FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
THE GAME na cenzurowanym
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

THE GAME
1
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
3
21%
 21%  [ 6 ]
4
28%
 28%  [ 8 ]
5
35%
 35%  [ 10 ]
6
14%
 14%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 28

Autor Wiadomość
Fankado



Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 59
Skąd: Przemyśl

PostWysłany: Pią Maj 06, 2011 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dałam 6. jedna z płyt które bardzo lubie. moje ulubioen kawałki to save me, play the game, crazy little thing called love Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Anet



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 762
Skąd: Leszno/ Wrocław

PostWysłany: Nie Cze 19, 2011 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postanowiłam krótko zrecenzować ten album z jednego powodu. Z ,,The Game" pochodzi pierwsza piosenka Queen którą usłyszałam a było to ,, Another One Bites the Dust". I pewnie z głębokiego sentymentu, akurat ten utwór jest dla mnie najlepszym Very Happy
Wejście w postaci gitary basowej... Coś pięknego. Ja akurat STRASZNIE lubię bas. Muszę go czuć w utworze, wspaniale nadaję rytm i ogromnie denerwuję mnie dość powszechnie niedoceniana rola basistów. No spoko...wiem że łatwiej zachwycić się głosem wokalisty czy też piękną solówką gitarową, ale bez przesady.

Dziś zdaję sobie sprawę, że gdyby porównać całą twórczość Królowej to akurat ,, Another..." nie jest jakimś utworem wysokich polotów, ale z sentymentem nie wygrasz. Co dziwne, wiem też że w Dragon Attack bas jest o wiele lepszy, ale utwór jako całość nie łapie mnie już tak.
Jako ciekawostkę dodam, że Michael Jackson był pełen zachwytów nad ,,Another One Bites The Dust" Cool

Ogólnie całej płycie ja wystawiam 4. No wahałam się między 4 a 5, więc powiedzmy że takie mocne 4,5. Za mało jest tam kompozycji które by mną wstrząsnęły i zawładnęły, jednak całość jest dość przyjemna. Znam osobę, która The Game wymienia jako najlepszy best of the best album Queen, czego nigdy nie potrafiłam zrozumieć. Ale o gustach się podobno nie dyskutuje.

Drugim utworem który chciałabym wyróżnić jest oczywiście Save Me
cudowna ballada z równie genialnym tekstem. Nie lubię podziału z podstawówki na refren i zwrotkę Laughing ale podoba mi się, że ,,refren" jest zaśpiewany dość mocno,bardzo prawdziwie, a ,,zwrotka" wyciszona. Myślę, że jedna z najlepszych ballad Queen w ogóle. Płakać mi się przy niej chce i z 3 razy mi się zdarzyło Embarassed

Bardzo lubię też Need Your Loving Tonight. Nie wiem dlaczego, ale moje jedyne skojarzenie z tym utworem to wakacje Shocked Przyjemne to jest i melodyczne. Nie jestem wstanie nic więcej napisać bo po prostu nie wiem co ;p

Sail Away Sweet Sister też jest dobre. Faktycznie czuć tam powiew starego ducha Queen. Wink
_________________
"O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Nie Cze 19, 2011 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anet napisał:
Ja akurat STRASZNIE lubię bas


To tak jak i ja Very Happy Bas jest w TOP3 moich ulubionych instrumentów (obok elektryka i pianina). Chociaż w AOBTD ten instrument średnio mi leży. Brzmi tak jakoś sztucznie i funkowo. Z linii basu to chyba wolę tą z UP.
Ale najbardziej to jestem wielbicielem basowego podkładu - takiego jak w StL czy The Millionaire Waltz.
A, żeby nie posądzono mnie o jawny oftop, to napiszę, że The Game kupię i ocenię jak wyjdzie reedycja. Rolling Eyes
Cytat:

Drugim utworem który chciałabym wyróżnić jest oczywiście Save Me
cudowna ballada z równie genialnym tekstem. Nie lubię podziału z podstawówki na refren i zwrotkę Laughing ale podoba mi się, że ,,refren" jest zaśpiewany dość mocno,bardzo prawdziwie, a ,,zwrotka" wyciszona. Myślę, że jedna z najlepszych ballad Queen w ogóle. Płakać mi się przy niej chce i z 3 razy mi się zdarzyło Embarassed


Też bardzo lubię tę piosenkę. Ale szczytem piękna jest dla mnie wersja koncertowa - z Milton. Może ja nigdy nie płakałem przy Save Me, ale przy fragmencie:
Cytat:
Save me, Save me, Save me
I can't face this life alone
Save me Save me Oh...
I'm naked and I'm far from home


...coś mnie rusza, nie powiem. Rolling Eyes
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agusiaa_w



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 344
Skąd: Mała Aleja Róż

PostWysłany: Nie Cze 19, 2011 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anet napisał:
[...]Another One Bites the Dust" [...]
Wejście w postaci gitary basowej... Coś pięknego. Ja akurat STRASZNIE lubię bas

Podzielam Cool uwielbiam linię basu w tym kawałku, jest niesamowicie uzależniająca Smile

Anet napisał:
Drugim utworem który chciałabym wyróżnić jest oczywiście Save Me
cudowna ballada z równie genialnym tekstem. [...] Myślę, że jedna z najlepszych ballad Queen w ogóle

To jest najpiękniejsza ballada Queen ever (obok "You Take My Breath Away") i jedna z piękniejszych piosenek, jakie w życiu słyszałam. Rozwala mnie totalnie, ogromny ładunek emocjonalny ...

Przepraszam, że się tak podpinam, ale ja jestem kiepska w recenzowaniu Wink

Od siebie dodam, że uwielbiam "Play The Game", zwłaszcza fragment:
My game of love has just begun
Love runs from my head down to my toes
My love is pumpin through my veins
Driving me insane
Come come come come play the game...


No i "Crazy Little Thing Called Love" - czytałam, że Freddie napisał to w wannie Laughing taki lekki, zajeżdżający Elvisem kawałek, bardzo go lubię i często słucham, poprawia mi humor Smile
_________________


Ostatnio zmieniony przez agusiaa_w dnia Nie Cze 19, 2011 12:14 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaszek



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 701
Skąd: Zawoja/Kraina Rhye

PostWysłany: Nie Cze 19, 2011 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten fragment Play The Game super Freddie zaśpiewał we wspomnianym juz Milton Smile
_________________
I'm slightly mad
Oh dear
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Sob Lip 02, 2011 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oceniłem na 6 bo według mojego gustu pierwsze pięć utworów płyty trzyma się znakomicie. Potem. . . No cóż, "Rock It" jest dobre, ale kiedy słyczę ten syntezator to ja się pytam: Po co? W to miejsce mogli wkleić jakieś porywające "piski" z red special!
"Don't Try Suicide" (nie próbuj samobójstwa) nieźle, ale jeśli JA tego słucham to nie sposób się powstrzymać Wink
No i ostatnie trzy powalające z nóg kawawłki.
Może ktoś nie doceniać "Coming Soon" ale solo jest Shocked Very Happy Shocked Very Happy super.
Aha. Odnoszę wrażenie po takich kawałkach jak "put out the fire", "dancer", "another one" i "dragon attack" że Panowie z Queen chcieli zmienić styl na funk rock. Szczerze mówiąc to gdyby się tego trzymali to byłoby lepiej-Wtedy nagrali by "drugie" the game, ale przyszło hot space Evil or Very Mad i było do dupy
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Sob Lip 02, 2011 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O proszę... pierwszy który prócz mnie lubi i docenia "Don't Try Suicide"! Shocked Very Happy
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zinger menu



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 396
Skąd: dzikie kraje

PostWysłany: Sob Lip 02, 2011 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo ja to się nie liczę, tak?
_________________
2009 edo bentley continental gt speed 2006 edo volkswagen touareg red black
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Sob Lip 02, 2011 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co Ty też lubisz? Jak tak to sorry za pominięcie, ale nie chciało mi się przetrzepywać całego tematu żeby sprawdzić co kto lubi. Razz
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zinger menu



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 396
Skąd: dzikie kraje

PostWysłany: Sob Lip 02, 2011 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dodatku byłoby to bezowocne, bo się tu nie wypowiadałem xD No ale faktycznie lubię Wink
_________________
2009 edo bentley continental gt speed 2006 edo volkswagen touareg red black
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Sob Lip 09, 2011 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano lubie ten kawałek.
Jest chwytliwy - ja zawsze śpiewam słowa tytułowe jak to leci. Nie mogę się powstrzymać poprostu. Niewiem co inni maja do niego.
Jest niedoceniany jak cholera ! A szkoda
Podobno John gra tu techniką... No że szarpidrut na basie kciukiem
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
whoatemydinner



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 1771
Skąd: Z Mornington Crescent.

PostWysłany: Sob Lip 09, 2011 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oskar napisał:
No że szarpidrut na basie kciukiem

Slapuje Wink Właściwie nie szarpie, a uderza, dając taki fajny, dość perkusyjny ostry dźwięk.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Sob Lip 09, 2011 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchaj, Whoatemydinner, jeśli dobrze znasz Gdynię, to mi się przydasz.
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Sob Lip 09, 2011 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co jest blizej SKM? Batory, czy Gemini?
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
whoatemydinner



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 1771
Skąd: Z Mornington Crescent.

PostWysłany: Sob Lip 09, 2011 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, dopiero co zauważyłem twój post xD

Zdecydowanie Batory. Gemini masz na Skw. Kościuszki, a SKM jest, jakby nie patrzeć, po drugiej stronie centrum. Batory to jakieś 3 min pieszo z Gdyni Gł.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Sob Lip 09, 2011 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej to w pon. albo we wtorek możemy sie spotkać pod batorym.
Spoko, nie jestem pedofilem czy coś... Wink
Mój znak rozpoznawczy: czarna skórzana kurtka, trampki, czarne, wąskie spodnie.
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sob Lip 09, 2011 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie, takie sprawy naprawde można na pw/gg/fb, w ostatecznosci w temacie gdanskim w dziale towarzyskim Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Sro Sie 10, 2011 12:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym też dodać iż uwielbiam The Game. Dla mnie jest do udana zmiana stylu. Lubię takie rytmy funkowe.
Chciałbym żeby Queen na lata '80 zamieniło się właśnie w taki rockowo - funk-rockowy zespół. Pewnie nagrali by kolejny album w stylu The Game i znowu by było kilka przebojów i zarazem dobrych kawałków w przód. ale niestety nagrali Hot Space i było już całkiem tak że nie wiedzieli co mają zrobić. Zaszli w ślepą uliczkę. Dlatego mamy The Works i powrót do rasowego rocka.

Ja oobiście nie skreslam tych dwóch płyt z miejsca. Lubię je i mają na prawdę fajne brzmienie, ale na tle wcześniejszych i późniejszych nagrań zespołu pasują jak wół do karety.
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jaszek



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 701
Skąd: Zawoja/Kraina Rhye

PostWysłany: Sro Sie 10, 2011 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oskar napisał:
Dlatego mamy The Works i powrót do rasowego rocka.

No Oskar to chyba zbyt mocne stwierdzenie Laughing
_________________
I'm slightly mad
Oh dear
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Sro Sie 10, 2011 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak nazwiez muzykę co się znajduje na The Work? Masz tam Tera It Up, Hammer To Fall, Machines... To chyba wystarczy aby powiedzieć że Queen wróciło do rasowego rocka.
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kwak
Gość





PostWysłany: Sro Sie 10, 2011 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z porównywaniem The Works do prawdziwego rocka jest tak jak z goleniem się między nogami za pomocą tępej jednorazówki.
Powrót do góry
Jaszek



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 701
Skąd: Zawoja/Kraina Rhye

PostWysłany: Sro Sie 10, 2011 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oskar napisał:
To jak nazwiez muzykę co się znajduje na The Work? Masz tam Tera It Up, Hammer To Fall, Machines... To chyba wystarczy aby powiedzieć że Queen wróciło do rasowego rocka.

Jak nazwę? Smile Nazwę pop z domieszką rocka czyli taki poprock, to nie jest rasowy rock, owszem Tear It Up i Hammer To Fall to próba lub przypomnienie rockowych korzeni ale to taki typowy rock lat 80 w wykonaniu Queen czyli namiastka tego co było kiedyś, a reszta płyty? Ciężko nazwać Machines czy Is This The World Created nazwać rockiem a Radio Gaga i I Want To Break Free to pop, The Works to kolejny eklektyczny album Queen, słaby album (jak na Queen) ale zawierający piosenki które stały się wielkimi hitami
_________________
I'm slightly mad
Oh dear
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Czw Sie 11, 2011 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oskar napisał:
Dlatego mamy The Works i powrót do rasowego rocka.


Nie mówię że cała płyta to rock, ale powrót do rockowych korzeni.
I jak dla mnie, np Tear It Up i Hammer To Fall to jest rasowy rock. Nic więcej na tej płycie nie zasługuje na takie miano (moim zdaniem).

wyjaśnione?
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!


Ostatnio zmieniony przez Oskar dnia Czw Sie 11, 2011 11:49 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
whoatemydinner



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 1771
Skąd: Z Mornington Crescent.

PostWysłany: Czw Sie 11, 2011 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oskar napisał:
I jak dla mnie, np Tear It Up to jest rasowy rock. Nic więcej na tej płycie nie zasługuje na takie miano (moim zdaniem).

A Hammer To Fall? Razz
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jaszek



Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 701
Skąd: Zawoja/Kraina Rhye

PostWysłany: Czw Sie 11, 2011 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz to rozumiem Smile Bo zabrzmiało to jakby cała płyta była rockowa Wink
Właśnie a co z Hammer To Fall? jakie jest takie jest ale to rock Smile
_________________
I'm slightly mad
Oh dear
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
kwak
Gość





PostWysłany: Czw Sie 11, 2011 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazwać Tear It Up rasowym rockiem to tak jakby nazwać mojego kundla Indora psem rasowej maści.
Powrót do góry
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Czw Sie 11, 2011 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już poprawiłem wedle życzenia
_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Sro Sie 17, 2011 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reedycji ciąg dalszy. . .

The Game. . . Fajne funkowe brzmienie połączone z czymś w stylu rockabilly.
Pierwsze trzy utwory mówią do fanów:
"Dobra, słuchajcie. Nasi autorzy chcą wam prze nas przekazać, że zaczynają grać funk rocka. Tak, wiemy, że niektórym z was się to nie spodoba, ale jakoś trzeba wejść w te lata '80, a że wypadło na funk rock, to już wasz problem. Macie dalej nas słuchać i zachwalać".

"Play The Game" - Utwór fajny, przyjemny w odbiorze. Mało ma wspólnego z funkiem, ale chodzi w nim o to, by pokazać całemu światu, że Queen zerwało z hasłem: "Nobody played synthesizer".
Następny kawałek to typowy funk rock z pazurem. Jest oparty na pulsie basu i rytmice perkusji, czyli sekcja rytmiczna wybija się na powierzchnię.
Dyskretna gitara elektryczna potem wybuchająca niczym wulkan, to bardzo odpowiedni zabieg w "Dragon Attack". Dla tych, którzy w tym czasie nie słyszeli singli, mogło być to kolejne zaskoczenie. Pierwszym była piosenka "Play The Game", gdzie użyto syntezatorów. W Dragon Attack słychać, że czy Queen z syntezatorami, czy bez, to już całkiem inne Queen - Queen funk rockowe.
Kolejna piosenka to chyba najpopularniejszy utwór Queen wszechczasów.
Jest bardzo rozpoznawalny zarówno wśród młodzieży, jak i ludzi starszych w każdym środowisku - "Another One Bites The Dust" faktycznie jest najpopularnierjszą piosenką funk rockową na świecie. Dużo osób właśnie kojarzy sobie funk rock z "Another One Bites The Dust". Nic więc dziwnego, że wraz z "Under Pressure" i "Bohemian Rhapsody" tworzy wręcz obraz tego, z czym ludzie kojarzą Queen.
Następny kawałek to coś innego niż funk rock. To nieco ukłon w stronę Elvisa Presley'a. Tak samo zresztą jak następna kompozycja - "Crazy Little Thing Called Love". Ta piosenka to kolejny światowy przebój z The Game. Wiadomo, że Mercury pracował nad nią jeszcze w roku 1979. Można więc wywnioskować, że nie od razu chyba myślano o funk rockowej płycie.

Wiadomo też że muzycy doskonale wiedzieli, że jeśli nie zrobią czegoś ze swoją muzyką, lata '80 będą dla nich bardzo ciężkie. Sprzeczali się o kierunek muzyczny, w jakim zespół miał iść przez ten okres. W obozie Queen panował chaos.
Połączyli siły i w ten sposób Roger zaprezentował coś w stylu "Magic Is Lose", czyli rock z dodatkiem wrednych syntezatorów, John funk rockowe "Another One Bites The Dust", Brian wspaniałą balladę i funk rockowy atak smoka, a Freddie muzykę rockabilly, oraz syntezatorową zdradę dla najstarszych fanów. Skutkiem jest płyta The Game - Udana zmiana stylu.

"Rock It (prime jive)" to ciekawy jak dla mnie, szybki dynamiczny utwór w stylu Rogera z lat osiemdziesiątych. Szkoda tylko że tak drastycznie brzmi tutaj syntezatorowa aranżacja. Jednak i bez niej The Game coś by w sobie straciło - pretensjonalność.
Kolejna kompozycja na longplayu to fajny, miły kawałek z pazurkiem, czyli kici, kici... miau!!! "Don't Try Suicide" to melodyjne dzieło Freddiego znowu nawiązujące trochę do brzmień Presley'a, czy tam rockabilly. . .
"Sail Away Sweet Sister" to balladka Briana świetnie przez niego zaśpiewana. Zdaniem wielu, najlepiej. Także ciekawa kompozycja.
"Coming Soon" to coś w stylu Rogera i przez Taylora stworzone.
Nie ciekawa piosenka z ciekawym solem, czyli syndrom "Party".
Solo powalające. Gdyby zastosowano tu inną grę na perkusji, to kompozycja była by ciekawsza. O wiele!

"Save Me" to wpaniała ballada. Właśnie przed chwilą obejrzałem teledysk i (możecie się śmiać Wink ) się rozpłakałem przy ostatnim momencie, gdy Freddie nie zdołał złapać gołębia. Skojarzyło mi się z Mary Austin i rokiem 1991. Wzruszająca piosenka, zwłaszcza oglądając teledysk porusza do głębi.

Podium:

1.Another One Bite The Dust
2.Crazy Little Thing Called Love
3.Save Me

_________________
O! To też jest Queen'ów? Fajny kawałek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kwak
Gość





PostWysłany: Sro Sie 17, 2011 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

deleted

Ostatnio zmieniony przez kwak dnia Czw Sie 18, 2011 9:17 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kwak
Gość





PostWysłany: Sro Sie 17, 2011 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

deleted

Ostatnio zmieniony przez kwak dnia Czw Sie 18, 2011 9:17 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 9 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek