FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Przewodnik Fana Queen
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - www
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 12:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no recenzja juz z zasady jest subiektywna... przeciez muzyki nie da sie zmierzyc ani zwazyc, wiec opinia recenzenta jest jego prywatna opinia i odzwierciedleniem jego gustu

a co do wczesnych recenzji... jeden z dziennikarzy muzycznych po wydaniu queen 2 napisal, ze jesli to jest jeden z najbardziej obiecujacych mlodych zespolow rockowych, to muzyka chyli sie ku upadkowi... no coz ... Very Happy
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MarcinN
Site Admin


Dołączył: 30 Paź 2003
Posty: 1159
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

caterkiller napisał:
Kiedy się pojawi...?
Kiedy będzie. Czasu mało. Postaram się jak najszybciej.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja czekam i czekam i czekam... Wink
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 11:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

la la la waitin' for somebody... la la la to upload the review...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MarcinN
Site Admin


Dołączył: 30 Paź 2003
Posty: 1159
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, dobra...
Chciałem się wyrobić na piątek, razem z "Nieśmiertelnym" w GW, ale nie wyszło. Okładka niby graficznie całkiem-całkiem (szczególnie w porównaniu z The Works czy The Game), ale od razu przyznam, że nie miałem pomysłu jak to wykorzystać.

www.queen.one.pl/akom/
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetna recenzja (wygląd strony też Wink)! Zgadzam się w 100% Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie przesadziłeś z One Year Of Love...mnie to nawet umie wzruszyć (niewymagający jestem do szpiku koście Wink ). Z resztą z grubsza się zgadzam, ALE - ja ten album lubię.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nareszcie Twisted Evil zgadzam sie prawie w calosci... tzn wlasciwie to w calosci, poza tym, ze lubie one year of love, ale rownoczesnie zgadzam sie z tym, co o niej napisales Razz lubiac ten kawalek jestem swiadom jego malej ambitnosci Razz
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gitara jest ładna. Perkusja jest ładna. Bas jest ładny. Wokal jest ładny. Wszystko jest ładne. Aż ma się ochotę wyrzucić odtwarzacz przez okno.


To było zajebiste.

Cytat:
Melodia nie wydaje się wybijać poza przeciętność, Freddie po raz kolejny na tym albumie śpiewa jakby „za bardzo”, drąc się w niebogłosy; brzmienie perksuji jest okropnie plastikowe...


Tu macie jedną perksuję.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się nie zgadzam w wielu punktach, ale nie mam w tej chwili czasu na rozprawkę. Nie powiedziałem jednak ostatniego słowa. Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasadniczo zgadzam się z tym wszystkim (czego zresztą namiastką było konfrontacja moja w AKOM na cenzurowanym), ale tak samo jak Mike mogę z czystym sercem powiedzieć, że i tak płytę lubie bardzo chyba nawet za bardzo. Laughing

Kiedy należy się teraz spodziewać nowje recenzji? Twisted Evil
No i co Queen Rock Montreal? Ja bym to to dodał do drugiej kategorii (patrząc od najważniejszych oczywiście). Wink

Aha i jeszcze jedno:

Nienawidzę Cię Fenderek! Evil or Very Mad
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja do strony estetycznej czerwona czcionka, czarne tło i białe litery okazały się zabójcze dla moich oczu......
A sama recenzja spodziewałam się czegoś nowszego, bo wiele z tego już Fenderek pisał na forum...... no i jakaś taka nie miażdżąca :]

No to brakuje 4 no 5 recenzji za jakieś 5 lat pewnie się skompletują Twisted Evil
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
MarcinN
Site Admin


Dołączył: 30 Paź 2003
Posty: 1159
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daga napisał:
Ja do strony estetycznej czerwona czcionka, czarne tło i białe litery okazały się zabójcze dla moich oczu......
Wklej to
Kod:
javascript:(function(){var i,x;for(i=0;x=document.styleSheets[i];++i)x.disabled=true;})();
w pole adresowe i chwilowo wyłączysz style na danej stronie. Najwygodniej zrobić z tego zakładkę i używać kiedy tylko przyjdzie potrzeba.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W odnośniku do "Made In Heaven" jest mała literówka (cudzysłów na końcu).

Recenzja przyjemna, oprawa też spoko. Czekam na więcej Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarcinN napisał:
daga napisał:
Ja do strony estetycznej czerwona czcionka, czarne tło i białe litery okazały się zabójcze dla moich oczu......
Wklej to
Kod:
javascript:(function(){var i,x;for(i=0;x=document.styleSheets[i];++i)x.disabled=true;})();
w pole adresowe i chwilowo wyłączysz style na danej stronie. Najwygodniej zrobić z tego zakładkę i używać kiedy tylko przyjdzie potrzeba.


Dzięki Marcin teraz o wiele lepiej Razz
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mike napisał:
Według mnie przesadziłeś z One Year Of Love...mnie to nawet umie wzruszyć (niewymagający jestem do szpiku koście Wink ).

Widzisz...
mnie też umie wzruszyć... Smile
co nie znaczy że jest piękny w naprawdę dojrzały sposób... za dużo już słyszałem naprawdę łąmiących najtwardszych facetó melodii żeby napsiać że OYOL jest dojrzale piękne... Smile ale MNIE TEŻ czasami chwyta... Wink

mumin_king najpierw napisał:
Zasadniczo zgadzam się z tym wszystkim

mumin_king potem dodał/ napisał:
Nienawidzę Cię Fenderek! Evil or Very Mad

To się zdecyduj Wink

daga napisał:
no i jakaś taka nie miażdżąca :]

Muzyczny odpowiednik serialu "M jak Miłość" jest łagodnym epitetem? Wink

ROCK MONTREAL oczywiśie będzie- i to chyba dość wysoko.
ROTC jest już w fazie uzupełniania, szukania błędów etc.
Dziękuję za głosy pochwały i krytyki Smile
i czekam na post Misia Twisted Evil

Natomiast MarcinNowi gratuluję kolejnej dobrze wyglądającej podstrony... kurcze, sam od czasu do czasu lubię tu zerknąć, te recenzje naprawdę "wydane" są w rewelacyjnej formie. O lepszą nie mógłbym prosić Smile Mam wręcz cichą nadzieję, że te recenzje są w połowie tak dobre jak graficzny wygląd tych stronek Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/


Ostatnio zmieniony przez Fenderek dnia Pon Lut 18, 2008 12:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie zgadzam się ze wszystkim (a najbardziej z tym, że AKOM warto miec dla tych dwoch utworów), tylko że w Friends Will Be Friends niczego ładnego wcale nie ma Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagaciarz



Dołączył: 16 Cze 2005
Posty: 670
Skąd: Zgierz

PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Recenzja bardzo dobra od strony formalnej i merytorycznej, czyta się z wypiekami Smile, jak zwykle u Fenderka widać pasje i lekkość słowa, jednakże i tak nie mogę powiedzieć,żeby mi się podobała Very Happy Twisted Evil .

Oczywiście nie mogę się zgodzić z wszystkimi "emocjonalnymi" przymiotnikami jak i ocena poszczególnych kawałków.
A moje "zarzuty"Smile:
-One year of love nie jest nudne
-Pain is so close-falset faktycznie nie każdemu musi się podobać,jednakże ta błaha pioseneczka własnie dzięki falsetowi,klawiszom i tym wszelkim "ozdobnikom" zyskuje właśnie na uroku(fakt,ze osobliwym)
-Gimme the prize-czy Freddie tu za bardzo się drze?? Akurat do tego utowru IMO taki rodzaj "ekspresji" wokalnej bardzo pasuje
-Friends will be friends-fakt, jest banalne i pompatyczne-do mnie przemawia jednak dużo bardziej i bardziej mnie wzrusza niż Champions(powiem więc,że jest po prostu od Champions lepsza:); do tego ma ten rodzaj "kopa",który bardzo lubię (inna sprawa że cytowany przez catera fragment recenzji o wyrzuceniu odtwarzacza genialny:)
-Don't lose your head-sprawa gustu jak zwykle,dość specyficzny utwór -nie nazwałbym go jednak nudnym, ma ten specyficzny,"klawiszowy" klimat, dużo ciekawsza rzecz niż takie Drowse czy You and I (MOim zdaniem:)
-tak krytykowane klawisze akurat do tej płyty bardzo pasują i tworzą jej klimat (vide poza wymienionymi część perkusyjna One vision)
-brak dystansu do siebie? Może we Friends will be friends tak, ale już Pain czy One vision to moim zdaniem zdecydowane mrugnięcia okiem do słuchacza; ale fakt-nie ma rzeczy takich jak Millionaire waltz czy Lazing on a Sunday afternoon
-najsłabszy album zespołu??(sic!!!); wiem,znów gust, ale słabszych jest masa (News of the world, The game, MiH czy The works które lubię)
Zeby nie było-recenzja (jak i poprzednie zresztą) na bardzo wysokim poziomie i często będę zapewne do niej wracał.

PS.Ale z tym porównaniem do M jak miłość to już grubo przesadziłeś Evil or Very Mad
_________________
That time will come,one day you'll see when we can all be friends
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 1:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może przesadziłem z "wieloma punktami", ale...

Jedno zdanie nie podoba mi się szczególnie:

Reasumując - ten album jest bez wątpienia najsłabszym w katalogu zespołu.

Pomijając już autorytatywny ton, szczerze - nie widzę ani jednego logicznego powodu, dla którego ten album miałby być gorszy od The Works i Hot Space. Co więcej - produkcja prezentuje się mimo wszystko lepiej. Czy jest na The Works lub Hot Space JAKIKOLWIEK utwór porównywalny z Who Wants To Live Forever? Ile jest tych na poziomie Princes Of The Universe? Absolutnie zgadzam się z uzasadnieniem słabego poziomu tej płyty, ale ono w jeszcze większym stopniu odnosi się do The Works. Hot Space było ostatnim ryzykiem w karierze zespołu, ale w jakim stopniu przeniosło się ono na jakość? Powiesz, że utwory miały potencjał, który słychać na koncertach - w porządku, ale w studio zostały po prostu spieprzone, więc album brzmi słabo i po prostu jest słaby.

Wątek Friends Will Be Friends. Zgadza się, jest w tym jakiś patos, ale usprawiedliwianie za jego pomocą We Are The Champions jest, według mnie, nietrafione. Dlaczego? Trudno to jakoś logiczniej uzasadnić, ale ja po prostu nie słyszę w We Are The Champions tego poczucia humoru i dystansu do samego siebie. Co więcej - od strony muzycznej, poza wokalami, wydaje mi się być jeszcze bardziej banalny od Friends Will Be Friends. Tekstowo - podobny poziom.

Co do Don't Lose Your Head - cóż, ja ten utwór uwielbiam, więc będę go bronił. Wink Pierwsza rzecz: gitara nie wchodzi tylko na końcu, ale również w środku i jest naprawdę niezła - gdyby tylko ją bardziej wyeksponować (w nie najlepszą produkcję A Kind Of Magic nikt nie wątpi)... Perkusja jest plastikowa, ale reszta? To klawiszowe tło (nie riff) naprawdę dobrze brzmi i byłbym niezmiernie szczęśliwy, gdyby Queen częściej stosował klawisze właśnie w taki sposób, zwłaszcza w tamtym okresie.

Myślę też, że pisząc o Gimme The Prize należało wspomnieć nie tylko o solo naśladującym dudy, ale i o intro, które jest jednym z największych wyczynów Briana w kwestii techniki.

Utwory są poukładane na chybił-trafił, ale ich kolejność nie wydaje mi się jakoś szczególnie rażąca. Na pewno zastąpiłbym miejscami Don't Lose Your Head i Gimme The Prize. Reszta jest znośna, choć wiadomo, że to nie lata 70.

W One Year Of Love krytykujesz wokal, a ja myślę, że on generalnie ratuje ten utwór - wyobrażasz sobie jego wersję instrumentalną? Wink Poza tym, co masz na myśli pisząc:

Freddie momentami przesadza ze swoją manierą wokalną, drąc się w niebogłosy, imponując skalą, ale równocześnie celując w najniższe gusta.

Celuje w najniższe gusta, ponieważ imponuje skalą? Ja myślę, że linia wokalna jest po prostu bardzo chwytliwa, ona może trafiać do tych wszystkich mas - ale maniery wokalnej nie mieszałbym do tego aż tak bardzo.

Generalnie - nie potrafię się zgodzić między innymi z tymi stwierdzeniami. Być może dlatego, że A Kind of Magic uważam za znacznie lepszy album od dwóch poprzednich i niewiele gorszy od The Miracle. Więc jeśli nie poczułeś się otoczony subiektywizmem ze wszystkich stron - dyskutuj. Wink

Zalet oczywiście nie wypisuję, bo raz, że wszyscy już o nich napisali, a dwa - do dyskusji są kompletnie nieprzydatne. Sorki. Razz A za chaotyczność przepraszam - jest późno, a ja jeszcze muszę się uczyć matematyki. Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 1:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i fajnie. Smile
Ale dziś nie dam rady odpowiedzieć. Riposta będzie, oj będzie Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 2:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
Jedno zdanie nie podoba mi się szczególnie:

Reasumując - ten album jest bez wątpienia najsłabszym w katalogu zespołu.

Pomijając już autorytatywny ton, szczerze - nie widzę ani jednego logicznego powodu, dla którego ten album miałby być gorszy od The Works i Hot Space.


ale czemu ty w recenzji szukasz logiki? Cool recenzja z zalozenia jest subiektywna opinia recenzenta i nie ma z logika nic wspolnego, a jedynie z osobistymi odczuciami autora Wink
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 3:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
nie widzę ani jednego logicznego powodu, dla którego ten album miałby być gorszy od The Works i Hot Space.

No dobra- na bardzo szybko.
Na WORKS mamy kilka kompozycji które weszły (czy nam się podoba czy nie) do repertuaru KLASYKI Queen- koncertowego, radiowego, jakiegokolwiek. Takich HITÓW jak IWTBF czy RADIO GA-GA na MAGIC nie ma. Ja osobiście tych utworów bardzo nie kocham- ale są klasykami czy mi się to podba czy nie...
Na HOT SPACE po raz ostatni eksperymentowali- i nie uważam że wszystkie efekty są aż tak złe. DANCER, STAYING POWER, BACK CHAT, UNDER PRESSURE... Mówisz, że te utwory brzmiały kiepsko na albumie (mimo iż na żywo palce lizać)- i że tu włąśnie chodzi o album.
Zgoda- tylko że na MAGIC nie mamy nawet rzeczy które na albumie brzmią kiepsko ale na koncertach były cudowne. NIE MA! Tytułowy? Uważam, że STAYING POWER bije to na głowę. Reszta? te zagrane na koncertach brzmiały tak samo tandetnie jak te w studio (FWBF). Te nie zagrane... już gdzieś mówiłęm- zespół sam anwet się nie starał tej płyty zbyt promować... Mówiłem przy HOTS PACE o potencjale. To co czyni AKOM jeszcze gorszym albumem jest fakt, że tutaj nie ma już nawet tego potencjału a i sam zespół tym razem już nawet nie próbował niczego artystycznie osiągnąć... ONE YEAR OF LOVE? PAIN/PLEASURE? DON'T LOSE YOUR HEAD? To są artystyczne poszukiwania? E? Wink
Produkcja jest lepsza (odrobinkę) od tej na WORKS- ale kompozycje są gorsze i to dużo...! I bez przesady- dobra to ona na pewno nie jest; takie GIMME THE PRIZE to chaos nagraniowy... zgiełk, niewiele więcej- a te cytaty z filmu doprowadzają mnie do szału... brrr... a pomyślałby człowiek że się nauczyli przy Flashu... Dobrze wyprodukowany jest utwór tytułowy na przykład, nie powiem... ale to za mało...

Więcej będzie. Smile
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, muszę się zgodzić z recenzją Fenderka po raz kolejny Wink Dla mnie ten album też jest najsłabszy w całej dyskografii. Mimo lepszej produkcji gorszy od The Works, na którym przynajmniej było kilka utworów wybitnych. Tutaj produkcja może jest i lepsza, ale jej spójność i jakość wielu utworów pozostawiają wiele do życzenia.
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Qnrad



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1092
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Recenzja ładnie napisana, oprawa graficzna też, choc brakuje mi zdjęcia zespołu z tego okresu.

Generalnie czy się zgadzam czy nie pisałem już w dziale recenzje Wink
_________________
bardzo mało czasu na forum, niestety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizzy napisał:
ale czemu ty w recenzji szukasz logiki? Cool recenzja z zalozenia jest subiektywna opinia recenzenta i nie ma z logika nic wspolnego, a jedynie z osobistymi odczuciami autora Wink

Ja o tym wiem, Michale Bizoński. Wink Nie podoba mi się "bez wątpienia", gdyż zwykły czytelnik ma prawo znaleźć "wątpienia". A to dlatego, że nie ma zestawień tego A Kind Of Magic z dwoma wcześniejszymi płytami. No a poza tym, wydaje mi się, że bez bez wątpienia zdanie byłoby fajniejsze, no. Wink
Fenderek napisał:
Ja osobiście tych utworów bardzo nie kocham- ale są klasykami czy mi się to podba czy nie...

... co na jakość nie przekłada się w ogóle. A może nawet - wręcz przeciwnie.
Fenderek napisał:
Zgoda- tylko że na MAGIC nie mamy nawet rzeczy które na albumie brzmią kiepsko ale na koncertach były cudowne.
(...)
To co czyni AKOM jeszcze gorszym albumem jest fakt, że tutaj nie ma już nawet tego potencjału a i sam zespół tym razem już nawet nie próbował niczego artystycznie osiągnąć...

Ale czy to nie jest przypadkiem kwestia aranżacji? Czy utwory z Hot Space nie brzmią dobrze na koncertach, bo miały nieco zmienioną aranżację? Dobrze wiemy, jak wiele można aranżacją osiągnąć (lub stracić).
Poza tym - ciągle piszemy o albumach, o tym, jak brzmią albumy - nie o potencjale danych utworów. Falling Into Infinity również zniszczyła w główym stopniu produkcja, prawda? Przynajmniej Ty tak uważasz, o ile dobrze pamiętam. Więc tym samym sądzisz, że to słabszy album od reszty. Widzisz różnicę? Na album nie składa się tylko dobra kompozycja. Można skomponować fantastyczną muzykę, ale źle ją wyprodukować - i już będzie kicha. A potencjał koncertowy nie poprawia jakości nagrania studyjnego. Album jest słaby i żaden koncert tego nie zmieni.
Body Language? Man On The Prowl? Radio Ga-Ga? Cool Cal? To są artystyczne poszukiwania? E? Wink
Fenderek napisał:
Produkcja jest lepsza (odrobinkę) od tej na WORKS- ale kompozycje są gorsze i to dużo...! I bez przesady- dobra to ona na pewno nie jest; takie GIMME THE PRIZE to chaos nagraniowy... zgiełk, niewiele więcej- a te cytaty z filmu doprowadzają mnie do szału... brrr... a pomyślałby człowiek że się nauczyli przy Flashu... Dobrze wyprodukowany jest utwór tytułowy na przykład, nie powiem... ale to za mało...

Nigdzie nie napisałem, że produkcja A Kind Of Magic jest dobra. A wręcz przeciwnie. Wink Tyle tylko, że są na nim utwory z produkcją bardzo dobrą (Who Wants To Live Forever, Princes Of The Universe, One Year Of Love źle na pewno nie brzmi), a na takim The Works brakuje mi choćby jednej takiej kompozycji.

Powinienem poczekać, aż napiszesz więcej, ale mam trochę czasu, to sobie odpisałem. Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam sie na M jak Miłość nie zna, bo w życiu nie widziałam... ale skoro Fenderek porównuje to chyba wie o czym piszę Twisted Evil

Ja bardziej skłaniam się ku uwagom Misia. Bo dla mnie strona B jest lepsza od A. Gimme the prize ma coś z wyrywania sobie nagrody z łap stąd ten agresywny, dla Fenderka wykrzyczany wokal, a muzyka wymiatająca zwłaszcza Brian intro i kilka innych fragmentów. Don't lose your head nigdy nie wiedziałam do czego to się odnosi tytuł pasuje do Nieśmiertelnego, ale reszta jakoś mi nie bardzo......... Lubię piosenkę, ale fakt potrafi się znudzić. Co do Princes wszyscy się zgadzamy, ze fajna piosenka. Ja osobiście Who want nie lubię, ale potrafię docenić ckliwa piosenkę Wink

Ja się doczepie, ale ciekawostki mogł być bardziej dopracowane :]
A gdzie Blured Vision i A Dozen Red Roses For My Darling?
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te ciekawostki byly zwyczajnie malo ciekawe w tym okresie Twisted Evil
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gohan



Dołączył: 19 Cze 2006
Posty: 1151
Skąd: Gogolin

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale wiecie co, najciekawsze dopiero nadejdzie przy okazji recenzji do The Miracle. Fenderek będzie musiał uzasadnić dlaczego ta płyta jest kiepska Smile
_________________
"Bobry wesoło gryzą drewno, szczury biegają za myszami, lśnią im oczki, bo żadnej choroby już w nich nie ma. Nawet jeleń zwykle tak podatny na bakterie nie może zachorować i pełną gębą je siano, Ludzie będą rodzili zdrowych ludzi, jesteśmy już nie tylko w Europie, ale chyba nawet w kosmosie".
Wojciech Mann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie, że pierwsze recenzje były bardziej zrównoważone w sensie ukazywania emocji autora.

Ale co my marudzimy jak głosowaliśmy w Recenzjach tak zostały ułożone albumy, a teraz biedny Fenderek musi wymyślać czemu nie lubi:
* Hot Space (1982)
* The Works (1984)
* A Kind Of Magic (1986)
* The Miracle (1989)
* Greatest Hits II (1991)
* Live At Wembley '86 (1992)
* Return of the Champions (2005)
Twisted Evil
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Qnrad



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1092
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie pomyślałem, że można by zaktualizować ustawienie płyt, bo spooooro głosów w ankietach przecież doszło od 2005 roku...
_________________
bardzo mało czasu na forum, niestety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - www Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 10 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek