FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
NEWS OF THE WORLD na cenzurowanym
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

NEWS OF THE WORLD
1
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
3
7%
 7%  [ 2 ]
4
42%
 42%  [ 12 ]
5
21%
 21%  [ 6 ]
6
28%
 28%  [ 8 ]
Wszystkich Głosów : 28

Autor Wiadomość
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sro Sty 19, 2005 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plyta z której piosenki znaja wszyscy WATC I WWRY i za to 6
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sro Sty 19, 2005 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Płyta do której mam duży sentyment i szacunek. Kilka rockowych kawałków się na niej znajdzie. Tym razem może dla odmiany napiszę jakich piosenke nie lubię, będzie szybciej Wink .
Nie przepadam za "Sheer Heart Attack" (dość chaotyczna i nieciekawy wokal, wolę wersję z Freddiem przy statywie, zresztą co to za opóźnienia - to miało być na płytce "SHA" Wink ), średnio kręci mnie "All Dead, All Dead", nie lubię "Fight From The Inside" (uważam, że jest nijakie). Poza tym, same fajne utwory - płytka bardzo dobra, i taką ocenę wystawiłem.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Sty 28, 2005 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ŻAL.Pl
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!


Ostatnio zmieniony przez mike dnia Pon Gru 03, 2007 11:47 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
vessena



Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 385
Skąd: z otchłani

PostWysłany: Pią Lut 04, 2005 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba mam tak samo jak mike. Wyrozniam WATC, WWRY, Spread Your Wings ( i same te utwory ocenilabym na 6) Album jako calosc ma 5.
_________________
I can fly, my friends. The show must go on.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Living_colour



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 324
Skąd: Szwecja

PostWysłany: Sro Lut 23, 2005 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jadzim po całości (hehe, ale sobie nareszcie PORECENZUJĘ) Very Happy

Przypomnieć wypada, że tąa płytą Queen chciało podbić rynek amerykański.
Sporego szoku doznałem słysząc ją po raz pierwszy (był w radiowej dwójce taki cykl prezentujacy dyskografię Queen, lata 80-te mam na myśli). Po dwóch poprzednich płytach nagle uderzająca prostota kompozycji, krótkie utwory i ten zupełnie nie-queenowy początek- "stadionowe" WWRY. Po jakimś czasie kupiłe ten kawałek.
We Are The Champions- tak, jeden z kamieni milowych, utwór "bazalny", że tak powiem.

Sheer- no tak, nastała "era" punku i trzeba było jakoś do tego nawiązać Wink Znakomite te kołyszące, przesunięte w fazie chórki w refrenie, świetne przejście na perkusji Rogera, numer rozgrzany do białości!

All Dead- zawsze mnie chwyta za serce, naprawdę.......i ten przecudny orkiestrowy fragment Briana, króciótki a jakże wymowny...

Spread- bardzo fajny tekst i miła muzyczka.

Fight From The Inside- uuuuuuuuuuuuuuuuuuu, czadzik! Piękne, no, chociaż wcale nie takie mocno rockowe! Mam zawsze mrówki w brzuchu jak tego słucham!

Get Down- ciekawe, nietypowe. Bardzo ładna praca basu- brawo dla Johna. Tylko czemu na koncertach tak nie grał tego utworku? Confused

Sleeping- tak, w końcu Queen przypomniał sobie o bluesie. Super tekścik, zawsze cieszę ryja jak to słyszę. Oszczędna aranżacja, żadnych nakładek- gitarka,bas, perkusja i wokal- niczym Jimi Hendrix Experience.

Who Needs You- no tu to się po prostu rozpływam. ŚLICZNE!!!

It's Late- nie będę powtarzał po przedmówcach. Klasyk.

My Melancholy Blues- to raczej jazzik, i to nawet taki klasyczny bez żadnej gitarki, co za wyczucie nastroju, wspaniałe. W sumie trochę szokujące zakończenie płyty. Żadnego hymnu, tylo taki zwiewny kawałeczek- mnie się to tak kojarzy- 3:00 rano, facet siedzi smutny i samotny w barze i mówią mu, żeby już się stleniał bo będą zamykać. A on nie chce nigdzie iść..... Wink

Dałem 6.
MINUS 6 za koszmarną okładke!!! Evil or Very Mad
_________________
And if I show you my dark side
Will you still hold me tonight?
And if I open my heart on you
And show you my weak side
What would you do?.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2005 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio bardzo duzo slucham tego albumu... Praktycznie nie ma on slabych punktow. Dwa wielkie hymny (WWRY i WATC), do tego naprawde CUDOWNE Spread Your Wings, piosenka ktorej moge sluchac w kolko Very Happy All Dead, All Dead jest swietne, do tego w nieco innych klimatach Melancholy Blues i Sleepin On The Sidewalk... Ten album sie nie nudzi, chociaz jak na Queen utwory sa w sumie niezbyt zroznicowane.

edit: Dalem oczywiscie 6 Laughing
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2005 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super Album za samą okładkę powini dostać 5 .
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
We Will Wrock you



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 25

PostWysłany: Wto Maj 24, 2005 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łosiu napisał:
Super Album za samą okładkę powini dostać 5 .


No fakt rysunek robota na okładce jest świetny. Ale w środku również. Po za WWRY i WATC lubię także SHA, FFTI, GDML, All Dead All Dead i chyba wogóle wszystkie Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Przyjęcie musi trwać dalej...
I reign with my left hand, I rule with my right...
http://www.queenfans.com/gallery/show.cgi?category=00001&image=giantfred.jpg

Thinkin' it wright, Doin' it wrong
Its easear from an armchair
Wawes of alternatives
Wash at my slepyness
Have my eggs poched for breachfast I guess
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kamil 1



Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 35
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 24, 2005 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm... no to ja dalem 6 no bo uwazam ze to dobry kronzek 9( sorry za pisownie ale cos sie spieprzyl przeglondarka Smile ) Twisted Evil
_________________
_____________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Wto Maj 24, 2005 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WATC i WWRY już mi się znudziły trochę Wink , nie przepadam za Spread Your Wings (nie bijcie!!!) i nie lubię "Sleeping..." - niby to ma być blues, ale jakiś taki bez żaru, bez iskry, jak dla mnie.

ale za to: cudne All Dead, All Dead; My Melancholy Blues, It's Late...
..."Who needs you"...takie urokliwe....Johnny po prostu...
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Karol



Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 520

PostWysłany: Wto Maj 24, 2005 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie News Of The World przedstawia się następująco:

We Will Rock You - 2/6
We Are The Champions - 2/6
Sheer Heart Attack - 4/6
All Dead, All Dead - 4/6
Spread Your Wings - 4/6
Fight From The Inside - 3/6
Get Down, Make Love - 3/6
Sleeping On The Sidewalk - 4/6
Who Needs You - 5/6
It's Late - 6/6
My Melancholy Blues - 6/6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sro Maj 25, 2005 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to świetny album. Poza tym, że zawiera takie perelki jak WWRY, WATC, SHA, SYW, It's Latei Get Down, Make Love , to pozostale utwory też n ie odstają od nich zbytnio. Moja ocena to mocne 5.
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Blackie_Sexx



Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Tychy

PostWysłany: Nie Cze 12, 2005 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lata 70te należały do Queen. Każdy kolejny album wydany w tych latach był taką jazdą rollercoasterem. Królowa była szalona, dzika momentami, bezczelna cholernie... Na tym to własnie polega. News to taki troche bałagan, bo patos miesza się z błachością... No ale o to chodzi. Jestem za. Kolejne wielkie dzieło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kamil



Dołączył: 10 Mar 2005
Posty: 50
Skąd: Slupsk

PostWysłany: Sro Cze 29, 2005 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe ja wlasciwie ogranicze sie tylko do zgodzenia sie z wypowiedzia Living_Colour!
Dokladnie tak samo uwazam, wiec nie bede wiecej zanudzal...
_________________
Cokolwiek robisz rób to z klasą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Mack



Dołączył: 16 Lut 2005
Posty: 305
Skąd: Słupsk

PostWysłany: Sro Cze 29, 2005 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to oznacza, że nie lubisz tej okładki? Twisted Evil
_________________
Music will be my mistress, lovin' like a whore...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sro Cze 29, 2005 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy pisałem już o tej płycie, ale powiem jedno- zajebista Exclamation kto nie lubi tego albumu (i Jazz też Wink ) ma u mnie przechlapane Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fairy King



Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 359
Skąd: Lublin/Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 29, 2005 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie lubię NOTW Smile ... Jazz uwielbiam za wyjątkiem 2 utworów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Czw Cze 30, 2005 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NOTW- uważam, że ta płyta jest trudna w odbiorze i cholernie niekomercyjna (z wyj. dwóch pierwszych kawałków) i może dlatego tak trudno do niej dotrzeć. Ale sądzę, że każdy fan Queen prędzej czy później ją doceni, tak samo jak Jazz. Po prostu są to zbyt dobre płyty, żeby nigdy nie trafiły do słuchaczy. Zresztą, może się podobać lub nie, ale na pewno trzeba ją docenić. Ja na początku też jej nie trawiłem, ale wiedziałem, że mam do czynienia ze świetnym albumem. Tyle ode mnie nt NOTW.
Jeśli chodzi o Jazz, to wiem że nie lubisz stamtąd MOTJ, bo uważasz że jest bez polotu... Confused A wiesz kto pożyczył riff z tej piosenki Question Sama Metallica Exclamation Czy świadczy to o tym, ze utwór jest "bez polotu"? Wg mnie NIE Exclamation Jak chcesz mogę Ci przesłać Master Of Puppets na maila, bo właśnie w tej piosence jest zapożyczony riff z MOTJ.
Oczywiście jestem pokojowo nastawiony, choć Jazz i NOTW będę bronił zawsze i wszędzie Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Czw Cze 30, 2005 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do NOTW zasłuchuje sie w to wydawnictwo, ba! My Melancholy Blues stało sie jednym z moich ulubionych kawałków "Q"GDML" równiez daje czadu"WNY" super plyta!!
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Czw Cze 30, 2005 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja najbardziej lubię Fight From The Inside- ahh, ten power... Exclamation Razz Ale generalnie nie ma kawałka, do którego mógłbym się przyczepić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Czw Cze 30, 2005 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We Will Rock You - pomimo tego, że jest to jeden z największych przebojów grupy, bardzo go lubię, a szczególnie wersje koncertowe z dodatkowymi partiami gitarowymi, w szczególności zaś w szybkiej i cieżkiej aranżacji

We Are The Champions - nigdy tej piosenki nie lubiłem, zbyt kiczowata, toleruję wersję nagraną z Williams`em ze względu na lepsze partie Briana

Sheer Heart Attack - jeden z ciężysch i brudniejszych utworów Queen z dobrym tekstem, bardzo ciekawy

All Dead All Dead - wzruszający i klimatyczny

Spread Your Wings - kawałek bardzo lubię, jest to pierwszy, jaki mi się rzucił na uszy przy rozdziewiczaniu albumu, a wersję nagraną z Johnem przez Blind Guardian wprost kocham

Sleeping On The Sidewalk - taki trochę blues, trochę rock, ale bardzo miły w odbiorze

Fight From The Inside - przy pierwszym słuchaniu nie podobał mi się, ale po zdobyciu wersji instrumentalnej z "The Eye" zakochałem się w podkładzie i, siłą rzeczy, w całej piosence

Get Down Make Love - w wersji tsuydjnej w ogóle mnie nie pociąga, w wersji koncertowej znośny, głównie ze względu na kawał porządnej pracy Johna

Who Needs You - pastiszowy kawałek, dobry z przymrużeniem oka

It`s Late - koleżanka, od której pożyczyłem tę płytękazała mi zwrócić uwagę głównie na tę piosenkę, trafiła do mnie jednak o dziwo dopiero na składance "Rocks"

My Melancholy Blues - kolejna piosenka, której nie chwyciłem aż nie usłyszałem wersji koncertowej
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fairy King



Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 359
Skąd: Lublin/Warszawa

PostWysłany: Czw Cze 30, 2005 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yeah88 napisał:
NOTW- uważam, że ta płyta jest trudna w odbiorze i cholernie niekomercyjna (z wyj. dwóch pierwszych kawałków) i może dlatego tak trudno do niej dotrzeć.

Nie nie, nic z tych rzeczy.

Dlaczego nie przepadam za tym albumem? - WWRY w wersji studyjnej nie przepadam, zbyt ubogie, za to dużo bardziej lubię wersję live, a szczególnie fast version! WATC i Who Needs You - nie lubię, jak na Queen nawet bardzo. To wystarczy.


Najbarzdiej z tej płyty lubię It's Late,
dalej My Melancholy Blues i Fight From The Inside.

Lubię też Get Down Make Love (tyle że to wycie w pewnym momencie psuje utwór), Sheer Heart Attack, All Dead i Spread Your Wings, ale tylko lubię.

Ogólnie po prostu w porównaniu z innymi albumami Queen, jak dla mnie wypada słabo. Ale i tak nie jest u mnie najniżej, niżesz wśród studyjnych płyt stawiam The Works, Hot Space i AKOM.


Ostatnio zmieniony przez Fairy King dnia Pią Lip 01, 2005 12:34 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dudek



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 493
Skąd: Pasikurowice (k/Wrocławia)

PostWysłany: Pią Lip 01, 2005 12:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdę powiedziawszy nie całkiem rozumiem, czemu nazywacie WWRY komerchą. Rzecz zrobiona w sposób eksperymentalny, skrajnie oszczędnie, nijak się nie ma do tego co na ogół słyszymy w radiu. MZ sporą odwagą było wydanie tego na singlu. A że stał się przebojem... czy to jest wyznacznik komercji?
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pią Lip 01, 2005 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

crowley napisał:

Spread Your Wings - kawałek bardzo lubię, jest to pierwszy, jaki mi się rzucił na uszy przy rozdziewiczaniu albumu, a wersję nagraną z Johnem przez Blind Guardian wprost kocham


znam tę wersję BG, ale naprawdę nagrali to z Johnem? No proszę, jakich to człowiek się rzeczy dowiaduje...Janek i niemieccy metalowcy śpiewający o elfach i bardach Wink

ale i tak nie lubię tej piosenki...
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
varg



Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lip 01, 2005 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swego czasu, w czasie apogeum mojej fascynacji Tolkienem, sporo słuchałem BG, ale o istnieniu tej wersji SYW nie miałem pojęcia. Trza będie zdobyć...


Co do tematu: ja tam WWRY bardzo lubię, choć też wolę fast version. WATC natomiast jest dla mnie zbyt pompatyczny, a poza tym zwyczajnie mi się znudził. Generalnie NOTW to dobra płyta, podobnie jak wszystkie z lat 70-tych, ale z albumów wymienionych przez Yeah88 zdecydowanie wolę świetny Jazz, IMHO najbardziej niedocenioną płytę Queen.
_________________
Fuck the Duck
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Pią Lip 01, 2005 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daga kiedyś ała link na rapidshare do wersji BG oznaczonej, jako

Blind Guardian And John Deacon - Spread Your Wings
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Pią Lip 01, 2005 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fairy King: nie sądzisz, że gust to zupełnie co innego niż rzeczywista jakość piosenek...? Może nie lubisz jakiejś piosenki, ale to nie znaczy, że nie można jej docenić i że jest zła. Tak więc NOTW podoba się czy nie, ale jest to bardzo dobry album.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Living_colour



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 324
Skąd: Szwecja

PostWysłany: Pią Lip 01, 2005 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tak mysle na zupelnie spokojnie, ze niekomercyjna to moze byc jedynie muzyka, ktora z zalozenia nagrywa sie "do szuflady" ew. dla znajomych, cos jak nasze tutaj wysilki nagrania piosenek Queen i nie tylko (musze sie w koncu zabrac za to I Want To Break Free), badz tez nagrywa wiedzac z gory, ze jego propozycja dotrze jedynie do jakiejs waskiej grupy sluchaczy.
Komercja to jest w szerszym rozumieniu wszystko, co w zalozeniu ma sie sprzedac. A czy Queen nie chcieli, zeby ich plyty sie sprzedawaly???? Wink
Ale- to ostatnie wcale nie musi oznaczac marnej jakosci propozycji artystycznej, wcale nie!
Czy muzycy "klasyczni", piszacy swoje utwory nierzadko na zamowienie (czyt. za pieniadze) popelniali muzyczna "kaszanke"?
I czy nie zdarzalo sie z drugiej strony , iz niezwykle ambitne w zamysle kompozycje byly w istocie w wiekszosci nuzacymi "przekombinowanymi" gniotami- jak chocby Tales From Topographic Oceans YES?
_________________
And if I show you my dark side
Will you still hold me tonight?
And if I open my heart on you
And show you my weak side
What would you do?.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Pią Lip 01, 2005 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy muzycy "klasyczni", piszacy swoje utwory nierzadko na zamowienie (czyt. za pieniadze) popelniali muzyczna "kaszanke"?

Zgadza się. Dużo soundtracków powstało właśnie na zamówienie (a właściwie to wszystkie). I co? Czasem mamy z tego wielkie dzieła, jak np. muzyka do filmu o Kolumbie autorstwa Vangelisa. Nawet WWTLF powstało poniekąd właśnie "na zamówienie".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Living_colour



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 324
Skąd: Szwecja

PostWysłany: Sob Lip 02, 2005 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj ukochany soundtrack to jest ten do Czasu Apokalipsy.
Chodzi mi o kompozycje pani Coppoli (jakas rodzina rezysera?): oczywiscie The Doors, Rolling Stones , Credence Clearwater Revival (Boze co za nazwa!) i Ryszard W, tez stanowia tam integralna czesc Wink
_________________
And if I show you my dark side
Will you still hold me tonight?
And if I open my heart on you
And show you my weak side
What would you do?.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Strona 2 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek