FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Eutanazja- co o tym sądzicie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Eutanazja
Tak
26%
 26%  [ 12 ]
Nie
15%
 15%  [ 7 ]
Tak- w niektórych przypadkach
52%
 52%  [ 24 ]
Nie mam zdania
4%
 4%  [ 2 ]
Inna odpowiedź
2%
 2%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 46

Autor Wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaznaczyłem tak.

Ja tam zbytnio wierzący nie jestem i uważam, że jeśli człowiek ma żyć jak warzywo to lepiej niech nie jest cięzarem dla siebie i reszty....
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chiałbym zyc 15 lat w łozku, będac karmionym przez rurke, nie mogąc ruszyc ręką. Jestem za eutanazją
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Rafal



Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej TAK ,ale tylko w sytuacji kiedy dla pacjent o to prosi.
Tlumaczenie w stylu : "Bog dal nam zycie i tylko on moze je odebrac" mnie smiesza .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak pacjent ma te resztki świadomości, które pozostały mu w swym cierpieniu by powiedzieć, że "nie chcę już żyć" a na dodatek cierpi już w sposób nieludzki i z medycznego punktu widzenia nie ma szans na to by czuł się choć trochę lepiej, to wtedy jak najbardziej tak.
Każdy przypadek musi być rozpatrywany indywidualnie, żeby szpitale nie stały się zabijalnią na życzenie dla osób z depresją i myślami samobójczymi.
No i jeszcze zgoda rodziny...
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z niektórych powyższych wypowiedzi widać, że eutanazja jest czynem szlachetnym i zasługującym na pochwałę, a argumenty przeciw, i to co gorsza argumenty religijne, nie są przecież żadnymi argumentami tylko bigoteryjnym, zacofanym bredzeniem. Widzę też, że pewnym osobom nie służy zbyt długi pobyt poza granicami naszego pięknego kraju Twisted Evil
Do Kasi: dziękuję, że mnie doceniłaś i nazwałaś skandalistą. To dla mnie wielki zaszczyt. Dzięki! Laughing
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
snopek



Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 637
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gohan napisał:

Do Kasi: dziękuję, że mnie doceniłaś i nazwałaś skandalistą. To dla mnie wielki zaszczyt. Dzięki! Laughing


Ależ proszę bardzo Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Wto Lis 21, 2006 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monior vel. MoniQue(en) napisał:

Gohan napisał:
Widzę też, że pewnym osobom nie służy zbyt długi pobyt poza granicami naszego pięknego kraju Twisted Evil
a jaki to ma zwiazek na swiatopoglad? po za tym nie wydaje mi sie, zeby wiekszosc wypowiadajacych sie w tym temacie byla dlugo za granica.

Przykro mi Monisiu, że nie zrozumiałaś aluzji. Nigdzie nie powiedziałem, że chodzi o jakąkolwiek większość. Pytasz mnie jaki to ma związek na światopogląd? Związku może nie ma, ale wpływ na pewno Razz
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi po prostu o to, że Gohan jest nowoczesną wersją XIX-wiecznych rosyjskich słowianofilów i korzeni wszystkiego co złe upatruje na zgniłym zachodzie Twisted Evil

Czy eutanazja jest "dobra", "szlachetna"? Nie mam pojęcia. Nic nie jest dobre ani złe samo z siebie. Mi wystarcza to, że jest "dobrem", czy też może raczej "ucieczką od zła" dla człowieka, który nie chce już więcej cierpieć. Jest to jego wola, jego wybór etyczny, on jest tu miarą tych wszystkich pojęć. Nikogo nie krzywdzi, decyduje o sobie. Nikt nie ma prawa narzucać mu na to swojego poglądu. Cała etyczność tej sprawy toczy się w jego umyśle i nigdzie indziej.

A nawet jeśli toczy się w społeczeństwie, to sądzę, że "szlachetne" jest to, by władza, państwo, religia odpieprzyły się od cierpiącego człowieka i nie skazywały go na kolejny dzień, tydzień, miesiąc bólu. W imię czego?
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monior vel. MoniQue(en) napisał:
Mattey napisał:

No i jeszcze zgoda rodziny...


a jeśli rodzina, nie zdając sobie sprawy z cierpienia osoby, nie zgodzi się? malo kto powie: tak, odlaczcie go.

a jesli rodzina bedzie jak najbardziej za, ale dlatego na przyklad, ze chory to dla nich ciezar?


Tutaj musi być zgoda zarówno samego chorego jak i rodziny, a na dodatek jakieś potwierdzenie lekarzy specjalostów, mówiące jednoznacznie, że chory nie ma najmniejszych szans na wyzdrowienie ani na poprawienie sytuacji i będzie tylko cierpiał.
Każdy taki zabieg powinien być traktowany wyjątkowo poważnie i powinien być rozważany głęboko, bez niedopatrzeń z pełną dokumentacją itd.
Dobrze by było, gdyby do eutanazji dochodziło jak najrzadziej tylko w absolutnej konieczności.
A nie na zamówienie jednej ze stron. Do słuszności zabiegu musi być absolutna zgodność wszystkich.
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monior napisał:
co z sytuacjami, kiedy lekarz chce spelnic wole chorego i go odlaczyc, a rodzina nie chce?
Albo gdy to rodzica (ktora ma decydujacy glos w tej sprawie) chce tego, ale dlatego, ze juz im sie nie chce pielegnowac osoby?
Rzadko jest tak, ze zgodzia sie zarowno pacjent, lekarz jak i bliscy.


Jeżeli trzymać się poglądu Mattey'a, który częściowo wydaje się słuszny, to wtedy eutanazja nie powinna się odbyć. Śmierć człowieka to tak poważna płaszczyzna, że powinno działać prawo weta. Jeżeli lekarz, rodzina lub pacjent nie wyrażą zgody, eutanazji nie będzie. Tak... to chyba dobre rozwiązanie, pozwalające uniknąć nadużyć. Pytanie - co z sytuacjami, gdy chory z jakichś przyczyn nie może wyrazić swej opinii?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Sro Lis 22, 2006 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gohan napisał:
Pytasz mnie jaki to ma związek na światopogląd? Związku może nie ma, ale wpływ na pewno Razz

Brak argumentów, więc uczepisz się literówek... Dlaczego nie jestem zaskoczona? Confused

Jeśli o religię chodzi, gdy mówimy o grupie mocno zróżnicowanej, jedna, konkretna religia nie powinna grać żadnej roli. Prawo dotyczy wszystkich], a więc również ateistów, buddystów, muzułmanów, pogan etc. - dlatego też należy znaleźć złoty środek, rozwiązanie uniwersalne. A takowym jest nie nakaz ani zakaz, tylko umożliwienie dokonania samodzielnych wyborów. Także aborcji i eutanazji. Jeżeli religia narzuca ci światopogląd zabraniający skorzystania z w.w. praw - twoja wola. Ale inni, jeśli chcą lub muszą - niech mają taką możliwość.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Mattey



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1417
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Lis 23, 2006 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
Monior napisał:
co z sytuacjami, kiedy lekarz chce spelnic wole chorego i go odlaczyc, a rodzina nie chce?
Albo gdy to rodzica (ktora ma decydujacy glos w tej sprawie) chce tego, ale dlatego, ze juz im sie nie chce pielegnowac osoby?
Rzadko jest tak, ze zgodzia sie zarowno pacjent, lekarz jak i bliscy.


Jeżeli trzymać się poglądu Mattey'a, który częściowo wydaje się słuszny, to wtedy eutanazja nie powinna się odbyć. Śmierć człowieka to tak poważna płaszczyzna, że powinno działać prawo weta. Jeżeli lekarz, rodzina lub pacjent nie wyrażą zgody, eutanazji nie będzie. Tak... to chyba dobre rozwiązanie, pozwalające uniknąć nadużyć. Pytanie - co z sytuacjami, gdy chory z jakichś przyczyn nie może wyrazić swej opinii?


Ale decyzja o eutanazji jest na tyle poważna, że to nie powinien decydować jeden lekarz, który może mieć swoje poglądy, tylko wówczas powinno się zebrać jakieś gremium (np. trzech lekarzy), którzy ustalą wyłącznie medyczne powody argumentujące zasadność zabiegu.
Jeśli rodzina nie chce pielęgnować, to niech odda do domu opieki lub hospicjum i płaci co miesiąc. To ich obowiązek wobec członka rodziny. Nie mogą go przecież wyrzucić na śmieci.
A gdy chory nie może wyrazić swojej opinii... cóż...załóżmy, że nie może mówić, ale jest świadomy. Wtedy należy mu zadawać pytania "tak-nie" na które będzie odpowiadał jakimś gestem typu mrugnięcie powiek czy kiwnięcie głową, a pierwsze pytanie powinno brzmieć, czy pacjent jest w pełni świadomości.
A jeśli nie jest, to wtedy znaczy to, że:
a) nie odczuwa bólu - w takim wypadku eutanazja nie ma sensu, bo pacjent nie cierpi
b) odczuwa ból - wtedy opinia lekarzy powinna być decydująca.
I jeszcze jedno. Pierwszeństwo do wysunięcia prośby o eutanazję powinna należeć do pacjenta.
Nie może być tak, że do rodziny przyjdzie lekarz i powie, że w zasadzie to przydałaby się eutanazja. Tak samo rodzina nie może przyjść do lekarza i powiedzieć, że chcą wykonania tego zabiegu. Mogą się konsultować z pacjentem, ale to właśnie pacjent powinien wysynąć taką propozycję.
Ale jeśli już taki pomysł powstanie to musi być absolutna jednomyślność wszystkich trzech podmiotów.
_________________
Pierwszy Mattey Forum
Pierwszy vice Pisarz Forum 2007!

wg Fenderka: Pierwszy Humorysta Forum 2009!

wg NARa: Drugi Fenderek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
garhi



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 1
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 2:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja może napiszę troche z drugiej strony Rolling Eyes ...od strony osób które miałyby potencjalnie eutanazji dokonywać . Jak dla mnie dopuszczenie takiej możliwości jest wynaturzeniem medycyny...Lekarze są powołani do tego żeby życia i zdrowia ludzkiego bronić a nie niszczyć , odbierać ..Wpisanie do kanonu tego zawodu eutanazji byłoby dla mnie jego degradacją ...Zabić pacjenta ( bo tak , do tego to się sprowadza ) ...nie, nie umiem sobie tego wyobrazić ...wiecie jak bardzo zapada w pamięć nieudana reanimacja ..? jak często się mysli : a gdybym zrobiła tak a nie inaczej ..? dlaczego to właśnie lekarze mają być tym obciążeni..? Wydaje mi sie że bardzo często mylone są 2 pojęcia : eutanazji , czyli świadomego odebrania życia 2 osobie, na jej prośbę z nie przedłużaniem leczenia na siłę, na zasadzie sztuka dla sztuki , bo to jest wtedy naprawdę zadawanie cierpienia ...kiedy wiadomo że bez czynności medycznych pacjent samodzielnie nie przeżyje można od nich odstąpić...nie reanimować 5 raz ..co przedłużyłoby życie o np.2 tyg ...po prostu pozwolić komuś wreszcie odejść w spokoju ...Ale celowe odebranie życia komuś ...?nie umiem sobie tego wyobrazić ..w końcu - może zabrzmi to cynicznie - jesli ktoś jest w stanie to czemu sam tego nie zrobi ? jesli chce naprawde umrzeć ..? czemu mieszać w to inne osoby ...? wiem, wiem , jest tutaj jeszcze cała szara strefa, ludzi sparaliżowanych itp, ale tak naprawde nikogo nie można leczyć wbrew niemu i nie można podawać leków jeśli osoba nie wyrazi na to zgody ...ale to już pewnie bardziej kwestia prawników i regulacji prawnych. Opieka nad chorym umierającym , w fazie terminalnej , medycyna paliatywna jest trudną sztuką , która uczy jak m.in. kontrolowac ból ( o czym tak naprawde niewiele lekarezy wie wystarczająco dużo ) i naprawde prowadzone były badania które udowodniły że ludzie którymi się zaczęto odpowiednio zajmować, medycznie ale chyba też bardziej psychologicznie nie wracali więcej do tematu że chcieliby umrzeć. Temat trudny, jest mnóstwo do zrobienia, ale wydaje mi sie ze eutanazja jest najprostszym rozwiązaniem , ucieczką.....I lekarze wcale nie są tacy zobojętniali, że nie zalezy im na pacjencie i ich losie.Nie da rady, tu empatia jest wpisana w kanon.Co innego dystans zawodowy ...bo kazda rodzina ma tego jednego bliskiego któremu sie coś dzieje ...a lekarz ma ich dziesiatki, potem setki....Gdyby zaczał płakać nad pacjentem to cały proces terapeutyczny diabli wzięli ...wbrew pozorom ten dystans jest też dobry dla pacjenta,bo pozwala mu uwierzyć że trafił do kogoś kto wie jak mu pomóc i zrobi to profesjonalnie...co oczywiście nie wyklucza uśmiechu do pacjenta Very Happy Poza tym skrócenie dystansu , wpuszczenie emocji znacznie ogranicza zdolność właściwego myslenia medycznego ...bo zaczyna sie myśleć sercem , nie głową ..a to nie serce wie jak dawkować leki Wink
Uffff, ale sie rozpisałam Smile
sorki ... Embarassed
_________________
słońce,słońce w ramionach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem gdzie jest temat o aborcji, ale to powiazane...


wlasnie mnie brzuch nawala po tym, jak w faktach widzialem relacje z mszy w warszawie, co to polaczona byla z marszem... dawno sie tak nie usmialem.. juz nie chodzi o same poglady... ale to co sie tam dzialo mnie po prostu rozwala... qrwa mac, gdzie my zyjemy?
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jim_Morrison



Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 36

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

snopek_89 napisał:
Jestem katolikiem i jestem zdecydowanie przeciwko eutanazji. Bóg daje życie i je odbiera. My nie mamy prawa. Wiem, że wtrąciłam w to religię, ale takie jest moje zdanie.


To dlaczego o aborcji nie masz takiego samego zdania? Hmm?

Jestem przeciwko. To jest tak samo jak z aborcją . Wybaczcie, ale mnie nie ma argumentów "za i przeciw". Po prostu NIE i koniec. Bóg daje i Bóg odbiera!!

... aborcja - tak, eutanazja - nie ... nie rozumiem, ale ok. Rolling Eyes
_________________
... when the music's over, turn out the light ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za 3 opcją- TAK, ale TYLKO w wyjątkowych przypadkach!
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daisy



Dołączył: 03 Gru 2006
Posty: 110
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też opcja 3-TAK, w wyjątkowych przypadkach...
Oczywiście osoba podejmująca taką decyzję musi być w pełni tego świadoma, nie można podejmować takiej decyzji za osobę , która jest np. w śpiączce....bo może by wcale tego nie chciała...
Sam cierpiący powinien podjąć taka decyzję; moim zdaniem zgoda rodziny, nie jest do tego potrzebna... Bliscy 'takiego' człowieka mogą w takim wypadku kierować się nie tym nawet ,co do niego czują,że go kochają, lecz bać się po prostu ewentualnych wyrzutów sumienia... A w tym wypadku chodzi przecież o to co czuje osoba, która chce umrzeć....by...by nie cierpieć.. Sad
_________________
"Drogę do szczęścia musimy odkryć sami w sobie, a muzyka może nam tylko w tym pomóc..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem jak mam doła, to myślę, że każdy powinien mieć prawo do zakończenia swojego życia. W Zurichu działa podobno taka oraganizacja, która uśmierca pentobarbitalem, oczywiście za odpowiednią zapłatą. Co najważniejsze, nikt nie jest dyskryminowany. Z jej usług może skorzystać każdy (kogo oczywiście na to stać). Są to więc ludzie różnego pokroju, zdesperowani małżonkowie, ludzie, którzy stracili pracę, nieszczęśliwie zakochani, ciężko chorzy, każdy powód jest dobry. Można też dokonać zbiorowego samobójstwa, tzn. może zgłosić się np. para małżeńska, a nawet całe rodziny. Po wypiciu pentobarbitalu śmierć następuje po kilku minutach (podobno jest bezbolesna), ludzie są zwożeni w workach windą do krematorium. Rodzina samobójcy otrzymuje urnę. Jak przeczytałem ten artykuł, to na początku stwierdziłem, że to lekkie przegięcie, ale z drugiej strony... Artykuł nosi nazwę bodajże "Życie na śmietnik", znajduje się w ostatnim numerze Rzeczpospolitej. Polecam. Powiem tylko, że po jego przeczytaniu mój stosunek do eutanazji uległ sporej odmianie.
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Just_A_Poor_Girl15



Dołączył: 01 Paź 2005
Posty: 657

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2007 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze nie jest to do konca zwiazane z tematem... Ale niech będzie, ze tutaj to wkleję :

http://www.youtube.com/watch?v=VZvm5H4F-aA&mode=related&search=

moj komentarz jest zbedny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
A_kind_of_magic



Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 369
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Maj 08, 2009 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eutanazja to legalne zabójstwo. A gdzie moralność?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Antares



Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 537
Skąd: Sieradz/Lublin

PostWysłany: Pią Maj 08, 2009 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A_kind_of_magic napisał:
Eutanazja to legalne zabójstwo. A gdzie moralność?


Zgadzam się. Aborcję mogę przyjąć jedynie w jednym wypadku: kiedy zagrożone jest życie matki.
Eutanazja to wg mnie zabójstwo. Taki to jestem staromodny w tym względzie i chyba nic się nie zmieni. Za dużo osób w moim otoczeniu zginęło, żebym zgadzał się na zabójstwo ot tak. Wiem ile to kosztuje bólu i cierpienia rodzinę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monior vel. MoniQue(en)



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 1683

PostWysłany: Pią Maj 08, 2009 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli pacjent sam, z własnej woli o to poprosi - powinno być dopuszczalne. Podejmowania decyzji przez rodzinę lub lekarzy BEZ wiedzy chorego - nie uznaję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek