FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Rock In Rio

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Live
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Pon Wrz 20, 2004 11:00 pm    Temat postu: Rock In Rio Odpowiedz z cytatem

No to kolejne tłumaczenie... Very Happy A tak przy okazji chwalenia mnie i mówienia jaka jestem wspaniała Wink Laughing , dzielcie się swoimi spostrzeżeniami na temat Rock In Rio. Smile


Record Mirror, 26. 01. 1985

ZWALCIE WINĘ NA RIO


Co posiada największe na świecie McDonaldsy, co wieczór doprowadza ludzi do szaleństwa i jest nienawidzone przez papieża? Przykro mi, czas się skończył. Jest to Rock In Rio w Brazylii, największy festiwal na wolnym powietrzu z Queen w roli głównej.

W czasie gdy wy trzęśliście się z zimna w minusowych temperaturach, 300,000 ludzi co noc słuchało 90 godzin muzyki przez 10 dni na specjalnie z tej okazji wybudowanej arenie, mieszczącej się w górach Barra Da Tijuca.

Obszar ten mierzy 250,000 kilometrów kwadratowych i ma prawie długość małego lotniska. Nie znajdują się tutaj jak zazwyczaj w takich miejscach kiczowate stare budki z hamburgerami. Położone jest tutaj centrum handlowe z więcej niż 30 sklepami, centrum fast foodu z największymi na świecie McDonaldsami, kompletnie wyposażony szpital, spłukiwane toalety oraz prysznice.

Możesz wylądować swoim jumbo jetem na scenie, która mierzy 21,000 stóp kwadratowych wraz z obrotowymi sekcjami, które obracają sprzęt. Zostało przywiezionych także 20 ton sprzętu świetlnego wraz z 160,000 Ibs sprzętu dźwiękowego wydającego 500,000 W. Arena ma swoją własną elektryczną podstację.

Rock In Rio powinien zagrać dla 3,000,000 ludzi, bijąc tym samym Rekord Guinessa, ustanowiony wcześniej przez festiwal Watkins Glen w 1973, któremu udało się zgromadzić 600,000 osób.

Festiwal jest popularniejszy od niedzielnej mszy i spowiedzi, więc miejscowi księża wydali oświadczenie potępiające wydarzenie i głoszące, iż zepsuje ono narodową młodzież. Rząd popiera Kościół i oficjalnemu cenzorowi omal nie udało się zabronić pójścia na koncert wszystkim tym, którzy nie ukończyli 18 roku życia.

Nikt jednak nie zwraca na to w ogóle żadnej uwagi. Hotel, w którym rezydują Queen, oraz inne hotele położone wzdłuż brzegu morza, znajdują się pod oblężeniem fanów. Wystarczy że na balkonie pojawią się drugorzędne osobowości, tłumy zaczynają szaleć, a kierowcy przejeżdżających samochodów uderzają w klaksony i z piskiem opon zatrzymują się. Iron Maiden i Whitesnake zostali uwięzieni na lotnisku przez fanów i zanim udało im się stamtąd wydostać minęło kilka godzin.

Queen przebywają głównie w swoim własnym towarzystwie, chociaż Rogera można było przez chwilę zobaczyć, kiedy przemykał się na taras, aby napić się drinka ze swoim ochroniarzem, ale reszty zespołu nigdzie nie można zobaczyć.

Roda Stewarta widuje się czasem odpoczywającego przy basenie. W drodze do Rio towarzyszyła mu młoda niemiecka nimfa. Gary Kemp właśnie przyleciał z Nowego Jorku i mówi, że cieszy się na spotkanie z Ronnie Biggs. Chłopcy z Duran Duran także powinni się wkrótce pojawić.

Yoko Ono powinna też kręcić się gdzieś w pobliżu, ale od czasu, kiedy usłyszała, że władze Rio chcą nazwać plac na cześć jej ukochanego męża Johna, straszy wszczęciem sprawy sądowej. Bóg wie dlaczego.

Na zorganizowanie Rock In Rio potrzeba około 11 milionów dolarów. Festiwal jest genialnym pomysłem faceta od brazylijskiej reklamy, Roberto Mediny, i chce on, aby odbywał się co roku. Parę miesięcy temu był tu Mick Jagger i być może Stonesi będą na czołówkach gazet w przyszłym roku. Gary Kemp chce również, aby Spandau zagrali tutaj. Zespoły nie tylko występują dla stadionowej publiczności, składającej się z 300,000 osób, ale również globalne kompanie telewizyjne transmitują przedstawienie dla 100 milionów ludzi w całej Ameryce Łacińskiej. Brazylia jest prężnym rynkiem do sprzedawania płyt, 70% populacji jest poniżej 30 roku życia i uwielbiają oni europejską i amerykańską muzykę.

Whitesnake i Iron Maiden są w w zdumiewająco dobrej formie, chociaż wokalista Maidenów Bruce Dickinson postanawia rzucić się na część sprzętu i kończy z rozbitym czołem, z którego krew sączy się strumieniami.

Queen i Rio zostali stworzeni dla siebie. Znaki rozpoznawcze Queen- operowa majestatyczność i styl, udoskonalone za czasów, kiedy Malcy McLaren był jeszcze w Sex Pistols, doprowadzają pełnych wigorów Latynosów do szaleństwa.

Właściwie jest to ten sam show, co ostatnia trasa w tym kraju, ze wszystkimi jego efektami z ‘Metropolis’. Wszystko idzie bardzo dobrze, szczególnie w trakcie piosenki 'Love Of My Life', która była numerem jeden na listach przebojów w Brazylii, i podczas 'We Are The Champions', a raczej 'We Arr De Champons' jak to wymawiają w tym rejonie.

Są drobne problemy, kiedy Freddie postanawia włożyć swoje najlepsze ‘zderzaki’ ala Bet Lynch na ‘I Want to Break Free’. Kilku oburzonych Brazylijczyków uznaje, że tak nie wypada i zaczynają zachowywać się po huligańsku. Zamiast jak nakazuje tradycja rzucać puszkami po piwie, uznają, że kamyki i kawałki betonu będą o wiele bardziej efektowne.

Fred odskakuje w bezpieczne miejsce i wszyscy o sprawie szybko zapominają. Powinniście zobaczyć te 300,000 dłoni klaszczących w unisonie do piosenki “Radio Ga Ga”.

Następnego wieczoru urządzono przyjęcie w hotelu, gzie przebywał Freddie zajmujący apartament prezydencki. Ktoś miał zorganizować wycieczkę na górę Sugarloaf, ale dowiedział się, że tego wieczoru nie było na nią wstępu.

Dziewczyny o skórze koloru głębokiego brązu paradują wokoło i każdy, kto coś znaczy w brazylijskim światku jest obecny. Z takimi widokami dziwne jest, że Brazylia musi teraz wystawiać gwiazdę kalibru Sade.

Kelnerzy w białych marynarkach roznoszą litry wina, zatrudniono także tancerki samby tańczące topless. Jednak niektóre z nich zostały odesłane do domu, ponieważ były zbyt pijane, by występować.

Rod Stewart pokazuje się na chwilę zanim nie odejdzie do pobliskiego baru. ‘Chciałbym się spotkać z Freddiem, ale myślę, że nie uda mi się dojść na górę’, mówi.

Rod twierdzi, że dziewczyna u jego boku tak naprawdę stara się o posadę skrzypaczki w jego zespole. Co za poczucie humoru. Oczywiście Rod otoczony jest przez ochroniarzy wagi ciężkiej, którzy grożą, że zrobią niewyobrażalne rzeczy fotografom i dziennikarzom, którzy się zbliżą.

Pewna osoba, prawdopodobnie także gotowa do zrobienia niewyobrażalnych rzeczy, jest czarującą młodą kobietą, która chwyta włosy z tyłu mojej szyi i mówi: ’przyjdź potem sam do mojego pokoju, kochanie.’ No dobrze madam, no dobrze tylko co Chaka powie?

Jak to jest grać w Rio, Fred? Dobrze się bawiłeś?

'Jest wspaniale. Słońce tyle zmienia. Tutaj ludzie naprawdę rozkwitają. Są cudowną publicznością i uwielbiam ich wylewny sposób okazywania uczuć. Czasami zbytnio się podniecają, ale potrafię nad tym zapanować i pokazać, kto tu tak naprawdę rządzi.’

'Nie wiem, dlaczego tak się ekscytują tym, że ubrałem się jak kobieta. Przecież jest tu wielu transwestytów. Wydaje się jakby to była druga natura wielu ludzi. Wyjdź i spójrz na ulicę i znajdziesz ich.’

'Rio to interesujące miejsce, ale jeszcze dużo nie zrobiłem. Potrzeba paru dni, aby zadomowić się w nowym miejscu, ale mam już mały krąg przyjaciół.’

'To wspaniały rynek. Jeśli ci się tutaj powiedzie, zarabiasz ogromne sumy pieniędzy. Otworzyliśmy Amerykę Południową dla reszty świata. Przede wszystkim przyjechaliśmy do Ameryki Południowej, bo nas tutaj zaproszono. Chcieli, aby czterech poczciwych chłopaków zagrało trochę fajnej muzyki. Teraz chciałbym wykupić cały kontynent i urządzić się na stanowisku prezydenta.’

Queen nie powrócą do Wielkiej Brytanii wcześniej niż w ’86. Ale zawsze można wyczekiwać z niecierpliwością solowego albumu Freda

'Jest bardzo rytmiczny. Są na nim rzeczy, które chciałem zrobić już od dłuższego czasu. Myślę, że to bardzo naturalny album i mam nadzieję, że ludziom spodoba się mój głos.’

'Jednak nie pojadę w trasę samemu ani też nie odejdę z Queen. Bez nich byłbym nikim. Prasa zawsze twierdzi, że to ja jestem szalony, a reszta grupy jest spokojna, ale to nieprawda. Mógłbym ci opowiedzieć takie historie o Brianie, żebyś nie uwierzył.

Jakby na dowód tego, tyczkowaty gitarzysta nagle decyduje się wskoczyć do basenu w towarzystwie dorodnej dziewczyny w przezroczystej białej sukience.

Freddie zadowala się pozowaniem z kilkoma pięknościami, które lgną do niego niczym ćmy do światła.

'Wiesz, ja kocham każdego. Uwielbiam te wszystkie piękne, brązowe ciała, do kogokolwiek one należą. Myślę, że jestem taką matczyną figurą dla wielu osób. Uwielbiam dzielić problemy z innymi ludźmi.’

'Podoba mi się to, co dzieje się obecnie na listach przebojów w Anglii. Frankie Goes To Hollywood są wspaniali, Spandau i George również. Nadal mamy najlepszą muzykę na świecie, naprawdę wyróżnia się jakością.’

'Uwielbiam George’a Michaea, ponieważ tak dobrze się porusza i ma poczucie godności i zabawy. Natomiast nie za bardzo lubię Thompson Twins. Tak naprawdę nie wiem dlaczego. To po prostu jedna z tych rzeczy, które mnie nie ruszają.’

'Cudownie by było być na płycie Band Aid, ale słyszałem o niej tylko będąc w Niemczech. W każdym razie nie wiem, czy chcieliby mnie na płycie, ponieważ jestem już trochę stary.’

'Jestem tylko starą zdzirą, która wstaje każdego ranka, drapie się po głowie i zastanawia, kogo by tutaj dzisiaj wypieprzyć.’

'Ambicje? Och, nie wiem. Nie chcę być wielkim aktorem. Nie sądzę, bym mógł być w tym bardzo dobry. Dobrze mi idzie, gdy mam na sobie kostium i ukrywam się za przyjętą rolą, ale byłbym beznadziejny w robieniu czegoś bardziej uporządkowanego.’

'Wykonywanie mojej pracy jest jak bycie gospodynią domową. Codziennie budzę się i mam wiele obowiązków do wypełnienia. Naprawdę, wiesz, nie jest to zbyt spektakularne.’

Freddie, przyjadę i pomogę ci w zmywaniu, jeśli zaowocuje to kolejną twoją podróżą do Brazylii.
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CORAX



Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3277
Skąd: Coraxstadt

PostWysłany: Pon Wrz 20, 2004 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Porządny kawał tekstu, brawo Very Happy

Poza tym uważam, że zachowanie kilku osób z publiki podczas I Want To Break Free było iście barbarzyńskie. Czy oni nie myśleli o tym, że takim kamieniem można poważnie zranić?

Jesio raz - brawo, Sweet Lady Very Happy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Pon Wrz 20, 2004 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koncert zachwalany, ale niewidać tej magi na video Rock In Rio, wogle źle skamerowane, wszystko źle, zawsze się zmuszam do tego koncertu tak jak przypuszczam Fenderek do Wembley Wink
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Wto Wrz 21, 2004 6:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
Koncert zachwalany, ale niewidać tej magi na video Rock In Rio, wogle źle skamerowane, wszystko źle, zawsze się zmuszam do tego koncertu tak jak przypuszczam Fenderek do Wembley Wink

To załatw sobie audio tego koncertu... Rolling Eyes
Nie ważne czy źle skamerowane... ważne że jest, że masz ... Cool
Widywałem koncerty gorszej jakości.. uwierz mi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rodzynek2



Dołączył: 03 Lis 2003
Posty: 1336
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Wto Wrz 21, 2004 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuje za tłumaczenie i że chciało Ci się tyyyyyle wklepywać. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Q WOJTEK Q



Dołączył: 15 Cze 2004
Posty: 731
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Wrz 21, 2004 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje Very Happy-my Very Happy
_________________
Nie wdawaj sie w dyskusje z idiota, sprowokuje cie, sprowadzi do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Wto Wrz 21, 2004 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sweet Lady - kawał dobrej, solidnej roboty Smile

LINDA MODE ON
Co Papież może wiedzieć o Queen? Smile

LINDA MODE OFF
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Wto Wrz 21, 2004 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekujemy i prosimy o wiecej Very Happy Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Wrz 21, 2004 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
Koncert zachwalany, ale niewidać tej magi na video Rock In Rio, wogle źle skamerowane, wszystko źle, zawsze się zmuszam do tego koncertu tak jak przypuszczam Fenderek do Wembley Wink
Tak samo nie lubie RIO jak i WEMBLEY... Smile uwazam to za jedno z najgorszych wydawnictw Queen, zaraz obok Rare Live...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Wto Wrz 21, 2004 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roger_Taylor napisał:
To załatw sobie audio tego koncertu... Rolling Eyes
W tym problem że tym bardziej nie podobały mi się piosenki, Freddie w tym okresie był już bardzo zmęczony...
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Sweet Lady



Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 762

PostWysłany: Wto Wrz 21, 2004 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O cześć Fenderek, dawno cię u nas nie było. Smile Witamy z powrotem Very Happy

Co do Rio, to ten koncert jest mi właściwie obojętny- nie nienawidzę go, obejrzałam z 2 czy 3 razy, odłożyłam na półkę... Chętniej wracam do innych koncertów (np. mojego ukochanego Earls Court '77), ale to nie znaczy, że koncert jest kiepski, pewnie gdyby był to jedyny koncert w mojej kolekcji oglądałabym go przynajmniej raz w tygodniu, ale tak się składa, że mam w zbiorach ciekawsze pozycje. Cool
_________________
"Look beyond your own horizons ..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Wto Wrz 21, 2004 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sweet Lady napisał:
O cześć Fenderek, dawno cię u nas nie było. Smile Witamy z powrotem Very Happy
A na wakacjach nylem!!! W polnocnej walii, Snowdonia... Kilkanascie mil od Prestatyn, tak w ogole... Very Happy dobra- dosc tych off topicow... Wink
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pikers



Dołączył: 12 Lip 2004
Posty: 1076
Skąd: Dębica

PostWysłany: Wto Wrz 21, 2004 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie Sweet.. mozna sobie ciekawe rzeczy poczytac Wink
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GK0OnsayIQk
Guma Chet Diablo Pikers
http://www.youtube.com/watch?v=S7_5Aoi4kHc&feature=channel_video_title

www.syndikad.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Sro Wrz 22, 2004 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie potrafię źle myśleć o Wembley, bo do dzis pamiętam radość z jaką oglądałem go na DVD w ostatni dzień wakacji rok temu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Live Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek