FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
The Doors
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

The Doors
Lubię
53%
 53%  [ 61 ]
Nie lubię
5%
 5%  [ 6 ]
Nie znam
5%
 5%  [ 6 ]
Nie znam ale zamierzam poznać :)
8%
 8%  [ 10 ]
Uwielbiam!
27%
 27%  [ 31 ]
Wszystkich Głosów : 114

Autor Wiadomość
Crystal



Dołączył: 31 Paź 2003
Posty: 742
Skąd: z innego swiata

PostWysłany: Sob Cze 04, 2005 3:48 am    Temat postu: The Doors Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o tym zespole, lubicie ,nie lubicie,nienawidzicie? Moim zdaniem The Doors to mistrzowie klimatu (na płytach jak i na koncertach). I pomimo iz powstali w latach 60, to ciężko ich nazwać hipisowskim zespołem, bo prezentowali raczej troche inne spojrzenie na te sprawy. Zreszta nawet w tamtych czasach byli uważani przez niektórych za zespół dziwny i odstajacy od reszty. No i co by nie powiedzieć ich myzyka jest trudniejsza w odbiorze niz Queen. Przynajmniej ja musiałem do niej dorosnąć, bo kiedys jakoś do mnie ta muzyka nie docierała, wydawała mi się zbyt inna... Ale jakies dwa lata temu usłyszałem w tv "Riders on the storm" i wtedy sie zaczeło Smile I od tamtego czasu zespół ten należy do grona zespołów które uwielbiam. No i to od pewnego ich utworu wzieła sie nazwa mojego pseudonimu Smile
_________________
hayzee rider


Ostatnio zmieniony przez Crystal dnia Sob Cze 04, 2005 1:34 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sob Cze 04, 2005 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię sobie od czasu do czasu posłuchać, ale tak bez sprawdzania z pamięci wymienię tylko Break on through, Riders on the storm oraz Light my fire. Świetna kapela! Szkoda Jima, ale ma to na co zasłużył... MEEEE, owca, MEEEE...

Sad

Ponadto polecam film The doors z Valem Kilmerem w roli Morrisona. Nawet nieźle kolo śpiewa.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sob Cze 04, 2005 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

absolutnie uwielbiam... swego czasu byli nawet u mnie nr 2 za queen... znalem pojedyncze kawalki dawno temu ale sluchac zaczalem ich jakies 7-8 lat temu w ostatniej klasie podstawowki... znakomity zespol tworzacy swietny klimat... jim nie byl moze wielkim wokalista jesli chodzi o skale glosu itd ale potrafil nim swietnie operowac tworzac niesamowity klimat no i mial olbrzymia charyzme ktora bije na glowe wiekszosc owczesnych jak i wspolczesnych wokalistow... jak w wielu przypadkach tak i u doorsow, moja ulubiona plyta jest ich debiut (the doors) ktory uwazam za jedna z najlepszych plyt wszechczasow... no i uwielbiam ich koncerty.. nigdy nie bylo wiadomo co stanie sie za chwile... to musialo byc cos cudownego.. szkoda ze urodzilem sie 30 lat za pozno.. zostal mi tylko koncert d21c jako namiastka mala tego co bylo (koncert notabene zajebisty)... co do filmu the doors to jak dla mnie troche hmm 'podrasowali' historie Wink ale oglada sie go i przede wszystkim slucha calkiem fajnie... i ciezko jest wychwycic kiedy spiewa jim a kiedy kilmer...

ulbione plyty: the doors, l.a. woman
ulubione kawalki: take it as it comes, end of the night, crystal ship, roadhouse blues, soft parade, the end, break on thru (inc. dead cats, dead rats), moonlight drive, light my fire... hmm na pewno o czyms zapomnialem ale i tak wymienilem sporo..

aha no i jak juz mamy temat o doorsach to chwila prywaty Wink odpnad roku dziala (chociaz raczej "spi" bardziej by odpowiadalo) forum fanow the doors i d21c pod miedzy innymi moim przewodnictwem... http://www.thedoors.forum.prv.pl zapraszam wszystkich zainteresowanych.. my nie gryziemy Twisted Evil
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Living_colour



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 324
Skąd: Szwecja

PostWysłany: Sob Cze 04, 2005 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bezsprzecznie jeden z najwazniejszych zespolow w historii muzyki.
Nie chce powtarzac po przedmowcach co do Morrisona i stylu The Doors, ze wszystkim sie zgadzam.

Ulubione plyty- na pewno debiut- najlepsza ich plyta.
Bardzo lubie tez nastepna "Strange Days", wlasciwie tak samo dobra.

Wspaniale "tasiemce" - "The End" i "When The Music's Over".
A propos pierwszego- na pewno znacie film "Czas Apokalipsy".
Notabene oparty na "Jadrze ciemnosci" Conrada (nawet nazwisko bohatera- Kurtz - zostalo niezmienione), szkoda, ze mistrz Coppola nie raczyl o tym wspomniec w napisach Wink
W drugim zespol "ukryl" nawiazanie do motywow z "Light My Fire" Wink

Lubie LA Woman, choc nie w calosci- nie podobaja mi sie utwory "The Changeling" i "L'America".
Znakomite oczywiscie "Riders..." i tytulowy, dreszcze przechodza po plecach jak Jim spiewa "I see your hair is burning, hills are filled with fires..." , znakomite utwory bluesowe no i piekne "Hyacinth House" z krociutka wstawka z Chopina w wykonaniu Manzarka.

Najpiekniejszy utwor-oczywiscie "Crystal Ship".
_________________
And if I show you my dark side
Will you still hold me tonight?
And if I open my heart on you
And show you my weak side
What would you do?.....


Ostatnio zmieniony przez Living_colour dnia Pon Cze 06, 2005 9:24 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Q WOJTEK Q



Dołączył: 15 Cze 2004
Posty: 731
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Cze 04, 2005 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetna muzyka!
_________________
Nie wdawaj sie w dyskusje z idiota, sprowokuje cie, sprowadzi do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Sob Cze 04, 2005 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaznaczyłem lubię bo uwielbiam to za mocno powiedziane.
Zacząłem się nimi interesować po oglądnięciu mojego ulubionego filmu, wspomnianego już tu przez Living_colour, "Czasu Apokalipsy".
Jedyna płytką jaką, jak dotychczas posiadam, z ich muzyką jest soundtrack do filmu Oliviera Stone'a "The Doors". Kawałki tam zamieszczone póki co należą do moich ulubionych bo jak na razie więcej nie znam.
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fairy King



Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 359
Skąd: Lublin/Warszawa

PostWysłany: Nie Cze 05, 2005 12:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię, a niektóre utwory nawet baardzo lubię. Nie znam jeszcze wszystkich albumów. Pamiętam że od małego mi się ich muzyka bardzo podobała. Moje jak narazie ulubione utwory: Light My Fire, Riders Of The Storm.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Nie Cze 05, 2005 12:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden z moich ulubinych zespołów. Kamien milowy w hisotii muzyki. Nie cenie osobowosci a raczej tragicznej postawy Jimma (podobnie jak Hendrixa, Joplin czy Cobaina) ale nie sposob odmowic mu (im) talentu.Dla mnie jednak równie ważne jak slowa byla (jest) w Dorrsach muzyka i to nie tylko spod znaku Manzarka....
Ulubione utwory: People are strange, Alabama song, Break on through
Album: Strange days
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Q WOJTEK Q



Dołączył: 15 Cze 2004
Posty: 731
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Cze 05, 2005 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak byłem mały to myślałem,że Manzarek to z pochodzenia Polak
_________________
Nie wdawaj sie w dyskusje z idiota, sprowokuje cie, sprowadzi do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kevin spacey



Dołączył: 29 Lis 2003
Posty: 147
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Cze 05, 2005 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo to prawda. z pochodzenia jest Polakiem choć urodził się w Chicago. nazwisko oryginalne Raymond Daniel Manczarek
_________________
koniec przekazu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Nie Cze 05, 2005 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziadek manzarka byl polakiem.. nie wiem czy jego babka tez ale dziadek na pewno...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mancin



Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 333

PostWysłany: Pon Cze 06, 2005 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nam, lubię i słucham od czasu do czasu
Faworytki to Touch me i love her madly
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Cze 06, 2005 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UWIELBIAM!
Kocham zwlaszcza pierwsza plyte i A WOMAN- ta ostatnia jest tak bosko bluesowa. rewelacja. Morrison byl wielkim artysta, czesto na granicy bycia pretensjonalnym, ale...

Nikt nie jest w stanie tak jak on zaspiewac The End...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pon Cze 06, 2005 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię, chociaż po dłuższym słuchaniu robi się trochę nużące. Głos Morrisona jakoś specjalnie mnie rusza...ale jest OK, bardzo też doceniam jego szczerość i zaangażowanie w sztukę. Muzycznie...wiadomo, popełnili rzeczy wspaniałe - "Break On Through", "The End" i parę innych kawałków - ale nie zawsze i nie wszędzie Wink
no i trzeba pamiętać, że byli chyba pierwszym zespołem, który przeniósł rock n'roll z poziomu "I Want To Hold Your Hand" na dajmy na to właśnie "The End" Smile mówię o stopniu komplikacji, tematyce utworów i klimacie "okołomuzycznym"
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Tstankie



Dołączył: 07 Maj 2004
Posty: 709
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Cze 06, 2005 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię. Mam na razie pożyczoną na kasecie pierwszy album i "Waiting For The Sun". Na razie znam dobrze tylko "The Doors". Z tej płyty podoba mi się chyba wszystko - jest świetna. Wg mnie The ZDoors to po prostu jedni z tych największych. Morrison na prawdę miał talent wokalny, bo choć nie miał zbyt dobrego głosu, potrafił bardzo ciekawie spiewać.
_________________
Tomek


Brian May Moje aukcje Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Q WOJTEK Q



Dołączył: 15 Cze 2004
Posty: 731
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://muzyka.onet.pl/mr,1147765,wiadomosci.html
_________________
Nie wdawaj sie w dyskusje z idiota, sprowokuje cie, sprowadzi do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
bosopoŁ@ce



Dołączył: 14 Sie 2005
Posty: 27
Skąd: radom/wawa

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 12:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Są rzeczy znane i nieznane, a pomiędzy nimi znajduja sie DRZWI..."
_________________
d.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bosopoŁ@ce



Dołączył: 14 Sie 2005
Posty: 27
Skąd: radom/wawa

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 12:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak swoja droga..czemu zawsze KWARTET? queen, led zeppelin, the doors...czy dlatego bo: nic dodac , nic ująć..?
_________________
d.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 12:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo im mniej osob tym latwiej sie dogadac hehehe
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bosopoŁ@ce



Dołączył: 14 Sie 2005
Posty: 27
Skąd: radom/wawa

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 12:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta najlepiej to solo wychodzi ...heh...ee tam ale TD chyba chcieli przyjać basiste ale w koncu odpuscili bo Ray sobie radzil...Smile
_________________
d.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 1:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pozniejszych plytach studyjnych grali sesyjni basisci... tylko na koncertach ich nie bylo.. tam gral ray... na trasie la woman po powrocie jima z paryza mial grac basista - jerry schef (nie pamietam czy tak sie pisze to nazwisko) ale jak wiemy jim z paryza nigdy juz nie wrocil... trasa la woman odbyla sie dopiero w 2003/2004 roku w zupelnie innym juz skladzie i uwieczniona zostala na dvd swietnym zreszta...
zapraszam ponownie na forum Wink klopoty techniczne (biale tlo i brak loga u niektorych uzytkownikow) juz niedlugo zostana mam nadzieje rozwiazane i bedzie to u wwszystkich wygladalo jednakowo Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ika



Dołączył: 13 Gru 2003
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam żadnej ich płyty, ale czasem lubię posłuchać, nie wiem czy poznałabym, że to oni w innych utworach niż Break on through, Riders on the storm czy Light my fire. Film z Kilmerem oglądałam, podobał mi się, może zbyt mało ich znam, bym miała napisać coś więcej, ale ogólnie ich styl mi odpowiada.
_________________
Ika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odgrzebuję wątek sprzed miesięcy, ale TAKI temat zasługuje na więcej wpisów! Smile

The Doors uwielbiam. W ostatecznym rozrachunku - z perspektywy dzisiejszej oraz biorąc pod uwagę całokształt dokonań zespołu - jest to mój muzyczny numer 1.
(gdyż Queen - to radosny sentyment a Pearl Jam - to zniżka formy na późniejszych płytach, niestety... Sad )

Ulubione płyty:
THE DOORS oraz L.A. WOMAN (ze wskazaniem na tę pierwszą)
Best moments na debiucie to "The Crystal Ship" oraz "The End". Najgorsze: "I Looked At You" (bitlesowskie takie - ja lubię Beatles bardzo, ale może nie w wykonaniu Doorsów...) i ... - w pewnym sensie - "Alabama Song". Fajne, ale niewiarygodnie mi się już osłuchało.

Natomiast na LA Woman znajdują się dwie najlepsze piosenki Doorsów w moim prywatnym rankingu: tytułowa oraz "Riders On The Storm"... To jest PIĘKNO niewysłowione...

Drugie miejsce ex aequo zajmują aż 3 płyty:

STRANGE DAYS
Mniej energetycznie - bardziej mrocznie. Ulubione tutaj: "Strange Days" (z takim tekstem! - idealnie Stone wkomponował tę piosenkę w fabułę filmu, o którym już była tu mowa), "When The Music's Over" i "People Are Strange" - standardowo.

WAITING FOR THE SUN
W czasach licealnych - bardzo bardzo - lecz z biegiem czasu mniej zachwyca jednak. Choć lubię tu wszystko (nie ma sensu wymieniać, może "Five To One" byłoby na czele...), poza "Hello, I Love You".

MORRISON HOTEL
Tu na czele zdecydowanie Roadhouse Blues (bo ja najbardziej takiego bluesowego Morrisona lubię), poza tym Waiting For The Sun z "this is the strangest life I've ever known"i "The Spy".

I wreszcie - na końcu - ale coż to za koniec!:
THE SOFT PARADE
Kiedyś mniej doceniałam - potem to się zmieniło - ale dalej jest mi z nią trochę 'nieswojo'. Zdecydowanym faworytem jest "Shaman's Blues" (ach!) , poza tym plusy: "Wild Child", "The Soft Parade", "Runnin' Blue" byłby fajny gdyby nie okropny refren, śmiech w "Do It". Nie lubię: "Easy Ride" i "Tell All the People" (pompatyczne jakieś takie).

Jednym słowem: MEGA!!!
Very Happy
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Blackie



Dołączył: 08 Lut 2004
Posty: 61

PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to lubie The Doors Smile choc nie ma ulubionej plyty, ale podoba mi sie klimat ich muzyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaime



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 236
Skąd: Toruń

PostWysłany: Nie Lip 16, 2006 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Doors to moja druga muzyczna miłość ( zgadnijcie kto jest pierwszą? Cool ), nawet przez pewien okres byli dla mnie zespołem numero uno i chociaż już nie są, ogromny sentymement pozostał. Nadal mogę mówić o nich w samych superlatywach...
Jeśli chodzi o albumy, to moim ulubionym jest "Morrison Hotel" - bez przebojów, ale szalenie spójny album (jak na The Doors), taki "barowy"... Trudno mi wyróżnić jakieś utwory, bo co chwilę inne stają się moimi faworytami Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pon Lip 17, 2006 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musze powiedzieć że uwielbiam... Ulubionym albumem jest debiut Doorsów, w niektórych kawałkach Ray na organach hommonda gra swietne rzeczy/znaczy swietnie brzmią [Alabama Song, Light My Fire] A Jim to dla mnie pradziwa legenda Smile Niedawno przeczytałem książke o miłosci Jima i Pameli i doszedłem do wniosku że Jim był największym "dziwakiem" wśród muzyków... Very Happy

A film Stone'a uważam ze ganielany, Kilmerowi naleza sie najwieksze pokłony...
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
white_queen



Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 149
Skąd: Żywiec

PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem na poziomie Riders on the storm. Słyszałam ostatnio po raz kolejny tą piosenkę i pierwszy raz mnie naprawdę zaczarowała. Film z Kilmerem posiadam i mam zamiar obejrzeć Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja znam ich z tych większych przebojów jak ROTS czy The End. I powiem, że podobają mi się ich piosenki.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doorsi to zespół, który darzę szacunkiem, choć nie jestem ich wielbicielem. Ale mieli kilka naprawdę świetnych numerów. Najważniejszą osobą oczywiście obok Jim'a był Manzarek, i to właśnie jego klawiszowe improwizacje tworzyły ten niepowtarzalny styl. Najlepsze utwory The Doors wg mnie to: "Light My Fire", "Strange Days", "People Are Strange", "Touch Me", "Love You Madly", "Riders On The Storm".
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pon Sie 14, 2006 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem niedoceniany byl Robbie, razem z Ray'em stworzyli niesamowity klimat w End Of The Night
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 1 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek