FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Legalizacja narkotykow
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Legalizacja narkotykow
tak
31%
 31%  [ 20 ]
nie
68%
 68%  [ 44 ]
Wszystkich Głosów : 64

Autor Wiadomość
Wujek John



Dołączył: 20 Wrz 2004
Posty: 14

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 9:55 pm    Temat postu: Legalizacja narkotykow Odpowiedz z cytatem

Wypowiadac mi sie !!! tylko z sensem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szah-Al



Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 210
Skąd: Polska

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie i jeszcze raz nie! Narkotyki i bez legalizacji są tak powszechne,że w szkole na boisku starczy pstryknąć palcem i już. Jakby jeszcze je zalegalizować, to narkotyzowałoby się nie te, powiedzmy 30%, tylko 85% młodzieży. A to czy narkotyki szkodzą to chyba oczywiste. I niech ktoś nie próbuje mi wmówić, że palenie trawki "poszerza horyzonty" i jest nieszkodliwe bo to n-i-e-p-r-a-w-d-a.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma trzeciej opcji: "Nie mam zdania". Wink

Szczerze mówiąc nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale muszę przyznać, ze temat ciekawy. Smile

Od razu jak zobaczyłam pytanie, to sobie pomyślałam: "Oczywiście, że nie!", ale po dłuższym zastanowieniu... Zakazany owoc najlepiej smakuje, więc myślę, że po zalegalizowaniu narkotyków przez pierwsze miesiące, lata ludziska by się rzuciły na dragi, ale po jakimś czasie narkotyki straciłyby na popularności i wynalezionoby jakiś inny 'owoc zakazany'. No a poza tym kto chce brać narkotyki to i tak bierze, a kto jest na to zbyt inteligentny i wie, że to nic dobrego, to nawet jak będą legalne, a co za tym idzie- łatwo dostępne- to i tak ich nie kupi. Ale nie potrafię na razie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie- pomyślę jeszcze nad tym (jutro na matematyce Rolling Eyes ).
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu postu Szah-Ala uzmysłowiłam sobie, że w mojej wypowiedzi pominęłam jeden ważny aspekt tej sprawy- dzieci. Moje wcześniejsze słowa:

Cytat:
No a poza tym kto chce brać narkotyki to i tak bierze, a kto jest na to zbyt inteligentny i wie, że to nic dobrego, to nawet jak będą legalne, a co za tym idzie- łatwo dostępne- to i tak ich nie kupi.


dotyczyły osób dorosłych. Dzieci same nie potrafią odróżnić dobra od zła, dlatego ktoś musi to robić za nie. W tym wypadku państwo. Więc jednak jestem przeciw legalizacji, bo zwiększyłaby ona dostęp dzieci, młodzieży do narkotyków.
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rodzynek2



Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 1336
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też zaznaczyłem nie. To szkodzą to wadomo. Ale z drugej strony, jeżeli pomimo ostrzeżeń, ktoś decysuje się brać narkotyki to sam sobie tylko szkodzi i ryzykuje uzależnienie. To podobnie jak z papierosami ponoć też mogą uzależnić, zwiększają ryzyko raka, a jak palisz i zachorujesz to możesz mieć pretensje tylko do siebie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Szah-Al



Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 210
Skąd: Polska

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym zakazanym owocem sie nie zgadzam. . Wink .
Np. papierochy są zupełnie legalne, policja na palącą młodzież zwykle nie zwraca uwagi, a pali ogroooomny procent gimnazjalistów. Wiesz co by się stało, jakby cała ta chołota przerzuciła się na dragi i w "nirwanie" łaziła by po osiedlach. Ja boję sie gdzieniiegdzie chodzić nawet jak siedzą tam trzeźwe dresy, a jakby jeszcze miałyby być naćpane, to bym się chyba w domu zamurował, a okna zabił dechami.

UPDATE: Już się nie-nie zgadzam, bo Sweet Lady zmieniła zdanie przed zatwierdzeniem tego postu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wujek John



Dołączył: 20 Wrz 2004
Posty: 14

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiec moze ja sie wypowiem.

Jestem za legalizacja narkotykow.
Sprawa prosta: cpuny by sie szybko wybily. Normalny, przecietny czlowiek wie co myslec o narkotykach i nie wezmie ich. W ten sposob grupa ludzi zarzywajacych narkotyki poszlaby do piachu i panstwo byloby wolne od cpunow. potrzebne bylyby jednak na to pare - nascie lat.
Z dziecmi musialyby byc ukierunkowane zajecia np w szkole, choc tu bylaby ciezka sprawa :/.............
mimo wszystko jestem ZA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szah-Al



Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 210
Skąd: Polska

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wujek John napisał:
wiec moze ja sie wypowiem.

Jestem za legalizacja narkotykow.
Sprawa prosta: cpuny by sie szybko wybily. Normalny, przecietny czlowiek wie co myslec o narkotykach i nie wezmie ich. W ten sposob grupa ludzi zarzywajacych narkotyki poszlaby do piachu i panstwo byloby wolne od cpunow. potrzebne bylyby jednak na to pare - nascie lat.
Z dziecmi musialyby byc ukierunkowane zajecia np w szkole, choc tu bylaby ciezka sprawa :/.............
mimo wszystko jestem ZA

Wg. mnie to troche tak, jakbyś powiedział, że zakazanie prezerwatyw wybije wirus HIV, bo zarażeni z partnerami wymrą i nie będzie problemu. Narkomanów nie mamy jednej stałej porcji. Ciągle dochodzą nowi, a przez legalizację narkotyku w nałóg wpadłoby sporo tych, którzy dzisiaj nawet o zażywaniu nie myślą, Ale jakby zalegalizować, to ktoś by ich poczęstował raz, drugi i jaaaaazdaaa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szah-Al napisał:
Wg. mnie to troche tak, jakbyś powiedział, że zakazanie prezerwatyw wybije wirus HIV, bo zarażeni z partnerami wymrą i nie będzie problemu. Narkomanów nie mamy jednej stałej porcji. Ciągle dochodzą nowi, a przez legalizację narkotyku w nałóg wpadłoby sporo tych, którzy dzisiaj nawet o zażywaniu nie myślą, Ale jakby zalegalizować, to ktoś by ich poczęstował raz, drugi i jaaaaazdaaa...


Nie pozostaje mi nic innego jak sie z tobą zgodzić. Pięknie napisane. Smile
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szah-Al



Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 210
Skąd: Polska

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sweet Lady napisał:

Nie pozostaje mi nic innego jak sie z tobą zgodzić. Pięknie napisane. Smile

Czerwienie się Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wujek John



Dołączył: 20 Wrz 2004
Posty: 14

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sluchaj moze inaczej.

ktos ci proponuje amfetamine przyjmujesz czy nie?? takie pytanie moze kazdy sobie zadac. Ja ci powiem ze nie przyjalbym.

a i cos jeszcze: ludzie glupi by wzieli narkotyki, w naszym spoleczenstwie zrobily juz sporo zlego. I ludzie maja o nim wyrobiony osąd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wujek John napisał:
sluchaj moze inaczej.

ktos ci proponuje amfetamine przyjmujesz czy nie?? takie pytanie moze kazdy sobie zadac. Ja ci powiem ze nie przyjalbym.

a i cos jeszcze: ludzie glupi by wzieli narkotyki, w naszym spoleczenstwie zrobily juz sporo zlego. I ludzie maja o nim wyrobiony osąd.


Właśnie o tym pisałam- jak ktoś bierze to bez względu na to, czy zalegalizowane czy nie, a jak ktoś jest na to zbyt rozsądny to bez względu na wszystko, nie weźmie.

Ale nie zapominajmy o ludziach młodych, o ludziach, którzy być może nie mają jeszcze wyrobionego charakteru. Takie osoby mogą zacząć brać pod presją środowiska albo po prostu z powodu głupiej, młodzieńczej ciekawości. Przyznasz, że będzie im wtedy o wiele łatwiej zdobyc narkotyki, jeśli będą zalegalizowane.

Jest coś jeszcze- panuje przecież opinia, że jeśli coś jest legalne, to nie może być złe, szkodliwe itd. Zgoda- alkohol i papierosy są legalne i każde dziecko wie, że w nadmiernych ilościach są szkodliwe dla zdrowia. No właśnie: w nadmiernych ilościach. Kto powie tym młodym ludziom, że z narkotykami sprawa ma się inaczej niż z papierosami- od 10 papierosów nie zachorujesz na raka i być może wcale się nie uzaleznisz, ale od 10 dawek heroiny...
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dudek



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 493
Skąd: Pasikurowice (k/Wrocławia)

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu się z Tobą, Lady, nie zgodzę.
Cytat:
od 10 papierosów nie zachorujesz na raka i być może wcale się nie uzaleznisz, ale od 10 dawek heroiny...
Akurat jeśli ktoś sięga po heroinę, to pewnie ma sporo za sobą... Zawsze praktycznie najpierw sięga się po "miekkie" (czy jak tam zwał) narkotyki, zresztą na ogól od papierosów zaczyna się takie przygody... No moim zdaniem to porównanie jest mocno nietrafione.
Cytat:
Zgoda- alkohol i papierosy są legalne i każde dziecko wie, że w admiernych ilościach są szkodliwe dla zdrowia.
O ile o papierosach każdy wie, to o alkoholu... watpię. Wiele razy rozmawiałem z kumplami o paleniu i o zdrowiu, ale nigdy chyba o szkodliwości alkoholu... Jedynie może o uzależnieniu, ale to tak naprawdę na ogół w żartach (choć temat wcale nie jest śmieszny).

Jeśli chodzi o legalizację - nie mam wyrobionego poglądu, jeszcze to przemyślę (na chemii albo historii Razz), ale mam taką drobną myśl. Otóz w tej chwili dystrybucja narkotyków to tzw. szara strafa, czyli niekontrolowany rynek. Wydaje mi się, że przy legalnych narkotykach państwo może zarobić sensowne pieniądze na akcyzach, podatkach etc. a te przeznaczyć na porządną edukację dzieci / młodziezy (moim zdaniem dobra edukacja naprawdę wiele zmienia; rozważam sytuację normalnie rządzonego państwa).
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 12:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dudek napisał:
Wydaje mi się, że przy legalnych narkotykach państwo może zarobić sensowne pieniądze na akcyzach, podatkach etc. a te przeznaczyć na porządną edukację dzieci / młodziezy



Oj dudek, dudek, jak narkotyki będą legalne, to obawiam się, że już nie będzie kogo uczyć! Razz


Jeśli chodzi o moje porównanie- może rzeczywiście nietrafione, ale chyba wiesz o co mi chodzi? Jak ktoś sięga po papierosy, to czuje się bezpiecznie: "Przecież jak sobie wypalę trzy szlugi to nic mi sie nie stanie, zawsze mogę je odstawić" itd. I tu pojawia się niebezpieczeństwo, że młodzi ludzie mogą tak samo myśleć o narkotykach, że skoro są legalne, to nie moga być tak niebezpieczne, jak mówią.
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szah-Al



Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 210
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dudek napisał:
Wydaje mi się, że przy legalnych narkotykach państwo może zarobić sensowne pieniądze na akcyzach, podatkach etc. a te przeznaczyć na porządną edukację dzieci / młodziezy (moim zdaniem dobra edukacja naprawdę wiele zmienia; rozważam sytuację normalnie rządzonego państwa).

No właśnie. Nie-da-rady. Jakby Polska miała opierać swoją egzystencję na narkobiznesie to Wenezuela wita nas! Poza tym żadne państwo nie odkuło się chyba jeszcze ani na wódce, ani na papierosach, więc narkotyków lepiej niech nie dotyka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Juska



Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 44
Skąd: Zamosc

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, głosuję na NIE, narkotyki są szkodliwe w każdej ilości, w jakim celu legalizacja??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

glosowalem na NIE a to chocby dlatego, ze narkotyki (o czym wszyscy doskonale wiemy) nie sa czyms dobrym w zyciu czlowieka.. nie ma sie co rozpisywac...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie głosuje na NIE i nie głosuje na TAK. Nie paliłem/nie brałem - nie wiem. Być może Marihuana mogłaby być zlegalizowana... bo to nie ostry środek... kiedyś na forum to przerabialiśmy Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szah-Al napisał:
Poza tym żadne państwo nie odkuło się chyba jeszcze ani na wódce, ani na papierosach,


To zalezy co sie rozumie przez pojecie "odkulo". Bo wplywy do budzetu panstwa z akcyzy od alkoholu i papierosow to wcale nie mala pozycja. Bez nich nas kusy budzet wygladalby jeszcze gorzej.
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Szah-Al



Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 210
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usmc napisał:
Szah-Al napisał:
Poza tym żadne państwo nie odkuło się chyba jeszcze ani na wódce, ani na papierosach,


To zalezy co sie rozumie przez pojecie "odkulo". Bo wplywy do budzetu panstwa z akcyzy od alkoholu i papierosow to wcale nie mala pozycja. Bez nich nas kusy budzet wygladalby jeszcze gorzej.

W skrócie chodzi mi o to, że łatanie budżetu akcyzą narkotykową przyniosłoby dużo więcej strat niż zysków. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szah-Al napisał:
W skrócie chodzi mi o to, że łatanie budżetu akcyzą narkotykową przyniosłoby dużo więcej strat niż zysków. Wink


Tzn. na 100% przybyloby jeszcze jedno i to dosc pokazne zrodlo dochodow dla budzetu. Ale jakby popatrzec na druga strone - kasa wydana na leczenie uzaleznionych - to per saldo chyba by sie nie oplacilo.
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Hoder



Dołączył: 20 Lis 2003
Posty: 657
Skąd: Marklowice/Poznań

PostWysłany: Czw Paź 28, 2004 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co to w ogóle za pytanie! zalegalizować? nigdy w życiu - a może zarejestrujemy satanizm jako grupę religijną!?
_________________
czemu bracie robisz ku*wę z muzyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Karolina



Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 1655
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Paź 28, 2004 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie ze nie ! Juz za duzo jest cpunow, a jakby narkotyki byly dostepne w sposob legalny, to dopiero by chodzilo smiesznych ludzi. Policja nie bylaby w stanie sobie poradzic z taka grupka debili. No i swiat bylby z pewnoscia grozniejszy bardziej niebezpieczny. To bylby glupi pomysl gdyby narkotyki mialyby byc legalne.
_________________
Crazy Little Thing Called Love - 05/09/09
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wujek John



Dołączył: 20 Wrz 2004
Posty: 14

PostWysłany: Czw Paź 28, 2004 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozecie mi jedna rzecz wytlumaczyc?? Czemu sadziecie, ze jezeli narkotyki beda zalegalizowane to wiecej osob bedzie je bralo?? nie ma co tlumaczyc tekstami w stylu: beda latwiej przystepne to nagle caly narod bedzie chodzil na dragach!!!

Przeciez to paradoks. Kazdy boi sie narkotykow! Beda je kupowac ci ktorzy juz je biora!

A dochody bylyby naprawde spore, apropos leczenia to sprawa by wygladala tak samo jak dzisiejsze kliniki od oduzaleznienia od hmmm np alkoholu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hoder



Dołączył: 20 Lis 2003
Posty: 657
Skąd: Marklowice/Poznań

PostWysłany: Pią Paź 29, 2004 8:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikt nie twierdzi że nagle cały naród zacząłby ćpać - pomyśl po prostu w perspektywie ok.20 lat: 'zbuntowana młodzież' (czyt. nasze dzieci) na znak protestu i zbuntowania nie piją już alkoholu ani nie palą trawki tylko biorą dragi: bardziej wydajne i nie ma się kaca!!

dla mnie ta cała rozmowa jest śmieszna z tym całym pierdzeniem o wpływach do budżetu, wypowiedziach w typu:'ja i tak bym nie kupił' i czym tam jeszcze.

mam pomysł - może zacznijmy zarabiać na terrorystach: "Polska zarejestruje organizację terrorystyczną - wystarczy jedynie wpłacić roczną składkę w wysokości (iluśtam) milionów dolarów. w ramach promocji każdy otrzyma odblaskową palkietkę z napisem:'Hello! My name is Abdul. I'm a terrorist'"... skala szkodliwości ta sama...
_________________
czemu bracie robisz ku*wę z muzyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mancin



Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 333

PostWysłany: Pią Paź 29, 2004 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Legalizować !!!! Skończmy wreszcie z obłudnym przekonaniem,że jak cos jest nielegalne to zjawiska nie ma.
Legalizować!
Miękkie narkotyki, prostytucję.
Objąć produkcję i sprzedaż kontrolą . Będą dochody z akcyzy. Wypleni się zjawisko dilerstwa - przez co wielu młodych ludzi nie bedzie wciąganych w biznes przez "grube ryby" Policja przecież przeważnie łapie kilkunastolatków, którzy sobie dorabiają a nie prawdziwych bossów narkotykowych.
Zyski przeznaczyć na PRAWDZIWĄ informację o narkotykach w szkole
Powyżej podajecie przykłady, że delegalizacja niest nieskuteczna - wystarczy przecież "pstryknąć palcem" Czy czasami nie trudniej kupić puszkę piwa 13-latkowi w legalnym sklepie niż kulkę trawki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Pią Paź 29, 2004 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pytanie: "czy legalizowac narkotyki" i przy odpowiedziach do wyboru: "tak" i "nie" to odpowiem: NIE.
Gdyby byla odpowiedz: "Tak, ale nie wszystkie" to juz bym sie zastanowil. Chcialbym np. zobaczyc statystyki z Holandii. Sprawdzic czy, po legalizacji miekkich narkotykow, przybylo uzaleznionych czy ubylo (a moze liczby te sie nie zmienily), czy zmalala przestepczosc pod wplywem narkotykow, czy udalo sie zlikwidowac nielegalny handel miekkimi narkotykami, itd. Dane takie pozwoliby przenalizowac skutki legalizacji. Jak zreszta slusznie zauwazyl mancin nielegalnosc nie oznacza braku dostepu do narkotykow a za to wymusza przestepcze dzialania na osobach trudniacych sie tym "biznesem". Nalezy rowniez dodac, ze walki z nielegalnym handlem narkotykami nie wygarly do tej pory panstwa znacznie bogatsze od nas (vide USA) i nie nalezy sadzic ze uda sie to w Polsce. Wiec moze nie tedy droga ? Ale sam nie wiem.
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sob Paź 30, 2004 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głosowałem na nie.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Sob Paź 30, 2004 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głosowałem na "nie". Nie ma co próbować eksperymentować na dzieciakach i zastanawiać się: kupią, czy nie kupią. Kochani moi - na pewno przybędzie uzaleznionych, jeżeli się je zalegalizuje.
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Death_On_Two_Legs



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 139
Skąd: Krosno

PostWysłany: Sob Paź 30, 2004 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głosowałem na tak. Zalegalizować. Ale pytanie jest źle sformułowane. Myślę że trzeba rodzielić tzw miekkie i twarde narkotyki.
Wiekszość zdań na ten temat że uzależniają, są niebezpiecznie itd można równie dobrze podciągnąć pod alkochol, papierosy itp.
Niemniej człowiek jako osoba myśląca jest w stanie sama zdecydować czy chce czy nie. Oczywiście jeśli bedzie informowany o konsekwencjach.
Myślę też że legalna sprzedaż poprawi jakość narkotyków, zlikwiduje trefny towar i jakieś tam świństwa. Może też da się ograniczyć do narkotyków mniej uzależniających. No i ograniczyć sprzedaż nieletnim jak z alkoholem (wiem że to tylko działą w teorii ale ... ).
Jestem człowiekiem myślącym, mamy demokracje. Nie chcę być niewolony w myśl zasady że to dla mojego dobra. Dlatego jestem na TAK. Nie tknę tego gówna, ale jak ktoś chce to proszę bardzo.
Jeszcze jedno- niech każdy bierze to na własną odpowiedzialność-niech nie liczy później na moją pomoc jak będzie na dnie.
_________________
Death On Two Legs - fan nr 13 Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek