FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Woody Allen

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 12:34 am    Temat postu: Woody Allen Odpowiedz z cytatem

Woody Allen - dla mnie jeden z najlepszych reżyserów i artystów w ogóle ostatnich lat. Uwielbiam jego filmy praktycznie bez wyjątków. Są zabawne, dowcipne a jednocześnie - bardzo inteligentne i błyskotliwe. Można się oczywiście zżymać, że wiele z nich powtarza ten sam schemat - znerwicowany artysta i jego problemy - ale dzieje się tak bez uszczerbku dla widza! To się po prostu chce oglądać!

Uwielbiam dialogi w jego filmach, podoba mi się typ bohatera, którego Allen odgrywa - takiego przeintelektualizowanego żydowskiego artysty z Nowego Jorku, pełen różnych fobii i śmiesznostek, który jednak potrafi dzielić czas między Sztukę, Wiedzę i Kobiety. Szczerze mówiąc, bycie bogatym, żydowskim, nowojorskim, lewicującym intelektualistą, bardzo by mi odpowiadało.

Cenię też bardzo Allena za przesłanie jego twórczości. Ot - trzymać do wszystkiego zdrowy dystans i ze wszystkiego umieć żartować, być przyzwoitym w stosunku do innych ludzi. Żadnych wielkich systemów filozoficznych, metafizyki, religii. Takie proste - a tak wielu nie chce tego pojąć Wink

Ulubione filmy...trudno mi powiedzieć...na pewno te "nowojorskie". Również "Miłość i śmierć" - genialna parodia Tołstoja...można dostać skrętu kiszek ze śmiechu...no i od Diane Keaton nie można oderwać wzroku Wink

podobało mi się też "Przejrzeć Harrego". Szczególnie scena, w której Woody trafia do piekła ("Pozom szósty - zbiegli zbrodniarze wojenni oraz adwokaci") i rozmawia z Szatanem (w tej roli Billy Crystal). Rzecz tyczy się tego, który z nich więcej w życiu nagrzeszył. Wychodzi mniej więcej na remis Wink
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
tyna



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 833
Skąd: krk

PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 12:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem dla niego pelna uznania. jego filmy - niby banalne, bo prosto opowiadaja historie z codziennego zycia, a jednak maja w sobie duza dawke humoru, dystansu do siebie, do tego, co robimy i czemu sie poswiecamy, jak bardzo sami hiperbolizujemy nasze problemy. obnaza i wysmiewa prawie wszystko, czasem wyolbrzymiajac, lecz niczego nie kolorujac. moj ulubiony to wlasnie przejrzec harry`ego. podobal mi sie takze ostatni - zycie i cala reszta. wiele z nich ogladalam dosc dawno.
_________________
, 2006

' ... zapamtite : sloboda je pravo na IZBOR - jebati ili biti jeben '
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 1:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź pierwsza Smile
Przesłanie może niekoniecznie (intelektualista, ale też ... hmm... nieudacznik życiowy często - choć faktycznie na ogół dobrze na tym wychodził, w ostatecznym rozrachunku Wink ), ale dialogi - majstersztyk! Nawet jeśli powtarzalność, to jaka miła!
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Crystal



Dołączył: 31 Paź 2003
Posty: 742
Skąd: z innego swiata

PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 2:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasciwie to juz niewiem co napisać, bo wszystko juz powiedzieli przedmówcy Smile Powiem tylko tyle...uwielbiam jego filmy Very Happy
_________________
hayzee rider
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kevin spacey



Dołączył: 29 Lis 2003
Posty: 147
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 2:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie lubię gościa i jego filmy nie trafiają do mnie. nie czuję tego poczucia humoru. śmieszyła mnie jedynie ostatnia nowela w ramach "wszystko co chcielibyście wiedzieć o seksie..."
_________________
koniec przekazu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek