FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
System Of A Down
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

System Of A Down
Kocham
18%
 18%  [ 17 ]
Lubie
36%
 36%  [ 33 ]
Takie sobie...
11%
 11%  [ 10 ]
Nie za bardzo...
7%
 7%  [ 7 ]
Kicha
11%
 11%  [ 10 ]
System Of A co???
14%
 14%  [ 13 ]
Wszystkich Głosów : 90

Autor Wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Maj 20, 2005 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaznaczylem "kicha" - jako pierwszy jak sie okazuje Laughing

po prostu nie moj styl, nie lubie metalu ani armenskiego folku:D i zle reaguje na SOAD... Fakt, nie mam zadnej ich plyty, ale nie odczuwam potrzeby poglebienia wiedzy o nich Cool
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kevin spacey



Dołączył: 29 Lis 2003
Posty: 147
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Maj 27, 2005 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SYSTEM to (moim prywatnym zdaniem) ostatnia nadzieja rocka. cała tzw "nowa rockowa rewolucja" (te wszystkie zespoły pokroju - libertines, hives, strokes, franz ferdinand, kills etc.) chyba niestety szybko minie. mimo że słucham trochę takiej muzy to wydaje mi się że nie jest to zbytnio oryginalne - trochę stonesów, trochę the who, trochę beatelsa itp. może w grandżu też się można było doszukać wpływów z przeszłości ale tam wyszła z tego nowa jakość. z tego całego "nowego" zgiełku najbardziej mi podchodzą Interpole - chociaż przez wokal są skazani na porównania z joy division. a SOAD na tym tle grają coś naprawdę wyjątkowego i oryginalnego. wielki zespół.
_________________
koniec przekazu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Maj 27, 2005 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te wszystkie hivesy i Libertinesy... Boze, ile oni ytu tego graja... Njagorsze jest to, ez te wszystkie kapele brzmia identycznie- taka sama produkcja, takie same aranzacje, wszystko jest TAKIE SAMO....
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Melina Bulsara



Dołączył: 28 Paź 2003
Posty: 401
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: Pią Maj 27, 2005 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde Wy sobie tu piszecie o nowej płycie SOAD... a ja czekam już od dwóch tygodni na nią aż sklep wyśle. No nic, nie umiem się już doczekać, ale czekam cierpliwie ;)
_________________
Visca el Barça !
Keep Yourself Alive!
God Save The Queen!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pią Maj 27, 2005 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Te wszystkie hivesy i Libertinesy... Boze, ile oni ytu tego graja... Njagorsze jest to, ez te wszystkie kapele brzmia identycznie- taka sama produkcja, takie same aranzacje, wszystko jest TAKIE SAMO....


to prawda, że jest to dość podobne granie, ale pewnie w Polsce nie odczuwa się tego, aż tak bardzo jak w Albionie Very Happy
ale i tak, w porównaniu z posuchą lat 90, jest wspaniale. Wreszcie zespoły, które używają sporo gitar i brzmią...no może mało oryginalnie, ale przyjemnie się słucha.
Poza tym nie można powiedzieć, że wszystkie brzmią identycznie. Co prawda, Kaiser Chiefs to jakby kopia Franz Ferdinand, ale już na przykład Interpol (zespół amerykański) gra inaczej. I tak dalej...
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pią Maj 27, 2005 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Te wszystkie hivesy i Libertinesy... Boze, ile oni ytu tego graja... Njagorsze jest to, ez te wszystkie kapele brzmia identycznie- taka sama produkcja, takie same aranzacje, wszystko jest TAKIE SAMO....


dokladnie!! ja naprawde ich nie odrozniam... z 10 czy 12 lat temu nawet jesli nie sluchalem jakiegos gatunku muzyki czy konkretnych zespolow to przynajmniej jak lecialo cos w tv to wiedzialem co to jest a teraz nie kojarze nazw ani utworow 99% zespolow ktore mozna zobaczyc w tv.. to mnie przeraza troche ale z drugiej strony ja to co chcialem odkryc w muzyce juz dawno odkrylem w wiekszosci i wiecej nic nowego nie jest mi do szczescia potrzebne a z 'nowych' zespolow wlasciwie odrozniam od innych tylko the darkness...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Maj 27, 2005 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od Libsow mi sie tu prosze odpiepshyc Twisted Evil

Dla mnie muzyka nie musi byc orginalna, zeby byc dobra. Co prawda Queen akurat byl calkowicie innowacyjny, ale dwa pozostale moja ulubione zespoly (Guns N'Roses i Aerosmith) graly po prostu rocka w najczystszej postaci - a wyroznialy sie tym, ze robily to lepiej niz inne. The Libertines i ch klony - no tak, brzmia wszystkie podobnie, ale nie na tyle zeby nie rozrozniac - a ze dla mnie jest to muzyka DOBRA, nie patrze na orginalnosc. Samo SOAD hmm... nie lubie metalu, wiec pewnie wplywa to na moj odbior, jednak juz samo okreslenie "skrzyzowanie nu-metaly i armenskiego folku" brzmi komicznie =) Dla mnie jest to pojscie w druga strone, to jest szukanie "odmiennosci" za wszelka cene. Moga o sobie powiedziec "my gramy cos, czego nie gra nikt inny" - i co z tego? Jak ja zaloze kapele trashmetalowo-jazzowo-hiphopowa z elementami folkloru polskiego i rumunskiego to tez moge byc z tego dumny? Laughing Oczywiscie kapele wyrozniajace sie moga byc jednoczesnie dobre (Queen Wink ), ale wg mnie orginalnosc w zadnym razie NIE JEST wyznacznikiem jakosci.

Jak juz przy tym jestesmy, podobne zjawisko "udziwniania" obserwuje ostatnio w literaturze. Kazda ksiazka musi byc "inna niz wszystkie", niezaleznie od tego, co ma to oznaczac. Czasami jest to calkiem udane - np cala uwielbiana przeze mnie nowa polska fantastyka (Piekara, Pilipiuk, Kossakowska, Sapkowskiego wrecz ubostwiam ale jest on "oldschoolowy" calkowicie) w szerokim tego slowa znaczeniu. Inne "eksperymenty" typu Maslowska kompletnie do mnie nie trafiaja. A juz zupelnie rozbroila mnie ksiazka niejakiego Paoliniego, Wlocha, ktorej CALA kampania reklamowa i wlasciwie caly tekst z tylu okladki poswiecony byl faktowi, ze autor zaczal pisac, gdy mial 15 lat Laughing Na mnie tekst taki dziala wrecz zniechecajaca (co ciekawego napisze 15 latek? wiem cos o tym, tyle wlasnie mam lat Arrow Wink ), zwlaszcza ze ksiazka w sumie zupelnie niezla. Ale takiego powiedzmy Pilipiuka czytam nie dlatego, ze jest "odmienny", lecz dlatego, ze bardzo podobaja mi sie jego ksiazki, styl narracji i postacie - Wedrowycz jest genialny, ale i Sedziwoj z innego cyklu tez ciekawie skonstruowany. Tak wiec - po co wymyslac cos nowego, jak stare jest dobre? Wink

(konkluzja to oczywiscie zart Cool )
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kevin spacey



Dołączył: 29 Lis 2003
Posty: 147
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Maj 28, 2005 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

McBurak napisał:
Dla mnie muzyka nie musi byc orginalna, zeby byc dobra


a dla mnie musi. nie chodzi mi o to żeby zespół od razu robił rewolucję na miarę "tomorrow never knows" beatelsów. chodzi o to żeby się wyróżniał na tle innych. w takim grandżu (chodzi mi o te zespoły które przedarły się do mainstreamu) nie znajdziesz dwóch identyczych zespołów, a w większości przypadków jeśli słyszysz jakiś kawałek z tej "nowej rockowej rewolucji" nie jesteś w stanie ocenić kto go gra...

no dobra, libertines może się troszkę wyróżniają (wróżniali?) ale akurat ich muza mnie nie kręci - za dużo melodyjnego bitelsa Wink interpol mi znacznie bardziej podchodzi. ale błysk geniuszu czuję tylko w systemie, który do tej nowej rockowej rewolucji nie jest zaliczany. sam fakt że oni się ostali po tym całym boomie numetalowym coś oznacza - nie wiem czy tylko ja mam wrażenie że numetal to już przeszłość?
_________________
koniec przekazu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Maj 28, 2005 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mowisz tutaj o dwoch zjawiskach. Z jednej strony o podobienstwie wewnatrz jednej "fali" (jak to ma miejsce w przypadku nowej fali brytyjskiego rocka gitarowego), ktore potepiam, z drugiej zas - o wzorowaniu sie na dawnych wykonawcach (Libsi), co z kolei uwazam za gleboko pozytywne. Moze jestem zacofany, ale uwazam ze nic z gruntu nowego sie w muzyce nie wymysli, zas takie dziwadla jak numetal z armenskim folkiem ( Arrow Wink Laughing ) calkowicie do mnei nie trafiaja.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Maj 29, 2005 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie PIERSI to tez kicha... Nie uwazasz ze robia dokladnie to samo i nie jest to silenie sie na oryginalnosc? Piersi polaczyli swoje korzenie z rockiem i metalem. Wyszla kapitalna muzyka. Muzycy SOAD pochodza z Armenii. W muzyce z tamtego regionu istnieja skale nie wykorzystywane powszechnie w muzyce. Oni po prostu przeniesli te skale, te linie melodyczne i dodali do tego rockowy arsenal. Nikogo teraz na przyklad nie dziwi laczenie muzyki celtyckiej z rockiem, albo orientalnej... Uwazasz ze to silenie sie na oryginalnosc? W takim razie to samo musioalbys stwierdzic o You take My Breath Away- wykorzystujacej muzyke japonska (tak!!!). Albo MUSTAPHA- rock polaczony z muzyka arabska.... Czy chcemy zeby wszyscy graliu tylk i wylacznie tak jak G'n'R czy Aerosmith? (drugi lubie bardziej niz 1szy- ale i to tylko w latach 70tych- plyta ROCKS). Troche nudno... Po pewnym czasie przestalibysmy te kapelke odrozniac, poszukiwania sa krokiem naprzod. Ale spoko- nie kazdy musi lubic, po prostu chcialem skontrowac pare argumentow Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Maj 29, 2005 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mowie ze to co orginalne, NIE MOZe byc dobre - po prostu wg mnie orginalnosc nie jest miernikiem jakosci Wink Ale to tylko moje zdanie, muzyka dla kazdego jest czyms innym...
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dudek



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 493
Skąd: Pasikurowice (k/Wrocławia)

PostWysłany: Nie Maj 29, 2005 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o new rock revolution, jest kilka nowych rockowych zespołów, które osobiście bardzo lubię - jak The Vines, The Killers, Muse (nie wiem tylko, czy wszystko z nich można zaliczyć do NRR). Nie twierdzę, że jest to muzyka w jakiś sposób odkrywcza czy przełomowa, ale cieszy fakt, że wciąż można grać przebojowo, a przy tym być dalekim od wspólczesnego chłamu i plastiku.
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Nie Maj 29, 2005 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muse z całą pewnością nie można zaliczyć do tego, co okresla się mianem New Rock Revolution. Ten zespół ma już kilka lat i 4 (chyba) płyty na sumieniu, z czego przynajmniej 2 które posiadam (Absolution i Origin of Symetry) są znakomite. Niepokojące, neurotyczne, z jednej strony nowoczesne w brzmieniu - z drugiej zaś: klasyczne pod względem konceptów)
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
dudek



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 493
Skąd: Pasikurowice (k/Wrocławia)

PostWysłany: Nie Maj 29, 2005 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muse wydali jeszcze Showbiz (debiut) i Hullabaloo (2CD: koncertówka + bodajże jakiś soundtrack). Generalnie co do nich miałem największu tutaj wątpliwości... The Killers chyba też nie całkiem pasują, bo trochę u nich syntezatorów i być może troszkę zahaczają o... disco?
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Melina Bulsara



Dołączył: 28 Paź 2003
Posty: 401
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: Sro Cze 01, 2005 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nareszcie dzisiaj dostałem płytę "Mezmerize" i mogłem posłuchać jej prawie na full, bo miałem wolną chatę :P

Słuchałem jej pod rząd cztery razy i za każdym razem podobała mi się coraz bardziej - jest znakomita jak i wszystkie poprzednie :D Nie żałuję, że ją kupiłem i nie mogę doczekać się drugiej części tej płyty, która ukaże się chyba w sierpniu :)

Jedne kawałki podobają mi się bardziej od innych, ale ogólnie cała płyta jest w stylu SOAD - polecam więc jak najbardziej jeżeli ktoś lubi te klimaty i mocne brzmienia w połączeniu z szybko śpiewanym tekstem i zmianami tempa ;)


_________________
Visca el Barça !
Keep Yourself Alive!
God Save The Queen!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Hoder



Dołączył: 20 Lis 2003
Posty: 657
Skąd: Marklowice/Poznań

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odswieżam nieco temat: słyszał już ktoś Hypnotize? jak tak to co sądziecie?

jak dla mnie niezła, chociaż nie wiem czy nie lepszym pomysłem byłoby promowanie zamiast piosenki Hypnotize ruszyc cala para na Soldier Side - re-we-lac-ja!! ten klimat! ten tekst! ta muzyka! świetna. zdecydowanie najlepsza na płycie
_________________
czemu bracie robisz ku*wę z muzyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie słyszałem jeszcze nic z nowego krążka. Ale za to "Mezmerize" straśnie mi się podobała, mimo że z reguły nie słucham tak ciężkiej muzyki. Natomiast w SOAD "coś" siedzi, coś co sprawia, że mogę tego słuchać z wielką przyjemnością.

Lost in Hollywood - jeden z najlepszych kawałków tego roku. Mimo że najdelikatniejszy na płycie - powala, niszczy i masakruje. Te wokale...

z poprzednich dokonań uwielbiam Chop Suey, Atwę i tego typu utwory.

Za to nie przepadam, ogólnie rzecz biorąc, za ich tekstami. Po prostu - nie mój klimat, nie moja poetyka.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Hoder



Dołączył: 20 Lis 2003
Posty: 657
Skąd: Marklowice/Poznań

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oni sa strasznie zakorzenieni w polityce. niemal kazdy tekst cos pietnuje. jak dla mnie rewelacja... w sumie zastanawiam sie skad oni wyskoczyli w czasach popu z takimi tekstami. rzadko spotykane, a ze promowane (mniej wiecej) to jeszcze wiekszy cud.
_________________
czemu bracie robisz ku*wę z muzyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 12:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi nawet nie chodzi o przesłanie. Raczej o formę. Wiesz, jak się człowiek wychował na Pink Floydach i innych Dylanach to się krzywi na refereny składające się z jednego słowa itd Wink
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Hoder



Dołączył: 20 Lis 2003
Posty: 657
Skąd: Marklowice/Poznań

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 2:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak, racja. ale z drugiej strony wszystko to stanowi to jedna całosc i do takiej muzyki inne teksty juz by nie do konca podchodzily... chociaz kto wie.

oczywiscie nie twierdze ze sa nie wiadomo jakimi tekściarzami, ale sa w porzadku.
_________________
czemu bracie robisz ku*wę z muzyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hoder napisał:
odswieżam nieco temat: słyszał już ktoś Hypnotize? jak tak to co sądziecie?

jak dla mnie niezła, chociaż nie wiem czy nie lepszym pomysłem byłoby promowanie zamiast piosenki Hypnotize ruszyc cala para na Soldier Side - re-we-lac-ja!! ten klimat! ten tekst! ta muzyka! świetna. zdecydowanie najlepsza na płycie

Absolutnie sie zgadzam!!!
Soldier Side to tak jak koncowka "Toxicity" -REWELKA!!!
Posluchalem plyty pierwszy raz. bylem troche rozczarowany, odlozylem na trzy dni. Zarzucilem po raz drugi i mnie zmiotlo- melodie ktore slyszaem ledwie drugi raz w zyciu rozpieprzyly mnie zupelnie i czulem sie jakbym plyte znal od lat!!! Co tu jeszcze dodac?
Banana, banana, banana- terracota- banana, terracota, terracota- pie Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/


Ostatnio zmieniony przez Fenderek dnia Sro Lis 10, 2010 11:43 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja opinia o tym zespole zawrze się w jednym zdaniu- nie, nie i jeszcze raz nie!!!
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz napisał:
Moja opinia o tym zespole zawrze się w jednym zdaniu- nie, nie i jeszcze raz nie!!!

Z aż taką niechęcią się do SOAD-u nie odnoszę, ale ogólnie nie lubię. Może spodobało mi się parę kawałków (vide 'B.Y.O.B'), jednak... hm... głos wokalisty mi nie odpowiada, teksty też mi się nie podobają. A to, że ciężka, wcale mi nie przeszkadza, akurat jeden z pozytywnych aspektów Very Happy. Nie moja bajka.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Hoder



Dołączył: 20 Lis 2003
Posty: 657
Skąd: Marklowice/Poznań

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

och - wokal jest genialny. gosciu ma kapitalny glos. prosze mi tu takich rzeczy nie mowic Wink

na poczatku plyta tez mi niezbyt przypadla do gustu, ale jak puscilem sobie po jakims czasie odplynalem. ale czy tylko ja mam wrazenie czy SOAD przezyl jakies przeobrazenie. jest ogromna roznica miedzy tym co prezentowali na ich pierwszej plycie a teraz (Mezmerize i Hypnotize razem liczac - a nawet jest roznica miedzy Mezmerize a Hypnotize). jak sami stwierdzili, nie dali sie zaszufladkowac. moim zdaniem to jest dobry prognostyk. moga na pare dlugich lat urzymac sie na scenie muzycznej jesli nie beda stali w miejscu.

ps. gosciu z Teraz Rock'a porównał ich Revengai do osiagniec Queen z Sheer Heart Attack! ciekawe...
_________________
czemu bracie robisz ku*wę z muzyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hoder napisał:
och - wokal jest genialny. gosciu ma kapitalny glos. prosze mi tu takich rzeczy nie mowic Wink

A mnie się nie podoba Wink Właściwie, gdyby facet miał inny wokal, przyjemniej by mi się brzmienia SOAD-u słuchało Razz
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie lubię SOAD, ponieważ konstrukcje ich piosenek wydają mi się chaotyczne, bez ładu i składu. Aczkolwiek jeden z lepszych obecnie nieundergroundowych zespołów na scenie muzycznej, no i kilka ich piosenek lubię.
No i jeden plus- ta muzyka jest CIĘŻKA, a ja taką ostatnio bardzo lubię Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin S. napisał:
Ja nie lubię SOAD, ponieważ konstrukcje ich piosenek wydają mi się chaotyczne, bez ładu i składu.

Oj gdyby to nie bylo piractwem... Az mnie kusi zeby cos uploadnac na rapidshare...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EDIT: ta część wiadomości została wykasowana Razz

Poza tym- SOAD znam dość nieźle, kiedyś u znajomego praktycznie bez przerwy przez dwie godziny leciał SOAD lub Metallica.

No i swoje zdanie póki co podtrzymuję- dla mnie trochę to chaotyczne, gdyby to wszystko było bardziej sklejone, to byłoby IMHO dużo lepsze. Ale i tak, moim zdaniem, są w tyle za wieloma kapelami, któe grają ciężką muzykę. Ale cieszę się, że w MTV można coraz częściej usłyszeć włanśnie SOAD czy też Audioslave (który bardzo lubię) zamiast plastikowych gówien.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie sobie sluchalem HOLY MOUNTAINS i qrcze- to jest jeden z najlepszych riffow ostatnich kilku ladnych lat!!!!
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh, no i stalo sie... Polubilem SOAD Wink U znajomego uslyszalem Mesmerize, oczywiscie mi sie nie spodobalo. Potem jednak puscil to jeszcze raz, znowu i...w koncu zaskoczylo. Pozyczylem od niego album i coraz bardziej mi sie podoba. Toxicity nie znam, ale Mesmerize naprawde milo posluchac. Fenomenalny wokal (nie sadzilem, ze mozna w ten sposob spiewac tak ciezka muzyke), dzikie riffy, ciekawe teksty. Tak wiec mozecie mnie uznac za nawroconego Wink
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Strona 2 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek