FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Innuendo czy Made In Heaven?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Który album uważasz za lepszy? Innuendo czy Made In Heaven?
Innuendo
74%
 74%  [ 121 ]
Made In Heaven
25%
 25%  [ 42 ]
Wszystkich Głosów : 163

Autor Wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pon Sty 24, 2005 12:02 am    Temat postu: Innuendo czy Made In Heaven? Odpowiedz z cytatem

Wiem, że wybór bardzo trudny, ale prosiłbym o wpisy, który album uważacie za lepszy: Innuendo czy Made In Heaven? Dla mnie nieco lepsze jest Made In Heaven, choć Innuendo jest naprawdę także doskonałym albumem.
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lipa



Dołączył: 11 Sty 2005
Posty: 337
Skąd: Dębica

PostWysłany: Pon Sty 24, 2005 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink INNUENDO Wink
_________________
Hasta La Victoria Siempre ! Patria o muerte ! Venceremos !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Pikers



Dołączył: 12 Lip 2004
Posty: 1076
Skąd: Dębica

PostWysłany: Pon Sty 24, 2005 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudny wybór....
Innuendo nagrywana przed śmiercią z wiekszym nakłądem Freddiego.
MIH posmierci i wzruszająca..
Wybrałem tę pierwszą , poniewaz daje więcej do myślenia i ma więcej do przekazania Wink
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GK0OnsayIQk
Guma Chet Diablo Pikers
http://www.youtube.com/watch?v=S7_5Aoi4kHc&feature=channel_video_title

www.syndikad.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
rodzynek2



Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 1336
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pon Sty 24, 2005 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Innuendo. Ma większy ładunek emocjonalny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Pon Sty 24, 2005 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybrałem Innuendo - bo uczciwie patrząc utwory zawarte na tej płycie stoją na lepszym poziomie (tak muzycznie, jak i tekstowo). Doceniam i lubię Made In Heaven, ale jak już gdzieś pisałem, gdyby nie była to płyta wydana po śmierci Freddie'go, to nie cieszyła by się taką popularnością (tak myślę).
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
miraclequeen



Dołączył: 17 Mar 2004
Posty: 310

PostWysłany: Wto Sty 25, 2005 3:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie Made In Heaven, ponieważ dysponuje niezwykłymi emocjami i jest niesamowicie wzruszająca. Innuendo to raczej normalny, wspaniały album, a MIH to coś co potrafi wzruszyć do łez, zbiór najgenialniejszych tekstów (np. Mother Love) itd. MIH nigdy nie będzie dla mnie zwyczajnym albumem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Wto Sty 25, 2005 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obydwa są zapewne wyjątkowe ,ale jakoś nie jestem szczególnie zakochany w żadnym z nich.Kocham poszczególne pioseneki ,bo nie mogę powiedzieć ,że wszystkie .Kocham HFE,Mother Love,TMLWKY,AWT z MIH ,a TSMGO , IAGSM ,Headloooooooooooooooooooooooooong,TATDOOL,Delilah,Bijou i TH z Innuendo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
SoQ



Dołączył: 12 Sty 2004
Posty: 271
Skąd: Częstochowa / Katowice

PostWysłany: Wto Sty 25, 2005 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bezapelacyjnie Innuendo,MiH jest ok, ale to raczej zwykly album,ma mnostwo fajnych piosenek,ale gdzie im tam do Innuendo Wink A dlaczego tak kocham ten album? Cudowne These are the days... i Innuendo, wspaniale Show must go on,Bijou,Don't try so hard(chyba najbardziej nie doceniana),Ride the wild wind, i wiele innych super piosenek,po prostu niesamowicie dopracowany album Very Happy
_________________
Fan nr 19 Smile
The sun is in the east
Even though the day is done.
Two suns in the sunset
Could be the human race is run.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Wto Sty 25, 2005 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ktoryms temacie juz pisalem ze Innuendo to moj ulubiony album.
Na niego wiec oddalem glos. MIH jest zaraz za Innuendo ale stracil troche, w moich oczach, na swojej magii, po tym jak sie dowiedzialem ze de facto wiekszosc utworow pochodzi z innych sesji i nie bylo nagrywanych po sesji Innuendo.
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Sty 25, 2005 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybor banalny- oczywiscie INNUENDO!
ALBUM od poczatku do konca, jedna calosc ale i po wyjeciu z kontekstu poszczegolne utwory robia przeogromne wrazenie. MiH jest moim zdaniem zbyt chaotyczne, nie robiace wrazenia spojnosci- jest przewspanialy i przejmujacy klimat a tu nagle- My Life Has Been Saved, ktore moim zdaniem do plyty pasuje jak piesc do nosa... ALE- de gustibus non disputandum est... Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Sty 25, 2005 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

innuendo afkors... mih jest dobre i lubie ta plytke ale jak juz napisalem przy okazji wystawiania ocen w tym dziale poszczegolnym plytom, jest tylko kilka ktorym dalbym 6 i jedna z nich jest innuendo.. mih do tej grupy nie nalezy...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Wto Sty 25, 2005 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obie płyty niebanalane ale...

INNUENDO <- to jest plyta dopracowana w kazdym szczegole, po prostu majstersztyk, jakim mozna zachwycac sie 24h po prostu palce lizac Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
vessena



Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 385
Skąd: z otchłani

PostWysłany: Pią Lut 04, 2005 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

innuendo jest genialne! to jedna z najlepszych plyt. MiH sie nie umywa. Ale coz, jak juz napisalam nie przepradam za ta plyta po prostu.
_________________
I can fly, my friends. The show must go on.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kamil 1



Dołączył: 24 Kwi 2005
Posty: 35
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2005 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Innuendo
_________________
_____________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2005 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaznaczyłem "Innuendo" od tej płyty (właściwie kasety) wszystko się zaczęło. MIH też bardzo lubię, ale blednie przy Insynuacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Andrew



Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 159
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2005 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wybieram Made in Heaven. To mój ulubiony album więc po prostu nie mogłem inaczej Smile Jest to pierwszy album, którego zakup pamiętam - miałem wtedy 8 lat Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Karol



Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 520

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2005 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Innuendo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2005 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybór jest bardzo trudny bo dla mnie MIH to kontynułacja Innuendo to jakby jedna płyta, druga część. Bez Wątpienia Innuendo jest "mocniejszą" płytą ale MIH bardziej wzruszającą... Jednak wybrałem Innuendo ale wolał bym zaznaczyc obie Wink
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2005 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie Innuendo bez MIH nie byłoby tym samym 'Innuendem'. Tak samo ma się sprawa w drugą stronę. Więc trudno stwierdzić-obie płyty bardzo emocjonalne, ale bardzo różne, pierwsza pełna wybuchowej ekspresji (np. TSMGO), druga już raczej stonowana, refelksyjna, ale także bardzo nasycona emocjami. Wybór trudny, obie płyty do mnie przemawiają i dlatego wstrzymuję się od głosu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2005 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybrałem Innuendo dlatego ze bardziej przemawia do mnie pod względem muzycznym, znajduje sie tam mój ukochany utwór TATDOOL rockowy Headlong czy tez niemalżle progresywne Innuendo, MiH to płyta dla mnie muzycznie jedna z wielu Queen, choc emocionalnie przewyższa wszystkie inne.
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
tyna



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 833
Skąd: krk

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2005 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak `oczywisty` wybor wiekszosci poprzednikow padl na innuendo, tak ja bez wahania wybralam made in heaven. dla mnie ten album jest kwintesencja, pieknym podsumowaniem dorobku artystycznego queen, choc wydanym po smierci lidera. jest to pierwsza plyta, ktorej naprawde wysluchalam i ktora do mnie trafila i pierwsza queen, jaka posiadalam. ma w sobie wiele uczuc, wywoluje we mnie mase emocji, daje do myslenia i po prostu wzrusza. przepiekny tekst i wokal fredka w mother love, cudowne nawiazanie do gospel w let me live, swietne riffy w you don`t fool me i too much love will kill you, zabawny tekst do i was born to love you, marzycielskie winter`s tale... to tylko czesc z wielu, moim zdaniem, atutow made in heaven. zadna z wczesniejszych plyt, nie wiem dlaczego, nie daje mi takiego poczucia swiadomego pisania utworow i wlania w nie calej swojej duszy. nie potrafie sobie wyobrazic piekniejszej plyty queen choc zarowno innuendo jak i inne, szczegolnie te najwczesniejsze, bardzo bardzo lubie Wink
_________________
, 2006

' ... zapamtite : sloboda je pravo na IZBOR - jebati ili biti jeben '
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Lipa



Dołączył: 11 Sty 2005
Posty: 337
Skąd: Dębica

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2005 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już napisałem wybrałem Innuendo, teraz zmieniam swoje zdanie i mówie, że dwie płyty sąna tym samym królewskim poziomie.
Obie płyty są bardzo dobre, obie są w mojej czołówce, obie zasłużyły na nazwe jednych z najlepszych płyt, wydanych nie tylko przez Queen ale również najlepszych wydanych w tamtych latach. Obie płyty pouczają, wzruszają i pobudzają do refleksji (przynajmniej mnie).W Innuendo zafascynowały mnie: Innuendo i TSMGO które zasługują na czołowke światową, a w Made In Heaven: MIH i Mother Love. Jak widać obie płyty są świetne. I jak to powiedział Yeah88 we wcześniejszym poście, razem tworzą ideał i chyba nie da się ich oceniać osobno. To tak jak Freddie Mede In Heaven to jego osobowość, a Innuendo to jego talent.
_________________
Hasta La Victoria Siempre ! Patria o muerte ! Venceremos !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Maj 04, 2005 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Made In Heaven

moze to kwestia krotkiego stazu jako fana Krolowej, ale do Innuendo jakos nie potrafie sie przekonac, zas MiH to dla mnie kwintesencja pozniejszego Queenu, genialnie grajacy na emocjach, ale jednoczesnie dopracowany artystycznie album. Glosujcie na MiH bo cos slabo wypada w ankiecie;)[/b]
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
varg



Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Cze 03, 2005 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich wielbicieli Queen!

Hmm. wybór jest niełatwy, obydwie płyty są w moim "top 5" (poza tym jeszcze QII, SHA i ANATO), zróbmy więc małe podsumowanie:

Innuendo:

- 2 utwory przeciętne (jak na Queen rzecz jasna): I Can't Live With You i All God's People
- 3 bardzo dobre: Ride The Wild Wind, Delilah i The Hitman
- 5 doskonałych: I'm Going Slightly Mad, Headlong, These Are The Days Of Our Lives, Bijou i The Show Must Go On
- 2 genialne: oczywiście Innuendo i - tu będę oryginalny - Don't Try So Hard

Made in Heaven:

- 1 przeciętny: My Live Has Been Saved
- 6 bardzo dobrych: It's A Beautiful Day, Let Me Live, I Was Born To Love You, Heaven For Everyone, Too Much Love Will Kill You, You Don't Fool Me
- 3 doskonałe: Made In Heaven, A Winter's Tale, It's A Beautiful Day (reprise)
- 1 genialny: Mother Love

Jak widać płyty wyrównane, ale IMHO na Innuendo jest więcej piosenek wybitnych, i to ta właśnie płyta zajmuje miejsce no. 1
_________________
Fuck the Duck
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pią Cze 03, 2005 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba jednak Innuendo...ostatnio strasznie do mnie zaczęło przemawiać...o obu można powiedzieć to samo: że emocjonalne, że mają klimat itd. ale chyba jednak Insynuacja...

a gdyby tak matematycznie:
Innuendo: 6/6
I'm Going Slighly Mad: 6/6
Headlong: 5/5
I Can't Live Without You: 4/6
Don't Try So Hard: 6/6
Ride The Wild Wind: 5/6
All God's People: 4,5/6
TATDOOL: 6/6
Delilah: 4/6
Hitman: 4/6
TSMGO: 6/6

razem: 5,13

Beautiful Day: 5/6
Made in Heaven: 5/6
Let Me Live: 5/6
Mother Love: 6/6
MLHBS: 4/6
IWBTL: 5/6
Heaven For Everyone: 6/6
TMLWKY:6/6
You Don't Fool Me: 4/6
A Winter's Tale: 5/6

razem: 5,1

hehe...czyli matematycznie też wygrywa Innuendo. Ale bardzo nieznacznie i to chyba dobrze oddaje, że trudno jest wybrać. Zresztą, cyferki nie oddają takich subtelności...jak związek piosenek ze sobą, ich uporządkowanie itd...
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pią Cze 03, 2005 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgubiles gdzies jeden maly klejnocik :>
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
varg



Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Cze 04, 2005 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

le_mmor napisał:
Zresztą, cyferki nie oddają takich subtelności...jak związek piosenek ze sobą, ich uporządkowanie itd...


Właśnie, i również dlatego jak dla mnie Innuendo wygrywa - nie ma takiego "zgrzytu kompozycyjnego" jak "My Life Has Been Saved" bezpośrednio po "Mother Love" w MiH.
_________________
Fuck the Duck
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fairy King



Dołączył: 21 Maj 2005
Posty: 359
Skąd: Lublin/Warszawa

PostWysłany: Sob Cze 04, 2005 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

varg napisał:
nie ma takiego "zgrzytu kompozycyjnego" jak "My Life Has Been Saved" bezpośrednio po "Mother Love" w MiH.

A dla mnie jest to idealne połączenie, nie wyobrażam sobie MLHBS w innym miejscu niż po Mother Love. To jest piękne, tak jak cały doskonały album Made In Heaven.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sob Cze 04, 2005 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No może nie jest to najtrafniejsze połączenie, ale w zasadzie... czemu nie? W końcu Queen miał bawić, cieszyć, więc przygnębiający nastrój na całym albumie byłby chyba wbrew muzykom Królowej. Może faktycznie lepiej by było, jak by po Mother Love znalazło się coś innego, ale wg mnie to aż tak rażące nie jest. Zresztą dużo gorsze jest moim zdaniem pod tym względem Works (Hard Life-MOTP)... Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
varg



Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Cze 04, 2005 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yeah88 napisał:
Może faktycznie lepiej by było, jak by po Mother Love znalazło się coś innego, ale wg mnie to aż tak rażące nie jest. Zresztą dużo gorsze jest moim zdaniem pod tym względem Works (Hard Life-MOTP)...


No jasne, ale w porównaniu z doskonałym pod względem kompozycji Innuendo nawet minimalny zgrzyt jest zauważalny.
_________________
Fuck the Duck
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek