FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Queen a...........wegetarianizm
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Avi



Dołączył: 18 Sie 2004
Posty: 96
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 11:24 pm    Temat postu: Queen a...........wegetarianizm Odpowiedz z cytatem

Ostatni przegladałam strony w internecie i spotkalam sie z lista znanych osób , które są wegeterianami.Znalazłam na niej również Brian'a czy wiecie moze czy sa to prawdziwe informacje i czy wiecie coś jakie było zdanie na temat wegetarianizmu pozostałych członków Queen ?
A jakie jest Wasze zdanie na ten temat czyli wegetarianizm.pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj... poleje się krew Wink

Tak, podobno Brian jest wegetarianinem i z tego, co wiem, trochę źródeł to potwierdzało. Co do pozostałych członków - nie wiem, choć, szczerze mówiąc, wątpię, by byli Wink Prawdopodobnie w takich wypadkach zostaliby wspomniani w tego typu liście, a już tym bardziej Freddie...
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 11:43 pm    Temat postu: Re: Queen a...........wegetarianizm Odpowiedz z cytatem

Avi napisał:
A jakie jest Wasze zdanie na ten temat czyli wegetarianizm.


Generalnie mam do tego obojętny stosunek. Kiedyś przez kilkanaście tygodni (za namową kolegi) unikałem mięsa, no bo "jak można jeść martwe zwierzaki". Ale potem mi przeszło.
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brian faktycznie jest wegetarianinem - było o tym w ciekawostach, poszukajcie tych kopii na temat pojedynczych członków zespołu umieszczonych przez Swee Lady Wink I te moje dziecinnie debilne komentarze do niektórych Laughing


A co do mnie i wegetarianizmu....to nie jest chyba odpowiedni dział na te i tak już rozstrzygane dyskusje, ale powiem tyle, że lubię mięso, choć zależy jakie. Pierś z kurczaka jest pyszniutka Smile Jeszcze jak moja mama zrobi Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 03, 2006 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
A co do mnie i wegetarianizmu....to nie jest chyba odpowiedni dział na te i tak już rozstrzygane dyskusje, ale powiem tyle, że lubię mięso, choć zależy jakie. Pierś z kurczaka jest pyszniutka Smile Jeszcze jak moja mama zrobi Wink

Z kwestii obyczajowej zaraz zrobi się kulinarna... Laughing Ale zgadzam się, że częściowo ten wątek pasuje do Freestyle.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brian na swojej stronie pare razy o tym wspominał i chyba ostatnio apropo świąt i dań na stołach ale nie wnikałam co to za dania propaguje.

Ogólnie Brian ma instynkt obrońcy zwierząt.
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brian jest wegetarianinem.

Moje zdanie na temat wegetarianizmu: w sumie nie mam nic do wegetarian, sam jem mało mięsa, w życiu nie zjadłbym też mięsa zwierzęcia zabitego w sposób bestialski, okrutny etc.
Kiedyś nie jadłem mięsa, bo szkoda mi było zwierząt, ale stwierdziłem, że skoro rosnę i jestem w takim wieku, to potrzebuję składników pokarmowych zawartych w mięsie, poza tym moje niejedzenie mięsa niczego w tej kwesti nie zmieni- ludzie jedli mięso od zawsze i zawsze je będą jedli.


Misiu napisał:
I te moje dziecinnie debilne komentarze do niektórych Laughing

Nawet wiem, o które Ci chodzi... Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wiki



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 735

PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdziwiłam się widząc ten temat,ale i ucieszyłam bo sama jestem wegetarianką od 6 lat. Very Happy
A Brian jest i to mu się chwali.
Wegetarianizm to zdrowa sprawa wbrew wszystkim bzdurom wypisywanym na ten temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin S. napisał:
w życiu nie zjadłbym też mięsa zwierzęcia zabitego w sposób bestialski, okrutny etc.


No, tutaj mnie trochę rozbawiłeś Laughing Rozumiem że szukając kurczaków w supermarkecie, sprawdzasz, czy mają na opakowaniu napis: "Ten kurczak został zabity w komfortowych warunkach i uśmiechał się zanim padł. Smacznego!" Cool

Ja osobiście nie jestem wegetarianinem, nie wyobrażam sobie życia bez schaboszczaka czy piersi z indyka Twisted Evil . Ci, którzy są wegetarianami wzbudzają moje zdzwienie i rodzaj, hmm... politowania? Ale nic do nich nie mam!
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle powiem,: nie jestem wegetarianinem a wręcz przeciwnie: mięso w różnych postaciach stanowi jeden z ważniejszych elementów mojej diety. Szczególnie ukochałem sobie wieprzowinę...w każdej chyba postaci Wink

coż, tak to już jest - jedne zwierzęta pożerają inne. Dziwne...niektórzy oburzają się na ludzi wcinających kotlecik a nie widzą nic złego w tym, że gepard zabija antylopę. A człowiek również potrzebuje białka (choć w przeciwieństwie do geparda może bez niego przeżyć, dzięki szerzym możliwościom przystosowawczym).

a jak ktoś jest wegetarianienem - jego sprawa Smile może to i zdrowiej? kto wie? - powiedział Le_Mmor i wcisnął prosiaczkowi jabłko w ryjek.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wiki



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 735

PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też uwielbiałam mięso.Nawet czasem w Piątki jadłam mięso.
Myślałam,że nie mogę żyć bez mięsa.
Ale w ukryciu chciałam być wegetarianką.
A teraz,po 6 latach czuję się super,tak czysto w środku. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hoder



Dołączył: 20 Lis 2003
Posty: 657
Skąd: Marklowice/Poznań

PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiki napisał:
Ja też uwielbiałam mięso.Nawet czasem w Piątki jadłam mięso.
Myślałam,że nie mogę żyć bez mięsa.
Ale w ukryciu chciałam być wegetarianką.
A teraz,po 6 latach czuję się super,tak czysto w środku. Very Happy


to troche brzmi jak wypowiedzi 'nawróconych' chrześcijan... Confused
_________________
czemu bracie robisz ku*wę z muzyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wiki



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 735

PostWysłany: Sro Sty 04, 2006 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hahahahaha Very Happy Laughing Laughing bardzo możliwe:D
Miałam na myśli organizm.Samopoczucie no i oczywiście wyniki badań mam bez zarzutu Very Happy Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 12:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
Cytat:
w życiu nie zjadłbym też mięsa zwierzęcia zabitego w sposób bestialski, okrutny etc.

No, tutaj mnie trochę rozbawiłeś Laughing Rozumiem że szukając kurczaków w supermarkecie, sprawdzasz, czy mają na opakowaniu napis: "Ten kurczak został zabity w komfortowych warunkach i uśmiechał się zanim padł. Smacznego!" Cool

No wiesz, chodziło mi bardziej o to, że ewentualne posiadanie wiedzy na temat sposobu zabijania zwierzęcia mogłoby zniechęcić mnie do zjedzenia jego mięsa
Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin S. napisał:
szymek_dymek napisał:
Cytat:
w życiu nie zjadłbym też mięsa zwierzęcia zabitego w sposób bestialski, okrutny etc.

No, tutaj mnie trochę rozbawiłeś Laughing Rozumiem że szukając kurczaków w supermarkecie, sprawdzasz, czy mają na opakowaniu napis: "Ten kurczak został zabity w komfortowych warunkach i uśmiechał się zanim padł. Smacznego!" Cool

No wiesz, chodziło mi bardziej o to, że ewentualne posiadanie wiedzy na temat sposobu zabijania zwierzęcia mogłoby zniechęcić mnie do zjedzenia jego mięsa
Cool


Pitu pitu, taki gepard jak dopada ofiarę i roszarpuje ją żywcem bez znieczulenia, szarpie etc. i jakoś mu to nie przeszkadza.
Ach, moje mięsko kochane...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym że gepard nie może przeżyć bez mięsa, a człowiek tak Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin S. napisał:
Z tym że gepard nie może przeżyć bez mięsa, a człowiek tak Cool


Człowiek Warzywo (nie obrażając warzyw...eeee...to znaczy Forumowiczów-Wegetarian Wink ) może i tak, ale Człowiek Zwyczajny nie Twisted Evil

Jednym słowem jestem mięso...hmm...wszystkożercą, ale mimo iż powyższe zdanie może świadczyć inaczej (jak zwykle przewrotnie Razz) to do wegetarian nic nie mam i jeżeli czują się z tym lepiej, a co ważniejsze nie próbują mnie nakłaniać na zaprzestanie moich zwyczajów kulinarnych to wszystko jest w porządku. <-- Szkoda, że nie rozbiłem tego na krótsze zdania, byłoby łatwiej mnie zrozumieć. Wink
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację, choć człowiek może zabijać zwierzęta w humanitarny sposób, zaś gepard nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
nie jestem wegetarianinem, nie wyobrażam sobie życia bez schaboszczaka czy piersi z indyka Twisted Evil . Ci, którzy są wegetarianami wzbudzają moje zdzwienie i rodzaj, hmm... politowania? Ale nic do nich nie mam!

Kiedyś też tak myślałam. I też bardzo się dziwiłam, nie wiedziałam, czy można w ogóle dłużej przeżyć w ten sposób. A potem doszłam do tego, że jednak zrezygnuję z diety mięsnej - z różnych powodów. Dla mnie i tak jest to zdrowsze, no i zgadza się z moimi poglądami. Ale nikogo nie zmuszam i nie oceniam. Co do kwestii dzikich drapieżników - Marcin S. już wszystko ładnie opisał na ten temat i nie chcę się powtarzać. Co do humanitarnego zabijania... w większości rzeźni po prostu go nie ma. Rolling Eyes Oczywiście w postaci 'humanitarnej'.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Hoder



Dołączył: 20 Lis 2003
Posty: 657
Skąd: Marklowice/Poznań

PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

troche abstrakcyjne pojęcie: 'humanitarne zabijanie' Confused

a co do tematu - nie jestem wegetarianinem i nigdy nie bede. nie widze powodow dla ktorych mialbym przestac jesc mieso. ludzie od zawsze jedli mieso i byli zdrowi, wiec nie do konca przemawia do mnie stwierdzenie, ze nie jedzenie miesa jest zdrowsze. jesli ktos nie chce jesc miesa - prosze bardzo. ale nie wyobrazam sobie porzadnego obiadu bez porzadnego kawalu miecha... ach, az sie glodny zrobilem Wink
_________________
czemu bracie robisz ku*wę z muzyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qnegunda napisał:
A potem doszłam do tego, że jednak zrezygnuję z diety mięsnej (...) Dla mnie i tak jest to zdrowsze,


Jakoś nie mogę wykazać się ani odrobiną zrozumienia dla tak postawionej tezy. Zrozumcie ludzie!!! Gdyby żarcie samych roślin było dla ludzi zdrowsze, mielibyśmy kamienie w żołądku, długi jęzor, a w paszczy brakowałoby nam siekaczy! Ewolucji nie oszukacie Twisted Evil

A pojęcie 'humanitarne zabijanie' to dla mnie nawet nie abstrakcja, tylko hipokryzja i jakiś śmieszny paradoks.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
Qnegunda napisał:
A potem doszłam do tego, że jednak zrezygnuję z diety mięsnej (...) Dla mnie i tak jest to zdrowsze,


Jakoś nie mogę wykazać się ani odrobiną zrozumienia dla tak postawionej tezy. Zrozumcie ludzie!!! Gdyby żarcie samych roślin było dla ludzi zdrowsze, mielibyśmy kamienie w żołądku, długi jęzor, a w paszczy brakowałoby nam siekaczy! Ewolucji nie oszukacie Twisted Evil


Świetnie napisane! Buja Twisted Evil no i kły rzecz jasna! A także dłuuugą szyję, jak większość przyzwoitych zauropodów. Na szczęście bliżej nam do teropoda. Wołowinka, mmmm... i jaka precyzja...



Wrzućmy ten topic może do freestyle'u, co? Był kiedyś już jeden, ale zaginął chyba Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Człowiek nie tylko jest roslino-żerny... Schaboszczak mm... Twisted Evil
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now


Ostatnio zmieniony przez Kuba dnia Czw Sty 05, 2006 9:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
Qnegunda napisał:
A potem doszłam do tego, że jednak zrezygnuję z diety mięsnej (...) Dla mnie i tak jest to zdrowsze,


Jakoś nie mogę wykazać się ani odrobiną zrozumienia dla tak postawionej tezy. Zrozumcie ludzie!!! Gdyby żarcie samych roślin było dla ludzi zdrowsze, mielibyśmy kamienie w żołądku, długi jęzor, a w paszczy brakowałoby nam siekaczy! Ewolucji nie oszukacie Twisted Evil

Mam kamicę nerkową, dnę moczanową, a mięso zazwyczaj zakwasza organizm, szczególnie czerwone. Napisałam 'DLA MNIE', tak więc unikanie mięsa mi nie szkodzi, a raczej pomaga (taką dietę zaleca się ludziom z kamicą Razz). Długo myślałam, zanim przeszłam na tę dietę, czytałam różne przepisy, zalecenia, badania naukowe na ten temat... I się przekonałam. Radzę trochę poczytać, bo co nieco może być zaskoczeniem Twisted Evil

Cytat:
A pojęcie 'humanitarne zabijanie' to dla mnie nawet nie abstrakcja, tylko hipokryzja i jakiś śmieszny paradoks.

M.in. dlatego przeszłam na tę dietę.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.



Ostatnio zmieniony przez Qnegunda dnia Czw Sty 05, 2006 9:26 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Hoder



Dołączył: 20 Lis 2003
Posty: 657
Skąd: Marklowice/Poznań

PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra - przegieliscie... ide jesc Very Happy
_________________
czemu bracie robisz ku*wę z muzyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy nie uważacie, że temat bardziej "fristajlowy" Wink Zwolennicy mięsa wszystkich krajów łączcie się Exclamation
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie, to jawna prowokacja Twisted Evil W częstych przypadkach - ignorancja Twisted Evil Razz I się dziwić potem, że dyskusja przeradza się w ostrą dyskusję Laughing
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Hoder



Dołączył: 20 Lis 2003
Posty: 657
Skąd: Marklowice/Poznań

PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qnegunda napisał:
Jak dla mnie, to jawna prowokacja Twisted Evil W częstych przypadkach - ignorancja Twisted Evil Razz I się dziwić potem, że dyskusja przeradza się w ostrą dyskusję Laughing


a takie dyskusje sa zazwyczaj najciekawsze
_________________
czemu bracie robisz ku*wę z muzyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qnegunda napisał:

Mam kamicę nerkową, dnę moczanową, a mięso zazwyczaj zakwasza organizm, szczególnie czerwone. Napisałam 'DLA MNIE', tak więc unikanie mięsa mi nie szkodzi, a raczej pomaga (taką dietę zaleca się ludziom z kamicą Razz).


No dobra, punkt dla Ciebie Cool , ale przyznasz, że takie przypadki wśród wegetarian jak Twój, są raczej rzadkością. Ja nadal będę się upierał przy twierdzeniu, że jeżeli nie ma naprawdę WYRAŹNYCH przeciwskazań do spożywania mięsa (jak np. u osób z kamicą, choć tu też się nie zgodzę - chudy kurczaczek gotowany z wody jeszcze nikomu nie zaszkodził Wink ), to powstrzymywanie się od mięsa jest niezdrowe, a przynajmniej sprzeczne naturze.

Dawajcie temat do Freestyle'a popieram.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
Ja nadal będę się upierał przy twierdzeniu, że jeżeli nie ma naprawdę WYRAŹNYCH przeciwskazań do spożywania mięsa (jak np. u osób z kamicą, choć tu też się nie zgodzę - chudy kurczaczek gotowany z wody jeszcze nikomu nie zaszkodził Wink ), to powstrzymywanie się od mięsa jest niezdrowe, a przynajmniej sprzeczne naturze.

Sprzeczne z naturą - owszem, zgodzę się. Choć z drugiej strony - ile razy człowiek przeciwstawia się naturze? Robi to bez przerwy. Dowodem jest chociażby cywilizacja. Jeśli ktoś chce przejść na tę dietę - zrobi to.
Powstrzymywanie się od sameg mięsa, wędlin, żelatyny itp. nie jest tak niezdrowe. Lakto-wegetarianie (a do tych należę) trzymają się bardzo zdrowo, no i łatwiej im brakujące składniki uzupełnić, spożywając mleko, jajka, sery. Natomiast ta odmiana wegetarianizmu, która dopuszcza nabiał, ale nie dopuszcza faktycznych produktów pochodzenia zwierzęcego jest często mylona z weganizmem. A weganie wzbraniają się nawet przed porcją poczciwego mleka. Kontaktowałam się z paroma weganami: podobno jest im dobrze, z samymi warzywami, zbożem i tofu Wink Ale z pewnością trudno uzupełnić jest taką dietę. Lakto-wegetarianizm również wymaga trochę wysiłku, ale na pewno nie szkodzi organizmowi. Chyba, że ktoś MUSI jeść mięso, bo jest silnie uczulony np. na warzywa strączkowe.

Zgadzam się z postulatem - wypad do Freestyle'a!
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek