FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Piewsza piosenka Queen jaką usłyszeliście
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kuba97



Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 5

PostWysłany: Pon Maj 31, 2010 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taką pierwszą piosenką którą usłyszałem i w miare znałem było I Was Born To Love You Freddiego. Miałem wtedy z 8 lat i gdyby nie ten jego charakterystyczny głos to pewnie bym niewiedział
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gazelle



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 51
Skąd: okolice Cz-wy

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie WATCh. Możliwe, że też A kind of magic, The show must go on...bo kiedy zaczęłam się wgłębiać w twórczość Queen, to okazało się, że dużo utworów kojarzę Wink. Ale tak ze świadomością, kto to wykonuje, to pierwsze było We Will Rock You, na lekcji angielskiego w 4 klasie śpiewaliśmy i klaskaliśmy Very Happy. Mam taką migawkę z pamięci jeszcze, że od razu skojarzyło mi się z jakimś Freddiem Mercurym i z tym, że on nie żyje, mimo iż nawet nie wiedziałam, jak chłop wygląda Laughing. Chyba miałam to już zakodowane ;p.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O proszę... nie wypowiadałem się jeszcze:)
Mi najbardziej w pamięci z dzieciństwa utkwił utwór "The invisible man". Głównie ze względu na puszczany w TV teledysk Very Happy Być może (ba, na pewno!) słyszałem coś Queenowego wcześniej, ale palmę pierwszeństwa oddaję inwizibolowi Razz
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
innuendo0



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1519
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja Wam powiem, że nie pamiętam Mad
Pamiętam jak Roxette święciło triumfy z "Joyride", ale Queen z "Innuendo" to nie Confused
Mieliśmy wtedy bardzo często włączone MTV, rodzice słuchali Queen...dlatego nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie postawione przez autora tego wątku
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kacio94



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 1391
Skąd: Choszczno

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja pierwsza piosenka Queen to Don't Stop Me Now z albumu Live Killers tata dał mi posłuchać Very Happy to było hm jakoś tak w 2001 roku...ale fanem Queen na poważnie jestem od 2003 roku Wink
a teledyskiem pierwszym jaki widziałem był to A Kind Of Magic Very Happy
_________________

http://queenremixes-bykacio.blogspot.com
http://youtube.com/KacioRMX
http://vimeo.com/kacio94
http://www.mixcloud.com/KacioRMX
http://queenphotos.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Michalzbiku95



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 995
Skąd: Warszawa - Bielany

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WATC , z kasety (a jakże) GH1 Wink , miałem wtedy ze 3 lata Very Happy
Potem już stopniowo , czyli WWRY i reszta Hitów
_________________
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na bank to nie pamiętam, ale wydaje mi się, że zapewne - podobnie jak w przypadku większości z Was... chociaż nie wiem, bo nie przeglądałem całego tematu Razz - wydaje mi się, że zapewne było to WATC, aczkolwiek nie pamiętam już przy jakiej to było okazji, no ale zapewne koło 1991 r. bo to wtedy pierwszy raz usłyszałem o Queen.
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Sro Sie 25, 2010 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze ja tego kompletnie tego nie pamiętam. Ale idąc prostą drogą dedukcji na pewno to musiał być jakiś przebój. Utwory, co do których jestem pewien, że słyszałem w przeszłości to:
We Will Rock You, We Are the Champions, Don't Stop Me Now, Another One Bites the Dust, Under Pressure, Radio Gaga, I Want to Break Free, One Vision, A Kind of Magic, Friends Will Be Friends (tutaj, to akurat pamiętam, że w reklamie usłyszałem to pierwszy raz Razz ), Who Wants to Live Forever, I Want it All, The Invisible Man, Scandal, These Are the Days of Our Lives, The Show Must Go On, Heaven For Everyone, I Was Born to Love You i You Don't Fool Me. Ale mógł to być też utwór, o którym bym powiedział, że go nie słyszałem w dzieciństwie. Generalnie to najprawdopodobniej jeden z tych hitów, ale odpowiedzi nie ma Razz
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Jacob



Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 135

PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pamiętam dokładnie jaka była pierwsza ale zapewne któraś z tych dwóch: ,,We are the champions" albo ,,We will rock you". Zresztą te dwie piosenki znają chyba wszyscy, nawet ci, którym Queen kojarzy się tylko z Królową Brytyjską albo (o zgrozo!) Dorotą Rabczewską.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
punkadiddle



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 1123

PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bla bla.

Ostatnio zmieniony przez punkadiddle dnia Sro Lis 09, 2011 12:05 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszym kawałkiem jaki usłyszałem był Death On Two Legs, gdzieś tak w 97 roku, bo rodzice kupowali wtedy wieżę i od razu zakupili ANATO i Nic Nie Boli.. Budki. Wink Potem katowałem całą płytę. I kasetę Innuendo, którą odkryłem gdzieś na półce z płytami/kasetami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gosiakn



Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 421
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie nie pamiętam, ale to chyba było Radio Gaga często puszczano w radio, które grało w domu jak byłam mała, ta piosenka mnie szczerze wkurzała Twisted Evil i Queen kojarzyło mi się właśnie z tym przeklętym utworem, to była pierwsza piosenka (prawdopodobnie), ale nie była ona początkiem głębszego zainteresowania Queen - na to wpłynęło akurat WATC, które to przerabiałam na gitarę klasyczną, słuchałam tego pod rząd wiele razy, by uchwycić rozmaite drobiazgi w nutach i tak mnie wciągnęło Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze niedawno pewnie powiedziałbym, że pierwszą piosenką Queen jaką słyszałem była WATC. Ostatnio myślałem też o BoRhap ("trójkowy" top się kłania). Teraz mnie częściowo olśniło. Mianowicie jak przez mgłę pamiętam fragment Love Kills. Wprawdzie jest to kawałek Mercurego, ale jednocześnie najstarsza rzecz związana z Queen jaką pamiętam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GOLUMN



Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 30
Skąd: INOWROCŁAW

PostWysłany: Sob Wrz 18, 2010 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem wtedy w 7 albo 8 klasie szkoły podstawowej.Usłyszałem RADIO GA GA!!!No i zaczeło się!!!Miłość od pierwszego usłyszenia HA HA HA!!!Potem już tylko chęć usłyszenia kolejnych piosenek i następnych i następnych.......Następnie koncerty, teledyski,MAGIC YEARS i inne cuda na VHS!Super czasy!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kalamburka



Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 288

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na kanale bajkowym leciał taki teledysk WWRY z ludzikami z wody. Pamiętam, że potem często tupałam i klaskałam. W sumie nie wiem na 100%, czy to moje pierwsze zetknięcie z muzyką Queen, ale nie przypominam sobie nic innego Smile Potem to już Gaga, IWTBF i TSMGO w radiu.
BTW, dziwne, że puszczali to w stacji dla dzieci, no ale taki brzdąc się nie zorientuje Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
j.marcycha



Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 35

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kalamburka napisał:
Na kanale bajkowym leciał taki teledysk WWRY z ludzikami z wody. Pamiętam, że potem często tupałam i klaskałam. W sumie nie wiem na 100%, czy to moje pierwsze zetknięcie z muzyką Queen, ale nie przypominam sobie nic innego Smile Potem to już Gaga, IWTBF i TSMGO w radiu.
BTW, dziwne, że puszczali to w stacji dla dzieci, no ale taki brzdąc się nie zorientuje Wink


Kurcze, też to pamiętam!! Hahaha ale wtedy nawet nie skojarzyłam co to jest Very Happy Oprócz tego gdzieś pewnie słyszałam We Are The Champions. No i tata kiedyś oglądał koncert z Wembley i zawołał mnie jak grali Radio Ga Ga, żebym zobaczyła jak ludzie klaskają Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kacio94



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 1391
Skąd: Choszczno

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś ciągle słyszałem piosenki Queen, ale nie znałem ich wykonawcy. Ale uznaję, że pierwszą piosenkę Queen jaką usłyszałem to Don't Stop Me Now z Live Killers Wink
_________________

http://queenremixes-bykacio.blogspot.com
http://youtube.com/KacioRMX
http://vimeo.com/kacio94
http://www.mixcloud.com/KacioRMX
http://queenphotos.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rogerina



Dołączył: 07 Lip 2012
Posty: 153
Skąd: Skrobów/okolice Lubartowa

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie WATCh i WWRY. Rzecz jasna wcześniej nie znałam wykonawcy. A jak już poznałam, to zaczynałam od właśnie tego. No i Bohemian Rhapsody, które mój młodszy kuzyn ciągle włączał. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tretos



Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 330

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ANBTD. Potem fascynacja Somebody To Love.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Żbik88



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 573
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Greatest Hits. Tata katował mnie tym kaseciakiem przez pierwsze lata życia wiec w wieku mniej wiecej pieciu lat znalem wszystkie slowa piosenek fonetycznie na pamiec Very Happy oprocz Fat Bottom, Now I'm Here, Seven Seas bo nie bylo ich na wydaniu kasetowym, poznalem je pozniej ale to juz calkiem inna historia... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Claudio



Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 40
Skąd: Brzesko

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We will rock you/We are the champions zasłyszane jako mały dzieciak podczas sportowych wydarzeń a potem Bohemian i Play the Game Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
haes82



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 757

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem 9 lat kiedy Freddie zmarł i wtedy właśnie, na fali gigantycznej popularności zespołu zacząłem nim interesować. W TV leciał taki śmieszny teledysk z Freddiem przebranym za kobietę i to był prawdopodobnie pierwszy mój kontakt z zespołem. Wydaje mi się jednak (chociaż nie jestem na 100% pewien), że nie było to IWTBF, ale TSMGO. Kupiłem nawet kasetę z pirackim "skrótem" GH2 i znałem ją po jakimś czasie na pamięć, zafascynowany. A potem zapomniałem zwyczajnie.

Ale moja prawdziwa przygoda z Queen zaczęła się dużo później, kiedy w radiu przypadkiem usłyszałem Good Old-fashioned Lover Boy. Tak mi się spodobało, że zaopatrzyłem się w GH1 i dopiero wtedy ruszyło z kopyta.
_________________
Zdeklarowany brianofil, korwinista oraz wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loverboy



Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 255

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radio GUGU w wieku 5 lat - 1987 rok -ciągle to Panie z przedszkola na placu zabaw puszczały z kasety...pewnie to było całe The Works ale nie pamiętam innych...Very Happy

Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kaszmira



Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 112
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co pamiętam z dzieciństwa to Breakthru (godzinami oglądałam teledysk;p), Friends Will be Friends i Innuendo (którego się bałam;p).
W dzieciństwie na okrągło wałkowałam Mr.Bad Guy..jednak jednoznacznie nie wiem co było pierwsze Laughing
_________________
'And whatever will be will be..'

------------------------
http://sklep.slaskiecentrumperkusyjne.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Dreamer



Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 71
Skąd: Wrocław.

PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm... Pierwsza taka, którą pamiętam, że słuchałam, to było Bohemian Rhapsody Smile jak kiedyś na mtv classic była taka "Lista Wszech-czasów" to ten utwór był zawsze wysoko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Q_Aleksandra



Dołączył: 10 Lip 2012
Posty: 18
Skąd: Bytom

PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pierwszy raz dowiedziałam się o Queen za sprawą "Bicycle Race". Byłam wtedy dzieckiem, ale do dzisiaj mam do tej piosenki niesamowity sentyment.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stanli



Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 378
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro Lip 18, 2012 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to było w 1989 , i było to WATC, pamiętam jak dziś jakie to było melodyjne
_________________
stanli
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
whoatemydinner



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 1771
Skąd: Z Mornington Crescent.

PostWysłany: Sro Lip 18, 2012 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jaki był pierwszy utwór Queen jaki usłyszałem w ogóle, typu w radiu czy na imprezie małorolnej, ale świadomie było to A Kind of Magic na Greatest Hits II, kiedy rodzice weszli w posiadanie Platinum Collection i z ciekawości puściłem sobie GH2. Miałem chyba ok. 11 lat i to był początek mojej przygody z tym zespołem. Cool
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sooki



Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 54

PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj dawno to było.Zapewne zasłyszałam coś w radiu:TSMGO czy WWRY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Olivierka



Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 41
Skąd: Krotoszyn

PostWysłany: Czw Lip 26, 2012 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam do dziś: 2008 rok, miałam wtedy 14 lat, mama puściła mi "One Vision" Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek