FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Judas Priest
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co sądzisz o Judas Priest?
Rewelacja!
15%
 15%  [ 7 ]
Bardzo lubię
11%
 11%  [ 5 ]
Lubię
25%
 25%  [ 11 ]
Nie przepadam, są mi obojętni
6%
 6%  [ 3 ]
Nie lubię
2%
 2%  [ 1 ]
Nie cierpię!
0%
 0%  [ 0 ]
Nie znam ich twórczości
20%
 20%  [ 9 ]
Nie słyszałem/słyszałam o nich
18%
 18%  [ 8 ]
Wszystkich Głosów : 44

Autor Wiadomość
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie kwestia gustu. Mnie ten album porwał. Chociaż pod koniec trochę spuszczają z tonu (A Touch Of Evil i One Shot At Glory). Ta płyta jest fajnie podzielona, pierwsze pięć utworów tro numery szybsze i bardziej energetyczne, a druga połowa (od Night Crawler) to rzeczy bardziej epickie. Dla mnie brzmieniowo jest to coś, co umieściłbym gdzieś między Iron Maiden a Metalliką...
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Het



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 742
Skąd: Krapkowice-Otmęt

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wspomniałeś o Night Crawler bo właśnie ten kawałek z tej płyty bardzo mi sie podoba, reszta przy nim wypada blado.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Breaking The Law to jest hymn mojej ekipy. W sumie do niczego nie pasuje jak śpiewamy, ale zawsze śpiewamy. Na mazurach jak byliśmy (wtedy były te potworne burze) to z kumplem a cappella z 20 minut bez przerwy śpiewali pod namiotem. xD No i wypasiony klip do tego utworu. Very Happy
Co do reszty...nieznam. Wszystkiego się nie da. W dalszej przyszłości na pewno się z nimi zapoznam, ale póki co jakoś mam chcicę na polskie zespoły. Wink
Aha, Halford to rasowy pedał. Very Happy
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny zespół, jest w moim Top 10, jak na razie mam tylko The Essential ale na pewno kupię więcej.
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
futureal



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 554
Skąd: Edge of Darkness

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co tu dużo mówić wielki zespół, bardzo często zmieniani styl a zawsze wychodzili z tego obronną ręką, chociaż ja ostatnich dokonań nie lubię, tych po Painkillerze ,a najnowszą słyszałem parę utworów i wybitnie mi się nie podoba, ale co tu dużo mówić JP to przede wszystkim starsze albumy.
Najgenialniejsze to Sad Wings of Destiny, gdzie mamy świetne kompozycję ,niebanalne podejście do muzyki, brak efekciarstwa typowego niestety dla lat 80 ,poprostu muzyka płynąca z serca no i ten wokal. Co do płyt stricte heavy to zdecydowanie British Steel za surowość, kopniaka i sentyment jaki mam do tego albumy i Defenders of the Faith za gitary.

Halford bardzo ale to bardzo inspirował się Freddiem, to poprostu czuć .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
futureal



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 554
Skąd: Edge of Darkness

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może pogadamy o tym zespole? bo wydaję mi się ,że mało osób tutaj go zna, a myślę ,że przynajmiej na płytach nagranych w latach 70, znalazłby trochę dla siebie, płyty z tych lat JP są absolutnie wyjątkowe, chłopaki jeszcze nie znani, stworzyli na tych albumach podwaliny pod heavy-metal, zresztą nie na darmo Slayer coverował Dessident Agressor a wielu muzyków thrash i heavy-metalowych wskazuję ich jako największą inspirację ,dla mnie legenda i zespół o którym za mało się mówi, może nie licząc kręgów fanów heavy-metalu, którzy jednak bagatelizują dorobek zespołu sprzed British Steel ,która to jest dla mnie największą płytą zespołu ...jeśli chodzi o płyty po British Steel to poprostu znakomity heavy-metal typowy dla lat 80, szybki,ostry, kiedy trzeba przebojowy i perfekcyjnie techniczny ,ale też te płyty nie są jednorodne

polecam Unleashed in the East koncert na którym jest większość najważniejszych utworów z lat 70 ze świetnym, ostrym brzmieniem i w rewelacyjnym wykonaniu, jeden z koncertów wszechczasów dla wielu
_________________
Someone Chasing I Cannot Move
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AveQueen



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 523
Skąd: xtr

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja także mam The Essential i to mi narazie wystarczy. Od dawna jestem fanem zespołu. moje ulubione kawałki to Heavy Metal Painkiller Touch of Devil i Love Bites
_________________
WWW.MEALKISDIANA.BLOOG.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
futureal



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 554
Skąd: Edge of Darkness

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdecydowanie best-off nie wystarcza jeśli chodzi o taki zespół jak Judas Priest

Touch of Evil

Heavy Metal nie był na Essentialu ,z RiD tam był tytułowy i Blood Red Skies
_________________
Someone Chasing I Cannot Move
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AveQueen



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 523
Skąd: xtr

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

futureal napisał:
zdecydowanie best-off nie wystarcza jeśli chodzi o taki zespół jak Judas Priest

Touch of Evil

Heavy Metal nie był na Essentialu ,z RiD tam był tytułowy i Blood Red Skies



Wiem że nie był ale płyta z HEavy Metal kosztowała 34zł a 2 płytowe Essential z najwiekszymi hitami 36 więc jak na pierwszą płytę tego zespołu się nie opłacało. A mam jeszcze w planach Miracle i Led Zepp4
_________________
WWW.MEALKISDIANA.BLOOG.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 19, 2009 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze uwielbiałem ten zespół, ale ostatnio rośnie niemal bez przerwy w moich oczach... W zasadzie od momentu, gdy na kole kupiłem kasetę Defenders of the Faith... Boże, co za genialna płyta! Aż mi się British Steel (które jest płytą wielką) wydaje takie błahe i w ogóle. Tylko końcówka album (Heavy Duty/Defenders of the Faith) jest do czterech liter, antomiast strona a (Freewheel Burning, Jawbreaker, Rock Hard Ride Free i Sentinel) zmiatają z powierzchni ziemi, Love Bites i Eat Me Alive są genialne, podobnież Some Heads Are Gonna Roll, When the Night Comes down to świetna ballada, w której, zwłaszcza w drugiej zwrotce Halford naprawde mnie zaskoczył swym wokalem, nie myślałem, że facet umie TAK śpiewać! Smile
Poza tym chciałbym spytać co myślicie o okresie z Owensem? Razem z Defenders zakupiłem Jugulatora i słucham tej kasety przy najmniej raz na tydzień, ciurkiem bez przewijania... Cholernie mocna rzecz, bardzo dobra do wyładowania się, ciekawe eksperymenty z metrum, no i bardzo ciekawe, chrakterystyczne brzmienie gitar, zwłaszcza na cleanie. A Cathedral Spires to dzieło, jakich mało w katalogu Judasów.
Ogólnie Bóg jest zły, że zesłał top10 ta wcześnie, bo dziś byłoby to zupełnie inczej:
1. Breaking the Law - zawsze pozostanie klasykiem.
2. Out in the Cold - za to ten kawałek zawsze będę uwielbiał, bo to, jak te klawisze i było nie było ballada zderzają się z gorzkim wokalem Halforda jest genialne i chyba tylko w tym kawałku coś takiego spotkałem...
3. Lochness - gigat. Dzieło. Monument. Nie wiem, czy na trzech ostatnich płytach Ironów, na któryh wręcz kipi takimi kolosami jest coś lepszego... Te riffy, te melodie w refrenie, a ta część solówki gdy w podkładzie pojawia się riff z tuż-przed-refrenu - geniusz! No i gdy wszystko cichnie, by zaraz znów wybuchnąć... A to powolne tempo tylko potęguje cały efekt.
4. Rock Hard Ride Free
5. Some Heads Are Gonna Roll
6. A Touch of Evil
7. Cathedral Spires
8. Judas Rising
- przgenialni napier**la ta podwójna stopa... Smile
9. Freewheel Burning
10. Electric Eye

_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
futureal



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 554
Skąd: Edge of Darkness

PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po raz kolejny polecam Sad Wings of Destiny, słuchanie tej płyty dostarcza nieprawdopodobnych wrażeń ,na bank dam w następnej kolejce coś z tej płyty
_________________
Someone Chasing I Cannot Move
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przesłuchałem sobie dzisiaj osławione British Steel i... rozczarowało. NIe zrozumcie mnie źle tego bardzo fajnie się słuchało, ale całość wydawała mi się taka nieco... za lekka... w sensie liczyłem na coś bardziej w klimatach Breaking the Law. W sumie The Rage tylko mi się w to wpasowało. Fantastyczny, ciężki riff, który powoli i dostojnie kroczy Wink Cała reszta jakaś taka troszeczkę za lekka jakby.
Ale w calości to było dopiero jedno przesłuchanie więc żadnych osądów nie wydaję i dam im jeszcze szansę Wink
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 12:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie w tym momencie BS rozczarowuje. Kupa świetnej muzyki - ale to jeszcze nie to. Spróbuj o wiele lepszej Screaming for Vengeance. A jeszcze lepiej - spróbuj Defenders of the Faith. Kopalnia genialnych numerów i w moim odczuciu najlepszy album Judasów Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 12:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mnie generalnie jakos z wiekiem JP coraz mniej odpowiada... tzn uwielbiam breaking the law, living after midnight, diamonds and rust (to akurat cover), before the dawn, all guns blazing czy kilka innych kawalkow, ale cholera, nie wiem, caly czas jak ich slucham to mam wrazenie, ze to takie strasznie "mechaniczne", kanciaste granie. zupelnie jak niemiecki heavy metal heh takie wszystko precyzyjne, walcowate, jak przemarsz wojsk hitlerowskich, ale duszy w tym nie czuje jednak...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 2:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A więc Ziutku (i w sumie wszyscy) czy Judasi mają coś jeszcz na kształt Helliona? GENIALNE intro, fenomenalna rzecz, powolna, mocarna, trzęsąca ziemią, miażdżąca po prostu. Później Electric Eye już tak dość średnio ale i tak niezły kawałek. Ale Hellion... mniam, świetna rzecz.

o i Judas Rising jest świetne.
Ale okładki to oni mają straszne Wink
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 7:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczekujesz, że nagrali coś jeszcze na kształt chyba najlepszego otwarcia płyty wszechczasów? No wysokie wymagania stawiasz Wink

No Lochness z przedostatniej płyty to numer przeepicki (o Judas Rising już wspomniałeś). Podobnież Cathedral Spires z Jugulatora. Również parę numerów na Painkillerze ma w sobie trochę tej mocy, przede wszystkim One Shot at Glory.
No ale Hellion to jest Hellion, jedyna w swoim rodzaju rzecz, no i Electric Eye może nie jest przeodkrywczym kawałkiem, ale genialne po prostu jest przejście z Helliona do Electirc Eye Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchałem i British Steel czy jak to tam leci, słuchałem Defenders ... po kilka razy każdą. W tym momencie nie przypomniałbym sobie jak leci jakikolwiek kawałek. Painkillera jeszcze w całości nie udało mi się przesłuchać, ale jakbym miał wskazywać na najlepszą ich płytę (spośród mi znanych) to był by to zdecydowanie Painkiller. Niby na jedno kopyto cała płyta, ale ma w sobie jakieś ukryte dla mnie piękno. Ciągnie mnie tego typu gitara, to i ostatnio co chwilę wracam do Painkillera.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziutek98 napisał:
Oczekujesz, że nagrali coś jeszcze na kształt chyba najlepszego otwarcia płyty wszechczasów? No wysokie wymagania stawiasz Wink

że niby najlepszy otwieracz, najlepszej płyty ever? No to chyba panie Ziutku nie słyszał pan Invisible Mana... dobra dobra już spadam :*

A te wskazane przesłucham, ale to chyba jakoś jutro już. No i wasdfg7 ma rację, ich płyty z zadziwiającą łatwością się połyka. Po prostu sobie przelatują jedna za drugą. W dobry sensie Wink
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:
Po prostu sobie przelatują jedna za drugą. W dobry sensie Wink


Shocked
To chyba nie mi. Dziwnym jest, że słuchając ich więcej razy niż niejednego klasyka dalej nie jestem w stanie zanucić, pod śpiewać czy cokolwiek NIC. Przelatują, nie pozostawiając po sobie nic. Za każdym razem gdy próbuję ich jeszcze raz zastanawiam się co mnie czeka. Wątpię, żeby była to jakaś zasługa czy czyn chwalebny. Jedynie Painkiller coś tam w mojej pamięci się zachował, a podkreślam, jeszcze nie udało mi się go w całości przesłuchać. Dlatego jak miałbym polecać to tylko rzeczonego już Painkillera. Judas Priest mimo iż słuchany przeze mnie razy kilkanaście to dalej plama którą niby już załatałem, a dalej jest ciemna jak noc. I z każdym kolejnym przesłuchaniem zniechęcam się coraz bardziej. Więc nie imć NAR-rze. Nie w dobrym sensie. Dla mnie to jest aż śmieszne.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
a mnie generalnie jakos z wiekiem JP coraz mniej odpowiada... tzn uwielbiam breaking the law, living after midnight, diamonds and rust (to akurat cover), before the dawn, all guns blazing czy kilka innych kawalkow, ale cholera, nie wiem, caly czas jak ich slucham to mam wrazenie, ze to takie strasznie "mechaniczne", kanciaste granie. zupelnie jak niemiecki heavy metal heh takie wszystko precyzyjne, walcowate, jak przemarsz wojsk hitlerowskich, ale duszy w tym nie czuje jednak...

Mogę się pod tym podpisać, tylko że ja mam jeszcze inaczej. Jest cała fura utworów, w których pojawiają się motywy, gónie instrumentalne, które mnie autentycznie porywają. Wszelkie przejścia obu gitar, kiedy jedna gra solo, druga gra podkład, kiedy się wymieniają. Jest tego mnóstwo, wiele solówek jest autentycznie genialnych, TYLKO... tego samego nie potrafię powiedziec o samych utworach... rzeczywiście, zbyt już dla mnie kanciaste. 15 lat temu- ło tak, nie było nic lepszego niz Meta i Judas... ale... nie wiem, zmieniło mi się. Sentyment mam jak najbardziej, ale...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gupki się zestarzały. Idźcie wy słuchać jakiś smętów spod znaku Crimsonów* czy innych Floydów w takim razie.
A ty w7, Brave czy SFAM to to może nie jest, ale nie wiem czy puszczenie czegoś w drugim pokoju podczas obierania marchewek czy ziemniaków można nazwać słuchaniem. Weź to przesłuchaj raz a porządnie i tyle.

no tyle mam wam do powiedzenia moi drodzy Wink

a tak w ogóle, to większości utworów też sam nadal nie kojarzę. Więc wiesz Wink

*w sensie wyspy czy inne Lizardy bo nazywanie ich smętami to tak trochę niebezpiecznie.

_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ ja mam stosunek negatywny głównie właśnie ze względu na to, że są tak mało wyraziści. Oczywiście, że wolę bardziej niż Metallicę, niech to posłuży za przykład. I jak myślę Judas Priest to słyszę te naprawdę świetne gitary. Ale tylko za gitary dosłownie mogę ich cenić i polecać innym. Nic więcej na uszy mi się nie rzuciło. Słucham sobie teraz Keeper of the 7 keys zespołu Hellowen ale mimo iż bym stwierdził, że grają bardzo podobnie do Judas Preist, to jednak Hellowen w sobie ma coś przyciągającego. Nie potrafię zdefiniować. Prawdopodobnie za kilka godzin stwierdzę, że i z tego nic nie pamiętam, może będzie taka sama śpiewka jak z Judas Priest, ale w tym dokładnie momencie Hellowen zrzucił mnie na kolana i powalił, bo i tu oprócz naprawdę genialnego tempa, znów genialnych gitar, jest jakaś lekkość, nie przytłacza mnie nic i aż chce się słuchać.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wasdfg7 napisał:
Oczywiście, że wolę bardziej niż Metallicę, niech to posłuży za przykład. I jak myślę Judas Priest to słyszę te naprawdę świetne gitary.

/o\
Bo w Mecie niby nie ma genialnych gitar? Weź ty człowieku se Battery przesłuchaj albo coś i się opamiętaj.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:
wasdfg7 napisał:
Oczywiście, że wolę bardziej niż Metallicę, niech to posłuży za przykład. I jak myślę Judas Priest to słyszę te naprawdę świetne gitary.

/o\
Bo w Mecie niby nie ma genialnych gitar? Weź ty człowieku se Battery przesłuchaj albo coś i się opamiętaj.


Nazwałby je mniej gustownymi.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

one nie mają być gustowne tylko mają kurde skopywać dupsko.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:
one nie mają być gustowne tylko mają kurde skopywać dupsko.


Zatem nasze drogi się rozchodzą. Mocny riff, subtelna solówka - to wszystko jakkolwiek przekazane musi być piękne. W różnym kontekście, inaczej oceniane. Ale wszystko ma mieć w sobie coś co mnie porwie. Na ten moment robi to już wspomniany w dwóch tematach Hellowen który naprawdę polecam. Dziś wieczorem może to będzie Marillion, a pojutrze jakiś klasyczny gitarzysta. Równie dobrze skopać mnie może Satriani jak i też Gilmour, Vai czy też May. Jeden pies. Byle, żeby to wszystko było gustownie przyodziane, dało się tego słuchać, miało jakiś sens.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wasdfg7 napisał:
Byle, żeby to wszystko było gustownie przyodziane, dało się tego słuchać, miało jakiś sens.

I jeżeli tego niby nie ma w starej Metallice, jeżeli na Lightning i Puppets Ty słyszysz tylko łomot i szybkość to mnie Smokie coraz bardziej przestają dziwić Razz . Tam są klasyczne skale, to zresztą nie przypadek, ze Apocaliptyca zaczęła od grania Mety właśnie. Tam jest tyle melodii w poszczególnych zagrywkach, tyle "sensu"...

Tak, wiem, PW... Laughing Laughing Laughing
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:

Tak, wiem, PW... Laughing Laughing Laughing


No. Siedź cicho Cool


i nie. Znam ... Ride, oraz ... coś jeszcze. Obok łomotu gitar, gdzieś tam w tle wplecione są melodie. Nieraz fantastyczne, ale to jest drugie tło. Nie wiem czym sobie Metallica zasłużyła na takie moje macosze traktowanie, ale no. Nie skreślam jej, na pewno jeszcze przesłucham nie raz. Na ten moment, powtórzę ;p , na ten moment Metallica nie przedstawia dla mnie zbyt wielkiej wartości muzycznej. Wiadome. Jakieś kawałki, naprawdę bardzo dobre do których wracam z przyjemnością (One, Fade to Black), ale jako całość albumów nie dam rady zdzierżyć. Jeszcze nie teraz.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 10, 2010 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może po prostu jesteś głuchy? Razz Dla mnie Meta prezentowała bezład i łomot gdy w ogóle zaczynałem z muzyką gitarową. Ale w tym łomocie było coś niesamowicie przyciągające i zacząłem odkrywac niesamowite melodie w tej muzyce. I one tak naprawdę są z wierzchu, tylko ich nie łapałem tak bardzo mając te 14 lat i chowając się na radiu.

Natomiast o Judasów najlepszej płycie już pisałem jak było - kupiłem kasetę, znając z niej tylko Love Bites. Zapuściłem na walkmanie. I mnie rozpierdoliło po prostu. Gdy tylko zobaczyłem płytę w empiku - kupiłem. Bo to jest jeden z najlepszych albumów, jakie słyszałem, od początku kopie dupsko numerami takimi jak Freewheel Burning czy Jawbreaker, z genialnymi częściami instrumentalnymi, do tego rzeczy mocne, ale do tego ze swego rodzaju szlachetnością jak Sentinel i niezwykle melodyjne i chwytające jak Some Heads Are Gonna Roll - to nie złapało? To gdzie masz uszy. A i moment liryczny - przecudne Night Comes Down. Znów - jak to nie złapało, to widocznie niepisana Ci ta muzyka. Jedynie słabsze Heavy Duty na końcu, ale po takiej porcji genialnej muzyki to i tak nic już wrażenie nie zepsuje... Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Sob Wrz 11, 2010 6:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziutek. Przyjąłem. Specjalnie dla Ciebie przesłucham raz jeszcze. Ale niemal na pewno nie dziś. Cierpliwości Razz


Cytat:
Może po prostu jesteś głuchy?
(...)
I one tak naprawdę są z wierzchu, tylko ich nie łapałem tak bardzo mając te 14 lat i chowając się na radiu.

Na nie za dużo 'se' synek pozwalasz? Laughing
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek