FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
najbanalniejszy tekst
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gnietek



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 936
Skąd: z pięknej planety zwanej Ziemią :)

PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś nikt nie wymienił "My Baby Does Me" Laughing .
_________________
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Het



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 742
Skąd: Krapkowice-Otmęt

PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja do tego kawałka nie mam zastrzeżeń bowiem jest chill-out Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze skojarzenie - "Friends will be Friends".

"Delilah" jest ultralekkim konceptem z założenia, więc jej rzekoma banalność mnie nie przekonuje. Zresztą - czy naprawdę jest aż tak banalnie skierować takie słowa do kota?
Banał to frazes, wyświechtana fraza, klisza - powtarzana po raz setny i przez to nieznośna. A z "Delilah" tak nie mam. Za to z "Friends will be Friends" - owszem.

Jest też tak, że na ocenę tekstu jednak może wpływać muzyka i ogólny nastrój utworu... Dlatego - choć przyznam, że tekstowo "Love of my Life" można byłoby uważać za banał - to tekst mi nie przeszkadza, bo ten kawałek jest arcydziełem.
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lily of the valley napisał:
Jest też tak, że na ocenę tekstu jednak może wpływać muzyka i ogólny nastrój utworu... Dlatego - choć przyznam, że tekstowo "Love of my Life" można byłoby uważać za banał - to tekst mi nie przeszkadza, bo ten kawałek jest arcydziełem.

Poza tym, tak jak w przypadku Delilah, pasuje do muzyki.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toć pewne jest, że o banale banałów możemy mówić tylko w przypadku Friends Will Be Friends.
Dalej też by się znalazło wiele takich (o choćby Hot Space'owe Las Palabras czy Put Out The Fire), ale FWBF to już jest banał ma maksa.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
Toć pewne jest, że o banale banałów możemy mówić tylko w przypadku Friends Will Be Friends.
Dalej też by się znalazło wiele takich (o choćby Hot Space'owe Las Palabras czy Put Out The Fire), ale FWBF to już jest banał ma maksa.

I w tym przypadku tekst też idealnie pasuje do muzyki! Laughing
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

caterkiller napisał:
mumin_king napisał:
Toć pewne jest, że o banale banałów możemy mówić tylko w przypadku Friends Will Be Friends.
Dalej też by się znalazło wiele takich (o choćby Hot Space'owe Las Palabras czy Put Out The Fire), ale FWBF to już jest banał ma maksa.

I w tym przypadku tekst też idealnie pasuje do muzyki! Laughing


Która notabene jest słodka ja kółeczka miodowe Nestle Cheerios w gorącym mleku. Wink
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
caterkiller napisał:
mumin_king napisał:
Toć pewne jest, że o banale banałów możemy mówić tylko w przypadku Friends Will Be Friends.
Dalej też by się znalazło wiele takich (o choćby Hot Space'owe Las Palabras czy Put Out The Fire), ale FWBF to już jest banał ma maksa.

I w tym przypadku tekst też idealnie pasuje do muzyki! Laughing


Która notabene jest słodka ja kółeczka miodowe Nestle Cheerios w gorącym mleku. Wink

Otóż to. Cool
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
caterkiller napisał:
mumin_king napisał:
Toć pewne jest, że o banale banałów możemy mówić tylko w przypadku Friends Will Be Friends.
Dalej też by się znalazło wiele takich (o choćby Hot Space'owe Las Palabras czy Put Out The Fire), ale FWBF to już jest banał ma maksa.

I w tym przypadku tekst też idealnie pasuje do muzyki! Laughing


Która notabene jest słodka ja kółeczka miodowe Nestle Cheerios w gorącym mleku. Wink

'Przeczytał Spike i zwymiotował na klawiaturę, gdyż nielubiwszy nadmiaru cukru".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spike Edney jr napisał:
'Przeczytał Spike i zwymiotował na klawiaturę, gdyż nielubiwszy nadmiaru cukru".

Kater też, gdyż niezrozumiawszy spike'owej składni.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I Was Born To Love You. Piosenka świetna, ale tak przesączona wytartymi tekstami, że... Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Miaka



Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 13
Skąd: from Zadupie City

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba najnajnajnajnajnajnajbanalniejszy tekst to ( i tu nie bede oryginalna) Fjends lill bi fjends i do tego banalna muzyka. Co wy chcecie od Delajly? Takie slowa nie sa banalny kiedy je sie kieruje do kota. No chociaz samo gadanie z kotem jest zdeczka banalne... Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Perwik



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 4

PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

God Save The Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dzejkop



Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 55
Skąd: In der nahe von Petrikau

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spread your legs.
eee...
_________________
Last.fm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewusxx



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 114
Skąd: spod Poznania

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Call me if you need my love la la la la...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Michalzbiku95



Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 995
Skąd: Warszawa - Bielany

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzejkop napisał:
Spread your legs.
eee...


eee?
_________________
Nagroda "Tomisiępodobatomniejoznowucośfajnego 2010"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Made in Heaven

12. "Yeah" Queen 0:04

"yeah"
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
crimson_claire



Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 21
Skąd: Toruń/Poznań

PostWysłany: Nie Sie 28, 2011 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie Friends will be friends... - tej piosenki niestety nie jestem w stanie słuchać. Oczywiście, wiadomo też że najbanalniejsze są piosenki o miłości, to jest najczęściej powtarzalny motyw w muzyce (i nie tylko).
_________________
Taka cienka granica między normalnością a szaleństwem, aż dziwne że to od nas zależy, czy jesteśmy normalni czy już klasyfikujemy się na oddział zamknięty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
qwertyasdfgh



Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 392
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Sie 28, 2011 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie przestańcie Confused Friends will be friends nie jest takie złe. Ja bym się bardziej skłaniał ku You're My Best Friend.

Cytat:
You’re the best friend that I ever had
I’ve been with you such a long time
You’re my sunshine
And I want you to know
That my feelings are true
I really love you
You’re my best friend

Żałosne Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
whoatemydinner



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 1771
Skąd: Z Mornington Crescent.

PostWysłany: Nie Sie 28, 2011 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie. Oba są równie banalne. Z tym, że You're My Best Friend jest ultra urocze, przyjemnie się go słucha, a Friends Will Be Friends to banał tekstowy ORAZ muzyczny. Plus, YMBF był drugą piosenką napisaną przez Johna, a to coś z AKOM zostało napisane przez Johna i Freddiego, którzy w 1986 mieli więcej doświadczenia (szczególnie Freddie), więc możemy się spodziewać po nich tekstów wyższej jakości na tym etapie w karierze.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 28, 2011 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

whoatemydinner napisał:
Nie. Oba są równie banalne. Z tym, że You're My Best Friend jest ultra urocze, przyjemnie się go słucha, a Friends Will Be Friends to banał tekstowy ORAZ muzyczny. Plus, YMBF był drugą piosenką napisaną przez Johna, a to coś z AKOM zostało napisane przez Johna i Freddiego, którzy w 1986 mieli więcej doświadczenia (szczególnie Freddie), więc możemy się spodziewać po nich tekstów wyższej jakości na tym etapie w karierze.


+ milion.

gdybym do Friendsów miał chociaż sentyment na miarę innych miracle'ów i akomów.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaszek



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 701
Skąd: Zawoja/Kraina Rhye

PostWysłany: Nie Sie 28, 2011 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale Friends w reklamie Lecha nieźle pasowało Wink
_________________
I'm slightly mad
Oh dear
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
crimson_claire



Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 21
Skąd: Toruń/Poznań

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

YMBF jest baaardzo naiwną piosenką, oczywiście tekst jest banalny (o miłości etc.) ale tak jak napisał whoatemydinner przyjemnie się tego słucha Smile A FWBF -> Laughing niestety jest to dla mnie uosobienie kiczu. Może jestem mało wyrozumiała no ale musiałby ktoś bardzo dobrze uargumentować, że się mylę.
_________________
Taka cienka granica między normalnością a szaleństwem, aż dziwne że to od nas zależy, czy jesteśmy normalni czy już klasyfikujemy się na oddział zamknięty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inna sprawa że oglądanie teledysku Friendsów po kilku piwach jest bardzo zabawnym i przyjemnym zajęciem. Ale to trochę bez sensu bo ogólnie Queen po kilku piwach jest zabawne i przyjemne bez względu czy to ANATO czy Miracle ;d
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
StrikesLikeColdSteel



Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 48

PostWysłany: Nie Paź 16, 2011 1:07 am    Temat postu: Re: najbanalniejszy tekst Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
No wlasnie- mamy najlepsze teskty nie o milosci, a.. co z tymi banalnymi? Czy to beda te o milosci wlasnie...? O tym mozna nieszablonowo, co udowadnia chocby YOU TAKE MY BREATH AWAY- tylko tak powinno sie pisac o uczuciach. Ale niestety nie zawsze sie to udawalo- LOVE OF MY LIFE jest jednym z moich "faworytow"- troche jak "Goralu czy ci nie zal"- rzewna, zawodzaca i... no wlasnie, zdziebko banalna... Albo niektore utwory Deacona- IN ONLY SEVEN DAYS albo YOU AND I- muzycznie mozee i ciekawe, ale teksty... Ba, nawet najlepszemu teksciarzowi Brianowi zdarzaly sie gorsze dni- PUT OUT THE FIRE (linijka "People get shot by people / people with guuuuns..." skreca mnie za kazdym razem). Roger? Roger chyba byl lepszym teksciarzem niz kompozytorem- ale i jemu "przytrafilo" sie RADIO GA-GA- w warstie tekstowej takie troche nijakie... No i Freddie- dwa juz omowilismy, a przeciez jest jeszzce kopalnia banalow, czyli MR BAD GUY- powtarzam, chodzi o teksty! Generalnie mozna odniesc wrazenie iz w latach 80-tych Freddie pisal swoje teksty w przerwach miedzy jedna impreza a druga- byle szybciej (choc wiadomo iz to nieprawda- wiec moze brak weny poetyckiej?czegos takiego LILY OF THE VALLEY juz nigdy przeciez w altach 80-tych nie "popelnil").
A co wy myslicie o "banalnych" tekstach?
PS
Chcialoby sie dodac i BICYCLE RACE, ale... to nie jest taki latwy i oczywisty tekst. Przegiecie- byc moze, ale raczej nie banalny ani naiwny...

Shocked Eee... ciekawe podejście do tekstów Queen... mię się tam wydawało że ciekawe czy dobre teksty na serio raczej im się przytrafiały, a więszość jest albo ironiczna albo na odpieprz (albo obie te rzeczy na raz), a co do unikania banału też trudno by mi było ich o to podejrzewać, ale co ja tam wiem... Rolling Eyes przecież ja nic nie wiem i nie rozumiem. Szczególnie że akurat Radio Gaga i Put Out the Fire zawsze wydawały mi się akurat bardziej sensownymi zaangażowanymi piosenkami od większości kawałków. Smile


BTW Jak czytam ten wątek to myślę, że warto przypmnieć, że słowo banalny oznacza oklepany, pospolity, nieoryginalny. Banalne jest coś, co jest tak oklepane że traci głebszy sens. To niekoniecznie znaczy że na pewno go nie ma... Smile Na pewno większość miłosnych wyznań jest banalna no i cóż. Ale wracając do piosenek Queen, na pewno większość tych o miłości i o pokoju na świecie jest w duzym stopniu banalna, i nie ma w tym nic zaskakujacego jak dla mnie, ale nazywanie co oryginalniejszych piosenek banalnymi tylko dlatego, że wam się nie podobają albo uwazacie je za płytkie jest bez sensu. Np. Delilah. Nie wydaje mi się , żeby wiele zespołów rockowych miało w repertuarze piosenkę o ukochanym kocie, więc nie nazwałabym tego utworu banalnym. Natomiast jeśli uważacie, ze utwór jest idiotyczny albo nudny to już inna sprawa. Osobiście akurat go lubię. Smile


TomciO napisał:
Chcialem napisac po czesci to co Living_coilour, mianowicie teksty Queen, powiedzmy sobie szczerze, nie byly zbyt ambitne, ani nie staraly sie byc ze tak powiem. I moim zdaniem bardzo dobrze, wole sie koncentrowac na muzyce niz na slowach.

Oczywiscie, mowiac "ambitne" mam na mysli ze nie mialy raczej specjalnego przeslania, bo duza wiekszosc byla mimo wszystko z humorem/polotem/czyms tam jeszcze.

BTW. ciesze sie naprawde ze Queen nie staral pisac sie ambitnych tekstow, gdyz IMHO wiele zespolow nam serwuje pseudo-ambitny gniot, jakby Queen byl taki sam to by twierdzil ze tekst BoRhap ma sensowne znaczenie : P.
I to jeszcze jest o tyle dobre, ze Queen mial moze kilka-kilkanascie utworow z naprawde bardzo dobrym i ambitnym tekstem i dzieki temu powiedzmy ze uwypukla sie ich znaczenie.

Amen.
Sama lubię czasem wrzucić Nightwisha i pobrechtać z ich tekstów, bo najczęściej tak bywa że im kto bardziej próbuje być serio tym śmieszniej wychodzi. Pod tym względem można pogratulować Queen rozwagi.

Gimmegimmegimmegimme fried chicken!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Paź 16, 2011 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ze kawałek jest zaangażowany nie znaczy że nie jest banalny. Wręcz przeciwnie. Weź "Is this the World"- banał do sześcianu. To samo z Put out the Fire, w którym wymieniona przeze mnie linijka jest najbardziej debilną linijką tekstu na jakiejkolwiek płycie Queen...

A generalnie to nie wiem, nie zgadzasz się ze mną po czym się... zgadzasz? Tak, teksty pisali (zwłaszcza w latach 80-tych) na odpierdol a takich napisanych i serio i dobrze (bo tu o samą kontruckcję chodzi, o dobór słów itd np rewelacyjnie pod tym względem jest błahe jeśli chodzi o tematykę ale rewelacyjnie zgrabnie napisane Fat Bottomed Girls) można policzyć na palcach jedenej ręki... Pieśń Proroka na przykład, chyba absolutne wyżyny ich pod tym względem.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
StrikesLikeColdSteel



Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 48

PostWysłany: Sro Paź 19, 2011 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
To ze kawałek jest zaangażowany nie znaczy że nie jest banalny. Wręcz przeciwnie. Weź "Is this the World"- banał do sześcianu. To samo z Put out the Fire, w którym wymieniona przeze mnie linijka jest najbardziej debilną linijką tekstu na jakiejkolwiek płycie Queen...

A generalnie to nie wiem, nie zgadzasz się ze mną po czym się... zgadzasz? Tak, teksty pisali (zwłaszcza w latach 80-tych) na odpierdol a takich napisanych i serio i dobrze (bo tu o samą kontruckcję chodzi, o dobór słów itd np rewelacyjnie pod tym względem jest błahe jeśli chodzi o tematykę ale rewelacyjnie zgrabnie napisane Fat Bottomed Girls) można policzyć na palcach jedenej ręki... Pieśń Proroka na przykład, chyba absolutne wyżyny ich pod tym względem.

A co ja napisałam?

Rolling Eyes No mówię, że masz ciekawe podejście do tekstów, na przykład nie zauważasz sarkazmu, kiedy bije jak kula między oczy. Put Out the Fire jest satyrą na amerykański kult broni i jednocześnie głosem przeciw prawu do posiadania broni. Ta linjka o której mówisz jest punktem kuluminacyjnym, "People are killed by people, not guns" czy coś w ten deseń to takie hasło zwolenników posiadania broni, a to jest jego parodia (zresztą pewno nie Queen to wymyślili). Podmiot liryczny jest takim miłośnikiem broni, który zabija ludzi, kiedy go zdenerwują i uważa ze ma do tego prawo. Mam nadzieję, że moje wyjśnienia coś naświetliły. Piosenka jest zabawna i zaanagażowana. Oczywiście możliwe, że kogoś taki rodzaj humoru nie bawi Rolling Eyes co nie znaczy, że jest nieśmieszna.

Nie wiem, gdzie w poprzednim poście się z tobą zgodziłam. Wydaje mi się, że sporo ci umyka z sensu czy stylu niektórych tekstów, bez urazy bo sama czasem odkrywałam sens czegoś czy kontekst po paru latach, jużnie wspominajac o znajmości języka, i nie twierdzę że posiadłam zrozumienie wszystkich piosenek Queen, ale z tego co mi wiadomo, pewne piosenki są hm... szeroko odbierane właśnie w ten sposób, więc nie widze powodu żeby przychylić się akurat do twoich, dość zaskakujących opinii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MCwalter01



Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 507
Skąd: spod Wrocławia

PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacznę od mojego "ukochanego" albumu czyli Jazz: In Only Seven Days, Fun It i More Of That Jazz.
A tak poza tym to przede wszytkim Friends Will Be Friends, a także Don't Lose Your Head, Las Palabras De Amor i One Vision. Chociaż wszystkich pewnie nie wymieniałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
david82



Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 569

PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale pierdoły.

Najbanalniejszy tekst to "My baby does me..." , co nie zmienia faktu że sam kawałek jest bardzo przyjemny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blurred Vision - kto mnie przebije? Razz
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek