FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Małgorzata Musierowicz

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Musierowicz?
Tak
34%
 34%  [ 8 ]
Nie
8%
 8%  [ 2 ]
Nie znam/nie mam zdania
56%
 56%  [ 13 ]
Wszystkich Głosów : 23

Autor Wiadomość
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 11:07 pm    Temat postu: Małgorzata Musierowicz Odpowiedz z cytatem

Wlasnie czytam jej nowa ksiazke, "Żabę" i przyszlo mi do glowy, zeby zrobic temacik na forum. Co sadzicie o tej autorce? Niby taka "babska" proza, a jednak u mnie w rodzinie tymi ksiazkami zaczytuja sie trzy pokolenia plci obojga, wiec nie mozna ich tak latwo sklasyfikowac.

Z pozoru banalne historyjki obyczajowe, powalaja wykonaniem. Humor, barwne i dopracowane postacie (zwlaszcza kobiece) i przede wszystkim genialny styl, ktory porownalbym chyba tylko do Sapkowskiego. Wszystkie ksiazki czytalem kilkakrotnie i nie zaluje Wink
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grandville



Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 374

PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 11:24 pm    Temat postu: Re: Małgorzata Musierowicz Odpowiedz z cytatem

McBurak napisał:
Wlasnie czytam jej nowa ksiazke, "Żabę" i przyszlo mi do glowy, zeby zrobic temacik na forum. Co sadzicie o tej autorce? Niby taka "babska" proza, a jednak u mnie w rodzinie tymi ksiazkami zaczytuja sie trzy pokolenia plci obojga, wiec nie mozna ich tak latwo sklasyfikowac.

Z pozoru banalne historyjki obyczajowe, powalaja wykonaniem. Humor, barwne i dopracowane postacie (zwlaszcza kobiece) i przede wszystkim genialny styl, ktory porownalbym chyba tylko do Sapkowskiego. Wszystkie ksiazki czytalem kilkakrotnie i nie zaluje Wink

Lubię zwłaszcza jej felietony w "Tygodniku Powszechnym". Świetny styl (swoista "lekkość" tekstu) wiąże się pewnie z jakimś "obciążeniem genetycznym" - Musierowicz jest przecież siostrą Stanisława Barańczaka.
_________________
Pisanie może być dla kogoś formą, w której najlepiej się czuje, ale to jeszcze nie powód, żeby pisać.
Sławomir Mrożek

idzie
James Cogito
przez świat
zataczając się lekko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TaYLoR



Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Sosnowiec :D

PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwielbiam jej ksiazki Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ummm... Jeżeli chodzi o serię 'Jeżycjada', trawię tylko kilka pierwszych części - są o wiele bardziej przekonujące. Musierowicz żyła wtedy podobnie jak ci ludzie i opowieści wypadają bardziej wiarygodnie. Z najnowszych części czytałam jedynie 'Język Trolli' - mdły jak cholera, fabuły prawie zero, w ogóle mnie nie przekonała, to już jest inna rzeczywistość. Książkę ratował jedynie świetny styl - bo Musierowiczowa wypracowała sobie taki. Ogólnie lubię, ale nie sięgam zbyt często, nie korci mnie, by zapoznać się ze wszystkimi jej książkami. Felietonów nie znam.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to wstyd ale nigdy nie słyszałem o kimś takim, nie czytałem żadnej książki.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fabularnie faktycznie, lekko to mialkie, ale dla samej warstwy jezykowej warto sie zaglebic Wink
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
CANDY



Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 292
Skąd: LOST CITY OF GOLD

PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 12:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze ile ma lat a po drugie jak wygląda ?? może zdjęcie ?? Wtedy będę mógł wziąźć udział w ankiecie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałem "Kłamczuchę" jako lekturę, nie było tak źle, ale jakoś nie drze mnie do jej następnych lektur. Z tego co wiem, to reszta jest raczej podobnie jak wyżej wymieniony przeze mnie tytuł, tematyką dla dziewczyn. Z resztą- ja tam nie znam się na literaturze Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Inesiuk



Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 5

PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja przeczytałam całą Jeżyciade i jest naprawde ok:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Marysia



Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 815
Skąd: Krakoff

PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 7:23 pm    Temat postu: Re: Małgorzata Musierowicz Odpowiedz z cytatem

Grandville napisał:
Świetny styl (swoista "lekkość" tekstu) wiąże się pewnie z jakimś "obciążeniem genetycznym" - Musierowicz jest przecież siostrą Stanisława Barańczaka.

a tos mnie zagiął. Nie mialam pojecia! Siostra Baranczaka... kto by pomyslal....

Czy ktos wie, czy Kashmira umie spiewac? Wink
_________________
My mind is going.... i can feel it.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Panna Merkury



Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 8
Skąd: Tychy

PostWysłany: Wto Maj 09, 2006 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w gimnazjum przeczytałam całą Jeżycjade i uważam, że do dobre książki dla 13-latek. Lekkie, łatwe, przyjemne. Szybko się je czyta, Musierowicz raczej nie zanudza, przez co młodzież chętnie ją czyta. I chwała, gdyż w dobie gier komputerowych i telewizji to sukces. Co do felietonw - nie znam, czytałam jednak jej biografię. Tyle, że nic z niej nie pamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek