FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
CIEKAWOSTKI
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 78, 79, 80  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Nie Maj 22, 2005 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łosiu napisał:
Trochę nie z tematem ale trudno http://www.filmweb.pl/Person?id=13036 głosować na freda ma małą ocenę.



filmweb.pl napisał:
Poza współpracą z zespołem Queen wydał 9 solowych albumów.


To dopiero ciekawostka... Wink
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Nie Maj 22, 2005 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sweet Lady napisał:

filmweb.pl napisał:
Poza współpracą z zespołem Queen wydał 9 solowych albumów.


To dopiero ciekawostka... Wink


Widac o niektórych nie wiemy. Wink
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Nie Maj 22, 2005 11:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam ten temat http://www.filmweb.pl/NA,NIE%21,temat,Topic,id=226741 Very Happy ciągnie się juz chyba 2 lata
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Nie Maj 22, 2005 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałem. Głupia krowa (chociaż chciałbym użyć innego słowa). Boże, własnie to mnie wkurza- wydawanie osądów na podstawie wyglądu. Ch*j jej do wąsów Freddie'ego. A zobaczcie jaki ma avatar-J.Lo Exclamation I wszystko jasne. Dla takich płytkich i głupich osób Freddie zawsze będzie tylko "pedałem z wąsami". Najlepsze jest to, ze ta kretynka nie podała ŻADNYCH argumentów, dlaczego nie podoba jej się muzyka Queen. Bardzo się cieszę, że wszyscy na forum ją zjebali.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Maj 23, 2005 1:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm ale czy musi podawac powody i argumenty dlaczego jej sie nie podoba muzyka queen? nie musi... po prostu jej sie nie podoba i koniec i trzeba to uszanowac.. natomiast nazywanie prymitywem kogos kogo sie zupelnie nie zna i o kim nie ma sie pojecia i kto w dodatku byl wyksztalconym, inteligentnym czlowiekiem to juz co innego i za to chetnie bym ja tam opieprzyl tylko po pierwsze nie chce mi sie konta zakladac, po drugie co mi to da? nic... niech sobie zyje w swoim wlasnym plastikowym swiecie... najlepiej ze slownikiem ortograficznym bo widac ze jeszcze nie zdarzyla sie z nim zaprzyjaznic...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tstankie



Dołączył: 07 Maj 2004
Posty: 709
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Maj 23, 2005 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym na filmweb.pl wpisali, że Freddie robił muzykę do serialu Flash z roku 1990-1991. Pomyliło im się z filmem.
_________________
Tomek


Brian May Moje aukcje Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Pon Maj 23, 2005 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
hmm ale czy musi podawac powody i argumenty dlaczego jej sie nie podoba muzyka queen? nie musi... po prostu jej sie nie podoba i koniec i trzeba to uszanowac..

Ok, masz rację, ma prawo nie lubić. Ale chciałbym po prostu wiedzieć, jakie ma zarzuty w stosunku do Queen i tyle. Ja zawsze mogę uzasadnić, dlaczego dana muzyka mi się nie podoba-np. nie podoba mi się głos wokalisty w Placebo i dlatego nie przepadam za muzyką tego zespołu.
Jeszcze jedno- chciałbym widzieć jak ona kończy jedną ze szkół wyższych, bo Freddie, jak wiemy, otrzymał tytuł magistra grafiki i był wykształconym człowiekiem. A coś mi się zdaje, ze z taką ortografią, to by jej do żadnej szkoły nie przyjęli. Notabene, Freddie i Queen dużo wnieśli do świata filmu: zrobili pierwszy na świecie profesjonalny videoklip, byli pionierami w robieniu teledysków w latach 80, poza tym napisali muzykę do filmów Flash Gordon i Nieśmiertelny, na dodatek muzykę Queen wykorzystano w bardzo wielu filmach. Więc nawet jej argumenty, ze Queen nie zalicza się do świata filmu są dla mnie nieprzekonujące, gdyż fakty mówią zupełnie co innego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 23, 2005 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Yeah 88: Czemu nie masz w zwyczaju pojawiac sie na spotkaniach fanow w Warszawie?
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Pon Maj 23, 2005 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawostka:

na płycie Piersi i Kukiz Powrót do raju jest dedykacja Freddiemu i reszcie chłopaków z zespołu

Na 12 groszach Kazika jest utwór O kuchwa bardzo podobny rytm do WWRY

Agnieszka Chylińska uwielbia piosenkę You take my breath away
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 23, 2005 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Polecam tez inna piosenka Kazika "Gaz na ulicach"
- "Barcelona" to ulubiony utwor Hanki Bielickiej
- "News of the world" to zas jeden z ulubionych albumow Kurta Cobaina.
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pon Maj 23, 2005 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Queen II" to jedno z najbardziej ulubionych dzieł Axla Rose'a. Gunsi właśnie dlatego poszli w stronę bardziej kombinowanej i bogatszej muzy na albumach "Use Your Illusion" I i II, gdyż pan wokalista był pod wielkim wrażeniem Queen właśnie...
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wundżun



Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 289
Skąd: znad Bałtyku

PostWysłany: Pon Maj 23, 2005 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe rzeczy piszecie. Mi się przypomniała wypowiedź Ozzy'ego Osbourne'a:

"Bohemian Rhapsody to jedna z najlepszych rzeczy kiedykolwiek nagranych na taśmę".
_________________
Queen Corner online - magazyn o Queen tworzony przez fanów dla fanów!
GOD SAVE THE QUEEN! (and Paul Rodgers)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Pon Maj 23, 2005 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe to mi się przypomniała wypowiedź Rogera Watersa (przeczytałam to chyba dawno temu w "Tylko Rocku", ale w necie ten wywiad też gdzieś jest).

"Lista wielkich kompozytorów jest bardzo, bardzo krótka, ale z pewnością na niej jestem. Yyy, kto jest lepszy ode mnie? Naprawdę nie wiem. Być może Freddie Mercury."

Skromny facet. Very Happy

O mam link (wywiad po angielsku, ale pewnie znajdziecie to gdzieś po polsku): http://utopia.knoware.nl/users/ptr/pfloyd/interview/roger2.html
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Pon Maj 23, 2005 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

q_michal napisał:
Do Yeah 88: Czemu nie masz w zwyczaju pojawiac sie na spotkaniach fanow w Warszawie?

Wiesz, jakoś zawsze się obawiam nowości... A te spotkania to dla mnie coś zupełnie nowego. Poza tym nie wiem, czy udałoby mi się wstrzelić wiekowo... Ale obiecuję poprawę- następnym razem postaram się przyjść Exclamation Poza tym dzięki, że pamiętałeś o mnie Razz No więc następnym razem przyjdę-zrobię co w mojej mocy, zeby tak się stało Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 23, 2005 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TRZYMAMY ZA SLOWO!
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Maj 24, 2005 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja moze przepisze cos z tylko rocka nr 4/1999 bylo tam zestawienie 100 najlepszych plyt wszechczasow zrobione na podstawie glosow polskich muzykow... jako ze napisze tu o plycie queen to od razu w tym samym poscie o free

miejsce 99:

Free - Fire and Water (1970)

"dla mnie to muzyka duszy. lubie ich za to ze... graja nierowno. ze wytwarzaja dobre wibracje. ze zawodowe kompozycje sa zawodowo zaspiewane" - piasek

odjazd: oczywiscie 'all right now'. jeden z najbardziej porywajacych i elektryzujacych utworow w dziejach rocka. a zwlaszcza sam poczatek z riffem gitary ktory trudno nazwac inaczej jak niesamowity.

do odpuszczenia: "remember" z dosc kanciasta melodia partii wokalnej - mimo fajnego podkladu i jeszcze fajniejszego tekstu.

sciezka dzwiekowa: te wszystkie ponure, smutne, gorzkie kawalki free jak 'oh i wept', 'heavy load' czy 'don't say you love me' doskonale przegryzaja sie z wodeczka, gdy boli dusza, bo dziewczyna okazala sie szmata, przyjaciel zdrajca, a caly swiat jednym wielkim wychodkiem.

nie tylko muzyka: chociaz album 'fire and water' przyniosl grupie free swiatowy sukces, wlasnie w okresie jego powstania muzycy zaczeli sobie skakac do gardel. i po nagraniu jueszcze jednej plyty ich drogi sie rozeszly. a gitarzyta paul kossoff odgrodzil sie od swiata w swoim domu przy golborne mews w londynie otoczony przez miejscowych swirow, wloczegow i cpunow. i nigdy juz - chociaz grupa wznowila pozniej dzialalnosc - nie odzyskal kontaktu z rzeczywistoscia.

miejsce 21

queen - a night at the opera (1975)

"to dla mnie jedna wielka opowiesc. a mercury - to niesamowity glos... ten album byl dla mnie lekcja spiewu" - chylinska

odjazd: 'bohemian rhapsody' z tym swoim choralnym wstepem, z dzwiekami fortepianu i przejsciem do lowoego spiewu mercurego. a takze z niepowtarzalna gitara maya i dowcipna trawestacja wloskiej opery komicznej. odlotowo jest w 'the prophet's song' - szczegolnie wtedy (okolo 3 minuty i 20 sekundy), gdy freddie zaczyna swe nie uznajace jakichkolwiek granic wokalne szlaenstwa. aha , i jeszce przynajmniej kilka linijek cudownego 'love of my live'

do odpuszczenia: 'sweet lady' - nie bardzo pasujaa do calosci, niby hardrockowa wywalanka.

sciezka dzwiekowa - raczej trudno byloby dopasowac te muzyke do filmu (pod tym samym tytulem) z bracmi marx. choc z drugiej strony jest tu przciez tyle fortepianu, ze chico spokojnie mialby co robic. podobnie harpo, ktory przeciez jak malo kto pieknie gral na harfie. tylko co zrobic z trzecim z braciszkow - groucho?

nie tylko muzyka: panowie mercury, may, deacon i taylor tak sie zapedzili w ilosci poprawiania i nakladania sciezek przy nagrywaniu 'bohemian rhapsody' ze o malo nie zniszczyli jedynej tasmy z nagraniem...


to wsio Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Wto Maj 24, 2005 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W KFC w Wawie za domami centrum na scianie jest na malowany Fred Smile i inne postacie muzyczne.

w filmie Girl Guide w scenie jazdy na traktorze pod murem wiścigów konnych widac napis Queen w stylistyce z jednej okładek.
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Wto Maj 24, 2005 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moze znowu ja:

- jest taki film z Johnem Cusackiem Zabijanie Na Śniadanie gdzie facet będący mordercą na zlecenie wraca po latach do zapadłej mieściny gdzie ongiś chodził do szkoły i zdał Maturę; cała mieścina żyje zjazdem maurzystów i z tego powodu zarówno w radiu jak i podczas samego zjazdu słyszymy tylko muzykę z lat 80. jednym z kawałków jest Under Pressure Queen i Bowie`go

- dziś w programie Exclusive poazywali wybieg modelek i w tle puścili Bohemian Rhapsody i Golden Boy

- kiedy Brian miał zagrać na dachu Buckingham Palace przygotowano kilkadziesiąt nagrań na taśmach (God Save The Queen) które miały być puszczone z playbacku (ze względu na złe warunki akustyzne na dachu) jak się później okazało ŻADNE z tych nagrań nie chciało zadziałać

- Kind Of Magic z założenia miało mieć dużo cięższą aranżację, to Freddie postanowił je "spłaszczyć"
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Tstankie



Dołączył: 07 Maj 2004
Posty: 709
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Maj 24, 2005 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

crowley napisał:


- kiedy Brian miał zagrać na dachu Buckingham Palace przygotowano kilkadziesiąt nagrań na taśmach (God Save The Queen) które miały być puszczone z playbacku (ze względu na złe warunki akustyzne na dachu) jak się później okazało ŻADNE z tych nagrań nie chciało zadziałać


Czyli słyszeliśmy Briana na żywo?
_________________
Tomek


Brian May Moje aukcje Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Wto Maj 24, 2005 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie nie jestem pewien. Wydaje mi się, że ludzie słyszeli na żywo starsznie porąbaną solówkę z dużym echem et cetera a jak wydali to oficjalnie na DVD to zrobili retusz
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Pią Maj 27, 2005 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawostka: na swojej nowej płycie o tytule "Yeah!" z coverami piosenek znanych wykonawców zespół Def Leppard przerobił piosenkę "Dear Friends"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pią Maj 27, 2005 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak dokladnie... juz sie nie moge doczekac jej wydania.. co prawda wolalbym nnowy material ale trudno.. zastanawiam sie tylko jak mozna przerobic 1 minutowy kawalek hehehe... no ale w koncu def leppard to moj numer 2-3 wiec czekam z niecierpliwoscia... Smile
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Sob Maj 28, 2005 2:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez jestem ciekaw...
p.s.Brian to "oryginal".
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 31, 2005 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czas Was obudzic z letargu porcja kolejnych ciekawostek:
- Freddie byl swiadkiem na slubie (cywilnym) Rogera z Dominique Beyrand w 1988 roku (25 stycznia w Kensington Registery Office)

- drugi singiel Freddiego do musicalu "Time" - "In my defence" ukazal sie na plycie dopiero 6 lat pozniej od singla tutulowego (w 1992 roku)

-Freddie byl gosciem honorowym na recitalu Monsteratt Cabbale w 1988 roku w Covent Garden.Poczatkwo byl nawet planowany wspolny wystep. Uniemozliwil jednak klopotyz gardelm. Zostal jednak wyczytany i publicznie pozdrowiony.

-"Bohemian rhapsody" ,niekwestionowany rekordzista w tego typu konkursach jest min. utworem wszczczasow wedlug czytlnikow i sluchaczy "The sun" i "Radia BBC".

-ten sam utwor jest zdecydwoanie najczesciej spiwanym przeze mnie kawalkiem na roznych karaoke (karaokach?) solo lub w duecie. Zawsze konczy sie owacja na stojaca Smile Jest tez hymn calej ekipy fanow z Warszawy spiwany (lepiej niz aktorzy z "We will rock you" Smile )podczas wszlekiego rodzaju uroczystosci (glownie spotkan fanow)

-Brian skomponwoal min. mzuke do takich projekotw muzyczno-aktroskich jak : "Makbet" i "Pinokio".

-Brian i Roger przed trasa z Paulem mielki okazje do wspolncyh wystepow podczas: Rock aid Armenia, Guitar legends, Gibson nights on 100 guitar ( 6 czerwca 1994 roku), w Montreux ( 6 lipca 1994), z okazji 50 urodzin fimry Fender i ostatnio podczas gali UK Hall of Fame.

- Asytetnka Jacky Gunn Smith- Val jest jej ...rodzona siostra i nosi nazwisko Moss.

- bilety na ostatni koncert grupy (w Stevenage na Knebworth Park) można było kupić po 14, 5 funta, w dniu koncertu cena wynosiła już o 1, 5 funta więcej.

- na koncercie w Manheim (podczas Magic tour), już podczas występu Queen pojawił się też na chwilę lider słynnej grupy Marillion - Fish

- Spike Edney i Neil Murrey (min.: występował z Brianem, podobnie zresztą jak Spike podczas trasy promującej album „Another world) wchodza w sklad tzw. BANDU czy akompaniuje aktorom podczas londynskich wsyatwien "We will rock you"

-„We will rock you” wystawiany był także w (według kolejności premier): Melbourne, Madrycie, Perth, Brisbane, Sydney, Moskwie(wrocil),Barcelonie, Bilbao, Walencji. Zaplanowane są także występy (według dat rozpoczęcia): kolejna trasa po miastach hiszpańskich, Tokio, Toronto, tourne po Stanach Zjednoczonych, Lizbonie, trasa po miastach europejskich. Lista cały czas się rozszerza...

- Spośród 6 płyt DVD wyróżnionych w naszym kraju nadaniem tytuły platynowej (za sprzedaż 10 tysięcy egzemplarzy) dwie należą do Queen: „Live at Wembley Stadium” i „Greatest video hits 1”.

- Wszystkie single grupy zostały w Wielkiej Brytanii sprzedane do tej pory w liczbie : 10 334 713 (według zestawienia obejmującego ostatnie 50 lat przygotowanego na potrzeby programu „The ultiamate pop star” wyemitowanego w lutym 2004 roku przez Channel 4)

- przez wiekszosc czas myslalem,iz zaprzyjazniony uztywkonik forum o wdziecznym nicku Karolina to..kobieta Wink
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Wto Maj 31, 2005 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

q_michal napisał:
-ten sam utwor (Bohemian Rhapsody - przypis CORAX'a)jest zdecydwoanie najczesciej spiwanym przeze mnie kawalkiem na roznych karaoke (karaokach?) solo lub w duecie. Zawsze konczy sie owacja na stojaca Smile Jest tez hymn calej ekipy fanow z Warszawy spiwany (lepiej niz aktorzy z "We will rock you" Smile )podczas wszlekiego rodzaju uroczystosci (glownie spotkan fanow)


A to Ci dopiero, tego nie wiedziałem Shocked Arrow Wink

q_michal napisał:
-Brian skomponwoal min. mzuke do takich projekotw muzyczno-aktroskich jak : "Makbet" i "Pinokio".


Przy Pinokiu maczała też palce Sissel.

q_michal napisał:
- na koncercie w Manheim (podczas Magic tour), już podczas występu Queen pojawił się też na chwilę lider słynnej grupy Marillion - Fish


A co on tam robił? Taki wyskok na scenę ala Diego Maradona?

q_michal napisał:
- przez wiekszosc czas myslalem,iz zaprzyjazniony uztywkonik forum o wdziecznym nicku Karolina to..kobieta Wink


A bo Ty jeden? Buehehehe...
_________________


Ostatnio zmieniony przez CORAX dnia Wto Maj 31, 2005 11:38 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Karolina



Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 1655
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Maj 31, 2005 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

q_michal napisał:


- przez wiekszosc czas myslalem,iz zaprzyjazniony uztywkonik forum o wdziecznym nicku Karolina to..kobieta Wink


No patrzcie Razz

A Hajzer jest kim ? Borsukiem Smile
_________________
Crazy Little Thing Called Love - 05/09/09
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dudek



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 493
Skąd: Pasikurowice (k/Wrocławia)

PostWysłany: Wto Maj 31, 2005 11:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

q_michal napisał:
-Brian skomponwoal min. mzuke do takich projekotw muzyczno-aktroskich jak : "Makbet" i "Pinokio".
Muzykę do Makbeta Brian napisał w 1990 roku, zaś do "The Adventures Of Pinocchio" w 1996 - były to "Ill Colosso" oraz "What Are We Made Of" (ten ostatni śpiewany w duecie z Sissel). Wyszły na soundtracku do filmu.
Cytat:
-Brian i Roger przed trasa z Paulem mielki okazje do wspolncyh wystepow podczas: Rock aid Armenia, Guitar legends, Gibson nights on 100 guitar ( 6 czerwca 1994 roku), w Montreux ( 6 lipca 1994), z okazji 50 urodzin fimry Fender i ostatnio podczas gali UK Hall of Fame.
Guitar Legends - bodajże październik 1991... jak już kiedyś wspomniałem, Rodgers się strasznie zmienił przez ten czas - wtedy, w '91, był z dwa razy wiekszy... wszerz.
CORAX napisał:
q_michal napisał:
- na koncercie w Manheim (podczas Magic tour), już podczas występu Queen pojawił się też na chwilę lider słynnej grupy Marillion - Fish


A co on tam robił? Taki wyskok na scenę ala Diego Maradona?
Śpiewał w Tutti Frutti.
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
q_michal



Dołączył: 15 Lis 2003
Posty: 2049
Skąd: Lubartów/Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 01, 2005 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="dudek"]Muzykę do Makbeta Brian napisał w 1990 roku, zaś do "The Adventures Of Pinocchio" w 1996 - były to "Ill Colosso" oraz "What Are We Made Of" (ten ostatni śpiewany w duecie z Sissel). Wyszły na soundtracku do filmu.

- Dokldnie tak.

[quote]-Guitar Legends - bodajże październik 1991...
19 pazdziernika w Sewilli.
_________________
"You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo, be free be free
Surrender your ego - be free, be free to yourself"

7 miejsc na podium w Wyborach Forumowych 2012 Smile !

www.klasykarozrywki.pl - Wydawnictwo, Usługi Dziennikarskie, Usługi Reklamowe, Internetowa Księgarnia Muzyczna, Turystyka Koncertowa, Imprezy i Projekty Kulturalne

www.sklep.klasykarozrywki.pl - Internetowa Księgarnia Muzyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Sro Cze 01, 2005 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

utwór "What Are We Made Of" można pobrac z mojej strony - pozatym bardzo mi się podobał - taki muzikalowy, bardzo udany duet....
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Sro Cze 01, 2005 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Il Colosso ma niesamowity feeling, taki operowy, Brina też tam śpiewa bardzo miłym dla ucha głosem (zresztą chyba on ma najmilszy głos ze wszystkich czterech panów jak mówi)
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 78, 79, 80  Następny
Strona 2 z 80

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek