FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Freddie Mercury vs. Michael Jackson

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lipa



Dołączył: 11 Sty 2005
Posty: 337
Skąd: Dębica

PostWysłany: Sob Maj 28, 2005 10:48 pm    Temat postu: Freddie Mercury vs. Michael Jackson Odpowiedz z cytatem

Z nudów gdy szperałem sobie troszke na internecie zauważyłem ciekawą rzecz. Mianowicie: chodzi mi o sprwe stylu bycia Freddiego i Michaela. Wiadomą rzeczą jest, że byli przyjaciółmi i nagrywali razem piosenki. Oboje są osobami bardzo kontrowersyjnymi (Freddie ze swoim homoseksualizmem, a Michael... no wiecie Confused) I tu moje pytanie do Was: jakie zdanie o sobie nawzajem miały te dwie osoby ? Czy nie uważacie, że Michael w swoim postępowaniu zachowuje sie bardzo podobnie jak Freddie ? Być może teraz przesadze, ale czy Michael w swoim postępowaniu nie ujawnia pewnego rodzaju naśladownictwa ?
Tutaj bardzo ciekawa (tylko szkoda że anglojęzyczna Confused ) i dająca do myślenia strona ze zdjęciami porównującymi obu panów w kilku kategoriach. Wink Czekam na odpowiedzi. Smile
_________________
Hasta La Victoria Siempre ! Patria o muerte ! Venceremos !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sob Maj 28, 2005 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma co porównywać g***a do twarogu (mniam). Oczywiście Freddie to twarożek Wink

Dzięki za link, interesujące informacje.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Sob Maj 28, 2005 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeglądnąłem fragment podanej stronki i coś mi się wydaje, że tak można porówywać prawie każdego muzyka. Mało się znajdzie takich co wystąpili w białych T-shirtach albo brali narkotytki?
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
agoolka



Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 64
Skąd: z Wrocławia

PostWysłany: Sob Maj 28, 2005 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiesz kazdy ma swoje zdanie. Niektorzy lubia Freddie'go a niektorzy Michaela i trzeba to uszanowac. Jesli chodzi o mnie to mowiac szczerze nie mam zdania. Niewiele wiem o ich wspolnych nagrywaniach i o tym, ze niby sie przyjaznili. Nie mowie ze mnie to nie interesuje...to nawet ciekawe, poniewaz ja slucham Michaela, wiec piszcie swoje zdanie Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Sob Maj 28, 2005 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówienie że się przyjaźnili to troch za dużo powiedziane, nagrali razem tylko trzy utwory - które żadne z nich się nie ujawniło oficjalnie. Pewne wspólne cechy mają sceniczne ale to prawda że wielu można tak porównać ale oni są dość podobni do siebie tylko ze Jackson to już upadła legenda Confused
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Nie Maj 29, 2005 1:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeglądałam już kiedyś tę stronę i myślę, że usmc ma rację:

usmc napisał:
coś mi się wydaje, że tak można porówywać prawie każdego muzyka. Mało się znajdzie takich co wystąpili w białych T-shirtach albo brali narkotytki?



Lipa napisał:
Wiadomą rzeczą jest, że byli przyjaciółmi


Myślę, że pewnie najlepszym źródłem informacji o relacjach Freddie- Michael byłaby książka Freestone'a, której niestety nie czytałam... Ale wydaje mi się, że stwierdzenie, że byli przyjaciółmi to za dużo powiedziane, chociaż mogę się mylić... Jedno jest pewne- szanowali siebie nawzajem i jeden drugiego uważał za świetnego muzyka. To Michael zasugerował, żeby wydali "Another One Bites The Dust" na singlu. Zresztą w niedawnym wywiadzie mówił o tym Roger:

"Jak dobrze pamiętam, to Michael Jackson pierwszy zasugerował w naszej garderobie, żebyśmy wydali AOBTD na singlu. Pomyślałem, że jest szalony- okazało się, że miałem rację (...)" ( Laughing )

A i pamiętam, że kiedyś czytałam, że Freddie naśmiewał się z Freestonem z fatalnego gustu Jacksona (no wiecie- wystrój Neverlandu itd.- tylko gdzie ja to czytałam?- za nic nie mogę sobie przypomnieć. Confused )


To żeby temat kwitł Wink , to dodam jeszcze anegdotę opisaną przez Huttona w "Mercury i ja"- Jackson raz zaprosił Freddiego do Neverlandu, a wiecie, że on tam ma (albo miał) własne zoo... Michael zaproponował Fredowi, że pokaże mu swoje lamy. No to Freddie się zgodził (a miał na sobie białe spodnie). Potem skarżył się Jimowi, że zanim zobaczył jakąkolwiek lamę, po kolana był ubabrany w lamim gównie... (czy powinnam wygwiazdkować ten brzydki wyraz? Wink ).
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Pon Maj 30, 2005 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście, w taki sposób to można porównać Michała Wiśniewskiego do Montserrat Caballe...

Początki kariery Jacksona były ciekawe, sam lubię kilka jego piosenek, ale uważam, że teraz jest przereklamowany, dokładając do tego jeszcze niestabilność jego twarzy, że tak się wyrażę, to mamy do czynienia z muzykiem passe. W muzyce różnili się diametralnie, anwet solowe utwory Freddie`go które są utrzymane w konwencji dance - dicco - pop mają zupełnie inny "feeling" od kawałków Jacksona. Do tego Michał większą sławę zdobył w latach 80. a Queen cieszyli się nią już w latach 70.
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Melina Bulsara



Dołączył: 28 Paź 2003
Posty: 401
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: Pon Maj 30, 2005 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak pewnie te wszystkie podobieństwa to tylko przypadek, ale w zasadzie to taka fajna ciekawostka :)

Ja tam nie wiem i pewnie się nie dowiem jak bliskimi byli znajomymi, ale z tego co czytałem, to współpraca między nimi nie wypaliła, ponieważ Michaelowi nie podobał się styl bycia Freddiego - czyli pewnie picie, ćpanie itd. No ale czy to prawda, to nie wiem ;)
W każdym razie nazwali siebie wzajemnie geniuszami co musi świadczyć o tym, że bardzo siebie szanowali i być może czasami uchwycili między sobą jakieś pomysły, ale to raczej zupełny przypadek :]

_________________
Visca el Barça !
Keep Yourself Alive!
God Save The Queen!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Pikers



Dołączył: 12 Lip 2004
Posty: 1076
Skąd: Dębica

PostWysłany: Pon Maj 30, 2005 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co mają podobnego np kapelusze albo niewiem troche to bezsensu zrobili heh
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GK0OnsayIQk
Guma Chet Diablo Pikers
http://www.youtube.com/watch?v=S7_5Aoi4kHc&feature=channel_video_title

www.syndikad.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kamil



Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 50
Skąd: Slupsk

PostWysłany: Sro Cze 08, 2005 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Lipa za link - mnie to zaciekawilo, chociaz zgadzam sie, ze zawsze mozna znalezc jakies podobienstwa - nie tylko miedzy nimi dwoma, ale miedzy kazdym. Uwazam, ze pewne fakty sa bardzo zastanawiajace.
_________________
Cokolwiek robisz rób to z klasą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Wiki



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 735

PostWysłany: Sro Cze 08, 2005 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam nic przeciwko ich wspolpracy,fakt ze mozna roznych artystow tak porownywac.Piosenki ktore razem nagrali podobaja mi sie,ale odkad jest ta afera z Jacksonem,jak tylko go slysze to zle sie czuje Rolling Eyes (afera sadowa...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Wto Cze 14, 2005 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wrzucę do tego tematu coś takiego: cytat z artykułu o Michaelu Jacksonie, do którego link znalazłam na QueenZone.

Simmons (brytyjski dziennikarz, który sporo przebywał z Jacksonem pod koniec lat 70-tych): "Zapytałem go o jego przyjaźń z dziećmi. Odparł, że tylko im ufa. Powiedział także, że jego najlepszymi przyjaciółmi są Freddie Mercury (wokalista zespołu rockowego Queen), Diana Ross, Elizabeth Taylor (...) Byli to jedyni ludzie, którzy nic od niego nie chcieli i kochali go za to, kim jest naprawdę."
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Wto Cze 14, 2005 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nie wiem czy Fred kochał Jacko Wink
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Wto Cze 14, 2005 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja też głowy bym sobie uciąć nie dała... Wink No ale wrzucam, co znalazłam w necie. Cool
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Wto Cze 14, 2005 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawiasem mówiąc, to dzisiaj po północy (naszego czasu) uniewinnili Jacko...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kamil



Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 50
Skąd: Slupsk

PostWysłany: Sro Lip 06, 2005 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wydaje mi sie ze byli az tak zaprzyjaznieni. I zaluje, ze nie doszlo do wydania tych piosenek, bo zapowiadaly sie extra no moze oprocz More To Life Than This.
_________________
Cokolwiek robisz rób to z klasą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek