FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
NICK CAVE and the BAD SEEDS
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Nick Cave
Uwielbiam!
34%
 34%  [ 12 ]
Znam tylko duet z Kylie...
22%
 22%  [ 8 ]
Takie sobie
11%
 11%  [ 4 ]
Kiepscizna
2%
 2%  [ 1 ]
Urwale(a)m sie z choinki i nawet duetu z Kylie nie znam...
28%
 28%  [ 10 ]
Wszystkich Głosów : 35

Autor Wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Mar 15, 2005 7:54 pm    Temat postu: NICK CAVE and the BAD SEEDS Odpowiedz z cytatem

Temat inspirowany- przedwczoraj telewizja brytyjska pokazala pol godziny z koncertu Nicka w Brixton Academy z poprzedniego roku. Pol godziny- ledwie 4 utwory. Fajna rzecza jest to, ze na tym koncercie bylem!!! Swietna pamiatka- zawsze chcialem miec profesjonalny zapis chocby fragmentu koncertu na ktorym bylem. A koncert byl rewelacyjny!!!
Ciekaw wiec jestem czy ktos jeszcze tutaj lubi Nicka Cave'a. I nie- jego tworczosc nie jest ani troche taka jak "Where The Wild Roses Grow"...

Ja kocham. Malo jest na swiecie tak dobrych utworow jak Mercy Seat, Red Right Hand, Papa Won't Leave You Henry, St Huck, Weeping Song, Tupelo (moj faworyt), From Her To Eternity czy nowe Hiding All Away.

A czy ktos tutaj jeszcze te rewelacyjne rzeczy zna i ceni?

edit: poprawienie kompromitujacego bledu ortograficznego- na szczescie nikt nie zauwazyl... Wink
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/


Ostatnio zmieniony przez Fenderek dnia Wto Mar 15, 2005 8:14 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Wto Mar 15, 2005 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co to jest Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Wto Mar 15, 2005 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
A czy ktos tutaj jeszcze te rewelacyjne rzeczy zna i ceni?


No ba oczywiście, że znam i cenię. Może nie jestem jakąś wielką znawczynią i na razie mam niestety tylko dwie płyty, które "pożyczyłam" od taty na czas nieokreślony Wink ("The Best Of Nick Cave & Bad Seeds" i "No More Shall We Part"), ale to co znam baardzo lubię. Moje ulubione utwory? Poza tymi, które wymieniłeś jeszcze: "Into My Arms", "The One I've Been Waiting For", "Do You Love Me?", "Henry Lee" z PJ Harvey, "Straight To You"... Ech i na pewno o czymś jeszcze zapomniałam.
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miraclequeen



Dołączył: 17 Mar 2004
Posty: 310

PostWysłany: Wto Mar 15, 2005 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się szczerze przyznaję bez picia, że nie znam Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Mar 16, 2005 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sweet Lady napisał:
[na razie mam niestety tylko dwie płyty, które "pożyczyłam" od taty na czas nieokreślony Wink ("The Best Of Nick Cave & Bad Seeds" i "No More Shall We Part")

NO MORE SHALL WE PART jest bardzo dobrym albumem!!! Posluchaj uwaznie 15 Feet Of Pure White Snow! Piekne!!! Ten motyw na pianinie ciagle przyprawia mnie o dreszcze!!! "Oh, Lord" jest juz w ogole klasykiem, swietna melodia z boska aranzacja! Do tego Sorrowful Wife, We Came Along This Road, Love Letter, As I Sat Sadly By Her Side, God Is In The House... piekna i bardzo smutna plyta- emocje z niej bija niesamowite!!! Swietna na jesienne wieczory! Polecam w takim razie ostatnie wydawnictwo- podwojny album "Abbatoir Blues / The Lyre Of Orpheus"- SWIETNE!
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Sie 25, 2005 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He, he- dzisiaj ide na koncert w ALEXANDRA P[ALACE- bedzie zajefajnie- ostatni wystep w Brixton Academy byl boski- licze na jeszcze lepszy, bo ma niby byc "specjalny"...!!!
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/


Ostatnio zmieniony przez Fenderek dnia Czw Sie 25, 2005 6:02 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Sie 25, 2005 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm gdzies mi umknal ten temat wczesniej... cave'a za duzo nie znam.. wlasciwie prawie wcale... ale mam jedna plytke - no more shall we part i jest swietna.. ulubione z niej kawalki to tytulowy i as i sat sadly by her side... poza tym lubie ten duecik z kylie (raz w zyciu nagrala cos dobrego) no i loverman.. swietny kawalek chociaz akurat wole w przerobce metalliki...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Sie 26, 2005 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koncert byl BOSKI!
Nick przearanzowal czesc starszych utworow, czesc w ogole byla rozimprowizowana... W dodatku ja moglbym napisac setliste- zagral wszystkie moje ulubione utwory! Nie najpopularniejsze- zagral te rzeczywiscie najlepsze!!! Do tego jak zagral... Kiedy walneli "Mercy Seat" przechodzily ciarki- utwor od akustycznej ballady przeszedl do niesamowitego finalu, gdzie perkusja uderzala jak zlowieszczy werbel egzekucyjny- kiedy skonczyli grac najpierw zapadla cisza a dopiero po sekundzie-dwoch ludzie zareagowali...
I ten facet trzyma sie niesamowici- wyobrazcie sobie Iggy popa w garniaku- tak to wygladalo- zywiol, energia, kompletne oddanie tej wspanialej muzyce... Bylo tez kilka stonowanych momentow gdzie udowodnil ze ma jeden z najglebszych i najpiekniejszych glosow w muzyce rockowej... Rewelacja!!!
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
SoQ



Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 271
Skąd: Częstochowa / Katowice

PostWysłany: Pią Sie 26, 2005 10:58 am    Temat postu: Re: NICK CAVE and the BAD SEEDS Odpowiedz z cytatem

super ze koncert sie udal, a po opisach w tym temacie bede musial poszukac jakichs jego plyt, pewnie cos w stylu the best of na poczatek Smile

Fenderek napisał:
I nie- jego tworczosc nie jest ani troche taka jak "Where The Wild Roses Grow"...

a to akurat szkoda bo podoba mi sie ta piosenka i duet Very Happy
_________________
Fan nr 19 Smile
The sun is in the east
Even though the day is done.
Two suns in the sunset
Could be the human race is run.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Sie 26, 2005 12:39 pm    Temat postu: Re: NICK CAVE and the BAD SEEDS Odpowiedz z cytatem

SoQ napisał:
Fenderek napisał:
I nie- jego tworczosc nie jest ani troche taka jak "Where The Wild Roses Grow"...

a to akurat szkoda bo podoba mi sie ta piosenka i duet Very Happy

Inaczej- niewiel ma az taki komercyjny urok, ale stonowane rzeczy znajdziesz- ludzie juz wymieniali plyte "No More Shall We Part"- baaardzo dobra. Ale najlpeiej chyba zabrac sie za Greatest hits i uslyszec TUPELO, WEEPING SONG albo RED RIGHT HAND (te dwa zagral wczoraj BOSKO) na wlasne uszy Wink
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pią Sie 26, 2005 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam twórczość Pana Jaskini oraz jego Złego Nasienia Smile wszystko zaczęło się od No More Shall We Part - wg. "znawców" jest to relatywnie słaby album, ale dla mnie jest wspaniały. Np.: taki cykl: 15 feet... - God is in the house - Oh my lord: trudno słuchać którejkolwiek z tych piosenek bez dreszczy, albo po prostu bez emocji. A jest jeszcze Darker with a day i kilka innych...ogólnie płyta, mimo że muzycznie dość jednostajna i miejscami nużąca - posiada przepiękny klimat. Jest to jeden z tych albumów, który można dać do posłuchania niedowiarkom, by przekonali się, że rock i muzyka okołorockowa może stanowić naprawdę Sztukę.

Poza tym znam jeszcze i posiadam "Boatsman's Call" z której szczególne wrażenie robią na mnie "Into my arms" oraz "There is a kingdom". Aha, no i jeszcze album "Murder Ballads", który jednak wciąż czeka na solidniejsze przesłuchanie.

Podsumowując: jeden z najbardziej znaczących, najoryginalniejszych i najinteligentniejszych wykonawców, jakich znam.
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UWIELBIAM!

NICK CAVE to geniusz w wyśpiewywaniu cierpienia i mroku.
Mistrzowski wokal i teksty... I jeszcze ten wampiryczny wygląd:

http://www.rockobrobje.com/cave_p3.jpg

Ulubiona płyta: "Let Love In" - utwór tytułowy, "Loverman" oraz "Do you love me" - to chyba trzy najmocniejsze momenty na tej płycie, ale całość jest...p o w a l a j ą c a. I to jak on pisze o miłości - miłość to coś najwspanialszego, co się może zdarzyć, ale też wstrząs, cierpienie i lęk...

Despair and Deception, Love's ugly little twins
Came a-knocking on my door, I let them in


Tak - to jest płyta nr jeden w moim rankingu...
Zaraz za nią - "Henry's Dream", "Murder Ballads", "No More Shall We Part...
Cave spokojnieje z wiekiem...i choć lubię też podwójny najnowszy album - "Abattoir Blues"/"The Lyre of Orpheus" - to jednak Cave drapieżny jest moim ulubionym Cavem... - ten z "Loverman"...
Albo Cave ukazujący mroczne szaleństwo - jak w "The Curse of Millhaven" - zacięte "lalalala" w refrenie... i:

Now I got shrinks that will not rest with their endless Rorschach tests
I keep telling them they're out to get me
They ask me if I feel remorse and I answer, "Why of course!
There is so much more I could have done if they'd let me!


Co nie zmienia faktu, że również Cave spokojny jest piękny!
I kiedyś miałam bardzo długą fazę na słuchanie "No More Shall We Part" - praktycznie nie wyjmowałam płyty z odtwarzacza...
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkowity kosmos jak dla mnie nie znam wogóle Rolling Eyes
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
tyna



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 833
Skąd: krk

PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokladnie druga opcja - znam tylko ta jedna piosenke, jest urocza. glos nicka bardzo mi sie w niej podoba, taki gleboki, swietnie brzmi z kylie.
_________________
, 2006

' ... zapamtite : sloboda je pravo na IZBOR - jebati ili biti jeben '
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Jerzu



Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 47

PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GENIUSZ! Cave jest świetny! Muzyka dobra na wszystko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 1:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowa płyta już w marcu- a na oficjalnej stronie można już posłuchać tytułowego utworu z nowego krążka- GIG, LAZARUS, DIG...
Będzie ciekawie Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 1:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i ukazała się!



Jeszcze świeżutka, więc na razie niewiele napiszę, poza tym że bardzo dobrze mi się jej słucha. "Dig, Lazarus, dig!!!"jest soczysta, energetyczna i ostrzejsza niż kilka ostatnich płyt Nicka. Po prostu wiosenny, młodzieńczy power u 50-letniego Cave'a! Radosne jest to bogactwo rocka... Smile
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 1:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzialem teledysk do tego kawalka.. cave nie jest do konca normalny Laughing
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 1:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No akurat tytułowy kawałek jest chyba moim najmniej ulubionym na płycie. Choć historia sama w sobie frapująca - Cave ma wizję Łazarza wskrzeszonego (wbrew swojej woli) w latach 70. XXw. w Nowym Jorku - zagubionego, neurotycznego i kończącego w więzieniu, zakładzie dla obłąkanych i w końcu... w grobie.

A Cave teraz jest już całkiem ustatkowany... Angielska żona, zero jakichkolwiek używek, życie rodzinne, bliźniaki, gabinet, do którego codziennie rano wychodzi... do pracy itd. Smile Bardzo dobry i całkiem świeży artykuł/wywiad w The Guardian:

http://music.guardian.co.uk/rock/story/0,,2258743,00.html


Jeden z best-fragmentów:

Cytat:
When Cave gets a passion for something, it often becomes an obsession. I ask about those cats. He tells me they are by the Victorian artist Louis Wain, a man who became schizophrenic after his wife died and whose illness is reflected in his increasingly delirious portraits of cats. "Look, Google it." "Google it" is one of Cave's favourite expressions. Ask about his past and he'll often tell you to Google that as well.


hehehe...

Choć rodzinka może lekko z Adamsami się kojarzyć Wink

http://tinyurl.com/3cfqr4

Natomiast jego młodość była zaiste wyjątkowo dzika... Złych emocji z ciemnych czasów pozbył się do pewnego stopnia w hardcorowej powieści "Kiedy oślica ujrzała anioła".
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jago



Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 60

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam jego głos , nie znam dokladnie jego tworczosci , bo mam tylko best of , ale to mi wystarczy . Chcialbym kiedys pojść na jego koncert , chyba jakiś czas temu grał w Polsce ale moge sie mylic .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Sob Maj 17, 2008 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnrad



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1092
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Maj 17, 2008 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele nie znam, ale ostatnia płyta jest przynajmniej baaardzo solidna! I, kurde takie Today's Lesson mogłoby byc na płycie LA Woman zamiast tytułowego! Sposób śpiewu i ogólna atmosfera jest strasznie podobna a przy tym oryginalna i świeża. Rewelacja!
_________________
bardzo mało czasu na forum, niestety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sob Maj 17, 2008 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest solidna, jest niezła- ale mnie poprzednia propozycja (podwójny album) bardziej się podobała- ale jest dobrze, nawet bardzo dobrze Smile Był moment, kiedy wydawało się, że Cave się kończy (NOCTURAMA- próbowałem się kilkanaście razy do tego albumu przyzwyczaić i za każdym razem stwierdzam, że o ile I'M ON FIRE jest rewelacyjne tak reszta- nudna), ale potem coraz lepsze płyty... a kiedy usłyszałem, że odchodzi Blixa- pomyślałem że to koniec... ależ się myliłem...!
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, to ja mam trochę wrażeń przeciwnych.
"Lazarusa" od poprzedniej podwójnej wolę.
"Nocturamę" smętną lubię, wbrew powszechnej złej o niej opinii, ale akurat "I'm on Fire" potrafi mnie czasem zmęczyć (ileż można!). Choć jasne, że taki był zamysł tej barokowo rozbuchanej groteski i ogólnie też lubię, bo nie jest źle.

Btw - do obejrzenia teledysk do tej kilkunastominutowej piosenki (w dwóch częściach). Tu jeszcze z Blixą przebieranki... freaks! Laughing

part 1
http://www.youtube.com/watch?v=gYH8AILcqmk
part 2
http://www.youtube.com/watch?v=DuUuKKAWoeg&feature=related
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wróciłem sobie dzisiaj do From Her to Eternity i kurde... co Nick pił/palił podczas nagrywania tego to ja nie mam pojęcia, ale lemoniada to to raczej nie była Wink
Zdrowo popieprzona płyta heh

EDIT
o matko właśnie widziałem terledysk (14 minutowy hmm... heh) do Babe, I'm On Fire. Ja pierdzielę, ten facet nie jest normalny xD
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wróciłem sobie dzisiaj do From Her to Eternity i kurde... co Nick pił/palił podczas nagrywania tego to ja nie mam pojęcia, ale lemoniada to to raczej nie była Wink
Zdrowo popieprzona płyta heh


Imo to jedna ze słabszych płyt post-punkowych Wink Lepsze robił podczas swojej kariery w Birthday Party.
Ja przez cały okres pracy słuchałem na zmianę Murder Ballads, Henry Dream (imo najlepsza płyta Nicka) i Tender Pray. Teraz mam przesyt jego twórczością i słucham twórczości jego najbliższego współpracownika - Blixy Wink
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Henry's Dream IMO jest trochę nierówne. Ale genialne momenty ma.
Dla mnie najlepsze to zdecydowanie No More Shall We Part. Coś pięknego. Dalej Let Love In i Tender Pray
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>


Ostatnio zmieniony przez NAR dnia Sob Sie 28, 2010 10:14 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papa Won't Leave You Henry, I Had A Dream Joe, Brother My Cup is Empty i Loom of the Land - i to świadczy o tym, że to jedna z najlepszych płyt Nicka Razz
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do tych wymienionych przez ciebie dodałbym jeszcze John Finn's Wife. Świetny klimat.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale własnie John Finn's Wife nie pasuje mi do klimatu trzech pierwszych, karczemnych i pijackich. Do Loom of the Land owszem, przede wszystkim melodycznie. Ale przez długi czas myślałem, że John Finn's Wife jest z Murder Ballads Wink Bo tam nadaje się idealnie ten utwór.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek