FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Świeżość w postaci Harry'ego Pottera :)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Harry Potter to...
świetna książka, jestem maniakiem! ;)
17%
 17%  [ 12 ]
Dobre dla rozrywki, nic poza tym
41%
 41%  [ 28 ]
Ja się nie stosunkuję ;)
10%
 10%  [ 7 ]
Nie przepadam za tym, ogólnie może być
5%
 5%  [ 4 ]
Nie cierpię!!!!
23%
 23%  [ 16 ]
Wszystkich Głosów : 67

Autor Wiadomość
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 7:53 pm    Temat postu: Świeżość w postaci Harry'ego Pottera :) Odpowiedz z cytatem

Jako że Harry Potter znów wznosi się na wyżyny popularności po dosyć długotrwałej ciszy (po wydaniu polskiego tłumaczenia piątej części i szóstej w oryginale Smile) pojawił się film i gra oparte na czwartej (najlepszej, moim skromnym zdaniem) części. Oczywiście, jest temat 'Książki Waszego Życia', jednak HP to tak niesamowity sukces medialny, że wręcz domagał się założenia osobnego wątku. Do rzeczy:

Czasy skrajnego (hmmm) uwielbienia dla Harry'ego i całej serii już dawno mam za sobą. Kiedyś chciałam mieć wszystko związane z powieścią Rowling - od gadżetów począwszy na nawet prawdziwej różdżce (skończywszy)! Wiem, wielu z Was nazwałoby to manią Smile. Minęło mi - częściowo. Nadal bardzo lubię do tego wracać i chociaż wiem, że może nie jest to literatura najwyższych lotów - ale zawsze dobra dla rozrywki. Czytając teraz szóstą część w oryginale (ach... długo oszczędzałam te sto złotych Twisted Evil ) stwierdzam, że Rowling ma niesamowicie porywający styl, choć pisze bardzo prostym językiem.

Sukces komercyjny? Szkopuł tkwi w pomyśle, nadzwyczaj oryginalne - szkoła czarodziejów. Potem pojawiło się mnóstwo naśladowców, imitatorów, a nawet plagiatorów! Świat zwariował, jak wszystkim wiadomo... Zdziwiło mnie, że - mimo, iż Harry Potter miał odnieść sukces przynoszący masę kasy Wink (tak więc miał być komercyjny) - nie widać żadnych śladów pisania pod publiczkę. Co więcej - spotykałam się z przypadkami 'buntowania się' przeciwko treści powieści (vide śmierć Syriusza Blacka). Trochę też denerwują mnie głosy typu: "Harry nawet nie był karany za kłamstwa", "ta książka nie nadaje się na wzór"... I CO Z TEGO? Seria o HP nie ma być wzorem, autorytetem czy moralizatorstwem, nie próbuje być pouczającymi baśniami! Takie argumenty przeciwko tej książce raczej aż tak mnie nie ruszają (no, a co? Frodo też nie podołał swojemu zadaniu! A przecież bohater pozytywny) - już prędzej można uczepić się tego, że jest to raczej literatura niższych lotów bądź też komercja.

A co Wy o tym sądzicie? Smile
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Pafnucy



Dołączył: 02 Lip 2004
Posty: 227
Skąd: Piechowice/Jelenia Góra

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

juz wole ogladac pokemony..jak boga kocham
_________________
RUNNING WILD!
------------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOKYO_PM napisał:
juz wole ogladac pokemony..jak boga kocham


Z ust mi to wyjąłeś.
Dla mnie Potter to bezczelny plagiat Jana Brzechwy.
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kensington napisał:
Dla mnie Potter to bezczelny plagiat Jana Brzechwy.

Mówisz o 'Akademii Pana Kleksa'? Smile
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Seria Harry Potter z góry skazana była na komercjalizacje.
Nie ma takich żeczy że coś co jest z góry przeznaczone dla młodzieży nie zostanie zkomercjalizowane. Nie cierpię tej książki bo :

1. Nic nie wnosi do mojego życia a odpowiedzi typu wspaniała przyjaźń, są nierealne, sam tego doświadczyłem, mogę tu się posłużyć też najlepszą grą jaką w życiu grałem : Mafia pada tam takie stwierdzenie " i pewnego dnia najlepszy przyjaciel strzeli ci w plecy..."
2. Niczym nie odróżnia się od reszty książek czarodziejowie byli już wiele razy i to się mi przejadło.
3. Wspaniałe przygody - bujda na pedałach później takie dzieci wierzą że latają Evil or Very Mad
4.Musimy na to chodzić do kina z klasą na 95 % - a dlaczego to żeby zwiększyć sukces książki ?? Chyba tylko Confused

I wiele innych przykładów...
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku chciałem zaznaczyć w ankiecie, że nie przepadam - przeczytałem jedną część i doszedłem do wniosku, że da się to strawić, ale NA PEWNO książka nie zasłużyła na rozgłos i uwielbienie jakim jest otaczana.

Ostatecznie jednak zaznaczyłem "nie cierpię" - zaważyły na mojej decyzji te wszystkie rozdmuchane reklamy, badziewne filmy i gadżety, oraz maniacy (i to w wieku dorosłym), od których widoku chce mi się rzygać.

Książka słaba. Harry Potter jako zjawisko socjologiczne - żałosne i niepojęte.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łosiu napisał:
3. Wspaniałe przygody - bujda na pedałach później takie dzieci wierzą że latają Evil or Very Mad
I wiele innych przykładów...

OK., może HP nie jest jakąś szczególnie dobrą książką - ale pomyśl, ile świetnych powieści nie powstałoby, gdyby takie myślenie: "A bo dziecko to przeczyta?"!!! Jeśli rodzice chcą uchronić swoje pociechy przed takim myśleniem, to sami muszą wiedzieć, na co im pozwalać... Rolling Eyes
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytałem pierwsze cztery części... piątej nie strawiłem, po 10 stronach odłożyłem i zacząłem czytać "Pamięć i tożsamość" <- coś na pewno o wiele bardziej wartościowego niż HP... i nie sądzę, abym doczytał piątą, szóstą, i jak wyjdzie- siódmą część... no chyba, że jak będę miał tych lat na karku sporo i nie będę miał co robić ze swoim czasem...
poza tym znam ludzi, którzy czytali szóstą część i ponoć zrobił się z tego melodramat wręcz... cóż... nie chcę takiego czegoś czytać... Wolę wydać 15 złotych, pójść do kina i oglądnąć... też będę wiedział, co się stało... sposób o wiele szybszy, aczkolwiek porównując adaptację filmową z książką (czwarta część) cóż... źle.. baaardzo źle...

to chyba tyle... masło maślane...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qnegunda napisał:
Łosiu napisał:
3. Wspaniałe przygody - bujda na pedałach później takie dzieci wierzą że latają Evil or Very Mad
I wiele innych przykładów...

OK., może HP nie jest jakąś szczególnie dobrą książką - ale pomyśl, ile świetnych powieści nie powstałoby, gdyby takie myślenie: "A bo dziecko to przeczyta?"!!! Jeśli rodzice chcą uchronić swoje pociechy przed takim myśleniem, to sami muszą wiedzieć, na co im pozwalać... Rolling Eyes


Podaj przykłady
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łosiu napisał:
Podaj przykłady

Chociażby taki klasyk jak 'Władca Pierścieni' Tolkiena. Dalej... 'Bidul' - niedawno wydana książka o dziecku spędzającym dzieciństwo w domu dziecka; 'Opowieści niesamowite' Edgara Alana Poe - może nie ma tam agresji, ale ile intryg, morderstw, niesamowitych stworów!

To tylko kilka przykładów... później dopiszę więcej.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grupą docelową we władcy pierścieni mają być dzieci Rolling Eyes ciekawe Razz
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łosiu napisał:
Grupą docelową we władcy pierścieni mają być dzieci Rolling Eyes ciekawe Razz

Dzieci dorywają się do różnych książek Razz
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łosiu napisał:
żeczy


Ała...

Kensington napisał:
TOKYO_PM napisał:
juz wole ogladac pokemony..jak boga kocham


Z ust mi to wyjąłeś.
Dla mnie Potter to bezczelny plagiat Jana Brzechwy.


To ja wolę Pottera od tych brzydactw. Przeczytałem wszystkie części i były ciekawe, ale nie jestem jakimś fanatykiem. Ciekawa historia.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qnegunda napisał:
Łosiu napisał:
Grupą docelową we władcy pierścieni mają być dzieci Rolling Eyes ciekawe Razz

Dzieci dorywają się do różnych książek Razz


Oj wiem wiem nawet z tych górnych półek Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

CORAX napisał:
Łosiu napisał:
żeczy


Ała...


Widać że bardzo lubisz czepiać się poprawnej pisowni w szkole cie gnębili za błędy ortograficzne Rolling Eyes
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łosiu napisał:
Widać że bardzo lubisz czepiać się poprawnej pisowni w szkole cie gnębili za błędy ortograficzne


poprawnej? Laughing
[/offtopic]
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<offtopic>Przynajmniej jedna rzecz w której jesteś dobry to czepianie się innych, ale pamiętaj że kiedyś znajdzie się ktoś taki kto tobie twój błąd wypomni Twisted Evil Chyba że przed każdym postem sprawdzasz go czy jest poprawny Laughing </offtopic>
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<offtopic> Nie znowu taki " Laughing ", gdyż to wcale nie jest najgłupszy pomysł, patrząc na niektóre posty Wink (do nikogo aluzji nie czynię) </offtopic>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swietna ksiazka. Nie zaznaczylem "jestem maniakiem", bo to nieprawda, natomiast uwazam to dzielo za kawal dobrej roboty. Zwarty styl, wartka akcja i niezla fabula, pomysl wrecz rewelacyjny - jedna z najlepszych ksiazek dla dzieci i mlodziezy (chociaz jak to zweykle bywa, nie tylko) ostatnich lat. Ma oczywiscie sporo wad, jednak pomysl jest tak nosny, ze swietnie rozwinela sie scena fan-fiction. Szczerze mowiac, niektore opowiadania fanow uwazam za lepsze od orginalu Laughing Jak ktos nie wierzy, polecam rewelacyjny fanfik "Harry Potter i Koniec Swiata", uprzedzam tylko ze ma toto kolo 300 stron i wciaga jak diabli - ja sie cala noc prawie nei moglem oderwac Wink
http://forum.twoj.net/index.php?showtopic=7367


Jesli ktos ma jakies konstruktywne argumenty przeciw ksiazce Rowling(slowa "komercjalizacja" za takowy nie uwazam, poniewaz po pierwsze nie ma ono nic wspolnego z jakoscia, poza tym kazdy zawodowy pisarz pisze dla pieniedzy...), to chetnie je obale Wink[/url]
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anka



Dołączył: 23 Mar 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Zbytnio nie przepadam za Harrym. Przeczytałam wszystkie części. Filmy mi się bardziej podobały od książek. Mimo wszystko wole Tolkiena Laughing

CORAX napisał:
Łosiu napisał:
żeczy

Ała...

CORAX napisał:
Łosiu napisał:
Widać że bardzo lubisz czepiać się poprawnej pisowni w szkole cie gnębili za błędy ortograficzne

poprawnej? Laughing
[/offtopic]

Łosiu napisał:
<offtopic>Przynajmniej jedna rzecz w której jesteś dobry to czepianie się innych, ale pamiętaj że kiedyś znajdzie się ktoś taki kto tobie twój błąd wypomni Twisted Evil Chyba że przed każdym postem sprawdzasz go czy jest poprawny Laughing </offtopic>

Sorry ale wasza „rozmowa” mnie rozbroiła. Nadaje się do tematu „strefa humoru” Very Happy .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lipa



Dołączył: 11 Sty 2005
Posty: 337
Skąd: Dębica

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harry'ego nie czytałem i nie mam co oceniać, ale wszystkim polecam Władce Pierścieni. Jak to czytam to wydaje mi sie że tam jestem z Frodem, a jak przeczytałem o Czarnych Jeźdźcach to mi odrazu ciśnienie skoczyło Very Happy Twisted Evil
Po co skakać na "bandżi" jak można Władce Pierścieni poczytać. Wink
_________________
Hasta La Victoria Siempre ! Patria o muerte ! Venceremos !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potter ma duży plus za to, że stosunkowo łatwo i szybko się go czyta. Skoro (jak do tej pory) przeczytałem wszystkie części musi oznaczać to, że książka mnie nie nudzi. I wolę ją 100 razy od filmów (nie wiem...może to kwestia spartaczonego dubbing'u).

Władcę Pierścieni również polecam. Trylogię Tolkien'a czyta się na pewno trudniej, ale jest to również ambitniejsze dzieło. To już raczej kwestia wydania, ale mnie na przykład podobał się dodatek w postaci alfabetu i gramatyki języka elfów!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mike napisał:
Potter ma duży plus za to, że stosunkowo łatwo i szybko się go czyta. Skoro (jak do tej pory) przeczytałem wszystkie części musi oznaczać to, że książka mnie nie nudzi. I wolę ją 100 razy od filmów (nie wiem...może to kwestia spartaczonego dubbing'u).


Jak ja nienawidzę dubbingu, a Potter to znakomity przykład dlaczego.

mike napisał:
Władcę Pierścieni również polecam. Trylogię Tolkien'a czyta się na pewno trudniej, ale jest to również ambitniejsze dzieło. To już raczej kwestia wydania, ale mnie na przykład podobał się dodatek w postaci alfabetu i gramatyki języka elfów!


Skibniewska rulez! A przeczytaj sobie Silmarillion Razz Ainulindale już daje przedsmak tego dzieła, a Valaquenta to już się rozkręca na dobre. Bardzo ciężka lektura, ale przy "Jądrze Ciemności" naszego Conrada to pikuś. A i dodatki lepsze niż w trzecim tomiku LotR.
_________________


Ostatnio zmieniony przez CORAX dnia Sro Lis 30, 2005 12:25 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 12:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mike napisał:
Potter ma duży plus za to, że stosunkowo łatwo i szybko się go czyta. Skoro (jak do tej pory) przeczytałem wszystkie części musi oznaczać to, że książka mnie nie nudzi. I wolę ją 100 razy od filmów (nie wiem...może to kwestia spartaczonego dubbing'u).



ja zawsze wole ksiazke od filmu Wink Po prostu medium jakim jest telewizja/kino kompletnie do mnie nie przemawia (telewizji w ogole nie ogladam od ladnych paru lat, do kina chadzam rzadko i niechetnie Wink ), zas ksiazek czytuje duzo i namietnie Razz

Ale i tak nie spotkalem sie z ekranizacja ktora chociaz mialaby opinie lepszej od pierwowzoru...


edit:

co do Tolkiena, to uwielbiam go wlasnie przede wszystkim za jezyk. Fabula jest dobra i nowatorska (chociaz np do budowy postaci moglbym miec pewne zastrzezenia - wszyscy sa skonstruowani czarno-bialo, w dodatku w niezbyt ciekawy sposob, edynym wyjatkiem jest Gollum), jednak zawsze najbardziej urzekaly mnie opisy i ogolnie warstwa jezykowa. Moj ojciec kiedys zajmowal sie tlumaczeniem czegos z Tolkiena (jakis fragmentow poezji chyba) i od niego sie zarazilem Wink
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 30, 2005 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

McBurak napisał:
Jesli ktos ma jakies konstruktywne argumenty przeciw ksiazce Rowling (...), to chetnie je obale Wink

Podpisuję się pod tym Smile Wink
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw Gru 01, 2005 1:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Książek nie czytałem - po prostu, jakoś mnie nie ciągnęło.
Z filmów widziałem I i II część. Powiem szczerze, że podobały mi się, fajny klimat (I część szczególnie), aczkolwiek nie jestem żadnym maniakiem, po prostu mi wisi.

I nie wiem co więcej mogę dodać...
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Magda:)



Dołączył: 11 Lis 2003
Posty: 541
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm...Harry Potter...czytałam od pierwszej cześci do trzeciej...bardzo mi sie podobały. W czwartej cześći wymiękłam gdzieś w połowie i tak samo w piątej. Ksiązka jest fajna. Potrafi wyciągnąć ze świata rzeczywistego Very Happy Razz ostatnio byłam w kinie na czwartej części i uważam ze swietnie nakręcili. Pozdrawiam gorąco Wink


P.S.
Dawno tu nie byłam, dawno Very Happy
_________________
Keep Yourself Alive
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
tyna



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 833
Skąd: krk

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jako gimnazjalistka bylam zachwycona, szczegolnie przez pierwszy rok. zaczytywalam sie, nie moglam doczekac sie kolejnych czesci. pozniej wyczekiwalam na filmowe adaptacje, ba, pisalam nawet do mojego ulubionego aktora tam grajacego z prosba o autograf.
dzis mam nieco inne na to spojrznie - jakos nie chce mi sie tego czytac, nudne i przewidywalne, zdecydowanie niska literatura. prosta i wciagajaca - raczej dla tych, ktorym z trudem przychodzi przeczytanie czegos ambitniejszego. zainteresowaly mnie obecnie angielskie wydania, bo duzo jest w nich neologizmow slowotworczych, do ktorych lubie sama docierac.
_________________
, 2006

' ... zapamtite : sloboda je pravo na IZBOR - jebati ili biti jeben '
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Tstankie



Dołączył: 07 Maj 2004
Posty: 709
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harry Potter...
Kiedyś przeczytałem 4 części, bardzo mi się podobały, ale wątpię, żby teraz zrobiło to na mnie aż takie wrazenie. Co do filmu, na pewno jest on dużo gorszy od książki, nie jest taki wciągający i porywający, kiedy ostatnio II część była w TV, prawie w ogóle nie chciało mi się oglądać.
_________________
Tomek


Brian May Moje aukcje Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie... nuda...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś lubiłem, dziś wydaje mi się to płytkie i wtórne... Niemniej fajnie się to czyta, ot taka sobie sympatyczna historyjka Smile
Przeczytałem 5 części, pewnie dokończę serię, bo skoro już zacząłem, to doczytam wszystko. Ale na pewno nie wydam już 80 zł. na HP, bo od kilku lat mam na co wydawać Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek