FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Kod Leonarda da Vinci
Idź do strony 1, 2  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Q WOJTEK Q



Dołączył: 15 Cze 2004
Posty: 731
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 1:01 pm    Temat postu: Kod Leonarda da Vinci Odpowiedz z cytatem

Czytaliście??Na pewno ktoś czytał Smile Według mnie strasznie ciekawa książka.Ciekawe jak wypadnie film i zapowiadana 2 część.Co sądzicie o tych wszystkich symbolach,znakach ??
_________________
Nie wdawaj sie w dyskusje z idiota, sprowokuje cie, sprowadzi do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem przeczytać, ale nie mogę... bo nikt z moich znajomych nie ma tej książki, a w księgarni też ciężko mi trafić - ostatnim razem jak była to nie miałem kwitu. Ech...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ksiazke sie fajnie czyta- teoria jest ciekawa i o ile miedzy bajki mozna ja wlozyc, to porusza wiele FAKTYCZNYCH problemow, np. sprowadzeniem kobiety do stanu "mizszego" i generalnie nakierowanie wiary PRZECIWKO ludzkiej naturze czy tez naturze w ogole. Mozna sie z rzeczami zgadzac albo nie, ale ksiazka zmusza do ustawienia sie po jakiejs stronie, do POMYSLENIA nad jedna czy druga teoria. Tak w ogole- ot, kryminalek, ale z jakims ciekawym podtekstem, z jakims tam przeslaniem. Jeszcze jedno- popularnosc tej rzeczy dowodzi, ze jest potrzeba rozmawiania o takich rzeczach,a nie tylk oodrzucania na zasadzie- "glupoty"- skoro znalazla sie tak ogromna publicznosc na taki temat i takie zdanie- znaczy ze cos jest na rzeczy, ze ludzie czegos szukaja i ze Kosciol w takiej formie jak teraz im nie odpowiada, nie wystarcza albo po prostu im nie pasuje...
Ciekawe i nawet bardzo dobre, ale spodziewalem sie JESZCZE wiecej. Coz...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bosopoŁ@ce



Dołączył: 14 Sie 2005
Posty: 27
Skąd: radom/wawa

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktos widział książkę całkowicie opartą na faktach(no wykluczamy podręczniki do historii i biografie...heh)? przecież byłoby to diabelnie nudne...a tak...? literatura posługuje sie troche innymi prawami, nie musi nasladować ani opisywać świata, ma w tej kwestii wolna rękę...czy ktos słyszał o filmie biogrficznym wokalisty DŻEMu? sam rezyser przyznal sie,że częśc motywów nie jest prawdziwa, ale fani zespołu wcale nie maja tego za złe a film przyjął sie bardzo dobrze(albo mi wpadły w ręce tylko pochlebne recenzje heh...Wink)..tak samo jest w tym przypadku..."Kod(...)"zawsze warto poznać, jak chyba każdą książkę...a tak w ogóle to facet ma ciekawy styl i język, pomysł tez niczego sobie...poczekajmy na film...;)pozdro
_________________
d.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bosopoŁ@ce napisał:
czy ktos widział książkę całkowicie opartą na faktach(no wykluczamy podręczniki do historii i biografie...heh)? przecież byłoby to diabelnie nudne...a tak...? (...)czy ktos słyszał o filmie biogrficznym wokalisty DŻEMu? sam rezyser przyznal sie,że częśc motywów nie jest prawdziwa, ale fani zespołu wcale nie maja tego za złe a film przyjął sie bardzo dobrze

Zgadza sie- ale moim zdaniem problem pojawia sie w jednym momencie- potega filmu i w ogole mediow (albo glupota odbiorcow) sprawia ze potem oni wierza w te "dodane" fragmenty badziej niz w rzeczywistosc. Ot, wez taka "ENIGME"- kompletna bujda,a nawet sobie nie wyobrazasz ilu Amerykanow sadzi, ze to wlasnie tak bylo... I zanim ktos cos powie- to nie tylko Amerykanie, u nas jest tak samo. Poddramatyzowane "fakty" przyjmuja sie bardziej niz FAKTY- na potrzeby filmu prosze bardzo, ale te rzeczy zaczynaja sie potem wkradac w lektury powazne, traktowane sa jako jakis argument- i tu moim zdaniem jest problem. Nie zarzucam niczego bron boze ksiazce- swietnie mi sie ja czytalo. Ale swietnym przykladem tego o czym mowie (i karygodnym) moga byc filmy dokumentalne (sic!) panow DoRo na temat Queen tudziez Freddiego- naginajace prawde po to, by wygladalo to jeszcze dramatyczniej... Tak jakby nie bylo wystarczajaco dramatyczne... Rolling Eyes A potem to samo powtaza sie w ksiazkach... A potem polowa ludzi twierdzi ze tak bylo naprawde, bo kogos poniosla fantazja... Dlatego mam mieszane uczucia odnosnie DOORS Olivera Stone'a i penie bede mial mieszane uczucia na temat dfilmu o DZEMIE...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Q WOJTEK Q



Dołączył: 15 Cze 2004
Posty: 731
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio wyszła ksiązka opisująca ile jest prawdy w "Kodzie".Powielająć Fenderka ,bardzo ciekawe kwestie są poruszane.Muszę przyznać ,że nieczytam wielu książek ,a jak już czytam to ciekawe i wyjątkowe.Tą czyta się bardzo,bardzo szybko.W 4 dni przeczytałem chyba 600 stron .Sam się zdziwiłem.Ciekawi mnie teoria liczby "fi"... Wink
_________________
Nie wdawaj sie w dyskusje z idiota, sprowokuje cie, sprowadzi do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bosopoŁ@ce napisał:
literatura posługuje sie troche innymi prawami, nie musi nasladować ani opisywać świata, ma w tej kwestii wolna rękę...

zgadzam się. Sama często pisuję, więc coś o tym wiem. Jeśli jednak chodzi o książki i filmy biograficzne - nie powinno się naginać faktów, a w każdym razie tych najważniejszych. Zwrócenie na siebie uwagi widza/czytelnika/słuchacza zależy przede wszystkim od sposobu przedstawienia. Jeśli ktoś ma talent do przedstawienia wszystkich faktów w ciekawy sposób, bez ich naginania, to tylko mu się chwali. W tej chwili nie potrafię podać przykładu takiej książki, bo niestety wiele takich się nie znajdzie...
Co do "Kodu Leonarda da Vinci" - sporo o niej słyszałam, nawet słyszałam fragmenty w radio. Chciałam kupić ją w Empiku, ale cena nie jest zachęcająca Confused A w bibliotekach najczęściej najnowsze książki pochodzą sprzed 10 lat...
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
bosopoŁ@ce



Dołączył: 14 Sie 2005
Posty: 27
Skąd: radom/wawa

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie dzieje sie tak przypadkiem dlatego(przynajmniej po czesci), ze chęć komercji i dobrej sprzedarzy przewyzsza chęć ukazania faktow ktore w 100% rzeczywistosci okazalyby sie momentami nudne...? ksiazka i film niebiograficzne maja prawo "zmyslać i kłamać", produkcje biograficzne maja za cel ciekawie przedstawic fakty..czyste fakty...i sa od tego rozne techniki(jak chociazby retrospekcja a nie czysta chronologia) zarowno w ksiazce jak i w kazdym rodzaju dzialalnosci artystycznej czlowieka...nie twierdze ze film czy ksiazka biograficzna powinny byc "udekorowane" ciekawymi epizodami, aby sie lepiej czytalo czy ogladalo, ale nie jest to grzechem jesli autor zaznaczy obecnosc takich epizodow zwlaszcza w przypadku gdy wiedza na temat danego bohatera nie jest kompletna(wiedza naukowa) a mamy do czynienia z biografia...a 'Kod(...)'? to jak ksiazka o trojkacie bermudzkim(swoja droga polecam "piekielny trojkat" gabrieli gorskiej)...mnostwo przypuszczen, do ktorych autor ma prawo jesli fakty sa nieznane (chociaz wzmanka o tym powinna byc gdzies zamieszczona)...inaczej pozbawine sensu byloby snucie opowiesci i "dorabianie" komus zycia...
_________________
d.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie sie swietnie czyta wszystkie ksiazki browna (mam 4)... czekam na film.. 3 dni temu wlasnie bylem w temple church, w jednej ze swiatyn z kodu leonarda... jak wroce do domu to moze filmiki zuploaduje na megaupload...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Książki i filmy niebiograficzne mają prawo zmyślać, ile tylko zechcą. W biografiach niekiedy domysły, którymi czasami można ubarwić biografie, są brane za pełnowartościowe fakty. Często również dlatego, iż nie jest zaznaczone, że to są TYLKO domysły.
To prawda, że suche fakty opisane w 100% potrafią być nudne. Ale to nie uprawnia autora biografii czy reportażu do naginania, a czasem zmieniania niektórych faktów "żeby było ciekawiej". Można też zaznaczyć, że nie wszystko opisane w książce/filmie/słuchowisku/Bóg-wie-w-czym-jeszcze jest prawdziwe. Niestety, niewielu ludzi to robi Confused
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Q WOJTEK Q



Dołączył: 15 Cze 2004
Posty: 731
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Empiku książka obecnie kosztuje 32.99(Kod)Pozostałe około 25-28.Zamierzam kupić właśnie nastepną Browna.Tom Hanks jako Langdon SmileSmileSmileSmile
_________________
Nie wdawaj sie w dyskusje z idiota, sprowokuje cie, sprowadzi do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
MarcinN
Site Admin


Dołączył: 30 Paź 2003
Posty: 1159
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyjemne czytadełko. Z trzech książek Browna jakie przeczytałen (Kod, Anioły i demony, Cyfrowa twierdza) najbardziej podobały mi się Anioły, być może z powodu miłych wspomnień z Rzymu (pomimo ewidentnego naginania rzeczywistości typu nurkowanie w fontannie di Trevi). Za to Twierdza, czytana jako ostatnia, wydała mi się schematyczna aż do bólu.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwne, bo w poznańskim Empiku jeden raz kosztowało chyba ponad 40 zł Laughing. Że też w takich dużych miastach trudno natrafić na coś tańszego Wink ale może teraz książka jest tańsza, sprawdzę...
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba musialo byc jakies odwalone wydanie bo ja wszystkie 4 ksiazki w lodzi za 28 widzialem...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bosopoŁ@ce



Dołączył: 14 Sie 2005
Posty: 27
Skąd: radom/wawa

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 12:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie no wiesz niekoniecznie...moze jakies starsze wydanie bylo...ale rzeczywiście tanio...w ogóle takie rzeczy jak płyty, książki czy filmy powinny byc tańsze..ostatnio kupując płyte Dire Straits, jakis starszy koleś poinformował mnie, ze w krakowskim empiku kosztuje prawie pake taniej..zamulil mnie do reszty..ale co bylo zrobic..do krakowskiego empiku mam jakies 300 kilosow, wiec ciezka sprawa...Very Happy ja tam bym brala te 4 ksiazki za 28 PLN jesli bym miala okazje, no chyba ze jestes w ich posiadaniu...
_________________
d.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 12:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

normalne nowe wydania po 28 zeta byly.. drozsze byly tylko jakies specjalne wydania odjebane albo z dodatkami typu: kod do kodu leonarda...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bosopoŁ@ce



Dołączył: 14 Sie 2005
Posty: 27
Skąd: radom/wawa

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 12:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ba..dodatki to caly urok...heh:D
_________________
d.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SoQ



Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 271
Skąd: Częstochowa / Katowice

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super ksiazka, choc duzo niepamietam bo czytalem w godzinach rannych w casie juwenaliow Razz musze koniecznie dorwac Anioly i Demony(z jednych zrodel slyszalem ze to kontynuacja Kodu, z innych ze pierwsza czesc)
Swietnie zapowiada sie film (Hanks Langdonem a Reno tym Bezou Fache czy jak to sie pisalo Razz )

a co do tej dyskusji o dodatkach, to widzialem juz kilka wydan kodu, wlacznie z wielka ksiega ze zdjeciami na kazdej stronie i opisami tych dziel ktore byly uzyte w powiesci)
widzialem tez Kod Leonarda na 10 plytach CD Laughing za szescdziesiat pare zlotych Wink
_________________
Fan nr 19 Smile
The sun is in the east
Even though the day is done.
Two suns in the sunset
Could be the human race is run.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
varg



Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo wciągająca książka (przeczytałem chyba w 3 czy 4 h), intryga pomyślana bardzo ciekawie. Zastrzeżenia mam natomiast co do "warsztatu" pisarza, np. bohaterowie są zupełnie płascy, ich charaktery słabo zarysowane i psychologicznie mało wiarygodne. W jeszcze więksszym stopniu odnosi się to do Angels & demons - IMHO w ogóle jest to książka raczej kiepska, a do tego nieco sadystyczna.
_________________
Fuck the Duck
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rodzynek2



Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 1336
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Sob Sie 20, 2005 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odkopie ten temat na chwile

otóż dorwałem się wczoraj do książki Barta Ehrmana pod tytułem "prawda i fikcja w kodzie Leonarda Da Vinci". Moim zdaniem świetne uzupełnienie książki Browna. Jest oparta na źródłach historycznych ( nie tylko chrześcijańskich), można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ania2609



Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 163

PostWysłany: Pon Paź 31, 2005 1:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jej! chyba mnie zjedziecie. Ok jestem gotowa, ale proszę nie znienawidźcie mnie.
Ja uważam,że dzieła Brownato straszne badziewie. Czytając jego książkę przeżywałam intelektualną katuszę. Pomijając to,że bohaterowie są idiotami, bo odkrywają z wielkim hukiem coś, co jest dla przeciętnie inteligentnego czytelnika jasne już od dawna, ta ksiązka to stek bzdur. I nie chodzi mi o to,że jest to fikcja literacka. Bo to byłoby nawet ciekwie stworzyć alternatywną wizję historii w niecodzienny sposób interpretując pewne fakty.
Jednak autor tylko rzekomo opiera się na faktach historycznych, budując zgrabną fabułkę, a tak naprwdę często je po prostu je fałszuje. Roi sie od takich błędów,że mózg staje w poprzek.
Wiem,to zboczenie.....
:/ studiuję historie, może dlatego,.... ale naprwdę, gdyby to były fakty, na których zbudował mniej lub bardziej konrowersyjną teorię,to czytałoby się ciekwie.
Momentami jednak zapodaje takie błędy, że ręce opadają. Mógł pisząc ksiązkę,choć do encyklopedii sięgnąć,żeby sprawdzić parę faktów.
Przykładziki
1. Anioły i Demony: Chrześcijaństwo jest religią synkretyczną, łączącą w sobie wiele elementów zpożyczonych z innych kultur. Np. Komuniia została zapożycznoa od Azteków,którzy spożywali ciało złożonych w ofierze jeńców,wierząc,że jest to ciało Boga. a teraz uwaga:Pomijając kwestię grpgraficzną - Aztekowie pojawiają się na arenie dziejów w wieku XI... do XVI poczekają na odkrycie prze Europejczyków.... Chrześcijanie komunię znali rzaczej nieco wcześniej... Rolling Eyes
Rany: trochę szacunku dla czytelnika. On robi w balona tych,którzy się historią nie zajmują, a z bardziej zorientowanych w temacie kpi w żywe oczy... Albo sam jest tępakiem,który pisze o czymś o czym nie ma pojęcia.

2.Ewangelia wg Św. Tomasza - skrzętnie ukrywana przez Watykan prawda o początkach chrześcijaństwa. Jej ujawnienie może okazać się końcem Kościoła Katolickiego. Prawda - istnieje coś takiego,jak Ewangelia Św. Tomasza. Ale wcale nie jest ukrywane przezz Kościół. Sama posiadam w domku egzemplarz wydany przez wydawnictwo jezuickie... Rolling Eyes
Straszna sensacja....

To takie dwa drobne przykładziki błędów.
Podsumuję: Uważam,że można w oparciu o fakty zbudować zgrabną, kontrowersyjna nawet intrygę. Albo można stworzyć alternatywną wersję historii - wychodząć z pewnego punktu historycznego, dalej już samamu wymyślając bieg wydarzeń. Można też przedstawić całkiem odbiegający od prawdy świat. Ale nie można wciskać ludziom kitu, udając ,że się opiera na faktach,całkowicie je przekręcająć
ehhhh... nie mam siły pisaćwięcek, przepraszam,jeśli mój post jest momentami bełkotliwy, ale chcc mi się spać.
Życzę więc wszystkim dobrej nocki
papa
_________________
Anka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Pon Paź 31, 2005 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie zgadzam się z Anią2609. Lekturka dla snobów.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Paź 31, 2005 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja powiem to co powiedzialem an poczatku. Czytadlo fajne- bo napisane latwym i przyjemnym jezykiem, taki ot sensacyjny kryminalek. Kilka rzeczy o ktorych mowi maja jakis sens. NATOMIAST- wiekszosc mozna wlozyc miedzy bajki a juz kludzie jezdzacy po swiecie i szukajacy sladow... Boshe... Nie uwazam jednak ze jest to ksiazka dla snobow- niby czemu? Jest przereklamowana, ale tez nie jest tak zupelnie do duszy... Czytalem duzo gorsze ktore wrecz dochrapaly sie statusu kultowych... A ze zcytalem z setke o niebo leopszych- to Juz inna sprawa...
Jak dla mnie- oczekiwalem wiecej...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Pon Paź 31, 2005 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm... nie twierdzę, że nie może się podobać. Jak napisałeś - fajne czytadlo... i nic więcej! Mam wrażenie, że książka opiera się li-tylko na fajnym pomyśle i zagadce, nie niosąc ze sobą zbyt głębokich treści. Sam Dan Brown pisze nieźle, ale takiemu np. Kingowi mógłby buciki czyścić, a nazywanie go w reklamach "najlepszym współczesnym pisarzem" to już beczka śmiechu. Moim zdaniem ta książka to wytwór komercyjny - owoc świetnej promocji i kontrowersyjnej treści, która napędza młodych "buntowników" do księgarń. Czytają potem z wypiekami na twarzy i kłócą się z księdzem na katechezie Laughing Pisząc "książka dla snobów", atakowałem nie powieść, ale właśnie tych ludzi - strzępią języki, opowiadając o "Kodzie...", a jak zapytasz o "Anioły i Demony" to nie wiedzą z czym to się żre...

Edit: Już zupełnie mnie rozpie**ala, jak ludzie zaczynają roztrząsać ze śmiertelnie poważnym wyrazem twarzy - "W tym jest ziarnko prawdy... To się wszystko zgadza... Jezus był kosmitą ( Wink ) etc." Ludzie! To tylko fikcja literacka podlana sosem paru faktów pseudohistorycznych, które mógłby obalić byle domorosły historyk średniej klasy.
_________________


Ostatnio zmieniony przez szymek_dymek dnia Pon Paź 31, 2005 7:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Paź 31, 2005 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
Pisząc "książka dla snobów", atakowałem nie powieść, ale właśnie tych ludzi - strzępią języki, opowiadając o "Kodzie...", a jak zapytasz o "Anioły i Demony" to nie wiedzą z czym to się żre...

Rozumiem i... zgadzam sie Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Czw Cze 08, 2006 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popełniłem zbrodnię - nie czytając książki, obejrzałem film.

Cała ta historia jest bardzo interesująca, fabuła jest spójna, wszystko trzyma się całości - teraz trochę rozumiem strach Kościoła, przed tą ksiażką, tudzież filmem. Ale przecież wystarczy pamiętać, że to tylko fikcja literacka, zostawcie biednego autora w spokoju. Jednak z drugiej strony darmowa reklama - jak się ksiażkę/film odradza, to pierwsze co człowiek myśli "muszę się za to zabrać" albowiem "odradzają, więc musi być wyczepiste". I faktycznie, w moim przypadku bardzo mi się film podobał. Ale by były jaja, gdyby to była prawda.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 08, 2006 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałem książkę, i bardzo ciekawie się ją czyta, wciąga niczym Harry... .
Poza tym kościół mówi, żeby nie oglądać, bo to są głupoty, a tak naprawdę wciąż powtarzając, że to bujda sam napędza ten interes.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Czw Cze 08, 2006 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Książki nie czytałem, tydzień temu widziałem film. I bardzo mi się podobał.
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Cze 08, 2006 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Książki nie czytałem, bo ja z reguły tak mam, że nie czytam tego na co rzuca się akurat cały świat wokół mnie Wink

Na film nie miałem czasu - sesja a i jakoś mnie specjalnie nie ciągnie.

Dlatego też nie wypowiadam sie. To jedna z nielicznych reguł, których konswekwentnie przestrzegam - nie wypowiadać się na temat dzieł sztuki, których nie widziałem.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Rafal



Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 556

PostWysłany: Czw Cze 08, 2006 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ksiazki nie czytalem ,ale planuje wybrac sie na film .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek