FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Stephen King rules ;-)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Twój stosunek do Kinga ;-)
Czytałem sporo, uwielbiam!
23%
 23%  [ 15 ]
Czytałem trochę, podoba mi się...
32%
 32%  [ 21 ]
Czytałem trochę, nie lubię.
1%
 1%  [ 1 ]
Nie czytałem, ale znam Kinga
20%
 20%  [ 13 ]
Nie czytałem, ale widziałem film(y)
13%
 13%  [ 9 ]
Nie znam typa ;-)
9%
 9%  [ 6 ]
Wszystkich Głosów : 65

Autor Wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sro Gru 07, 2005 7:49 pm    Temat postu: Stephen King rules ;-) Odpowiedz z cytatem

No właśnie - co myślicie o Stefanie?

Wiem, że był temat o lekturach, ale chciałbym zawęzić krąg rozważań.
Znacie? Czytacie? Lubicie? Może widzieliście jakiś film na podstawie Jego twórczości?

To mój ulubiony pisarz, który sam siebie nazywa pisarzem salami - "Moje książki są jak salami. Dobre, ale to tylko salami!". I ja się z tym zgadzam! Twórczość Kinga, na pierwszy rzut oka komercyjna i mało ambitna, często niesie ze sobą głębokie treści, a warsztatowo uważam go za absolutnego mistrza. Chciałbym kiedyś pisać choć troszkę podobnie.

Przeczytałem już trochę jego powieści: "Misery", "Wielki Marsz", "Christine", "Carrie", "Dolores Clairbone", "Cztery Pory Roku" (w tym: "Skazani na Shawshank"), "Chudszy", "Lśnienie" (aka "Jasność"), "Martwa Strefa" (aka "Strefa Śmierci").

Spośród powyższych poleciłbym szczególnie "Misery". Jak dla mnie ideał i moja ulubiona książka W OGÓLE, którą przeczytałem 3 razy.

Tym, którzy Kinga nie znają, a chcieliby poznać, polecam stronkę www.stephenking.pl Znajdziecie tam recenzje książek, fragmenty, a także opowiadania w całości.

No i na koniec ciekawostka, o której już kiedyś wspominała Daga. Freddie i inne gwiazdy rocka, pojawiają się w opowiadaniu "Mają tu kapelę jak wszyscy diabli" z tomiku "Marzenia i Koszmary".
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 07, 2005 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kojarzę, niektóre książki czytałam fragmentami (moja mama lubi), znam fabułę może z dwóch... Na razie mnie do horrorów nie ciągnie, choć - może kiedyś... Wink
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sro Gru 07, 2005 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qnegunda napisał:
Na razie mnie do horrorów nie ciągnie, choć - może kiedyś...


Naprawdę, jego powieści, w porównaniu z takim np. Mastertonem, to książki obyczajowe i psychologiczne, a nie żadne horrory. Qnegundo, Tobie szczególnie polecam "Misery". Wybbbooooooorna powieść psychologiczna, w której nie znajdziesz żadnych sił nadprzyrodzonych, a może parę trupów. Do czego jednak zmierzam? M.in. dzięki tej książce na poważnie postanowiłem zająć się pisaniem. Wiem, że Ty też parasz się pisaniem, więc ta powieść jest stworzona dla Ciebie. Jak może wiesz, opowiada historię poczytnego pisarza, więzionego przez swoją fankę. Cała rzecz rozgrywa się praktycznie w jednym pokoju, a jednak nie sposób się nudzić! King w mistrzowski sposób pokazuje mechanizmy działania psychiki pisarza, a także ujawnia wiele ciekawostek z życia profesjonalistów. Naprawdę polecam!

Uff... trochę się podjarałem, ale zawsze tak mam jak mówię o Królu (King) albo Królowej (Queen) Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Sro Gru 07, 2005 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałem całą "Mroczną Wieżę" - cudo, wciagnęło mnie bez reszty. Widziałem "Misery" świetny film, doskonała rola Kathy Bates, momentami aż skakałem z suspensu, szczególnie motyw z winem (taką już miałem nadzieję a tu sic, jak ja wtedy kląłem) Zielona Mila - cudo, Tom Hanks miażdzy, w ogóle piękne filmidło, "Dolores" znowu Kathy Bates, już nie to co Misery ale dobre, no i reżyseruje Taylor Hackford, twórca Adwokata Diabła. Carrie - przyzwoite, ale na jeden raz. łowca Snów - SSIE! Bez polotu i sensu... Suma sumarum daję mocną 4+ pod względem filmowym ale już piąteczkę wystawiam samej Mrocznej Wieży (nawet 5+)
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sro Gru 07, 2005 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybitny twórca, tu nie ma watpliwosci, jednak ja nie czytałem, a widziałem ekranizajce, które nalezą do kanonu filmów grozy, Misery z niesamowita rolą Bates, za którą notabene dostała Oscara, to samo Lsnienie i życówka Nicholsona, Carrie była poczatkiem kariery Travoly, a o roli mojego ulubioenca Toma Hanksa w Zielonej Mili, nie trzeba nic mówic, to poprostu trzeba obejrzec. Podobno pierwowzory tych filmów czyli dzieła Kinga są lepsze od ekranizacji, powoli zbieram sie do czytania zeby przekonac czy to prawda
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Gru 07, 2005 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubie, ale bez przesady. Nie przepadam za horrorami, ale te akurat moga byc - SK ma dar pisania w sposob bardzo wciagajacy.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Paulek



Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 274
Skąd: Racibórz / Gliwice

PostWysłany: Sro Gru 07, 2005 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś oglądałem film dokumentalny o nim...
Zakręcony gość Smile

Ale książki żadnej nie czytałem...
Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Emek



Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 259
Skąd: Holandia/Jelenia Góra

PostWysłany: Sro Gru 07, 2005 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
Qnegunda napisał:
Na razie mnie do horrorów nie ciągnie, choć - może kiedyś...


Naprawdę, jego powieści, w porównaniu z takim np. Mastertonem, to książki obyczajowe i psychologiczne, a nie żadne horrory. Qnegundo, Tobie szczególnie polecam "Misery". Wybbbooooooorna powieść psychologiczna, w której nie znajdziesz żadnych sił nadprzyrodzonych, a może parę trupów. Do czego jednak zmierzam? M.in. dzięki tej książce na poważnie postanowiłem zająć się pisaniem. Wiem, że Ty też parasz się pisaniem, więc ta powieść jest stworzona dla Ciebie. Jak może wiesz, opowiada historię poczytnego pisarza, więzionego przez swoją fankę. Cała rzecz rozgrywa się praktycznie w jednym pokoju, a jednak nie sposób się nudzić! King w mistrzowski sposób pokazuje mechanizmy działania psychiki pisarza, a także ujawnia wiele ciekawostek z życia profesjonalistów. Naprawdę polecam!

Uff... trochę się podjarałem, ale zawsze tak mam jak mówię o Królu (King) albo Królowej (Queen) Wink

a widzialem na podstawie tewj ksiazki film musze przyznac ze jest dobry
_________________


"In this country, you gotta make the money first. Then when you get the money, you get the power. Then when you get the power, then you get the woman."

"You fuck wit me, you fuckin' wit da best"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Hoder



Dołączył: 20 Lis 2003
Posty: 657
Skąd: Marklowice/Poznań

PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 12:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwielbiam jego tworczosc. przede wszystkim Mroczną Wieżę!! rewelacyjna, po prostu genialna!! polecam każdemu - jest tego troche ale warte to to kazdej sekundy. a co do reszty: Misery, Skazani na Shawshank, a zresztą - prawie wszystko co napisał. kapitalne

a słyszeliście ciekawostke? King pojawia sie w kazdej ekranizacji swojej ksiazki, chocby na kilka sekund. np. w Lśnieniu jest tym gościem który siedzi na kanapie jak Nicholson wchodzi pierwszy raz do hotelu (kamera jedzie z jackiem a tam sobie siedzi taki jeden i czyta chyba gazete; zaraz na poczatku filmu). i tak jest w kazdej ekranizacji jego powiesci. jazda - robi atmosfere!
_________________
czemu bracie robisz ku*wę z muzyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 12:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do filmu Kubricka, King był absolutnie nie zadowolony z tego obrazu, powstał więc konflikt na ich lini, w 1997 roku bodajze King nakrecił własna wersje filmu, jako mini-serial trwającą ponad 240 minut, musze powiedziec że niezła.
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

crowley napisał:
(o filmie)Carrie - przyzwoite, ale na jeden raz.

Heh, a widzieliście "Furia: Carrie 2"? Shocked Kaszana do kwadratu,rzecz jasna King nie miał już nic z tym "dziełem" wspólnego.

crowley napisał:
łowca Snów - SSIE! Bez polotu i sensu...

Książka też była nieźle zakręcona, ale jako usprawiedliwienie może służyć fakt, że King pisał ją po swym wypadku, kiedy to został potrącony przez ciężarówkę. Leżał unieruchomiony z połamanymi kończynami i pisał ręcznie, trochę w ramach terapii - stąd nietypowy kształt książki.

Kuba napisał:
Podobno pierwowzory tych filmów czyli dzieła Kinga są lepsze od ekranizacji, powoli zbieram sie do czytania zeby przekonac czy to prawda

Popieram i polecam Smile

Hoder napisał:
King pojawia sie w kazdej ekranizacji swojej ksiazki, chocby na kilka sekund.

Polecam: http://www.stephenking.pl/sk_ciekawostki_06.html

Kuba napisał:
King nakrecił własna wersje filmu

Polecam: http://www.stephenking.pl/sk_artykuly_23.html
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
Qnegunda napisał:
Na razie mnie do horrorów nie ciągnie, choć - może kiedyś...


Naprawdę, jego powieści, w porównaniu z takim np. Mastertonem, to książki obyczajowe i psychologiczne, a nie żadne horrory. Qnegundo, Tobie szczególnie polecam "Misery". Wybbbooooooorna powieść psychologiczna, w której nie znajdziesz żadnych sił nadprzyrodzonych, a może parę trupów. Do czego jednak zmierzam? M.in. dzięki tej książce na poważnie postanowiłem zająć się pisaniem. Wiem, że Ty też parasz się pisaniem, więc ta powieść jest stworzona dla Ciebie. Jak może wiesz, opowiada historię poczytnego pisarza, więzionego przez swoją fankę. Cała rzecz rozgrywa się praktycznie w jednym pokoju, a jednak nie sposób się nudzić! King w mistrzowski sposób pokazuje mechanizmy działania psychiki pisarza, a także ujawnia wiele ciekawostek z życia profesjonalistów. Naprawdę polecam!

Ok, w porządku, na pewno zajrzę... Very Happy Na razie mam urwanie głowy z książkami, równocześnie czytam 'Krzyżaków' (a przed świętami omawiamy), 'Władcę much' Goldinga, 'Rok 1984' Orwella i jeszcze Harry'ego Pottera po angielsku. Ktoś ma jakieś wątpliwości? Wink Ale jak skończę, na pewno zajrzę - film na podstawie książki oglądałam i był świetny Smile Więc pewnie powieść jeszcze lepsza...
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.stephenking.pl/sk_ciekawostki_23.html
napisał:
bardzo rzadko się zdarza aby jedna osoba była zadowolona zarówno z filmu kinowego jak i telewizyjnego.

Ja przyznaje, naleze do tego grona, z jednym sie tez zgadzam Duvall zagrała fatalnie, Kubrick kazał powtarzac jej jedna scene kilkadziesiąt razy, aha zapomnieli o porównaniu Hallorann'a w telewizyjnej wersji ksiązki wzbudza zaufanie, w filmie Kubricka, nie... Jednak ta rola Nicholsona...
Szymek_Dymek napisał:
Heh, a widzieliście "Furia: Carrie 2"? Shocked Kaszana do kwadratu,rzecz jasna King nie miał już nic z tym "dziełem" wspólnego.

Mnie sie podoba, napewno lepsza niz wiekszosc horrorów nakrecona w naszych czasach
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kuba napisał:

Szymek_Dymek napisał:
Heh, a widzieliście "Furia: Carrie 2"? Shocked Kaszana do kwadratu,rzecz jasna King nie miał już nic z tym "dziełem" wspólnego.

Mnie sie podoba, napewno lepsza niz wiekszosc horrorów nakrecona w naszych czasach


No, jak dla mnie to było na poziomie "Final Destination" (no chyba, że ktoś lubi, to sory). Żebym jeszcze nie znał książki ani pierwszej części filmu, to może bym tak nie marudził. Ale w tym obrazie kompletnie brak jakiejkolwiek oryginalności - schemat identyczny jak w "jedynce". IMO to eksploatowanie kury znoszącej złote jajka, która jednak najlepszy czas ma już za sobą.

Qnegunda napisał:
'Władcę much' Goldinga,

Dobra rzecz, choć dawno czytałem. Notabene, King wspomina tę książkę właśnie w "Misery" Very Happy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qnegunda - Rok 1984 wymiata, uwielbiam tą ksiązkę, szczególnie polecam po przeczytaniu samej powieści przeczytać "aneks do nowowmowy" niesamowity....
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znalazłem tematu "Książki Waszego życia" (BTW: nie wiem gdzie zginęły te wszystkie tematy, pewnie ma to związek z przeprowadzką, ale jest niemożebnie wqrwiające Rolling Eyes ), więc zamieszczam tutaj.

Świąteczne opowiadanko Grahama Mastertona - jak wszystkie jego twory trochę naiwne i groteskowe, ale pomysłowe i świetnie napisane. W ramach prezentu mikołajkowego - "Anty-Mikołaj". A nuż ktoś się skusi na zgłębienie twórczości Mastie'go? polecam.

Graham Masterton, "Anty-Mikołaj" w serwisie Carpe Noctem:
http://www.carpenoctem.pl/pages/anty-mikolaj.htm
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bosopoŁ@ce



Dołączył: 14 Sie 2005
Posty: 27
Skąd: radom/wawa

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znajomosc moja i Kinga zaczela sie w sumie od MISERY Roba Reinera...ksiazka poszla w ruch...facet ma naprawde talent, chcialabym miec zjecia z takim wykladowca jak on...przeciez pracowal jako nauczyciel jezyka angielskiego...nie podobalo mi sie zakonczenie "Sklepiku z marzeniami" - odnosilam wrazenie ze jet troche na wyrost, jak gdyby autor nie mial dokladnego pomyslu jak zakonczyc cala historie; sama zas powiesc ciagnela rownolegle wiele watkow co wymagalao od pisarza zorganizowania niezwyklego warsztatu, wiec tym bardziej troche tandentne zakonczenia mnie zaskoczylo; mimo to jak ajbardziej polecam...przeciez nie codziennie dostaje sie nagrode National Book Award a jest to najbardziej prestizowa nagroda literacka w USA(choc w mojej glowie wciaz i nieodparcie tkwi stereotyp ze Amerykanie nie bardzo znaja sie na literaturze...naprawde staram sie go pokonac ale nie wychodzi i z reguly ksiazek z napisem :"amerykanski bestseller" nie biore do reki a szkoda...czasami naprawde szkoda...Wink mam nadzieje ze to kwestia czasu); z kolei "Zielona(...)" w rezyserii Franka Darabonta nie powinna umknac nikomu...i pozdrawiam wszystkich piszacych, a jesli ktos jest zainteresowany moja para-tworczoscia to prywatnie...mam tu kilka malych i duzych rzeczy a podobno tak zle nie pisze
..koniec autoreklamy:)
_________________
d.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bosopoŁ@ce



Dołączył: 14 Sie 2005
Posty: 27
Skąd: radom/wawa

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tak swoja droga to dla cierpliwych i umiejacych "odcedzic" podejscie psychologiczne od ekonomicznego polecam "Sam przeciw wszystkim" Renato Crottiego...podejmuje kilka waznych spraw nie tylko z punktu widzenia ekonomisty ale przede wszystkim czlowieka myslacego(a czasem o takiego trudno); ksiazka niedluga i momentami zbyt ekonomiczna ale zawiera wiele madrych mysli co do totalitaryzmu, teorii Marksa, a szczegolnie dlaczego sie mylil i jakie sa okolicznosci lagodzace dla czasu w ktorym dzialal, teorii Freuda...
_________________
d.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bosopoŁ@ce



Dołączył: 14 Sie 2005
Posty: 27
Skąd: radom/wawa

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"W czym tkwi ta przyjemność wypowiadania sie? Jest to przyjemność ludyczna, to znaczy wynikajaca z instynktu gry(...)"

Crotti Renato, sam przeciw wszystkim, Literatura Światowa, Warszawa 1991
_________________
d.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam jego utworów. Skupiam się raczej na innych twórcach, a autorzy, których książki czytam najchętniej, to:

1. Robert Ludlum
2. Frederick Forsyth
3. Ken Follett

Mam w domu (chyba) wszystkie dzieła, które ukazały się w Polsce.
Aktualnie czytam "Upiór Manhattanu" Forsytha.
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 2:43 pm    Temat postu: Re: Stephen King rules ;-) Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
Przeczytałem już trochę jego powieści: "Misery", "Wielki Marsz", "Christine", "Carrie", "Dolores Clairbone", "Cztery Pory Roku" (w tym: "Skazani na Shawshank"), "Chudszy", "Lśnienie" (aka "Jasność"), "Martwa Strefa" (aka "Strefa Śmierci").

A czytałeś już 'Smętarz dla zwierzaków'? Ja pod pewnymi wpływami ( Twisted Evil ) zaczęłam właśnie lekturę tej powieści i stwierdzam, że jest niesamowita! Co prawda King nie posługuje się jakimś wyszukanym językiem (w tym wypadku jest to duża zaleta), ale tak świetnie buduje napięcie... i straszy bardziej, niż niejeden telewizyjny horror. W dodatku tyle pobocznych, niekiedy nawet humorystycznych, wątków do przemyślenia... huh! Padam z zachwytu. Smile
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qneguda napisał:
A czytałeś już 'Smętarz dla zwierzaków'?

Niestety, nie miałem przyjemności, ale wiem ze słuchu że to jedna z najlepszych powieści Mistrza Smile Jak dla mnie na razie króluje 'Misery'!

Qnegunda napisał:
Padam z zachwytu


Każdy tak mówi po przeczytaniu swojej pierwszej powieści Kinga Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś Steve obchodzi 59-te urodziny. Wszystkiego najlepszego, a z mojej (i innych fanów) strony: "DZIĘ-KU-JE-MY!"

I prosimy o jeszcze... Very Happy

Update do powyższego postu Qnegundy. Nadrobiłem zaległości i wciągnąłem "Cmętarz zwierząt" aka "Smętarz dla zwierzaków". Jak zwykle, KING nie schodzi powyżej pewnego poziomu.

Miłośnikom teorii horroru polecam "Danse Macabre" - esej popularnonaukowy o historii XX-wiecznej grozy, napisany jednak charakterystycznaym dla Króla kolokwialnym, lekkim stylem.

A ja zabieram się za "Serca Atlantydów"... Razz

No i jeszcze nowości wydawnicze...:
* Na dniach ma ukazać się w Polsce książka pt. "Komórka", która w USA już miała swoją premierę (jako Cell). Horror - ponoć wyjątkowo krwawy, jak na Kinga.
* Kolejna pozycja na którą warto ostrzyć zęby to "Historia Lisey". Amerykańska premiera odbędzie się wkrótce, jakiś czas potem najnowsza powieść Kinga zawita na polskie półki.
* Wreszcie - co nieco o powieści, nad którą Stephen jeszcze pracuje. Nazywa się w oryginale Duma Key i opowiada o kolesiu, który stracił rękę. Niedługo po wypadku trafia do nawiedzonego domu, w którym zaczyna mu się wydawać, że jego dłoń znajduje się na swoim miejscu. Co do tej pozycji - jeszcze nie jest znana data wydania w USA, King wciąż kończy ją pisać.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
snopek



Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 637
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię jego książki. Szcególnie "Sklepik z marzeniami" i "Carry". Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Sklepik z marzeniami" jest rewelacyjną książką! Faktycznie zakończenie trochę mdłe ale może to wynika z genialności całej reszty...
W tomiku "Serca Atlantydów" jest takie opowiadanie "Niscy mężczyźni w żółtych płaszczach" czy jakoś tak (nie pamiętam, bo po angielsku czytałem) i na jego podstawie jest ekranizacja (genialna!!!!) z Anthonym Hopkinsem w roli głównej. Tytuł tego filmu to "Kraina wiecznego szczęścia". Uważam, że to chyba najlepsza ekranizacja powieści (a właściwie opowiadania) Kinga.
Naprawdę gorąco polecam wszystkim. Mistyczne i naprawdę przepiękne Wink
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Nie Wrz 24, 2006 10:37 am    Temat postu: Re: Stephen King rules ;-) Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Nie Wrz 24, 2006 10:53 am    Temat postu: Re: Stephen King rules ;-) Odpowiedz z cytatem

Monior vel. MoniQue(en) napisał:
"Dolores Clairbone" - o, tak, książka świetna.


Ha, jeżeli podobała Ci się właśnie 'Dolores', to polecam powieści - 'Gra Geralda' i 'Rose Madder'. Jeszcze nie dorwalem ich w swoje łapki, ale razem z opisem perypetii Dolores należą do tzw. 'trylogii kobiecej Kinga'. Można wnioskować, że są dosyć podobne w klimacie Smile

A 'Misery' polecam wszystkim, bez względu na wiek, płeć i upodobania Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jaime



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 236
Skąd: Toruń

PostWysłany: Nie Wrz 24, 2006 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat przerabiam "Lśnienie" Wink I chociaż jeszcze nie przeczytałem do końca,to już mogę polecić tym, którzy jeszcze nie mieli jej w rękach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2006 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jak dotąd czytałem tylko "Szkieletową załogę" - "Małpa" to masakrystycznie świetne opowiadanie - jedyne które mnie naprawde przeraziło.

edit: No, jeszcze zakończenie Jaunting.
;P
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Pon Paź 02, 2006 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek