FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
A NIGHT AT THE OPERA na cenzurowanym
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

A NIGHT AT THE OPERA
1
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
4
2%
 2%  [ 1 ]
5
10%
 10%  [ 5 ]
6
86%
 86%  [ 40 ]
Wszystkich Głosów : 46

Autor Wiadomość
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2005 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamil, tylko 5 Question No, ale to Twoja opinia, choć moim skromnym zdaniem ta płyta to jeden z klasyków, jeden z najlepszych albumów wszech czasów. Ta płyta jest genialna w jeszcze jednym swoim aspekcie. Mianowicie, gdy kończy się jeden utwór, w głowie słuchacza "rodzi się" następna śpiewka i to daje niczym niezaburzony obraz logicznej całości. Dlatego 6. Ten album wg mnie nie ma wad.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2005 1:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cos w tym jest ze tej plyty slucha mi sie najlepiej jak leci cala po kolei... no bo chocby jak konczy sie lazing to nie moge sobie wyobrazic innego dalszego ciagu niz my car... i jesli tylko przestawie przypadkowo kolejnosc utworow sluchajac mp3 z kompa to od razu czuje ze cos jest nie tak Smile
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2005 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To urok płyt z lat 70. i nie tylko chodzi mi o Queen - album tworzy logiczną całość kompozycyjną i słuchanie go w trybie losowym nie ma sensu. "Queen II" sporo straciłby w innej kolejności, tak samo ANATO czy SHA... a takie "The Wall" Pink Floyd? w innej kolejności byłby niewiele wart... najbardziej lubię takie "logiczne" albumy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2005 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
no bo chocby jak konczy sie lazing to nie moge sobie wyobrazic innego dalszego ciagu niz my car...

Mam dokładnie tak samo. Nawet jak słucham Lazing... w mp3 to po skończeniu zawsze sobie włączam I'm In Love With My Car, które po skończeniu od razu przechodzi w YMBFriend... I tak włączenie jednego kawałka z ANATO kończy się przesłuchaniem całego albumu... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tyna



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 833
Skąd: krk

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2005 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to moja pierwsza plyta kupiona za wlasne, dlugo odkladane pieniadze wiec moze dlatego tez ja bardzo lubie Wink
tak na serio - wg mnie opera nie jest idealna ale wyszukana pod wzgledem utworow i niezwykle zroznicowana. nie wspominajac juz o rapsodii bo to oczywiste dzielo - kocham death... i the prophet`s song za taka doskonalosc, wykonczenie, teksty i chorki. poza tym oczywiscie love of my life - za to ze po prostu tam jest Very Happy
dalam 5 Cool
_________________
, 2006

' ... zapamtite : sloboda je pravo na IZBOR - jebati ili biti jeben '
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2005 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

crowley napisał:
album tworzy logiczną całość kompozycyjną


I glownie za to dalem 6.
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 05, 2005 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak Innuendo majstersztyk. (dziwne że obie tak wspaniałe płyty powstały pod presją jedna pieniężną a druga czasową).
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Wto Maj 24, 2005 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

6, 6 i jeszcze raz 6! Nie może być innej oceny z mojej strony. Obok Innuendo, MIH, Queen i Queen II to prawdziwe arcydzielo( tak samo jak wyżej wymienione). 'ARCYDZIELO NAD REALIZM'.
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
We Will Wrock you



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 25

PostWysłany: Wto Maj 24, 2005 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja, to świetny album z świetną muzyką!!!! 6 na 6 Very Happy
_________________
Przyjęcie musi trwać dalej...
I reign with my left hand, I rule with my right...
http://www.queenfans.com/gallery/show.cgi?category=00001&image=giantfred.jpg

Thinkin' it wright, Doin' it wrong
Its easear from an armchair
Wawes of alternatives
Wash at my slepyness
Have my eggs poched for breachfast I guess
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Blackie_Sexx



Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 402
Skąd: Tychy

PostWysłany: Nie Cze 12, 2005 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj nie ma nad czym dyskutować. Było In Rock, było LZ IV, był Paranoid i było A.N.A.T.O. Bałaganik w stylu Queen, taki elegancki i zaplanowany w najmniejszym szczególe... Prophet Song nastraja jak należy. No i Sweet Lady, hard rockowa żyletka pomiędzy pluszowymi misiami. Piękna płyta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zosia



Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 27

PostWysłany: Pon Lip 11, 2005 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swietny album dzięki któremu Queen stał sie naprawde popularny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 21, 2005 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaznaczyłam 6. Album absolutnie genialny.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Wto Lip 26, 2005 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jest to prawdziwy WZÓR spójności. Genialne jest przede wszystkim przejście z The Prophet's Song do Love Of My Life.
Poza tym taka ciekawostka Wink : dziś mnie bardzo bolała głowa, więc włączyłem sobie ten album. No i nic, słucham, słucham, jest połowa The Propet's Song i nagle odczułem, że czuję się świetnie, ból mi całkowicie minął....hmmm Razz
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Sro Lip 27, 2005 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak?

Goździkowa!! Oddawaj moją kasę!! Juz się u ciebie nie będę leczyć!! Smile
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sro Lip 27, 2005 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing
Goździkowa przypomina, na ból głowy A Night At The Opera Very Happy

Przed użycien przeczytaj ulotkę bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 28, 2005 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
Moim zdaniem jest to prawdziwy WZÓR spójności. Genialne jest przede wszystkim przejście z The Prophet's Song do Love Of My Life.
Poza tym taka ciekawostka Wink : dziś mnie bardzo bolała głowa, więc włączyłem sobie ten album. No i nic, słucham, słucham, jest połowa The Propet's Song i nagle odczułem, że czuję się świetnie, ból mi całkowicie minął....hmmm Razz
\

Co do bólów głowy mnie zawsze boli przy piosence urszuli : konik na biegunach. Mad
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw Lip 28, 2005 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem świetne rozwiązanie, po prostu pomysł powala z nóg: nie słuchaj jej, głowa nie będzie Cię boleć - jestem genialny Laughing Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 28, 2005 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
Znalazłem świetne rozwiązanie, po prostu pomysł powala z nóg: nie słuchaj jej, głowa nie będzie Cię boleć - jestem genialny Laughing Wink


Aleś wymyślił Laughing
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sob Sie 20, 2005 1:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwaga.. w dniu dzisiejszym po ponad 13 latach od kiedy queen stal sie moim ulubionym zespolem, kupilem sobie ich ulubiona plyta na cd Very Happy .. do tej pory mialem tylko stara kasete no i mp3 oraz winyla Very Happy ale jak dzisiaj trafilem za 5 funtow (czyli 30 zeta) plyte nowa w hmv to uznalem ze nie ma co czekac hehe. .co prawda chce sobie kupic dvd audio ale dopiero jak niecostanieje Wink jestem z siebie dumny lol Twisted Evil
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob Sie 20, 2005 1:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wspaniale, już wszystkie płyty w dorobku? Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
bosopoŁ@ce



Dołączył: 14 Sie 2005
Posty: 27
Skąd: radom/wawa

PostWysłany: Sob Sie 20, 2005 2:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh..szczerze powiem, ze przy pierwszym słuchaniu Death on Two Legs troche mnie przeraziło, ale od strachu do zachwytu nie jest daleko jak sie okazuje...Wink przy Love Of My Life popłakałam sie jak bóbr, a Seaside Rendezvous...? heh..jak z lat 20. ... Shocked Arrow Very Happy banan na japie i zawsze jak tego słucham przychodzi mi na myśl fragment starego, czarno-białego musicalu, Good Company mnie zdziwiło podobnie jak You're my bet friend Johna, a takze króciutkie i lekkie LOASA, szczególnie gdy trzeci z tych utworow nastapił po DOTL...Roger ze swoja maszyna marzeń:"when i'm holding your wheel/all i hear is your gear"..idzie mu to ślicznie - matowo...o THE PROPHET'S SONG nie musze wspominac, bo dla mnie to najlepszy utwor na płycie, zaraz obok '39... BR nazwalabym jako muzycznym deesis, tryptyk, a ktorego najbardziej przemawia do mnie czesc druga i trzecia(byc moze dlatego ze opera stwarza swoj wyjatkowy klimat),zas God Save The Queen i akt koronacji ladnie zamyka całość.

wiadomo...szosteczka
_________________
d.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sob Sie 20, 2005 2:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
No wspaniale, już wszystkie płyty w dorobku? Wink


nieee co ty... ja mam cala dyskografie na kasetachstarych..czesc z taktu a czesc oryginalnychz serii remasters z pierwszej polowy lat 90-tych... plyt tylko kilka i to piratu kupione jak bylem jeszcze mlody i glupi (mlody juz nie jestem...)... no i cala dyskografia na winylach.. teraz powoli zaczynam kupowac oryginaly na cd Twisted Evil
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Arcos



Dołączył: 26 Lis 2005
Posty: 21
Skąd: Bieruń Nowy

PostWysłany: Pon Lis 28, 2005 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój głos to 5 zaraz po Innuendo ulubiona płyta Very Happy Laughing Exclamation
_________________
The Show Must Go On...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dustin24



Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 136
Skąd: Prabuty

PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje ulubione piosenki z tej płyty to i'm in love witch my car i death on two legs Smile Smile Smile Smile Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5.
(Wiem, że hmm...obiektywnie prawdopodobnie zasługuje na 6 - choćby ze względu na bycie przełomem oraz obecność Bohemian Rhapsody i Love of My Life, ale kto powiedział, że mam być obiektywna?! Twisted Evil Wink )

Wiadomo - to płyta wielka - i to nie tylko ze względu na obecność pieśni takich, jak "Bohemian Rhapsody" i "Love of My Life", ale przede wszystkim (!!!) - "The Prophet's Song". Wiem, że mix klimatów na tej płycie jest zamierzony, jest konceptem... I żarciki w stylu "Lazing..." albo "Seaside Rendezvous" akurat mi się całkiem podobają, ale już "Good Company" czy "'39" nawet w czasach całkowitego zachwytu Queen omijałam szerokim łukiem...A 6 może dostać tylko absolutnie piękna płyta, na której nic mnie nie drażni, ani nie nudzi...
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Domina



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 21
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to płyta zasługuje na ocene najwyższą Laughing sama klasyka z najwyższej półki a Bohemian Rhapsody jest ponad czasowa Wink hmmm... zresztą jak cała Królowa Laughing Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Avalanche



Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 94
Skąd: Prox

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie bomba. Stawiam ją zaraz przy Innuedno. Jest niesamowicie spójna, praktycznie brak w niej słabych punktów ;] Moimi ulubionymi utworami są (prawie wszystkie ;]) Death on Two Legs, Im in Love with my Car, Propeths Song i Bohemian Rhapsody.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Death_On_Two_Legs



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 139
Skąd: Krosno

PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 12:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja najukochańsza płyta Królowej. Uwielbiam ją puszczać zwłaszcza w aucie. Znam teksty na pamięć i śpiewam razem z zespołem ]:-> Praktycznie każdy kawałek jest perfekcyjny, chociaż do niektórych musiałem się chwile przyzwyczajać np. do tej wstawki w Prophet's Song. Nudzi jedynie '39 i Love of my life, ale i tak wszystko 3ma poziom i stanowi spójną całość.
_________________
Death On Two Legs - fan nr 13 Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mucha



Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 393
Skąd: Gruda Kcyńska

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 2:42 pm    Temat postu: opera Odpowiedz z cytatem

FREDDIE bardzo kochał opere a wtym albumie jest coś z opery. świetny album a w nim szczególnie BOHEMIAN RHAPSODY .
_________________
DBK. Corporation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Nie Kwi 30, 2006 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogłem dać maksymalnie "4", a to prawdopodobnie dlatego, że podoba mi się w zasadzie tylko strona "A" (z wyłączeniem "Sweet Lady"). Ze strony "B" na uwagę zasługuje tylko "The Prophet's Song" (ale też bez wielkiej przesady - bardziej by chyba pasował na płytę Queen II). "LOML" akceptuję tylko w wersji live, "Good Company" uważam za najsłabszy utwór Briana (zaraz obok "White Man"), fanem rapsodii nigdy nie byłem, a hymnu oceniał nie będę Wink
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 3 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek