FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Kara śmierci TAK/NIE
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kara śmierci
tak
41%
 41%  [ 42 ]
nie
46%
 46%  [ 47 ]
nie wiem, nie mam zdania
12%
 12%  [ 13 ]
Wszystkich Głosów : 102

Autor Wiadomość
Rzodek



Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 106
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 7:23 pm    Temat postu: Kara śmierci TAK/NIE Odpowiedz z cytatem

Uważam ,że temat bardzo poważny i na czasie...
Dzisiaj jak wiemy sejm odrzucił projekt zmian w prawie karnym przywracający karę śmieci...
A jaka jest opinia szanownych forumowiczów ?
Przywrócić karę śmierci czy nie....

Cheers
_________________
You'll Never Walk Alone!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i gdzie ta ankieta? Owszem można pisać i tu, ale ankieta na samej górze tematu byłaby tu przydatna i to bardzo... a ja nie potrafię określić swojego zdania na ten temat - jak na razie, przynajmniej.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MarcinN
Site Admin


Dołączył: 30 Paź 2003
Posty: 1159
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmodyfikowałem oryginalny wpis i dodałem ankietę.
Tylko się nie pozabijajcie podczas dyskusji. I jeszcze cytat: Dyskusje na temat aborcji, eutanazji czy odmiennej orientacji seksualnej są z gruntu skazane na brak porozumienia. Bo postaw ludzkich nie da się zmienić dyskutując.

Z moderatorskim pozdrowieniem... Cool
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rzodek



Dołączył: 27 Kwi 2004
Posty: 106
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorki Was za niedopatrzenia w.z z ankietą.... Wink
_________________
You'll Never Walk Alone!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zaznaczylem odpowiedz "nie wiem, nie mam zdania" ale zdanie mam, tylko nie wiem, trudno byloby mi zdecydowac sie, aby odpowiedziec "tak" badz "nie"

TAK- bo niektorych ludzi za to co robia, powinno sie zabijac, no chocby z tego powodu ze nawet jesli maja kare dozywocia to i tak siedza w wiezieniu i mimo wszystko zyja a gdy wlasnie ci niektorzy zabijaja dla przyjemnosci, dla kasy, w ogole- zabijaja, to innego wyjscia niz kara smierci nie ma... no chociazby ostatnio wazny temat... smierc ks. Popiełuszki.. jak cos mnie natchnie wiecej to napisze wiecej

NIE- bo mimo wszystko to jest nieludzkie zabijac skazywac czlowieka na smierc i bron Boże aby byl to czlowiek niewinny

ale...(patrz: TAK) ci co sobie zasluzyli to niestety ale powinni "otrzymac" to co "dali" innym Arrow śmierć
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie jestem przeciwna karze śmierci! Może to co teraz powiem to banał, ale naprawdę tak myślę- skazując na śmierć nawet największych morderców, sami stajemy się zabójcami. Bo kto nam daje takie prawo? Wszyscy zgadzamy się, że zabijanie jest złe (nie mówię tutaj o zabijaniu w akcie samoobrony), ale wielu z nas jest za karą śmierci. Wg mnie czysta hipokryzja... Confused Głupotą są dla mnie opinie ludzi, którzy mówia, że morderców trzeba zlikwidować, bo i tak nie ma żadnych szans na ich resocjalizację i tylko żyją sobie wygodnie w więzieniu za ciężko zarobione pieniądze podatników. To co mamy pozwolić zabić i po problemie, sumienie mamy czyste, bo to przecież ogromni zbrodniarze? Oni zabili, więc i my możemy zabić/ pozwolić, aby ich zabito...? Przypomina mi to czasy starożytnej Babilonii, kodeksu Hammurabiego: oko za oko, ząb za ząb. Confused A podobno cywilizacja poszła naprzód...
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rodzynek2



Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 1336
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za karą śmierci. Czy wielokrotni mordercy czy gwałciciele (np. dziś recydywista zgwałcił 11 letnią dziewczynke), którzy są nieraz bardzo brutalni, zasługuje na drugą szanse? Ofiary morderców nie mają drugej szansy na życie.

Ostatnio zmieniony przez rodzynek2 dnia Pią Paź 22, 2004 9:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Freddie



Dołączył: 23 Sty 2004
Posty: 135

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem za karą śmierci, ale tylko dla tych skurwysynów, co jak mówi art_mar zabijają dla kasy - i dla LEKARZY, którzy nie wykonują swojej pracy... Była u mnie w mieście kiedyś sytuacja, ze matka dzwoniła na pogotowie jeden raz - przyjechali; drugi raz - przyjechali; trzeci raz - NIE przyjechali i właśnie takiemu dać dożywocie bądź kare śmierci... (znałem tę osobę). No jestem tylko dla niektórych bo ta kara mogłaby dosięgać niesprawiedliwie osądzonych. Czyli ludzie ginęli by (być może) za nic... bo sprawiedliwości na tym świecie NIE MA. Czy jakbym przechowywał mordercę nie wiedząc, że nim jest a ja bym tylko myślał, że to najnormalniejszy w świecie facet - sam w oczach tych wszystkich policjantów i tych wszystkich nie stałbym się "wspólnikiem"? No oczywiście że byłbym tak postrzegany... Dlatego jestem za karą śmierci, ALE to jeszcze zależy w jakich warunkach człowiek ma ginąć. Nie dałbym sobie spokoju, gdybym żył ze świadomością, że (no np. ktoś zgwałcił kogoś a ja byłem przypadkowym świadkiem i musze zeznawać) ktoś przeze mnie ginie - tzn. nie mógłbym dalej żyć jakbym miał świadomość, że go GŁODZĄ, WIESZAJĄ - bo nie wiem jak ma wyglądać ta kara śmierci... ktoś wie? Albo zakopią kogoś żywcem? Nie no bez przesady... Moze zrobił "MENU" jak to policja drogowa kiedyś uczyniła... Confused

Ogólnie rzecz biorąc uważam to za lekką głupotę... A co do tej świadomości, że człowiek ginie przeze mnie....
Sweet Lady bardzo mądrze napisał:
Może to co teraz powiem to banał, ale naprawdę tak myślę- skazując na śmierć nawet największych morderców, sami stajemy się zabójcami

No i co się ma dalej dziać? Gdyby taka ustawa miała być uchwalona, to takie osoby śpiewające hiphop powinny już dawno otrzymać karę śmierci... - jawne obrazy... tego jest przecież dużo w telewizji...
Ostatnio nawet gdzieś niedaleko mojego miasta, kobieta zapytała faceta (bo byli na meczu) "którzy to nasi" a on ją brutalnie, prawie śmiertelnie pobił... to chyba było nawet w gazecie - i co, i jak, postawić takiemu karę śmierci, czy wsadzić do więzienia? Niedawno jeszcze, niedaleko mojego domu kilka osób prawie śmiertelnie pobiło takiego gościa... (mojej siostry kolegę), mial bodajże 3 krwiaki. Ale przecież poszkodowany ze strachu nie pójdzie na policje i nie powie: "to był ten, ten, ten i ten" bo wie, że będzie miał gorzej przewalone... TAkie to już popier...niczone jest, a z tego co wiem to policja nie robi z tego sprawy i nie sądzę, żeby się dowiedzieli od kogoś kto co i jak. A takim właśnie gnojkom należy się jak nie dożywocie - to kara śmierci...

Tak więc reasumując jestem w dylemacie, bo nie wiem czy wybrać TAK, czy NIE - chyba że jest 100% pewność, co do tych morderców - wtedy jestem na tak...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roger_Taylor napisał:
nie mógłbym dalej żyć jakbym miał świadomość, że go GŁODZĄ, WIESZAJĄ - bo nie wiem jak ma wyglądać ta kara śmierci... ktoś wie? Albo zakopią kogoś żywcem?


Za "starych" czasów było to: stryczek, kula w łeb, krzesło elektryczne. Dzisiaj w takich np. USA (niektórych stanach, nie we wszystkich jest kara śmierci) jest to jakiś zastrzyk, a raczej kolejno 3 zastrzyki. CHYBA pierwszy Cię uspokaja, drugi powoduje zaśnięcie, trzeci wstrzymanie akcji serca... czyli ogółem bezbolesna śmierć.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roger_Taylor napisał:
bo nie wiem jak ma wyglądać ta kara śmierci... ktoś wie?


Jakby miala byc wykonywana teraz gdyby miala byc wprowadzona - nikt pewnie nie wie.
Ale w Polsce w latach 80-tych gdy wykonywano wyroki smierci, skazanych usmiercano przez powieszenie.

Ja zaznaczylem TAK. Osobiscie nie widze mozliwosci resocjalizacji 20-letniego chlopaka parajacego sie bieganiem po osiedlu z kumplami i siekierami za pasem.
Przy czym, moim zdaniem, musiala to by byc kara stosowana z najwyzsza ostroznoscia - ma tu na mysli dokladne rozpoznanie sprawy przez sad.


I to co dla niektorych wydaje sie byc glupota dla mnie tez jest wazkim argumentem - ja sobie nie zycze zeby z moich ciezko zarobionych pieniedzy czesc w formie podatkow szla na utrzymywanie takich zwyrodnialcow. Lepiej, co nie oznacza ze bardziej moralnie, wykonac wyrok smierci a pieniadze wydawane na utrzymanie przekazac na dom dziecka - moze wtedy uda sie czesci dzieci wychowac tak zeby potem nie bylo potrzeby ich wieszania za morderstwa.

Poza tym to co napisal rodzynek2: czy ta dziewczyna ktora dwoch swietujacych urodziny wyrzucilo z pociagu, albo ten 4-latek utopiony w Wisle mieli druga szanse. NIE. Wiec nie bardzo widze powod by dawac ja tym ktorzy to zrobili.

Czy usmiercnie kogos w majestacie prawa nie sprowadza nas na poziom tych ktorych sadzimy? Nie wiem. Nad tym zastanawiaja sie madrzejsi ode mnie i tez nie moga jednoznacznie odpowiedziec. Ja czuje ze nie - ze wyrok smierci orzeczony w imieniu spoleczenstwa w celu eliminacji jednostki mu zagrazajacej jest czyms zupelnie innym niz morderstwo. Stad moje poparcie.

I jeszcze dodam ze sama kara smierci na 100% nie zapewni nam spoleczenstwa wolnego od przemocy. Do tego potrzeba duzo wieceje elementow ale to juz temat na osobny topic.
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile


Ostatnio zmieniony przez usmc dnia Pią Paź 22, 2004 10:47 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usmc napisał:
Osobiscie nie widze mozliwosci resocjalizacji 20-letniego chlopaka parajacego sie bieganiem po osiedlu z kumplami i siekierami za pasem.

Sorry, że nie napisałem tego w poprzednim poście, ani nie zmieniłem - bo mówię głośno - kara śmierci powinno dotykać tych, którzy ZNĘCAJĄ się nad... ZWIERZĘTAMI - z w szczególności nad psami - i dla tych, co organizują takie "walki psów" to jest najstraszniejsza w życiu rzecz... Teraz sobie tak myślę i myślę - jestem na TAK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodam jeszcze czemu powinna byc wprowadzona kara smierci... czy puscilibyscie wolno gnoja ktory (na podstawie tego co ostatnio slyszalem) zgwalcil i pobil smiertelnie dziewczyne, a jej chlopaka wraz z drugim skurczysynem wykastrowal i zabil... przez pobicie.. czy to jest ludzkie zabijac z taka przyjemnoscia i okrucienstwem?NIE NIE NIE... takich ludzi powinno sie zabijac i powinni sie cieszyc, ze dostana trzy zastrzyki w zyle a nie zostana zabici z okrucienstwem...

Ps.teraz do tego doszlo ze nie konczy sie lista, jak mozna zabic czlowieka...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usmc napisał:
Poza tym to co napisal rodzynek2: czy ta dziewczyna ktora dwoch swietujacych urodziny wyrzucilo z pociagu, albo ten 4-latek utopiony w Wisle mieli druga szanse. NIE. Wiec nie bardzo widze powod by dawac ja tym ktorzy to zrobili.


A kto tu mówi o daniu zbrodniarzom drugiej szansy? Wsadza ich się do więzienia, dostają dożywocie... I dobrze- zasłużyli na to, są niebezpieczni dla społeczeństwa, więc są od niego odizolowani. To nie jest żadna druga szansa- chciałbyś tak żyć?

usmc napisał:
Ja czuje ze nie - ze wyrok smierci orzeczony w imieniu spoleczenstwa w celu eliminacji jednostki mu zagrazajacej jest czyms zupelnie innym niz morderstwo. Stad moje poparcie.


Eliminacja jednostki- Boże jak to brzmi, kojarzy mi się z Hitlerem, obozami koncentracyjnymi, 'likwidujemy jednostki', które nie są potrzebne społeczeństwu, tak? Przecież taka osoba, znajdująca się w specjalnym więzieniu dla najgorszych przestępców nie zagraża już społeczeństwu, więc nie rozumiem twojego argumentu, że trzeba ją zabić, bo niebezpieczna.


usmc napisał:
I to co dla niektorych wydaje sie byc glupota dla mnie tez jest wazkim argumentem - ja sobie nie zycze zeby z moich ciezko zarobionych pieniedzy czesc w formie podatkow szla na utrzymywanie takich zwyrodnialcow.


Czyli twoje pieniądze są ważniejsze niż życie drugiego człowieka? Hmm... dziwna hierarchia wartości... Co jest gorsze przeznaczyć te pare złotych na utrzymanie więźnia czy na śmiertelny zastrzyk, a potem żyć ze świadomością, że przysłużyłeś się do zamordowania kogoś...?

Zgadzam się jedynie z tym, że zbrodniarze nie powinni mieć luksusowych warunków do życia, ale z drugiej strony- nie powinni być też traktowani jak zwierzęta. Poza tym niezbyt orientuję się, w jakich warunkach żyją więźniowie skazani na dożywocie w różnych krajach, ale wydaje mi sie, że te opowieści, że mają się lepiej niż porządni obywatele są mocno przesadzone... Confused

W każdym razie jeszcze raz to podkreślę- przywrócenie kary śmierci to dla mnie powrót do czasów barbarzyństwa!
Na świecie dzieją sie okropne zbrodnie, również i w Polsce, te opisane przez Rogera głęboko mnie poruszyły, ale tak już jest i zawsze będzie, bo tak skonstruowany jest ten po*****ny świat. Ale kara śmierci dla zdemoralizowanych 'jednostek' na pewno tego nie zmieni- wręcz przeciwnie- przybędzie tylko morderców. Tylko że tym razem to będziemy my...
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pasquale



Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 378
Skąd: Września [WLKP]

PostWysłany: Sob Paź 23, 2004 12:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sweet Lady napisał:
z drugiej strony- nie powinni być też traktowani jak zwierzęta.


A według Ciebie kim/czym jest ktoś, kto zabija dla 20zł uprzednio torturując ofiarę, albo gwałci 5-letnie dziecko ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Sob Paź 23, 2004 12:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sweet Lady napisał:
usmc napisał:


Zamiast przerzucac sie cytatami z wypowiedzi i dawaniem kontrargumentow zacytuje jeden z pierwszych postow moderatora w tym watku:

MarcinN napisał:
I jeszcze cytat: Dyskusje na temat aborcji, eutanazji czy odmiennej orientacji seksualnej są z gruntu skazane na brak porozumienia. Bo postaw ludzkich nie da się zmienić dyskutując.


Ani ja Cie nie przekonam ze mam racje ani Ty mnie.
Ja przedstawilem swoje argumenty, Ty swoje, kazde z nas oddalo glos w ankiecie.

Poki co Twoje gora bo kary smierci w Polsce nie ma i dlugo nie bedzie.

I tyle ode mnie w tym temacie.
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Sob Paź 23, 2004 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pasquale napisał:
Sweet Lady napisał:
z drugiej strony- nie powinni być też traktowani jak zwierzęta.


A według Ciebie kim/czym jest ktoś, kto zabija dla 20zł uprzednio torturując ofiarę, albo gwałci 5-letnie dziecko ?


A kim jest ktoś, kto potem takiego człowieka sadza na krześle elektrycznym albo wstrzykuje truciznę? Wybawcą ludzkości, dobroczyńcą, który uwalnia świat od zbrodniarza...? Confused

Można by tu dyskutować, że zbrodnia zbrodni nierówna, ale dla mnie morderstwo jest morderstwem. Tak masz rację, że takie zachowanie jest nieludzkie, zwierzęce, ale śmieszy mnie np. jak niektórzy mówią, że przecież oni w bardzo humanitarny sposób likwidują przestępcę, nie maltretują go, jeden zastrzyk i po wszystkim... Humanitarne morderstwo...? Confused Moim zdaniem zgadzając się na karę śmierci zniżamy się do poziomu tych zwyrodnialców.


usmc napisał:
Ani ja Cie nie przekonam ze mam racje ani Ty mnie.
Ja przedstawilem swoje argumenty, Ty swoje, kazde z nas oddalo glos w ankiecie.


W porządku, nie dojdziemy do porozumienia, ale szanuję to, że masz własne zdanie.

MarcinN napisał:
Tylko się nie pozabijajcie podczas dyskusji. I jeszcze cytat: Dyskusje na temat aborcji, eutanazji czy odmiennej orientacji seksualnej są z gruntu skazane na brak porozumienia. Bo postaw ludzkich nie da się zmienić dyskutując.


Ale takie dyskusje są właśnie najciekawsze! Smile
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rodzynek2



Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 1336
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Sob Paź 23, 2004 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sweet Lady napisał:


A kto tu mówi o daniu zbrodniarzom drugiej szansy? Wsadza ich się do więzienia, dostają dożywocie... I dobrze- zasłużyli na to, są niebezpieczni dla społeczeństwa, więc są od niego odizolowani. To nie jest żadna druga szansa- chciałbyś tak żyć?


i wypuszcza po kilkunastu latach za "dobre sprawowanie"


Sweet Lady napisał:
Eliminacja jednostki- Boże jak to brzmi, kojarzy mi się z Hitlerem, obozami koncentracyjnymi, 'likwidujemy jednostki', które nie są potrzebne społeczeństwu, tak? Przecież taka osoba, znajdująca się w specjalnym więzieniu dla najgorszych przestępców nie zagraża już społeczeństwu, więc nie rozumiem twojego argumentu, że trzeba ją zabić, bo niebezpieczna.


Czy społeczeństwu potrzebny jest morderca? Niezagraża pod warunkiem, że z niego nie wyjdzie, ale jest moliwość wyjścia na wolność wyrok orzekany jest: dożywocie z możliwością wyjścia po iluś tam latach za dobre sprawowanie


usmc napisał:
I to co dla niektorych wydaje sie byc glupota dla mnie tez jest wazkim argumentem - ja sobie nie zycze zeby z moich ciezko zarobionych pieniedzy czesc w formie podatkow szla na utrzymywanie takich zwyrodnialcow.


Też racja

Sweet Lady napisał:

Czyli twoje pieniądze są ważniejsze niż życie drugiego człowieka? Hmm... dziwna hierarchia wartości... Co jest gorsze przeznaczyć te pare złotych na utrzymanie więźnia czy na śmiertelny zastrzyk, a potem żyć ze świadomością, że przysłużyłeś się do zamordowania kogoś...?


Wole je wydać na biednych ludzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Sob Paź 23, 2004 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sweet Lady napisał:
Eliminacja jednostki- Boże jak to brzmi, kojarzy mi się z Hitlerem, obozami koncentracyjnymi, 'likwidujemy jednostki', które nie są potrzebne społeczeństwu, tak? Przecież taka osoba, znajdująca się w specjalnym więzieniu dla najgorszych przestępców nie zagraża już społeczeństwu, więc nie rozumiem twojego argumentu, że trzeba ją zabić, bo niebezpieczna.

Hehe. Taka osoba znajdująca się w jakimkolwiek więzieniu, która nie jest odizolowana od reszty więzniów nie jest w stanie zagrozić społeczeństwu - ok - takiego kara śmierci nie powinna dosięgnąć. ALE jakiś seryjny zabójca jest uwięziony z kilkoma innymi zwyrodnialcami i jest w stanie jeden drugiego zabić... czy to też nie zagraża społeczeństwu? Skoro jesteś przeciwna zabijaniu ludzi poprzez ogłoszeniu wyroku śmierci, to czy nie masz pewności, że nie zostanie zabity w więzieniu? Takie przypadki się zdarzały... Albo ten co jest odizolowany i tak znajdzie sposób, żeby się (no chcociażby) powiesić na prześcieradle. I tutaj właśnie pojawia się to pytanie:
Cytat:
'likwidujemy jednostki', które nie są potrzebne społeczeństwu, tak?

Przecież ta osoba i tak wie, że nie będzie już żyla na wolności, że jego życie jest już stracone, więc co byś wolała, czy taki człowiek miał się sam zabić, czy powinna go bezpośrednio dotknąć kara śmierci?

P.S.
Sweet Lady napisał:
MarcinN napisał:
Tylko się nie pozabijajcie podczas dyskusji. I jeszcze cytat: Dyskusje na temat aborcji, eutanazji czy odmiennej orientacji seksualnej są z gruntu skazane na brak porozumienia. Bo postaw ludzkich nie da się zmienić dyskutując.

Ale takie dyskusje są właśnie najciekawsze!

No właśnie! Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Freddie



Dołączył: 23 Sty 2004
Posty: 135

PostWysłany: Sob Paź 23, 2004 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z rodzynkiem, i usmc.

Uważam, że większość argumentów została już wypowiedziana, jednak dorzucę coś od siebie.

Mówisz, Sweet Lady o dożywociu.. jednak dostają oni po 25 lat- bo tyle jest w Polsce kara dożywocia, a wychodzą po 10. Nadal uważasz, że to duża kara? Dla mnie człowiek który zabija; np. ostatnio trzech siedemnastolatków zabiło starszego 2 lata od siebie (za papierosa, skurwysyni byli pijani); jest po prostu śmieciem i nie widzę dalszej potrzeby utrzymywania takiego człowieka w więzieniu za pieniądze podatników, o czym wspomniał usmc. Czy jestem materialistą? Nie, nie jestem. Jednak wolę aby te pieniądze poszły na budowę jakiegoś centrum medycznego, a nie na budowanie kolejnych więzień. Nawet wolę aby te pieniądze były przeznaczone na schronisko dla zwierząt, niż na morderców. Porządek, kurwa, musi być- jeśli chodzi o ten temat to mówię to z pełnym przekonaniem i utwierdzeniem w swojej racji. Hmm, czyli uważasz, że jeśli mam takie zdanie i chcę aby przywrócono karę śmierci, to ja jestem mordercą? Że domagam się sprawiedliwości za czyny, których dokonują tacy ludzie? Kodeks Hammurabiego był bardzo dobry, przynajmniej ludzie nie popełniali tyle złych czynów. Gdyby wiedzieli, że za morderstwo- będą skazani na śmierć- może by było mniej takich przypadków. A takich przypadków jest niestety wiele. Na pewno słyszeliście- kilka lat temu, u nas w Słupsku policjant zamordował 13 letniego chłopaka, który wracał z meczu koszykówki. Zapałował go na śmierć. Już jest na wolności. Czy uważasz, że to takie uczciwe? Odsiedział kilka lat i już jest zbawiony, odrobił swój czyn? Dla mnie to jest paranoja. Mimo, że jestem katolikiem to całkowicie nie zgadzam się ze zdaniem Kościoła na ten temat, jak i też na kilka innych.

KARA ŚMIERCI POWINNA BYĆ PRZYWRÓCONA!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pikers



Dołączył: 12 Lip 2004
Posty: 1076
Skąd: Dębica

PostWysłany: Sob Paź 23, 2004 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale wyobras sobie ze ktoś został wrobiony w zabójstwo i co zabiją goscia niewinnego a puzniej sie okarze ze to nie on i wtedy ich czeka kara smierci za zabicie człowieka...
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GK0OnsayIQk
Guma Chet Diablo Pikers
http://www.youtube.com/watch?v=S7_5Aoi4kHc&feature=channel_video_title

www.syndikad.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Freddie



Dołączył: 23 Sty 2004
Posty: 135

PostWysłany: Sob Paź 23, 2004 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pikers napisał:
ale wyobras sobie ze ktoś został wrobiony w zabójstwo i co zabiją goscia niewinnego a puzniej sie okarze ze to nie on i wtedy ich czeka kara smierci za zabicie człowieka...


To zupełnie coś innego, oczywiście wyroki muszą być bardzo dokładne, i trzeba mieć 100% pewność.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sob Paź 23, 2004 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do tych co zaznaczyli odpowiedz NIE- wiem ze zabijanie poprzez wstrzykiwanie trucizny to tak czy inaczej pewnego rodzaju zabojstwo ale na niektorych po prostu nie ma innej rady jak tylko i wylacznie smierc... tak juz jest na tym swiecie
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Sob Paź 23, 2004 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rodzynek2 napisał:
Czy społeczeństwu potrzebny jest morderca? Niezagraża pod warunkiem, że z niego nie wyjdzie, ale jest moliwość wyjścia na wolność wyrok orzekany jest: dożywocie z możliwością wyjścia po iluś tam latach za dobre sprawowanie


Freddie napisał:
Mówisz, Sweet Lady o dożywociu.. jednak dostają oni po 25 lat- bo tyle jest w Polsce kara dożywocia, a wychodzą po 10. Nadal uważasz, że to duża kara?


No to niech zmienią prawo karne w Polsce, aby nie było takiej mozliwości, że facet który z zimną krwią zamordował np. 5 osób, wychodzi po 10 latach za dobre sprawowanie! Tak łatwiej jest powiedziec, że powinno się przywócić karę śmierci i po problemie, ale są przecież inne rozwiązania.

Freddie napisał:
Kodeks Hammurabiego był bardzo dobry, przynajmniej ludzie nie popełniali tyle złych czynów. Gdyby wiedzieli, że za morderstwo- będą skazani na śmierć- może by było mniej takich przypadków.


Nie obraź się, ale strasznie mnie rozbawiłeś tym stwierdzeniem...
Więc myślisz sobie, że dajmy na to morderca w chwili popełniania morderstwa, przez ten krótki moment, nagły impuls, analizuje to co ma zrobić, myśli o wszystkich za i przeciw? Myślisz, że ktoś zwyrodniały, zdemoralizowany, chory psychicznie, który jest zdeterminowany kogoś zabić czy zgwacić, zatrzyma sie i zaprzestanie zbrodni, bo sobie przypomni, że grozi mu za to kara śmierci? Zrobi to już po wszystkim, kiedy będzie próbował uciec, schować sie przed policja, ale na pewno nie chwili popełniania np. morderstwa. Myślę, ze jeśli taka do szpiku kości zła osoba chce zabić, to nic jej przed tym nie powstrzyma...

[quote="Freddie']Mimo, że jestem katolikiem to całkowicie nie zgadzam się ze zdaniem Kościoła na ten temat, jak i też na kilka innych. [/quote]

Nie trzeba być katolikiem, żeby mieć takie poglądy jak ja.


Roger Taylor napisał:
ALE jakiś seryjny zabójca jest uwięziony z kilkoma innymi zwyrodnialcami i jest w stanie jeden drugiego zabić... czy to też nie zagraża społeczeństwu? Skoro jesteś przeciwna zabijaniu ludzi poprzez ogłoszeniu wyroku śmierci, to czy nie masz pewności, że nie zostanie zabity w więzieniu? Takie przypadki się zdarzały... Albo ten co jest odizolowany i tak znajdzie sposób, żeby się (no chcociażby) powiesić na prześcieradle.


Ok, ale to juz jego sprawa, że popełni samobójstwo, jest dorosłym człowiekiem, ma prawo sobie odebrac życie, bo należy do niego. Ale my takiego prawa nie mamy, bo nie możemy dysponować cudzym życiem. Mordercy czy inni zbrodniarze łamią tą zasadę i to nie jest normalne- dlatego właśnie idą do więzienia, skazywani są na dożywocie. Oni nie mają prawa zabijać, my nie mamy prawa zabijać, osoby, które zabiją skazywane są na dożywocie, a nie są zabijane, bo w tym przypadku byłby to błędny krąg. Proste równanie, prawda...?

Ok to tyle, bo wiem, że i tak was nie przekonam do moich racji, tak jak nie przekonałam moich przyjaciół, kiedy o tym dyskutowaliśmy.

MarcinN napisał:
Tylko się nie pozabijajcie podczas dyskusji.


Chyba wszyscy cali...?
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Sob Paź 23, 2004 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sweet Lady napisał:
W porządku, nie dojdziemy do porozumienia, ale szanuję to, że masz własne zdanie.


Ja rowniez szanuje Twoje poglady jak i sposob ich prezentowania.

Wydaje mi sie, ze nie ublizajac naszej inteligencji, nad tym sporem glowe beda sobie lamac znacznie madrzejsze postaci i prawdopodobnie tez nie znajda zlotego srodka.
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Sob Paź 23, 2004 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Freddie napisał:

To zupełnie coś innego, oczywiście wyroki muszą być bardzo dokładne, i trzeba mieć 100% pewność.
Nigdy nie będziemy mieli 100% pewności... ja jestem na TAK i zarazem na NIE... niemoge wybrać konkretnej decyzji.
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Sob Paź 23, 2004 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcialbym jeszcze dodac ze wyniki tej naszej ankiety znacznie roznia sie od wyniku jaki byl ostatnio przezentowany w telewizji - na zlecenie chyba OBOP przeprowadzono badania i okazalo sie ze 77% Polakow popiera kare smierci.

Oczywiscie sam sposob przeprowadzania badan jest inny ale jednak roznice dosc znaczne.
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wiki



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 735

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem na NIE.A to wynika z mojej wiary jako że jestem katoliczką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Juska



Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 44
Skąd: Zamosc

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, ponieważ gorszą karą od kary śmierci jest DOŻYWOCIE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juska napisał:
Nie, ponieważ gorszą karą od kary śmierci jest DOŻYWOCIE.


klocilbym sie... szczerze? wolalbym zyc w pierdlu przez te 25 lat (jak to ktos wspomnial ze tyle w Polsce trwa kara dozywocia) niz umrzec w wieku 20-30 lat....
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 1 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek