FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Najlepsze solówki
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr^
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2003
Posty: 116
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 7:09 pm    Temat postu: Najlepsze solówki Odpowiedz z cytatem

Prosiłbym o napisanie Waszych 3 ulubionych solówek Briana May'a. Dla mnie są to solówki z:
1.Who Wants To Live Forever (może trochę mało skomplikowana, ale naprawdę doskonała, tym bardziej, że to nie jest warunek dobrej solówki)
2.You Don't Fool Me (to już skomplikowana i świetna solówka, rytmincza, na początku nieco wolniejsza, później nabiera jednak odpowiedniego tempa)
3. Let Me Live (ni to wolna, ni to szybka solówka, lecz bardzo dobra, jej dźwięku naprawdę przypadają do gustu)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry, to ja jestem ten Brian May, tylko coś mi się tam zepsuło i musiałem tak napisaćSmile zapraszam do wpisów
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Great King Rat, Was It All Worth It?, Stone Cold Crazy, Death On Two Legs, Tie Your Mother Down Ogre Battle, These Are The Days Of Our Lives, White Queen (zwłaszcza na koncertach i na sesji BBC), Sweet Lady, Who Wants To Live Forever, Innuendo (na gitarze hiszańskiej również), It's late, Dead On Time, Hammer To Fall (Smile)... i wiele, wiele więcej. Naprawdę - jest jeszcze 'tego' sporo...

Zawsze myślałem, że Misiu jest tylko jeden Cool Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brian May vel Misiu napisał:
Prosiłbym o napisanie Waszych 3 ulubionych solówek Briana May'a.

Miś napisał:
Great King Rat, Was It All Worth It?, Stone Cold Crazy, Death On Two Legs, Tie Your Mother Down Ogre Battle, These Are The Days Of Our Lives, White Queen (zwłaszcza na koncertach i na sesji BBC), Sweet Lady, Who Wants To Live Forever, Innuendo (na gitarze hiszańskiej również), It's late, Dead On Time, Hammer To Fall

Laughing
Nie dziwię się Misiowi (nr 1 vel Roger Taylor Wink => tyle się tych Misiów namnożyło Wink ) że wymienił tyle utworków. Tak naprawdę bardzo trudno jest wymienić tych kilka najbardziej miodnych solówek. Dlatego, nie będę się starał szukać tych naprawdę najlepszych, które mógłbym z czystym sumieniem postawić na piedestale. Wymienię te, które w jakiś tam sposób zapadły mi w pamięć, tudzież mam do nich sentyment.
1. Great King Rat - choć nie znam się na grze gitarowej, to wydaje mi się bardzo trudna do zagrania, poza tym podoba mi się ten jęcząco-groteskowo-rzewny dźwięk.
2. Brighton Rock - musiałem to tu wrzucić, choć tak wielu z Was uważa tę solówkę za przereklamowaną. Nie sposób jednak nie docenić maestrii Briana Maya, który na koncertach potrafił zagrać ten motyw na tak wiele różnych sposobów. No i długość!
3. Death On Two Legs - podoba mi się ton (? - nie wiem jak to ująć, nie jestem specjalistą) w jakim jest utrzymane to solo. No i ten 'piszczący dźwięk', również zasługuje na wspomnienie.
4. God Save The Queen - ten utwór to jedna wielka solówka ze wspomagaczem talerzy Wink .
5. Somebody To Love - wydaje się prosta i taka... hmm... standardowa, ale mam sentyment do tej solówki. Robiła na mnie duże wrażenie w czasach, kiedy jeszcze znałem tylko Greatest Hits.
6. The Milionaire Waltz - gitarowe arcydziełko (pod koniec trzeciej minuty, 2:53), które sprawia, że się rozpływam. Nietypowość tego walcowego dziwoląga (trudno to nazwać solówką) idzie w parze z nieprzeciętnym dźwiękiem i oryginalną melodią zaczerpniętą z najlepszych wzorców tzw. 'muzyki poważnej'.
7. We Will Rock You - solówka kończąca ten utwór po prostu pasuje tam jak 'w mordę strzelił'.
8. Let Me Entertain You - gitara w tym utworze odgrywa pierwszoplanową rolę obok głosu Freddiego. Wyszło, jak zawsze znakomicie.
9. Don't Stop Me Now - mam podobne odczucia jak w przypadku Somebody To Love - po prostu gitarowe solo Briana wpadło mi w ucho i (moim zdaniem) świetnie komponuje się z resztą piosenki.
10. Sail Away Sweet Sister - po prostu kocham to tęskne, króciutkie solo pod koniec pierwszej minuty! Wzruszenie jakie mnie wtedy ogarnia, jest porównywalne tylko z tym, jakie odczuwałem podczas odbierania dyplomu za zajęcie pierwszego miejsca w powiatowych zawodach kręcenia hula-hop (a miałem wtedy 9 lat Cool )
11. Hammer To Fall - nie doceniałem tego utworu, kiedy znałem go tylko z Greatest Hits. Dużo bardziej przemawia do mnie przedłużona (czy raczej 'nie pocięta') wersja oryginalna z 'The Works'. Bardzo fajne.
12. Gimme The Prize - wiem, że trudno to nazwać typową solówką, ale chciałbym wyróżnić ten odjechany wstęp, przypominający pracę silnika rozpędzającego się samochodu.
13. Płytę 'The Miracle' będzie reprezentować nietypowo The Invisible Man. Podoba mi się ten coorewnie nietypowy dźwięk. Nie wiem jak Brian to osiągnął - i nie chcę wiedzieć! Chcę tylko słuchać i podziwiać...
14. Innuendo - urzekające bolero (czy cholera wie co to jest) i jego jeszcze bardziej urzekająca powtórka na 'elektryku'. Solo polecane przez Międzynarodową Komisję Szymków-Dymków. Wink
15. I'm Going Slightly Mad - oto mój zwycięzca!! Brakuje słów, żeby opisać tę cudownie smutną i żałosną (w sensie: pełną żalu) solóweczkę. Arcydzieło. Ocena: 11/10. Po prostu kocham ten kawałek właśnie za to melodyczne solo.
16. These Are The Days Of... - kolejny kawał świetnej roboty - zarówno pod względem czysto rzemieślniczego wykonania ( i wymyślenia) jak i włożenia kupy uczuć w odegranie tego solo.
17. Made In Heaven - urzeka mnie nie tylko solówka, ale i ta wstawka z dwoma uderzeniami bębna i gitarowym zagraniem - no, wiecie o co mi chodzi... Wink
18. Let Me Live - na płytce 'Made In Heaven' aż roi się od solówkowych gigantów. Kolejnym tego typu motywem jest solo właśnie z Let Me Live. Jedno z najlepszych jakie słyszałem w wykonaniu Queen (i w ogóle w muzyce).
19. I Was Born To Love You - cudne solo - w ogóle dzięki gitarze Briana, ta popowo-bzdurna pioseneczka nabrała rockowego, drapieżnego charakteru.
20. You Don't Fool Me - tej solówki po prostu nie mogło tu zabraknąć (nie znoszę pociętej wersji, którą niekiedy można usłyszeć w Radio Zet Evil or Very Mad ).

To pisałem ja, Jarząbek... tfu! znaczy Mumin... tfu! znaczy Szymek-Dymek Laughing .

PS. Witam Misia na forum i gratuluję ciekawego tematu Very Happy .
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Karol



Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 520

PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Bohemian Rhapsody
2. Somebody To Love
3. The Milionaire Waltz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lipa



Dołączył: 11 Sty 2005
Posty: 337
Skąd: Dębica

PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 11:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
Brian May vel Misiu napisał:
Prosiłbym o napisanie Waszych 3 ulubionych solówek Briana May'a.

Miś napisał:
Great King Rat, Was It All Worth It?, Stone Cold Crazy, Death On Two Legs, Tie Your Mother Down Ogre Battle, These Are The Days Of Our Lives, White Queen (zwłaszcza na koncertach i na sesji BBC), Sweet Lady, Who Wants To Live Forever, Innuendo (na gitarze hiszańskiej również), It's late, Dead On Time, Hammer To Fall

Laughing
Nie dziwię się Misiowi (nr 1 vel Roger Taylor Wink => tyle się tych Misiów namnożyło Wink ) że wymienił tyle utworków. Tak naprawdę bardzo trudno jest wymienić tych kilka najbardziej miodnych solówek. Dlatego, nie będę się starał szukać tych naprawdę najlepszych, które mógłbym z czystym sumieniem postawić na piedestale. Wymienię te, które w jakiś tam sposób zapadły mi w pamięć, tudzież mam do nich sentyment.
1. Great King Rat - choć nie znam się na grze gitarowej, to wydaje mi się bardzo trudna do zagrania, poza tym podoba mi się ten jęcząco-groteskowo-rzewny dźwięk.
2. Brighton Rock - musiałem to tu wrzucić, choć tak wielu z Was uważa tę solówkę za przereklamowaną. Nie sposób jednak nie docenić maestrii Briana Maya, który na koncertach potrafił zagrać ten motyw na tak wiele różnych sposobów. No i długość!
3. Death On Two Legs - podoba mi się ton (? - nie wiem jak to ująć, nie jestem specjalistą) w jakim jest utrzymane to solo. No i ten 'piszczący dźwięk', również zasługuje na wspomnienie.
4. God Save The Queen - ten utwór to jedna wielka solówka ze wspomagaczem talerzy Wink .
5. Somebody To Love - wydaje się prosta i taka... hmm... standardowa, ale mam sentyment do tej solówki. Robiła na mnie duże wrażenie w czasach, kiedy jeszcze znałem tylko Greatest Hits.
6. The Milionaire Waltz - gitarowe arcydziełko (pod koniec trzeciej minuty, 2:53), które sprawia, że się rozpływam. Nietypowość tego walcowego dziwoląga (trudno to nazwać solówką) idzie w parze z nieprzeciętnym dźwiękiem i oryginalną melodią zaczerpniętą z najlepszych wzorców tzw. 'muzyki poważnej'.
7. We Will Rock You - solówka kończąca ten utwór po prostu pasuje tam jak 'w mordę strzelił'.
8. Let Me Entertain You - gitara w tym utworze odgrywa pierwszoplanową rolę obok głosu Freddiego. Wyszło, jak zawsze znakomicie.
9. Don't Stop Me Now - mam podobne odczucia jak w przypadku Somebody To Love - po prostu gitarowe solo Briana wpadło mi w ucho i (moim zdaniem) świetnie komponuje się z resztą piosenki.
10. Sail Away Sweet Sister - po prostu kocham to tęskne, króciutkie solo pod koniec pierwszej minuty! Wzruszenie jakie mnie wtedy ogarnia, jest porównywalne tylko z tym, jakie odczuwałem podczas odbierania dyplomu za zajęcie pierwszego miejsca w powiatowych zawodach kręcenia hula-hop (a miałem wtedy 9 lat Cool )
11. Hammer To Fall - nie doceniałem tego utworu, kiedy znałem go tylko z Greatest Hits. Dużo bardziej przemawia do mnie przedłużona (czy raczej 'nie pocięta') wersja oryginalna z 'The Works'. Bardzo fajne.
12. Gimme The Prize - wiem, że trudno to nazwać typową solówką, ale chciałbym wyróżnić ten odjechany wstęp, przypominający pracę silnika rozpędzającego się samochodu.
13. Płytę 'The Miracle' będzie reprezentować nietypowo The Invisible Man. Podoba mi się ten coorewnie nietypowy dźwięk. Nie wiem jak Brian to osiągnął - i nie chcę wiedzieć! Chcę tylko słuchać i podziwiać...
14. Innuendo - urzekające bolero (czy cholera wie co to jest) i jego jeszcze bardziej urzekająca powtórka na 'elektryku'. Solo polecane przez Międzynarodową Komisję Szymków-Dymków. Wink
15. I'm Going Slightly Mad - oto mój zwycięzca!! Brakuje słów, żeby opisać tę cudownie smutną i żałosną (w sensie: pełną żalu) solóweczkę. Arcydzieło. Ocena: 11/10. Po prostu kocham ten kawałek właśnie za to melodyczne solo.
16. These Are The Days Of... - kolejny kawał świetnej roboty - zarówno pod względem czysto rzemieślniczego wykonania ( i wymyślenia) jak i włożenia kupy uczuć w odegranie tego solo.
17. Made In Heaven - urzeka mnie nie tylko solówka, ale i ta wstawka z dwoma uderzeniami bębna i gitarowym zagraniem - no, wiecie o co mi chodzi... Wink
18. Let Me Live - na płytce 'Made In Heaven' aż roi się od solówkowych gigantów. Kolejnym tego typu motywem jest solo właśnie z Let Me Live. Jedno z najlepszych jakie słyszałem w wykonaniu Queen (i w ogóle w muzyce).
19. I Was Born To Love You - cudne solo - w ogóle dzięki gitarze Briana, ta popowo-bzdurna pioseneczka nabrała rockowego, drapieżnego charakteru.
20. You Don't Fool Me - tej solówki po prostu nie mogło tu zabraknąć (nie znoszę pociętej wersji, którą niekiedy można usłyszeć w Radio Zet Evil or Very Mad ).

To pisałem ja, Jarząbek... tfu! znaczy Mumin... tfu! znaczy Szymek-Dymek Laughing .

PS. Witam Misia na forum i gratuluję ciekawego tematu Very Happy .


Spoko, chciało ci sie tyle pisać Question Question Question
_________________
Hasta La Victoria Siempre ! Patria o muerte ! Venceremos !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Sob Sty 22, 2005 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lipa napisał:

Spoko, chciało ci sie tyle pisać Question Question Question

Akurat mi się nudziło Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob Sty 22, 2005 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze myślałem, że Misiu jest tylko jeden Cool Wink[/quote]


Hehe, tamten to jest Miś, a ja jestem Misiu Smile
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Q WOJTEK Q



Dołączył: 15 Cze 2004
Posty: 731
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Sty 22, 2005 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

These Are The Days Of Our Lives
_________________
Nie wdawaj sie w dyskusje z idiota, sprowokuje cie, sprowadzi do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Nie Sty 23, 2005 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szymek_dymek napisał:
1. Great King Rat - choć nie znam się na grze gitarowej, to wydaje mi się bardzo trudna do zagrania

Fakt - może sprawiać, ale jednak prawda jest taka, że Brian nie zagrał całej piosenki jednym ciągiem. Najlepszym przykładem na to, jak trudną do zagrania na gitarze jest ta piosenka jest jej wykonanie z (jakiejkolwiek) sesji BBC. O ile się nie mylę - chyba grana jednym ciągiem. TRochę brzmi inaczej, ale nadal bardzo dobrze. Melodia wpada w ucho...
szymek_dymek napisał:
2. Brighton Rock

Ja w sumie też bym to mógł wrzucić. Również z tego samego powodu co Ty - przeciągana piosenka na Guitar Solo, które nieraz trwa ponad 10 min. (przykład Brighton Rock z Live Killers). To samo zresztą na koncertach... Jestem pełen podziwu dla Briana Smile
Jednak dla mnie bardziej 'skomplikowaną gitarą' jest Stone Cold Crazy (i to o wiele!), albo Flick Of The Wrist.
szymek_dymek napisał:
8. Let Me Entertain You - gitara w tym utworze odgrywa pierwszoplanową rolę obok głosu Freddiego. Wyszło, jak zawsze znakomicie.

Racja. Ale tej piosenki na płycie nie lubię (wolę na żywo)... A gitara jak najbardziej. Choć jeśli miałbym wybrać najlepsze solo, to byłoby to bez chwili zastanowienia: Dead On Time.
szymek_dymek napisał:
11. Hammer To Fall - nie doceniałem tego utworu

Jakimś wielkim specjalistą od gitary nie jestem, ale... budowa tej piosenki jest trudna. Trudna do zagrania...
____________________________________________________________

Ja teraz sam sobie się dziwię. A z Tobą, Szymku-Dymku, niezbyt zgadzam... (jeśli wybrałeś najlepsze solówki z każdej płyty). Sam się zastanawiam, czemu nikt z nas jeszcze nie wymienił takich perełek, jak Headlong - może nie brzmi tak ładnie, ale kojarzy mi się nawet z Great King Rat... To samo (świetny przykład): Bijou - działa na tej samej zasadzie co Brighton Rock, a mimo wszystko piosenka o wiele trudniejsza, oraz (co ważniejsze) LEPSZA! Cudowny, tajemniczy dźwięk...
Kawałek One Vision (nie przepadam za nim) - -świetna gitara, po prostu świetna.
szymek_dymek napisał:
Płytę 'The Miracle' będzie reprezentować nietypowo The Invisible Man. Podoba mi się ten coorewnie nietypowy dźwięk. Nie wiem jak Brian to osiągnął - i nie chcę wiedzieć! Chcę tylko słuchać i podziwiać...

Tu się w ogóle nie zgadzam. Według mnie, dużo lepszą kompozycją jest Was It All Worth It. Prze-trudny riff (a do tego jedna z moich ulubionych piosenek [w TOP3]).
_____________________________________________________________

Teraz jak tak patrzę na wszystkie tematy dotyczące najlepszych riffów, to nasuwa mi się jedno pytanie: czemu nikt nie docenia Johna na gitarze basowej? On doprawdy był prawdziwym mistrzem... Ludzie, słuchajcie głośniej muzyki, albo zacznijcie wyłapywać dźwięku bassu... Bo fakt faktem, niestety, dźwięki są mało słyszalne. Kilka takich przykładzików: Liar, zdecydowanie najlepsza kompozycja z solem bassowym. Jedna z moich najbardziej nie lubianych piosenek: A Kind Of Magic, również znakomite bassy... Ale gitara prztłacza jej dźwięk.... Naprawdę - jest tego sporo...

P.S. Lipa, może byś obciął ten cytat? Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Nie Sty 23, 2005 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. "Bohemian Rhapsody - wedle słów mojego kolegi - gitarzysty, jedna z najtrudniejszych solówek do zagrania, jaką słyszał, genialna nic dodać, nic ująć.

2. You Don`t Fool Me - to właśnie solówka Briana wyciąga ten utwór z otchłani zapomnienia.

3. Show Must Go On - świetne solo w studiu, na koncertach już dużo gorzej.
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Spike Edney jr



Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 852

PostWysłany: Nie Sty 23, 2005 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.Jesus-połowa utworu,ale wspaniale uzupełnia tekst.Porywająca i energiczna.
2.Back Chat-zawsze jak słucham solówki tej piosenki to mi ciarki przechodzą po ciele.Wywołuje ona u mnie przyjemne podniecenie.To Santana chyba powiedział ,że dżwięk gitary potrafi u niego poskutkować orgazmem.Wierzę mu Very Happy
3.Innuendo-gitara flamenco jest wspaniała.Jedno z najlepszych dzieł gitarowch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Living_colour



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 324
Skąd: Szwecja

PostWysłany: Sob Lut 26, 2005 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E no, spoko, spoko, zara, zara...... Very Happy

Tak się składa, że ja gram na gitarce (kiedyś dużo, teraz niestety głównie stoi bidulka w kacie i pokrywa kurzem) więc cosik tam o tym wszystkim wiem.

Nie będę tu klasyfikował solówek Maya, powiem generalnie,że facet ma wspaniały styl gry, umie przyczadzić, umie też odnaleźć się w bardziej popowych klimatach. No i pięknie gra aktustycznie! A to jest taki praktyczny sprawdzian, czy ktoś dobrze gra na gitarze!

BTW= tam w Innuendo to ten "flamenco-fragment" wspomagał "niejaki" Stefcio Howe z YES. To chyba on zagrał tę krótką solówkę?
W sumie nie wiem kiego czorta ga zapraszali- co to May sobie nie mógł poradzić? No, może tak towarzysko tylko.
Nawiasem mówiąc Howe to jeden z mistrzów gitary, jak dla mnie.

A Brian jak wino,im starszy tym lepszy- co za brzmienia na Innuendo!!!
_________________
And if I show you my dark side
Will you still hold me tonight?
And if I open my heart on you
And show you my weak side
What would you do?.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pikers



Dołączył: 12 Lip 2004
Posty: 1076
Skąd: Dębica

PostWysłany: Sob Lut 26, 2005 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 solówki....
bez żadnych zastanawiańna 1 miejscu
1-TATDOOL-niejeden na niej łamał zęby hehe
2-WWTLF
3-TMOTBlack Queen - super !!
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GK0OnsayIQk
Guma Chet Diablo Pikers
http://www.youtube.com/watch?v=S7_5Aoi4kHc&feature=channel_video_title

www.syndikad.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Living_colour



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 324
Skąd: Szwecja

PostWysłany: Sob Lut 26, 2005 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TATDOOL? MÓGŁBYŚ TO JAKOŚ ROZSZYFROWAC?
_________________
And if I show you my dark side
Will you still hold me tonight?
And if I open my heart on you
And show you my weak side
What would you do?.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pikers



Dołączył: 12 Lip 2004
Posty: 1076
Skąd: Dębica

PostWysłany: Sob Lut 26, 2005 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Living_colour napisał:
TATDOOL? MÓGŁBYŚ TO JAKOŚ ROZSZYFROWAC?


These Are The Days Of Our Lives Wink
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GK0OnsayIQk
Guma Chet Diablo Pikers
http://www.youtube.com/watch?v=S7_5Aoi4kHc&feature=channel_video_title

www.syndikad.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sob Lut 26, 2005 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Living_colour napisał:
BTW= tam w Innuendo to ten "flamenco-fragment" wspomagał "niejaki" Stefcio Howe z YES. To chyba on zagrał tę krótką solówkę?
W sumie nie wiem kiego czorta ga zapraszali- co to May sobie nie mógł poradzić? No, może tak towarzysko tylko.
Nawiasem mówiąc Howe to jeden z mistrzów gitary, jak dla mnie.



z tego co gzies czytalem, howe niezbyt byl zadowolony z tej solowki.. tzn chcial ja nagrac jeszcze raz ale chlopaki stwierdzili ze to co nagral chyba za 1 razem ich w pelni zadowala...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dudek



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 493
Skąd: Pasikurowice (k/Wrocławia)

PostWysłany: Sob Lut 26, 2005 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, wg tego co czytałem na Bechstein Debauchery Steve był bardzo zadowolony.
Reklama:
The Show Must Go On · Polish Queen Page napisał:
Wg opowieści Davida Richardsa (producenta), Steve Howe akurat tego dnia pojawił się w studiu Mountain, gdzie nagrywał zespół. Kiedy tylko Freddie go zauważył, zaprosił go do zagrania gitary w Innuendo. Steve nie zgadzał się, ponieważ podobał mu się utwór w zaprezentowanym mu kształcie. Kiedy dał sie namówić, Brian użyczył mu swojej gitary (Dan Armstrong), ponieważ Steve nie miał akurat swojej. Do dzisiaj Howe wspomina to nagranie z przyjemnością.

Innuendo w starym BD (znów WebArchive)
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Living_colour



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 324
Skąd: Szwecja

PostWysłany: Sob Lut 26, 2005 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taa, no w końcu nic się złego nie stało. Ja chyba wiem, Brianowi chodziło o zagranie takiego szybkiego "podchodu" w górę skali, to się pojawia tuż pod koniec pierwszego akustycznego- rytmicznego fragmentu flamenco....
To zresztą dość typowa dla Steva zagrywka.
Może Brian miał po prostu taki kaprys i tyle.

Mnie cokolwiek buzia się wydłużyła na takie dictum:

Robert Plant (2002): "Freddie had told me that they wrote the lyrics as a tribute to Led Zeppelin"

To już nie bardzo rozumiem..... żeby chodziło o muzykę to już prędzej (Kashmir i te bliskowschodnie klimaty, które Led Zepi w pewnym okresie przemycali w swojej muzyce)- za to niestety zaczynam rozumieć , czemu to Plantowi pozwolono USIŁOWAĆ zaśpiewać ten utwór na Tribute.
Wszystko byłoby dobrze, gdyby on był kilaknaście lat młodszy, gdy miał jeszcze sprawne górne rejestry wokalu.....a tak....... wycięli ten utwór z DVD- to akurat zupełnie słusznie.......
_________________
And if I show you my dark side
Will you still hold me tonight?
And if I open my heart on you
And show you my weak side
What would you do?.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Mar 01, 2005 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie wspomnial FLICK OF THE WRIST- jedna z najlepszych rzeczy jaka wyszla spod palcow Briana. Diablo trudna.
Zgadzam sie co do DEATH ON TWO LEGS i GREAT KING RAT.
A co ze STONE COLD CRAZY...? A co z TENEMENT FUNSTER? IT'S LATE? WHITE MAN? To sa przerewelacyjne sola!!! Zgadzam sie z YOU DON'T FOOL ME- gdyby nie solo utwor dla mnie prawie by nie sitnial... A WINTER'S TALE- jakiz piekny dzwiek! KILLER QUEEN- niesamowity pomysl na inna melodie ktora tylko podkresla te podstawowa. A walczyk w MILLIONAIRE WALTZ? Rany- co drugie jesgo solo nosi miano geniuszu!
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Al



Dołączył: 10 Cze 2005
Posty: 86
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Pią Cze 10, 2005 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bijou - za pokazanie, ze uzywajac tappingu mozna zagrac klimatyczne solo

Brian ma leb do ukladania ladnych, melodyjnych i ciekawych partii.Podoba mi sie jeszcze "Princes of the universe", "Gimme the prize", "I want it all", "Scandal", "Innuendo", "My fairy king" (ten moment po slowach "Mother Mercury, look what they done to me, I can not run I can not hide" powoduje dreszcze), no i oczywiscie "Who wants to live forever"... to nie wszystko, ale kto by czytal wszystko co pisze. Razz
_________________
Pozdrawiam,
Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pią Cze 10, 2005 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Solówki Briana, hmmmm
1. These are the days of our lives - Najlepsze solo, łzy same cisna sie do oczu...
2. I want it all- DUZY POWER
3. Stone Cold Crazy, Tie your mother down, We will rock you, Innuendo, Hammer to fall i wiele innych - Przy niektórych solach ciarki po plecach chodzą Wink
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
varg



Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Cze 10, 2005 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można wymieniać i wymieniać... Ja najbardziej lubię: Ogre Battle, White Queen, Flick Of The Wrist, Stone Cold Crazy, Death On Two Legs, The Millionaire Waltz, Who Wants To Live Forever, Headlong, Bijou, These Are The Days Of Our Lives, You Don't Fool Me, no i nie-Brianowe Innuendo. Jak widać - rządzą lata 70-te i 2 ostatnie płyty
_________________
Fuck the Duck
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3? To bardzo mało, jeśli patrząc na wszystkie solówki May'a... W każdym utworze widać (a raczej SŁYCHAĆ) gitarę..
top 5:
1. Procession (genialne!)
2. Bijou (j.w.)
3. Tie Your Mother Down (prosty riff, a jakże piękny)
4. Death On Two Legs (taki mroczny klimat... rodem ze średniowiecza, jak palili wiedźmy na stosie)
5. Bohemian Rhapsody eks zekwo (lol) z One Vision (brawa za wykonanie z Wembley)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Repertuar Queen posiada tyle solówek, że nie potrafię stwierdzić która jest najlepsza bo boję się że coś pominę ale ostatnich dniach najbardziej imponuje mi Brighton Rock, Was It All Worth Is, I Want It All, Innuendo no i Bijou. Mam na myśli oczywiście solo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dustin24



Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 136
Skąd: Prabuty

PostWysłany: Nie Mar 12, 2006 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.These Are The Days Of Our Lifes
2.You Don't Full Me
3.Brighton Rock
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Dustin24



Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 136
Skąd: Prabuty

PostWysłany: Nie Mar 12, 2006 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem o I Want It All Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 2:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dustin24 napisał:
1.These Are The Days Of Our Lifes
2.You Don't Full Me
3.Brighton Rock

You Don't Fool Me - tak na przyszłość. Wink

Takie błędy chyba możemy poprawiać, no nie? Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 2:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm nie napelnisz mnie Very Happy
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Emek



Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 259
Skąd: Holandia/Jelenia Góra

PostWysłany: Pon Mar 13, 2006 3:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

az chce sie powiedziec nasieniem.....ups toz to chyb nie wypada Embarassed ok juz bede cicho...co do solowek napisze pozneij bo teraz klade sie spac a to bym musial pomyslec chwilke [/list]
_________________


"In this country, you gotta make the money first. Then when you get the money, you get the power. Then when you get the power, then you get the woman."

"You fuck wit me, you fuckin' wit da best"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek