FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Kara śmierci TAK/NIE
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kara śmierci
tak
41%
 41%  [ 42 ]
nie
46%
 46%  [ 47 ]
nie wiem, nie mam zdania
12%
 12%  [ 13 ]
Wszystkich Głosów : 102

Autor Wiadomość
Wujek John



Dołączył: 20 Wrz 2004
Posty: 14

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie za

Kara smierci wprowadza dla potencjalnego mordercy (przestepcy) nowy punkt widzenia: zabijesz / zgwalcisz dziecko - kopniesz w kalendarz w najblizszym czasie...

Jakies 3 lata temu w USA byla rozprawa chyba 17-latka ktory zabil siostre - dostal kare smierci. W tym momencie na prawde zal mi go bylo........ jednak zaraz zrozumialem ze kolejny taki mlodzieniec ktory moze zrobic cos podobnego, przestraszy sie, widzi ze prawo jest zdecydowane i powstrzyma sie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wujek John napisał:
jednak zaraz zrozumialem ze kolejny taki mlodzieniec ktory moze zrobic cos podobnego, przestraszy sie, widzi ze prawo jest zdecydowane i powstrzyma sie.


Optymista z ciebie. Rolling Eyes Wystarczy wprowadzić karę śmierci i nagle na świecie będzie mniej zła, tak? Szczerze wątpię...

Powtórzę to co wcześniej napisałam:

Sweet Lady napisał:
Więc myślisz sobie, że dajmy na to morderca w chwili popełniania morderstwa, przez ten krótki moment, nagły impuls, analizuje to co ma zrobić, myśli o wszystkich za i przeciw? Myślisz, że ktoś zwyrodniały, zdemoralizowany, chory psychicznie, który jest zdeterminowany kogoś zabić czy zgwacić, zatrzyma sie i zaprzestanie zbrodni, bo sobie przypomni, że grozi mu za to kara śmierci? Zrobi to już po wszystkim, kiedy będzie próbował uciec, schować sie przed policja, ale na pewno nie chwili popełniania np. morderstwa. Myślę, ze jeśli taka do szpiku kości zła osoba chce zabić, to nic jej przed tym nie powstrzyma...


Kara śmierci może sprawić jedynie, że przestępcy będą bardziej starali się nie wpaść w ręce policji po dokonaniu zbrodni, ale na pewno nie powstrzyma ich od popełniania przestępstw.
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szah-Al



Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 210
Skąd: Polska

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa z karą śmierci jest naprawde bardzo złożona. Ja zaznaczyłem "nie", bo wg. mnie jest to jednak przegięcie i naruszanie praw człowieka. Oczywiście można powiedzieć, że mordercy też je naruszają i to pierwsi i z tym też się zgadzam, ale jednak w państwie cywilizowanym nie powinno być na taką karę miejsca. Ja bym dla takich delikwentów proponował przymusową robotę, np. machanie łopatą albo noszenie cegieł 15 godzin dziennie przez np. 30 lat i jakieś dodatkowe `atrakcje`.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rodzynek2



Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 1336
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po popełnieniu jakiejkolwiek zbrodni raczej nikt nie zgłasza się dobrowolnie na policje. Masz racje: jak już ktoś chce zabić to i tak zabije albo zrezygnuje, pod presją kary, dużo wcześniej, a nie tuż przed samą zbrodnią. A kara śmierci ma zagwarantować, że jak już go złapią, żeby nie miał szansy tej zbrodni powtórzyć. Jak już chyba wcześniej wspominałem: najsurowsza kara za wielokrotne morderstwo (z życia wzięte, pisali o tym w gazetach kiedyś,): dożywocie z możliwością wyjscia po 20 latach za dobre sprawowanie. Jeżeli kara jest tak niska w stosunku do popełnionego czynu, to nawet jak złapią to niewiele grozi. A jak takich będą karać śmiercią to napewno niektórzy się zastanowią nim zabiją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Szah-Al



Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 210
Skąd: Polska

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juska napisał:
Nie, ponieważ gorszą karą od kary śmierci jest DOŻYWOCIE.

No nie wiem, nie wiem. (...)


Ostatnio zmieniony przez Szah-Al dnia Wto Paź 26, 2004 10:40 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wujek John



Dołączył: 20 Wrz 2004
Posty: 14

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh no to moze ja zacytuje to co ja wczesniej napisalem

Cytat:
Kara smierci wprowadza dla potencjalnego mordercy (przestepcy) nowy punkt widzenia


czlowiek wychowany na takim poziomie wie co go czeka - przed tym naglym impulsem - i juz zabijajac wie dobrze ze pojdzie na "zastrzyk"
w dzisiejszym swiecie kryminalista sobie mysli - zlikwiduje tego <> typa pojde na 10 lat do kicia i mam <to co chcial osiagnac> (w POLSCE).

Cytat:
Kara śmierci może sprawić jedynie, że przestępcy będą bardziej starali się nie wpaść w ręce policji po dokonaniu zbrodni, ale na pewno nie powstrzyma ich od popełniania przestępstw.


heeeh, sorki tu mnie troszke rozsmieszylas.... co rozumiesz pod pojeciem bardziej?? kamuflowac sie w lesie?? za granice wyjechac... nazwisko zmienic... to juz teraz robia (no moze oprocz chowania sie po lasach Smile ).... beda lapac ich tak jak teraz lapia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Juska



Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 44
Skąd: Zamosc

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szah-Al napisał:
Juska napisał:
Nie, ponieważ gorszą karą od kary śmierci jest DOŻYWOCIE.

No nie wiem, nie wiem. A skąd na dożywociu taki procent samobójstw i usiłowań samobójstw?


No właśnie dlatego, że dożywocie to straszna rzecz i mało kto to wytrzymuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wujek John napisał:
w dzisiejszym swiecie kryminalista sobie mysli - zlikwiduje tego <> typa pojde na 10 lat do kicia i mam <to co chcial osiagnac>.


Shocked Wow, jestem pod wrażeniem- skąd tak doskonale znasz psychikę mordercy...?

Chciałam zaznaczyć, że nie rozmawiamy tu o zwykłych przestępcach- złodziejaszkach, oszustach podatkowych itd. , bo tym nie grozi kara śmierci. Mówimy tu o seryjnych mordercach, gwałcicielach itd. To są ludzie chorzy psychicznie i dlatego napisalam, że groźba 'zastrzyku' ich nie powstrzyma. I przez moje stwierdzenie, które Wujaszku cię tak rozśmieszyło

Cytat:
Kara śmierci może sprawić jedynie, że przestępcy będą bardziej starali się nie wpaść w ręce policji po dokonaniu zbrodni, ale na pewno nie powstrzyma ich od popełniania przestępstw.


chciałam tylko wyrazić przypuszczenie, że tacy seryjni przestępcy być może wezmą karę śmierci pod uwagę przy planowaniu swych zbrodni- być może bardziej wypracują swoją 'strategię', będą bardziej ostrożni itd., ale to nie znaczy, że zaniechają zbrodni.
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szah-Al



Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 210
Skąd: Polska

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juska napisał:
Szah-Al napisał:
Juska napisał:
Nie, ponieważ gorszą karą od kary śmierci jest DOŻYWOCIE.

No nie wiem, nie wiem. A skąd na dożywociu taki procent samobójstw i usiłowań samobójstw?


No właśnie dlatego, że dożywocie to straszna rzecz i mało kto to wytrzymuje


Sorki. Na opak przeczytałem twojego posta. Embarassed Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wujek John



Dołączył: 20 Wrz 2004
Posty: 14

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm no tak........ chorzy psychicznie , moze zle zrozumialem.

W takim razie sytuacja jest prostsza.

czlowiek jest chory na umysle, nie funkcjonuje normalnie, w spoleczenstwie jest nie przydatny ponadto jest dla niego wielkim zagrozeniem... no coz zamykanie w wiezeniu czlowieka chorego na umysle chyba mija sie z celem czyz nie??

taki czlowiek (w tym miejscu zwierze) nie ma miejsca w spolecznosci. Mozna zabrac do domu wariatow...

dobra zbaczam z kursu: mysle ze lepiej sie skupic na ludziach zdrowych ktorzy doposcili sie okrotnych zbrodni (przyklad podalem powyzej) ktorzy NIE sa chorzy psychicznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam już kończyć i iść się uczyć na sprawdzian z polaka, ale nie wytrzymam:

Wojek John napisał:
czlowiek jest chory na umysle, nie funkcjonuje normalnie, w spoleczenstwie jest nie przydatny ponadto jest dla niego wielkim zagrozeniem... no coz zamykanie w wiezeniu czlowieka chorego na umysle chyba mija sie z celem czyz nie??


A co ci przeszkadza, że taki człowiek odsiedzi sobie dożywocie w więzieniu(oczywiście zakładając, że z niego nie wyjdzie/nie ucieknie itd.)? Sorry ale takie poglądy, że jak ktoś jest nieprzydatny dla społeczeństwa to należy go wyeliminować, kojarzą mi się, jak już wcześniej pisałam, z Hitlerem. On też uwazał, że Żydzi są gorszymi ludźmi i trzeba ich wybić. W związku z tym nasuwa się pytanie- skoro tak uważał to znaczy, że miał takie prawo? Nie. Więc skoro jakieś osoby, w tym również ty, ustalą, że ta i ta osoba jest niepotrzebna spoleczeństwu, to znaczy, że mogą zabić? A jakie masz prawo decydować, kto może żyć a kto nie, kto jest przydatny, kto jest godny, by móc dalej funkcjonować na świecie...? Niech groźni przesępcy siedzą w więzieniu, niech władze zaostrzą przepisy prawne, by dożywocie było dożywociem a nie 10 latami w więzieniu, ale czemu od razu zabijać...?

Sweet Lady napisał:
nie możemy dysponować cudzym życiem. Mordercy czy inni zbrodniarze łamią tą zasadę i to nie jest normalne- dlatego właśnie idą do więzienia, skazywani są na dożywocie. Oni nie mają prawa zabijać, my nie mamy prawa zabijać, osoby, które zabiją skazywane są na dożywocie, a nie są zabijane, bo w tym przypadku byłby to błędny krąg. Proste równanie, prawda...?

_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotr^
Site Admin


Dołączył: 16 Paź 2003
Posty: 116
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ze sa nie potrzebni to juz dodatkowa sprawa... rozmawiamy o tych ktozy sa zagrozeniem. Jezeli by sobie chory byl np picassem a nie zabija to niech sobie zyje.
Aha i pytasz sie co mam do tego ze taki typ bedzie siedzial z 40 lat w kiciu.
Wiesz co do tego mam?? Moje pieniadze....
Wiezienie to nie jest dobre miejsce dla nich to chyba normalne Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok sorry ale nie chce mi się już dyskutować na ten temat- napisałam wszystko, co mam do powiedzenia i ja mam swoje poglądy, ty masz swoje. Ani ja cię nie przekonam do moich racji ani ty nie przekonasz mnie.

Cytat:
Wiesz co do tego mam?? Moje pieniadze....


W porządku dla ciebie ważniejsze są twoje pieniądze, a ja wolę wydać ostatnią złotówkę na utrzymanie więźniów niż na zabójczy zastrzyk czy krzesło elektryczne. Przynajmniej nie będę żyć ze świadomością, że przyczyniłam sie do pozbawienia kogoś życia. To tyle ode mnie w tym temacie.
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rodzynek2



Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 1336
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty wolisz wysawać pieniądze z podatków na więźniów morderców, a ja te piniądze wole dać biednym dziecią, których nie stać rodziców na nakarmienia do syta tych dzieci, A oni w przeciwieństwie do więźniów nie łamią prawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Sob Paź 30, 2004 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rodzynek2 napisał:
Ty wolisz wysawać pieniądze z podatków na więźniów morderców, a ja te piniądze wole dać biednym dziecią, których nie stać rodziców na nakarmienia do syta tych dzieci, A oni w przeciwieństwie do więźniów nie łamią prawa.


Lepiej tego ująć już nie można - taki więzień ma zapewnioną opiekę medyczną, za nasze podatki. MUSI mieć lekarza, a Ty, zwykły szary uczciwy człowieczek czekaj w kolejce po kilka godzin, ale najpierw się dostań, czekaj miesiacami.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Sob Paź 30, 2004 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaznaczyłem odpowiedź "nie" i to nie dlatego, że jestem Katolikiem, bo nie jestem. Zaznaczyłem ją dlatego, bo nie wiemy, co jest po śmierci. Jakie mamy prawo skazywac kogoś na coś, czego nie jesteśmy w stanie przewidzieć? A na pytanie: co więc robić z mordercami / gwałcicielami, odpowiem: wysłać ich na roboty, niech robią coś, a nie siedzą bezproduktywnie w celi. To ich bardziej przestraszy, niż śmierć, bo jak to ktoś kiedyś napisał:

- Jak ty mnie traktujesz? Już wola bym umrzeć!
- Tak, umrzeć! Nic nie robić, tylko się w trumnie wylegiwać!
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Sro Lis 03, 2004 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O macie... najnowsze wiadomości.

Dziecko, które poszło do dentysty miało zespół downa. Wiadomo, takiemu dziecku nie wytłumaczysz żeby siedział spokojnie itp. W takim przypadku jak zapewne wiecie trzeba postawić narkozę. I... po pierwsze lekarz podał za silną dawkę, nie zbadał kodu jakiegoś tam (nie pamiętam) i bodajże nie zwazył. I co się stało? Dziecko już się z tej narkozy nie obudziło. Smutne.

O co mi teraz chodzi? Chodzi o to, żeby takiemu skurwielowi właśnie dać karę śmierci Mad. Takim właśnie jak ten "doktor" się należy. Rzecznik praw pacjenta domaga się kary. A co zostanie ogłoszone... "błąd przy pracy"?

KARA ŚMIERCI TAK. Lakarzom to się najbardziej należy (tym co zabijają ze swojej głupoty).


Ostatnio zmieniony przez Leniu dnia Sro Lis 03, 2004 9:32 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Sro Lis 03, 2004 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roger_Taylor napisał:
O macie... najnowsze wiadomości.

Dziecko, które poszło do dentysty miało zespół downa. Wiadomo, takiemu dziecku nie wytłumaczysz żeby siedział spokojnie itp. W takim przypadku jak zapewne wiecie trzeba postawić narkozę. I... po pierwsze lekarz podał za silną dawkę, nie zbadał kodu jakiegoś tam (nie pamiętam) i bodajże nie zwarzył. I co się stało? Dziecko już się z tej narkozy nie obudziło. Smutne.

O co mi teraz chodzi? Chodzi o to, żeby takiemu skurwielowi właśnie dać karę śmierci Mad. Takim właśnie jak ten "doktor" się należy. Rzecznik praw pacjenta domaga się kary. A co zostanie ogłoszone... "błąd przy pracy"?

KARA ŚMIERCI TAK. Lakarzom to się najbardziej należy (tym co zabijają ze swojej głupoty).
Nie można tak skazywać ludzi Confused Ludzką rzeczą jest błądzić, nawet w takich przypadkach, on był tylko człowiekiem a nie maszyną zaprojektowaną, jedyne co to zabronić mu wykonywania zawodu, zakładam że specjalmie nie przedawkował...
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Sro Lis 03, 2004 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
zakładam że specjalmie nie przedawkował...

Roger_Taylor napisał:
I... po pierwsze lekarz podał za silną dawkę, nie zbadał kodu jakiegoś tam (nie pamiętam) i bodajże nie zważył.


P.S. nie zważył, czyli nie wiedział ile dziecko waży (a to jest potrzebne do narkozy).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Sro Lis 03, 2004 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roger_Taylor napisał:
Marcin napisał:
zakładam że specjalmie nie przedawkował...

Roger_Taylor napisał:
I... po pierwsze lekarz podał za silną dawkę, nie zbadał kodu jakiegoś tam (nie pamiętam) i bodajże nie zważył.


P.S. nie zważył, czyli nie wiedział ile dziecko waży (a to jest potrzebne do narkozy).
No to było jego winą, zapomniął, przeoczył lub coś ale specjalnie tego nie zrobił i zato go zabić? Jak już byś chciał tak zabijać lekarzy to zwróć uwagę na "handlarzy zwłokami" którzy specjalnie!! zabijają chorych żeby rodzina zmarłych korzystała z usług powiązanych zakładów pogrzebowych....
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Sro Lis 03, 2004 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sweet Lady napisał:
A kim jest ktoś, kto potem takiego człowieka sadza na krześle elektrycznym albo wstrzykuje truciznę? Wybawcą ludzkości, dobroczyńcą, który uwalnia świat od zbrodniarza...? Confused
Heh to mi przypomina czasy Inkwizycji Wink zabijanie dla dobra ludzkości w imie Boga. Przez Inkwizycje zgineło więcej ludzi niż przez Hitlera...
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Death_On_Two_Legs



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 139
Skąd: Krosno

PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 12:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem ZA karą śmierci. Jednak nie dla każdego, tylko dla najgorszych zwyrodniałych sukinsynów popełniających swoje zbrodnie z zimną krwią i wręcz seryjnie.
Uważam że ludziom który zamordowali czy zgwałcili kogoś pod wpływem nagłego impulsu lub alkoholu można dawać "tylko" dożywocie. Przypadkowe zbrodnie można karać łagodniej.
Wiele osób mówi że to niemoralne, że religia nakazuje nie zabijanie itd., ale chyba nikt nigdy nie mówi o tym jakie odczucia ma ofiara. Jak myślicie co czuła dziewczyna która została zamordowana i wyrzucana z pociągu bo paru fagasów chciało uczcić urodziny Question Czy nikt się do cholery nie zastanawia jakie myśli ma ofiara Question Czy ktoś z was był kiedyś napadnięty Question Wie czym jest strach o życie Question Groził wam ktoś kiedyś bronią Question Czy w sytuacji zagrożenia nie życzylibyście najgorszego napastnikowi Question I najważniejsze: czy potrafilibyście zabić jeśli od tego zależałoby wasze życie Question
Uważam że ze społeczeństwa powinno się eliminować jednostki aspołeczne i groźne dla reszty. Dla mnie człowiek który zabił kilka osób przestaje być człowiekiem, a staje się zwykłym zwierzęciem - a zwierzęta można usypiać. Uważam, że prawo musi być ostre, a kary dotkliwe i ciężkie.

Jeszcze takie drobne pytanie. Kiedyś ukradli mi rower z balkonu. Czy gdybym w trakcie kradzieży wyszedł na balkon strącił złodzieja a ten by się zabił łamiąc kark jaką dali byście mi karę Question A może nagrodę Question W pewnym sensie można by to było nazwać wymierzeniem kary śmierci na własną rękę.
_________________
Death On Two Legs - fan nr 13 Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 1:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Death_On_Two_Legs napisał:
Uważam że ludziom który zamordowali czy zgwałcili kogoś pod wpływem nagłego impulsu lub alkoholu można dawać "tylko" dożywocie.


Co do impulsu to sie zgodze.
Natomiast w polskim prawie jest pragraf dotyczacy alkoholu i innych srodkow odurzajacych (jak sobie przypomne ktory to podam). Mowi on, iz popelnienie przestepstwa pod wplywem srodkow odurzajacych nie jest okolicznoscia lagodzaca a wrecz przeciwnie. Zreszta osobiscie uwazam ze za mordowanie po wodce albo narkotykach tym bardziej nalezy sie czapa. I nikt mnie nie przekona ze nie wiedzial co robi. Jak ktos dostaje "malpiego rozumu" po wodce albo dragach to niech nie pije i nie cpa.

Death_On_Two_Legs napisał:
ale chyba nikt nigdy nie mówi o tym jakie odczucia ma ofiara.


Cos w tym chyba jest - na ogol wiekszosc sie zastanawia jak sie bedziemy czuli jako spoleczenstwo czy jednostki po tym jak kogos skarzemy na kare smierci, jak sie bedzie czul skazany itd. Natomiast malo kto, poza rodzina czy najblizszymi, mysli o ofierze. Moze dlatego ze w odniesieniu do morderstw ofiara ma juz nie wiele do powiedzenia.


Death_On_Two_Legs napisał:
Czy ktoś z was był kiedyś napadnięty Question
Czy w sytuacji zagrożenia nie życzylibyście najgorszego napastnikowi Question I najważniejsze: czy potrafilibyście zabić jeśli od tego zależałoby wasze życie Question


W moim wypadku odpowiedzia na te pytania bedzie haslo z lat bodaj 50-tych: 3 x TAK

Death_On_Two_Legs napisał:
Kiedyś ukradli mi rower z balkonu. Czy gdybym w trakcie kradzieży wyszedł na balkon strącił złodzieja a ten by się zabił łamiąc kark jaką dali byście mi karę Question A może nagrodę Question W pewnym sensie można by to było nazwać wymierzeniem kary śmierci na własną rękę.


Ja bym Ci dal medal. Ale w swietle obowiazujacego KK dostalbys wyrok jak amen w pacierzu.
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wujek John



Dołączył: 20 Wrz 2004
Posty: 14

PostWysłany: Czw Lis 04, 2004 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Death_On_Two_Legs napisał:
Kiedyś ukradli mi rower z balkonu. Czy gdybym w trakcie kradzieży wyszedł na balkon strącił złodzieja a ten by się zabił łamiąc kark jaką dali byście mi karę Question A może nagrodę Question W pewnym sensie można by to było nazwać wymierzeniem kary śmierci na własną rękę.


Ja bym Ci dal medal. Ale w swietle obowiazujacego KK dostalbys wyrok jak amen w pacierzu.


dlatego lubie prawo amerykanskie: mozesz posiadac bron w domu i ZABIĆ (!!!) kazdego kto bez twojego pozwolenia przebywa na twoim terenie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
King Mercury



Dołączył: 01 Gru 2003
Posty: 107
Skąd: TG

PostWysłany: Sob Lis 06, 2004 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem przeciwny karze śmierci ponieważ uważam, że człowiek nie ma prawa odbierać drugiemu człowiekowi życia
_________________
I'd rather be...
I'd rather be with...
I'd rather be with an animal!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andrewt



Dołączył: 27 Lip 2004
Posty: 54
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: Sob Lis 06, 2004 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kara śmierci ? - Tak. Nie ma co gadać o moralności i prawie - jak się w naszym kraju nie weźmie bandytów za mordę, to będzie coraz gorzej. Oni muszą się czegoś bać ! Polskie prawo po 89 roku jest zbyt liberalne i popatrzmy na skutki - pełno chołoty , w moim mieście ja boję się wyjść o zmroku poza ulicę by nie "dostać w mordę" bez powodu. Tam gdzie jest kara śmierci, został wskaźnik przestępstw mocno obniżony. Drodzy przeciwnicy - co powiecie matce która straciła swoje jedyne dziecko, bo jakiś zwyrodnialec chciał się po prostu zabawić ??????????? Mój profesor od polskiego , człowiek wykształcony, ostro wystepował przeciwko karze śmierci, do momentu gdy spotkał się z osobą, której zamordowano bliskiego. Teraz już siedzi cicho.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Sob Lis 06, 2004 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w jakich krajach wskaźnik przestępczości ci spadł ? wymień chociaż jeden ! bandytów moim zdaniem przybędzie bo kara smierci będzie dla nich tym czym adrenalina dla dajmy na to kaskaderów
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
rodzynek2



Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 1336
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Nie Lis 07, 2004 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Stanach odkąd zaostrzono kodeks karny. Przestępczość z roku na rok spada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Nie Lis 07, 2004 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rodzynek2 napisał:
W Stanach odkąd zaostrzono kodeks karny. Przestępczość z roku na rok spada


To fakt. Dawno nie słyszałem o tak ogromnym spadku.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
usmc



Dołączył: 16 Lis 2003
Posty: 1272
Skąd: Galway / Kraków

PostWysłany: Nie Lis 07, 2004 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rodzynek2 napisał:
W Stanach odkąd zaostrzono kodeks karny. Przestępczość z roku na rok spada


Spadek przestepczosci w Stanach spowodowany jest tez innym czynnikiem. I, IMHO, jest on wazniejszy niz kara smierci. Jest to sposob dzialania zapoczatkowany przez bylego burmistrza Nowego Jorku (niestety nie wiem jak sie pisze jego nazwisko ale wszyscy wiedza o co chodzi). Mianowicie zagnal on policje nie do szukania mordercow i innych najgrozniejszych przestepcow. Kazal on scigac wszystkich drobnych zlodziejaszkow, graficiarzy itd. W momencie kiedy przestepcy zobaczyli ze sciaga sie za najdrobniejsze wystepki przeciwko prawu to odeszla ich ochota na wieksze skoki. Zadzialalo to na zasadzie - jezeli za pobazgranie murow sprejem sciagaja mnie przez cale miasto to nie napadane na bank bo mnie beda sciagac po calym stanie i sobie nie odpuszcza.
Jest to dzialanie ktorego polska policja praktycznie nie stosuje a jezeli juz to sad wypuszcza bo znikoma szkodliwosc.
_________________
"Are you ready? Are you ready brothers and sisters?"

PFQ - Fan nr. 10 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
Strona 2 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek