mnie to sto razy lepsza seria od takiego Horego Portiera.... Harrego Pottera. Jak dla mnie bomba. KOCHAM GWIEZDNE WOJNY i guzik wam do mojego zdania Razz Wink .


Ristekpa za książki, albowiem zapewne posiadasz coś co wyszło spod pióra zioma R.A. Salvatore... tylko, że Drizzt jest fajniejszym bohaterem od Luków Skywalkerów... i ma dwa miecze! Verve dro l' zhaun'ol d'lil olath darthirii!
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
Cytat:
Poza tym- wystarczy porównać GW z jakimkolwiek odrobinę ambitniejszym filmem i te już bledną. Sorry- ja nigdy nie lubiłem GW i nigdy nie polubię.


Twierdzisz, że Gwiezdne Wojny nie są ambitne?

Tak.
Misiu napisał:
Wiesz, wiele zależy właśnie od interpretacji, zanalizowania, a nie tylko ślepe wpatrywanie się w efekty.

Efekty zrobiły wrażenie, ale nie zwracałem na nie większej uwagi.
Misiu napisał:
Nie sugeruję oczywiście, że Ty tak robisz, ale wiele ludzi krytykuje te filmy właśnie ze względu na ten fakt, a nie chcą nawet się zastanowić co jest w filmie ważniejsze. Dlatego mają go za przereklamowany

Ja go uważam za przereklamowany, bo to, co ludzie o nim mówią, jest nieadekwatne do tego, jaki rzeczywiście jest.
Misiu napisał:
Poza tym - dlaczego bledną? Na tych filmach się wzorowano, był kamieniem milowym, stały się nad wyraz popularne.

W 10 moich ulubionych filmów nie dostrzegam żadnego związku z GW, tak więc fakt, że ktoś się wzorował na nich, nic dla mnie nie znaczy.
Misiu napisał:
Nie twierdzę, że to najgenialniejszy bądź jeden z najgenialniejszych, tylko niesłusznie przereklamowany, a naprawdę solidny film.

Jest po prostu... efektowny i to wszystko. Nie mówię, że zły, ale je go traktuję jak zwykły film. I to samo mam z Matrixem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
Qnegunda napisał:
Jakie przesłanie? Mówiące, że Dobro zawsze zwycięża Zło?

Jejku, ale to nie jest jedyny wątek całej historii. Ukazuje na przykład miłość ojca do syna mimo wszystkiego, uczy jak nie dać się skusić różnym pokusom, o tym, że nie można robić wszystkiego z miłości i unikać gniewu, złości, nienawiści. To nie jest tylko walka Rebelii z Imperium i efekty.

Ale to nie są wątki główne. Mówisz o zbytnim zwracaniu uwagi na efekty specjalne. Skoro GW noszą takie wspaniałe przesłania, niby dlaczego właśnie ich nie uwypuklono? Nie uważasz, że film by na tym znacząco zyskał? Podobnie jest z muzyką - jeśli jest zła produkcja, niewielu ludziom chce zaglądać się do 'środka'... Zresztą, wątpię, by GW coś ambitnego reprezentowały.

Misiu napisał:
Qnegunda napisał:
Gdzie końcówka Gwiezdnych Wojen pozostawia miejsce na takie przemyślenia? Przecież Zło zostało ostatecznie przezwyciężone. Gdzie ta nuta niepewności?

Może niekoniecznie niepewności, ale....Choćby to, co działo się dalej z Lukem, jak zakończyła się historia całego Zakonu Jedi. Przecież po Zemście Sithów równie dobrze można by powiedzieć, że tak mogłoby się to zakończyć - tyle, że wygrało raczej Zło (i wcale nie podkreślam tu tego, że to jedyny wątek, bo nie jest).

Ale rany, kogo to obchodzi, skoro Dobro na pewno zapanowało na wieki? Dobro w ten sposób przedstawione jest nudne, niczego nie zapowiada. Można założyć, że np. Luke założył rodzinę, Imperium się rozrosło do niebotycznych rozmiarów itepe, itede. Ale przynajmniej nie zainteresowało mnie to aż tak. Po prostu niektóre wątki nawet nie przyciągną widza...

Karol napisał:
A ja jestem wielkim fanem GW i mam prawie wszystko co zostało wydane (ksiązki, komiksy, filmy i kilka gier). Dla mnie to sto razy lepsza seria od takiego Horego Portiera.... Harrego Pottera. Jak dla mnie bomba. KOCHAM GWIEZDNE WOJNY i guzik wam do mojego zdania Razz Wink.

Nawet nie podałeś powodów, dlaczego tak sądzisz, ale dobra Wink. Osobiście wolę Harry'ego Pottera z kilku poniższych względów:
- owszem, główny wątek to walka Dobra ze Złem, ale ci 'dobrzy' bohaterowie nie są krystaliczni, mają swoje nieraz uwypuklone wady, a niektórzy zachowują się jak najgorsze dupki. I właśnie to jest ciekawe, nie wiemy, co zrobią bohaterowie, bo ich charaktery są zazwyczaj nieprzewidywalne. W GW czegoś takiego nie ma;
- bezsensem jest porównywać książkę do filmu, ale skoro już przy tym jesteśmy, zwróćmy uwagę na to, że ekranizacja Harry'ego Pottera nie jest tak strasznie efekciarska. Poza tym są momenty, przy których można się pośmiać, a niektóre nie pozwalają na takie rozluźnienie;
- przewidywalna fabuła GW, o czym pisałam już wcześniej.

Poza tym nie zakładałam tematu o HP dlatego, że jest to taka rewelacyjna książka, która przełamała tyleeee literackich schematów (bo tak nie jest), tylko dlatego, że jest prawdziwym fenomenem socjologiczno-marketingowo-książkowym, poza tym nikt tego pomysłu nie wykorzystał wcześniej. Po HP powstało mnóstwo książek opowiadających o kolejnych szkołach czarów, aniołów, diabłów, podróżników itepe, itede. Pomyślałam, że ta książka wymaga osobnego omówienia, ponieważ wywarła niewątpliwy wpływ na współczesny świat. Poza tym posiada pewne walory literackie. Ale powtarzam - nie uważam HP za coś tak ambitnego jak 'Nędznicy' Victora Hugo (notabene moja ulubiona książka - dopóki nie wezmę się za 'Illiadę' Razz) czy też 'Rok 1984' George'a Orwella. Albo z kolei 'Finnegan's Wake' Joyce'a, który czytałam jedynie we fragmentach, ale zrobił na mnie wrażenie. I mogłabym wymieniać tak ciągle, ale nie o to chodzi. A GW jak nie lubię, tak nie lubię i już Razz.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do HP- dla mnie to banał. Ale czytać lubię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin S. napisał:
W 10 moich ulubionych filmów nie dostrzegam żadnego związku z GW, tak więc fakt, że ktoś się wzorował na nich, nic dla mnie nie znaczy.

Ulubionych....wiesz już co chcę powiedzieć, prawda?
Marcin S. napisał:
Jest po prostu... efektowny i to wszystko.

Jest efektowny, ale nie tylko. Kurczę, to nie są same efekty, wiele w tym innych wątków, wiele mogą mówić.
Marcin S. napisał:
Ja go uważam za przereklamowany, bo to, co ludzie o nim mówią, jest nieadekwatne do tego, jaki rzeczywiście jest.

Bo ludzie mówią tylko o efektach i często wyśmiewają takie postacie jak Vader itd.
Qnegunda napisał:
Ale to nie są wątki główne. Mówisz o zbytnim zwracaniu uwagi na efekty specjalne. Skoro GW noszą takie wspaniałe przesłania, niby dlaczego właśnie ich nie uwypuklono? Nie uważasz, że film by na tym znacząco zyskał? Podobnie jest z muzyką - jeśli jest zła produkcja, niewielu ludziom chce zaglądać się do 'środka'... Zresztą, wątpię, by GW coś ambitnego reprezentowały.

Odkupienie grzechów Anakina wydaje mi się równie głównym wątkiem jak walka Rebelii z Imperium. Dlaczego nie wypuklono? A dlaczego nie wypukla się tych ambitnych dziś zespołów, tylko Britney itd.? Dlaczego w Dark Side Of The Moon nie uwypuklono przesłań tylko innowacyjność, efekty? Powiedziałem to już raz - moim zdaniem film jest solidny, tylko ważniejsze rzeczy są przyćmione przez efekty specjalne, na które większość osób zwraca największą wagę. Tak, jak dzisiejsze dobre zespoły są przyćmiewane przez powszechnie obecną komercję. I dlatego twierdzę, że Gwiezdne Wojny coś ambitnego sobą prezentują - tylko większość nie chce tego nawet zauważyć.
Qnegunda napisał:
Ale rany, kogo to obchodzi, skoro Dobro na pewno zapanowało na wieki? Dobro w ten sposób przedstawione jest nudne, niczego nie zapowiada. Można założyć, że np. Luke założył rodzinę, Imperium się rozrosło do niebotycznych rozmiarów itepe, itede. Ale przynajmniej nie zainteresowało mnie to aż tak. Po prostu niektóre wątki nawet nie przyciągną widza...

Ale nie musi obchodzić to, że Dobro zapanowało. Jest na przykład niekontynuowany i niewyjaśniony wątek Mocy, jaką włada Leia. Nie wiadomo jak potoczyły się dalej losy Luke'a. Poza tym - historia jest podzielona na części. Jeśli ktoś chce, może zakończyć na Imperium Kontratakuje - Powrót Jedi jest po prostu kompletnym wyjaśnieniem. Może to trochę głupie, ale własna wola ma tutaj również znaczenie.
Qnegunda napisał:
ekranizacja Harry'ego Pottera nie jest tak strasznie efekciarska

Jest.
Qnegunda napisał:
Poza tym nie zakładałam tematu o HP dlatego, że jest to taka rewelacyjna książka, która przełamała tyleeee literackich schematów (bo tak nie jest), tylko dlatego, że jest prawdziwym fenomenem socjologiczno-marketingowo-książkowym, poza tym nikt tego pomysłu nie wykorzystał wcześniej.

Nikt Ci tego nie zarzucał Smile Choć ja osobiście przyznam się, że ten temat założyłem właśnie dlatego, że bardzo lubię te filmy, ale mógłby on pełnić taką samą rolę.


Cholera, wczoraj obejrzałem Powrót Jedi i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to jest świetne Smile Ot tak, piszę sobie o tym, co odczułem, nie jest to argument żaden Smile
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Portier Harry czy Lucky Luke Skywalker- dla mnie do jednego wora, ani jedno mnie nie porywa ani drugie...
Wole LOST Razz
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
Marcin S. napisał:

W 10 moich ulubionych filmów nie dostrzegam żadnego związku z GW, tak więc fakt, że ktoś się wzorował na nich, nic dla mnie nie znaczy.


Ulubionych....wiesz już co chcę powiedzieć, prawda?

Wiem. Tylko że 10 moich ulubionych filmów uważam za najlepsze, jakie widziałem.

Misiu napisał:

Marcin S. napisał:
Jest po prostu... efektowny i to wszystko.


Jest efektowny, ale nie tylko. Kurczę, to nie są same efekty, wiele w tym innych wątków, wiele mogą mówić.

Wiem, że to nie są same efekty. Ale reszta mnie nie przekonuje- nie widzę tam niczego nadzwyczajnego poza efektami.
Misiu napisał:

Marcin S. napisał:
Ja go uważam za przereklamowany, bo to, co ludzie o nim mówią, jest nieadekwatne do tego, jaki rzeczywiście jest.


Bo ludzie mówią tylko o efektach i często wyśmiewają takie postacie jak Vader itd.

Tylko że znam kilku fanatyków GW i ich zachwyty naprawdę obrzydziły mi ten film. No i po kilkukrotnym obejrzeniu go doszedłem do wniosku, że nie ma się czym zachwycać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
Odkupienie grzechów Anakina wydaje mi się równie głównym wątkiem jak walka Rebelii z Imperium. Dlaczego nie wypuklono? A dlaczego nie wypukla się tych ambitnych dziś zespołów, tylko Britney itd.? Dlaczego w Dark Side Of The Moon nie uwypuklono przesłań tylko innowacyjność, efekty? Powiedziałem to już raz - moim zdaniem film jest solidny, tylko ważniejsze rzeczy są przyćmione przez efekty specjalne, na które większość osób zwraca największą wagę. Tak, jak dzisiejsze dobre zespoły są przyćmiewane przez powszechnie obecną komercję. I dlatego twierdzę, że Gwiezdne Wojny coś ambitnego sobą prezentują - tylko większość nie chce tego nawet zauważyć.

"Równie głównym"? Wątek główny jest tylko jeden. Do tego dokłada się wątki poboczne. I w GW, i w HP wątkiem głównym jest walka Dobra ze Złem. Rzeczą kluczową jest wątek główny przedstawić w jak najciekawszym świetle. W GW to, co wybija się na pierwszy plan (poza efekciarskimi efektami Razz - czyli masło maślane) to banalna historia. Niczym nie zachwyca, niczym nie zaskakuje. Wybacz, ale jeśli film prezentuje beznadziejną fabułę, ma u mnie przechlapane Razz
Co do Twoich porównań - chyba ciut się rozminęliśmy. Miałam na myśli jednego twórcę, który nie pokazuje tego, co w dziele jest najlepsze. Britney wybija się na pierwszy plan dzisiejszego rynku, bo decydują o tym konsumenci, ci, którym ta 'twórczość' się podoba. A autorzy GW nie podkreślili zalet historii, które wg Ciebie istnieją - jeśli twórca nie uwypukla lepszych aspektów, nie można go usprawiedliwiać. ON traci. A konsument zawsze ma alternatywę. To twórca ma przyciągnąć słuchacza, czytelnika, widza, wyznawcę (Wink). Owszem, zapewne ma coś ciekawego do przekazania. Ale MUSI to zrobić w sposób ciekawy, interesujący, zajmujący. Jeśli przeciętny widz patrzy bez przerwy na nadmiar efektów specjalnych, zapewne nie wysili się na doszukiwanie się czegoś 'innego'.

Misiu napisał:
Ale nie musi obchodzić to, że Dobro zapanowało. Jest na przykład niekontynuowany i niewyjaśniony wątek Mocy, jaką włada Leia. Nie wiadomo jak potoczyły się dalej losy Luke'a. Poza tym - historia jest podzielona na części. Jeśli ktoś chce, może zakończyć na Imperium Kontratakuje - Powrót Jedi jest po prostu kompletnym wyjaśnieniem. Może to trochę głupie, ale własna wola ma tutaj również znaczenie.

Na litość boską, wątek główny to wątek główny i tego się nie zmieni! Jeśli istnieje jakaś niepewność, należy ją PODKREŚLIĆ. Niedokończonym problemem ZAINTERESOWAĆ widza. TO jest zadaniem twórcy. Owszem, GW ma swoich fanów, ale jeśli tylko oni dostrzegają świetną fabułę - jaki to ma sens? Odnośnie dzielenia historii na części... Jest ona zwyczajnie za długa. A jeśli wydzieli się jakąś, traci ona jakiekolwiek atuty. Oglądałam 'Atak klonów' dwa razy z pewnego rodzaju przymusu (nie pytajcie, dlaczego byłam wtedy na półkoloniach Laughing ) i byłam pod wrażeniem, że z całkiem oryginalnego pomysłu można było zrobić tak mdłą i ciągnącą się fabułę. Boczne wątki kompletnie odrzucały, jeśli nie widziałam wcześniej pierwszej części, nie bardzo ta cała historia do mnie docierała. Ale postać Anakina Skywalkera ciekawie wykreowana. Chociaż jeden niekrystaliczny Jedi. W końcu.

Misiu napisał:
Qnegunda napisał:
ekranizacja Harry'ego Pottera nie jest tak strasznie efekciarska

Jest.

Nie, nie jest. Gdzie Ty widzisz efekciarstwo? Jak dla mnie, równa się ono z przesadą. A to, że jakiś przedmiot pod wpływem różdżki zaczął lewitować, nie jest przesadą, tylko urozmaiceniem. Poza tym - scen faktycznie przesiąkniętych ogromnymi efektami specjalnymi, które widza mają porazić w ekranizacji jest niewiele. Reżyser (i bardzo słusznie) skupia się na fabule. A w GW ginie ona wśród komputerowych sztuczek, bo jest nieumiejętnie uwypuklona.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Wole LOST Razz

W Polsce powoli konczy sie pierwsza seria, od niedawna oglądam, i co? Zajebista fabuła, tajemniczy, i historie niektórych ludzi min. Locke'a, bardzooo mi sie podoba Smile
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą - co to jest LOST?
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qnegunda napisał:
Swoją drogą - co to jest LOST?

ZAGUBIENI u was Razz
U nas sie SKONCZYLA seria 1 i tylko krew czlowieka zalewa bo tak skonczyli, ze... ale sami zobaczycie- to czekanie na 2ga jest NIEMILOSIERNE!!!!!!!!
Tez uwielbiam Locke'a, ale tez Sawyera. Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qnegunda napisał:
Swoją drogą - co to jest LOST?

Na TVP 1 w czwartki, dwa odcinki lecą, a za dwa tygodnie, bodajże kiedy konczy sie 1 seria na TVP, to na AXN zaczna puszczac drugą Wink
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze się składa, bo mam oba te kanały Smile Skoro tyle emocji wywołuje, z pewnością warto obejrzeć... Smile
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
tyna



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 833
Skąd: krk

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ooo przypomnialo mi sie, ze jedyne co podoba mi sie w star wars, to muzyka - koooocham williamsa i jego charakterystyczne melodie ( np szczeki, czy wlasnie warsy... mmmm ) ;)
_________________
, 2006

' ... zapamtite : sloboda je pravo na IZBOR - jebati ili biti jeben '
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzieś słyszałam, że w jakimś rankingu właśnie muzyka do GW zdobyła pierwsze miejsce... A za nią same ścieżki dźwiękowe do starszych filmów typu 'Lot nad kukułczym gwiazdem'. Ale lista była imponująca! Wink
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Karolina



Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 1655
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I niech moc bedzie z Wami !

Jak to na QZone nazwali ...

Darth Freddie




Brian Gonn Jinn



Roger Windu



oraz Johnakin Skywalker


_________________
Crazy Little Thing Called Love - 05/09/09
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Karol



Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 520

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing dobre Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing
Również kocham muzykę Johna Williamsa - Gwiezdne Wojny, Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia - miód!

Qnegunda - co do pierwszej części Twojego postu - masz rację, wątek główny jest tylko jeden. Chodziło mi bardziej o to:
Qnegunda napisał:
Rzeczą kluczową jest wątek główny przedstawić w jak najciekawszym świetle.

Ty masz na myśli ogół - i masz rację, sprawa Luke'a i Vadera to również walka Dobra ze Złem. Mnie bardziej chodziło o walkę Rebelii z Imperium i o to, że wątek Luke'a i Vadera jest równie ważny. Ale niekoniecznie główny.
Dochodzę jednak do pewnego wniosku - prawie cały czas piszemy coś, na co nie ma argumentu - o to, jaka jest historia Gwiezdnych Wojen - ciekawa czy nudna....Niezręczne to trochę, więc warto sobie powiedzieć, że to już zupełnie subiektywna sprawa - mnie ta historia fascynuje, wgłębia, Ciebie nie. Ty sądzisz, że historia jest przewidywalna - ja nie. Jak dla mnie po prostu nie było czegoś takiego wcześniej, to było innowacyjne. Może nie świadczy to o przewidywalności, ale coś ten film wniósł, nie tylko pod względem efektów. Zresztą - moim zdaniem historia nie musi być nieprzewidywalna, by stworzyć naprawdę dobre i solidne kino. Jeśli odpowiednio się to ujmie, takowe powstaje. Według mnie Gwiezdne Wojny to właśnie przykład. "Odpowiednie ujęcie" - nie chodzi mi oczywiście o efekty specjalne. I widzisz? Dla Ciebie to nie jest dobre kino, bo Cię to nie ciekawi. Po prostu, na to nie ma argumentów. Jak ktoś na tym Forum napisał - po co usprawiedliwiać gust?
Wiem, że może trochę banalnie wywinąłem się z całej tej dyskusji tym, że to gust i już. Ale moim zdaniem tak naprawdę jest, a nasza dyskusja to przykład. Dlatego często się nie rozumieliśmy, dlatego (przynajmniej mnie) trudno było niekiedy odpowiadać, bo to było po prostu zbyt subiektywne. I ktoś to musiał pierwszy powiedzieć - inaczej prawdopodobnie doszłoby do głupich sprzeczek przez gust.
Tak więc szanuję Twoje zdanie, Twój gust, Ty zapewne szanujesz mój ( Wink ) i sama widzisz, że nie przekonamy się do tego, czy historia jest ciekawa, czy nie. I myślę, że na tym powinniśmy zakończyć.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, może masz trochę racji - ale dyskusja i tak nie będzie do końca obiektywna, bo opinia nigdy nie jest obiektywna. Masz rację w tym, że bezsensem jest dyskutować, czy fabuła była ciekawa, czy też nie. Ale to, czy wypada ona jak banał, czy też nie - da się udowodnić, bądź obalić Smile I można w tym wypadku bić się na argumenty. I o to, jak twórcom udało się uwypuklić to i tamto. I to, czy historia jest powtarzalna. Ale to raczej miejsca na bardzo długie spekulacje, a ja nie znam się na filmie na tyle, by coś takiego udowadniać - lepiej mi idzie z książkami zdecydowanie Smile. Oczywiście, że szanuję Twoje zdanie - inaczej nie dyskutowałabym. Może to się wydawać paradoksem, ale tak jest. W temacie o HP nie było takich gorących dysput - większość osób odpowiadała 'lubię', 'nie lubię' Wink A ja się trochę rozpisałam, no i masz. Mówi się trudno Razz

Przynajmniej nasze wnioski były pośrednio-wspólne. Laughing Pozdrawiam.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek