FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Queen- najlepsi?

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 9:12 pm    Temat postu: Queen- najlepsi? Odpowiedz z cytatem

Czy Queen jest najlepszym zespołem rockowym, czy po prostu jednym z kilku(nastu) czołowych?
Czy można Queen uważać za najlepszy zespół i nie być fanatykiem?
Czy istnieje coś takiego jak "najlepszość", a jeśli tak, to w czym ona się przejawia?
Co ma do zaoferowania Queen, czego nie mają inni i vice versa?
Jak Queen wypada w porównaniu z innymi zespołami?
Jak wypadają poszczególni członkowie Queen na tle swoich odpowiedników w innych zespołach?
Dlaczego to Queen jest waszym ulubionym zespołem (jeśli jest)?
Co to oznacza być "fanem Queen"?

Jestem ciekaw waszych opinii, bo wg mnie są to podstawowe pytania do fana.

Ja swoje zdanie odnośnie tych zagadnień napiszę później, bo muszę jeszcze się namyślić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy Queen jest najlepszym zespołem rockowym, czy po prostu jednym z kilku(nastu) czołowych?

Led Zeppelin i Deep Purple, to sa najlepsze zespoły, bogowie... Queen tuż, tuż
Cytat:
Czy można Queen uważać za najlepszy zespół i nie być fanatykiem?

Można bo nie kazdy musiec lubiec same mocne kawałki, a Queen nie stroniło od wodewilowych i popowych zapędów
Cytat:
Czy istnieje coś takiego jak "najlepszość", a jeśli tak, to w czym ona się przejawia?

Queen jest zespołem lepszym od Ich Troje. I juz mozna powiedziec ze jest jakas "najlepszosc"
Cytat:
Co ma do zaoferowania Queen, czego nie mają inni i vice versa?

Fortepian, inne zespoły, Doors, Zeppelin, Purple, miały klawisze, a pianino jest najszlachetniejszym intrumentem IMHO. Po za tym Queen było zespołem cholernie wszechstronnym, o czym juz pisałem wyzej, wodwewilowe zapedy, choc ktos moze uznac to za minus
Cytat:
Jak Queen wypada w porównaniu z innymi zespołami?

Świetnie, jak napisałem, w rocku tylko dwa zespoły były bardziej innowacyjne, nie mówie o Sabbath bo to już inna bajka
Cytat:
Jak wypadają poszczególni członkowie Queen na tle swoich odpowiedników w innych zespołach?

Queen jak kilka innych zespołow miało wybitnych muzyków, pozostaje tylko kwestia gustu
Cytat:
Dlaczego to Queen jest waszym ulubionym zespołem (jeśli jest)?
Bo zespół zachaczał o kazdy mozliwy styl, bo Freddie był swietnym, ba najlepszym showmanem w histori, bo są swietne teksty, bo pod płaszczykiem ogólnodostepnosci kryje sie ambitnosc, itp
Cytat:
Co to oznacza być "fanem Queen"?

Znac, choc troche historie, słuchac nagran, propagowac zespół, i lubiec Paula Rodgersa(zart)
Very Happy
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, więc tak:
Ad.1: Queen jest jednym z najlepszych zespołów rockowych, osobiście nie dzielę ich na bogów i nie-bogów Wink Po prostu trzyma się w czołówce na równi z innymi gigantami rockowymi, jak wspomniane przez Kubę Zeppelini, Deep Purple, a także The Who, Dżem (Smile), Iron Maiden itd.
Ad.2: No cóż, zależy, co rozumiemy pod pojęciem 'fanatyk'... Twisted Evil Owszem, można. Wystarczy podchodzić do muzyki z większym dystansem.
Ad.3: Może istnieje... Ale na pewno jest pojęciem względnym Wink
Ad.4: Wspomniane przez Kubę PIANINO ( Twisted Evil ), ogromną wszechstronność i przegenialny wokal (choć i ten zdarza się w innych zespołach, ale jest jednak rzadkością. Mówię o GENIUSZU, nie o ŚWIETNOŚCI Wink)
Ad.5: Przefantastycznie, genialnie, cudnie, kapitalnie.
Ad.6: Hm, zależy, którzy to są odpowiednicy i z jakich zespołów Rolling Eyes . Podzielam zdanie Yeaha na temat wokalu Freddiego (otóż najgenialniejszy - IMHO oczywiście). Brian ze swoją gitarą na pewno trzyma się w ścisłej czołówce (zastępował syntezatory, ba, zastępował skrzypce i MIAUCZENIE KOTA), Roger ma swój oryginalny styl grania na perkusji i dosyć szerokie ich użycie, ale miano geniusza z pewnością należy się jednak Bonhamowi... Co do basu Janka - bardzo go lubię, ale nie potrafię ocenić, gdyż nie w każdej piosence potrafię "wyczuć" linię basową.
Ad.7: Bo są wszechstronni, bo nagrywali oryginalne piosenki, bo przełamywali schematy, bo grał tam fajny perkusista (Wink).
Ad.8: Słuchać tej muzyki, umieć ją obiektywnie i subiektywnie ocenić, znać chociaż pokrótce historię i albumy, a także członków zespołu (niekoniecznie osobiście Very Happy) i mieć kapliczkę ulubionego albumu u siebie w pokoju Laughing Wink
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
lemur
Moderator


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 5251
Skąd: z Komitetu Centralnego

PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 10:19 pm    Temat postu: Re: Queen- najlepsi? Odpowiedz z cytatem

Yeahu Osiemdziesiąty Ósmy? Czyżbyś zamierzał napisać Katechizm Fana Queen? Wink

Yeah88 napisał:
Czy Queen jest najlepszym zespołem rockowym, czy po prostu jednym z kilku(nastu) czołowych?


Żaden zespół nie jest najlepszy. Świat byłby straszny, gdyby dało się wyznaczyć najlepszy zespół, najepszą książkę czy najlepszy gatunek sera albo wina

Cytat:
Czy można Queen uważać za najlepszy zespół i nie być fanatykiem?


[queen[Co ma do zaoferowania Queen, czego nie mają inni i vice versa?[/quote]

Inne zespoły nie miały głosu Freddiego. Wiele z nich nie miało takiej różnorodności stylistycznej. Wiele nie umiało tak igrać z gatunkami i podejściem do muzyki.
Vice versa: wiele lepszych tekstów, dłuższe utwory, concept-albumy. Bardziej poważny image - ale to już akurat co kto lubi: Freddie był niepoważny, ale nigdy nie głupio śmieszny.

Cytat:
Jak Queen wypada w porównaniu z innymi zespołami?
Jak wypadają poszczególni członkowie Queen na tle swoich odpowiedników w innych zespołach?



Trudno powiedzieć...biorąc pod uwagę, że innych zespołów jest tysiące. Widać, dla mnie wypada lepiej, skoro uważam go za swój ulubiony.

Freddie - zdecydowanie najwspanialszy wokalista wszechczasów., ale to tylko moje subiektywne zdanie. Nie będę nigdy próbował udowadniać, że był obiektywnie najlepszy...
Natomiast co do pozostałej trójki...myślę, że byli świetnymi fachowcami, prawdziwymi artystami jednymi z najlepszych w dziejach. Zarówno warsztatowo jak i kompozytorsko.

Cytat:
Dlaczego to Queen jest waszym ulubionym zespołem (jeśli jest)?


Czy ja wiem? Może dlatego, że był pierwszym zespołem, który poznałem i tak już to zostało? Zinternalizowałem ten wpływ, który na mnie wywarł i teraz uznaję to za coś oczywistego?
Przyjmując bardziej autonomiczną wizję Le_mmora, mógłbym wymienić parę rzeczy: tę wspomnianą wyżej różnorodnośc, fantazję, pewną nieprzewidywalność, widowiskowość, technikę...
_________________
Pierwszy Pisarz Forum 2006, 2007, 2009; Podpis Roku 2010

Mój blogasek: http://obserwujacylemur.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Yeahu Osiemdziesiąty Ósmy? Czyżbyś zamierzał napisać Katechizm Fana Queen? Wink

Le_mmorze Mój Drogi- niedługo być może nie będziesz musiał się do mnie zwracać per "Yeah88", bo napisałem do Szanownego Prezesa, by zmienił mi nick Razz
A z tym katechizmem to dobry pomysł Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tstankie



Dołączył: 07 Maj 2004
Posty: 709
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Gru 09, 2005 11:52 pm    Temat postu: Re: Queen- najlepsi? Odpowiedz z cytatem

Marcin S. napisał:
Czy Queen jest najlepszym zespołem rockowym, czy po prostu jednym z kilku(nastu) czołowych?


Nie. Tego nie da się tak określić. Każdy lubi co innego. Dla mnie oprócz Queen najlepsi są m. in. Deep Purple, Led Zeppelin.


Marcin S. napisał:
Czy Queen jest najlepszym zespołem rockowym, czy po prostu jednym z kilku(nastu) czołowych?
Czy można Queen uważać za najlepszy zespół i nie być fanatykiem?


Za najlepszy - nie. Za ulubiony - tak.

Marcin S. napisał:

Czy istnieje coś takiego jak "najlepszość", a jeśli tak, to w czym ona się przejawia?


Nie istnieje, bo każdy zespół jest trochę inny i najlepszy, lub trochę gorszy w swoim stylu.

Marcin S. napisał:

Co ma do zaoferowania Queen, czego nie mają inni i vice versa?


Różnorodność, bardzo dużą róznorodność, emocjonalnośc.
Vice versa - stałość, spójność, jednosć stylu.

Marcin S. napisał:

Jak Queen wypada w porównaniu z innymi zespołami?


Bardzo dobrze. Jest jednym z najlepszych.

Marcin S. napisał:

Jak wypadają poszczególni członkowie Queen na tle swoich odpowiedników w innych zespołach?


Brian - genialnie jako kompozytor, genialnie jako gitarzysta, ponadprzeciętnie lecz już nie genialnie jako instrumentalista (technika, szybkość)

Roger - średnio, dobrze jako kompozytor, bardzo dobrze jako wokalista.

John - troszkę gorzej jako kompozytor, wprost genialnie jako wokalista Wink Bardzo dobrze jako basista.

Freddie - genialny wokalista potrafiący zaśpiewać prawie wszystko.

Marcin S. napisał:

Dlaczego to Queen jest waszym ulubionym zespołem (jeśli jest)?
Co to oznacza być "fanem Queen"?


Bo tak mi zostało. Laughing
_________________
Tomek


Brian May Moje aukcje Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Mariusz



Dołączył: 17 Maj 2005
Posty: 2411
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 11:50 am    Temat postu: Re: Queen- najlepsi? Odpowiedz z cytatem

Marcin S. napisał:
Czy Queen jest najlepszym zespołem rockowym, czy po prostu jednym z kilku(nastu) czołowych?
Czy można Queen uważać za najlepszy zespół i nie być fanatykiem?
Czy istnieje coś takiego jak "najlepszość", a jeśli tak, to w czym ona się przejawia?
Co ma do zaoferowania Queen, czego nie mają inni i vice versa?
Jak Queen wypada w porównaniu z innymi zespołami?
Jak wypadają poszczególni członkowie Queen na tle swoich odpowiedników w innych zespołach?
Dlaczego to Queen jest waszym ulubionym zespołem (jeśli jest)?
Co to oznacza być "fanem Queen"?

Jestem ciekaw waszych opinii, bo wg mnie są to podstawowe pytania do fana.

Ja swoje zdanie odnośnie tych zagadnień napiszę później, bo muszę jeszcze się namyślić.

1.Dla mnie są najlepsi, obok wlaśnie wymienionych Deep Purple i Led Zeppelin.
2.Pewnie, że można. Ja jestem tego najlepszym przykladem(żart)
3.'Najlepszość'-fakt nagrania tak rewelacyjnego albumu, jak Innuendo po chudych latach 80-tych
4.Wszechstronność, wszechstronność i jeszcze raz wszechstronność!
5.Jak wypada- wstyd o to pytać, bo wypada pierwszorzędnie!
6.O Freddiem nie trzeba mówić, Brian- jeden z najlepszych gitarzystów w historii, Roger- to samo, tyle że na perkusji.
7.Patrz dwie wypowiedzi wyżej.
8.Znać zespól, ich historię, dokonania, umieć innym osobom wyjaśnić, na czym polega ich wielkość- tyle.
_________________
There Must Be More To Life Than This
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czarny39



Dołączył: 01 Paź 2005
Posty: 246

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja podobne ankiety przprowadzam w pracy Exclamation drazniac ludzi jednak sie okazuje ze zwykli szaracy woleli by isc na koncert U2 niz na queen a pytalem wielu ludzi w ruznym wieku Wink ja uwwazam ich za najlepszych ale nie wszyscy tak sadza i dobrze do by było do D... jakby cały swiat słuchał tylko queen Razz z moich prywatnych ankiet wynika ze ok. 90% ludzi kojazy kto spiewa WWRY WATC czy AKOM Idea wczoraj jak sie taka laske zapytałem kto spiewa WATC to ona na to scorpions Laughing Laughing Laughing
ale kreca mnie takie ankiet Exclamation i mam coraz to wiecej dziwacznych pomysłow na ankiety związane z Q
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jest najlepszym zespołem Mr. Green Wiem, że to subiektywna opinia, ale jeżeli od małego wsłuchiwałem się w Queen to jakie ma być inne stwierdzenie. Poza tym bardzo dużo śladów na psychice pozostaje właśnie z dzieciństwa, jest się bardziej chłonnym Wink W moim przypadku trafiło mnie Queen i tak mi już zostało i niech tak pozostanie Smile Dzięki Queen życie jest dużo ciekawsze Razz Na wieki wieków. Amen Exclamation

Tstankie napisał:
bardzo dużą róznorodność
Otóż to!
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
AgataQueen



Dołączył: 03 Cze 2004
Posty: 285
Skąd: Dęblin

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Queen jest najlepszym zespołem rockowym, czy po prostu jednym z kilku(nastu) czołowych?

Dla mnie,jak pewnie dla wiekszosci forumowiczow,jest to najlepszy zespol swiata...zespol wszechczasow mojej osobistej plytoteki,ale np.wiem ze są na swiecie zepsoly,ktore jakby to powiedziec,grają lepszą muzyke np.pod wzgledem technicznym.I dlatego np.uwazam zespol Pink Floyd za zespol wszechczasow dla calego swiata:) (mam nadzieje ze zrozumieliscie:P)

Czy można Queen uważać za najlepszy zespół i nie być fanatykiem?
Mozna:P ale zalezy pod jakim wzgledem fanatykiem...

na dalsze pytania moze odpowiem pozniej,bo czeka mnie robienie albumu o Sri Lance:D
_________________
"Tylko dobrzy umierają młodo
Po prostu lecą za blisko slońca
Będziemy pamiętać -Na zawsze..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Najlepszym - nie, nie ma najlepszego. Dla mnie jednym z KILKU czołowych.
2. Można - jakiś rok temu byłem fanatykiem.
3. Nie istnieje.
4. Fortepian, wszechstronność, emocje zawarte w dwóch ostatnich albumach, niepowtarzalny wokal, Brian zastępujący klawisze
Vice versa: lepsze stereo, teksty, concept albumy, klawisze (nie twierdząc, że w wielu przypadkach klawisze Queen nie były świetne)
5. Freddie - najlepszy wokalista, świetny kompozytor - nie trzeba nic dodawać
Brian - doskonale, TOP 5 gitarzystów, moim zdaniem, świetnie jako kompozytor
Roger - wokalnie wypada świetnie, jako perkusista normalnie - dość dobrze
John - jako basista bardzo, bardzo dobrze
6. Queen raczej jest moim ulubionym zespołem w dużej mierze za względu na sentyment, fakt, że jeśli masz ochotę na wyżycie się, zdołowanie, wyciszenie, słuchanie "na sucho", napełnić się energią - przy Queen można spełnić wszelkie zachcianki
7. Znać mniej więcej historię, kochać nie tylko ich muzykę, ale jako ich jako zespół, interesować się ich poczynaniami, być MNIEJ WIĘCEJ na bieżąco
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, to teraz ja Smile

1. Queen jest na pewno jednym z najlepszych zespołów, choć trudno mi na przykład powiedzieć, czy Queen jest lepszy od Deep Purple lub odwrotnie. Po prostu świetna muzyka ogółem, rock, rock i jesczez raz rock Exclamation Czy uważam Queen za najelpszy? Można powiedzieć, że tak, bo różnica między takim Queen a DP polega na tym, że Queen potrafi grać jak Deep Purple, a w drugą stronę to nie działa. Oczywiście to jest moje subiektywne kryterium i nie wszyscy muszą je stosować. Trudno stwierdzić, czyja muzyka jest lepsza, ale po prostu Queen uważam jako ZESPÓŁ wszech czasów- po prostu czwórka ludzi grała świetną muzyką przez 20 lat istnienia i to mi wystarcza, poza tym ich muzyka była tak różnorodna, że przechodzi to moje najśmielsze pojęcie. Jednak nie uważam, że Queen grało lepszą muzykę od innych gigantów, po prostu traktuję ich jako najlepszy ZESPÓŁ, ale nei jako grupę, któa garała najlepszą muzykę, bo jak tu porównać Queenowskie A Day At The Races z ostrymi albumami Black Sabbath? To jest po prostu świetna muzyka, z tym, że muzyka Queen jest dużo bardziej różnorodna.

2. Jeśli ktoś się zapiera, że tylko Queen gra świetną muzykę, to to jest fanatyzm. Jeśli ktoś uważa ich po prostu za najlepszą grupę, ale uznaje wielkość innych, to wg mnie nie jest fanatykiem.

3. Najlepszość stricte obiektywna nie istnieje. Ale są grupy, które w swoich kategoriach były po prostu najlepsze i których nie sposób porównać między sobą. Jednak jest jeden zespół, który sam utworzył dla siebie klasę i był jej jedynym przedstawicielem- był i jest to Queen.

4. Wszechstronność, wszechstronność, i jeszcze na dodatek wszechstronność. A poza tym- dwa genialne wokale w jednym zespole (Roger i Freddie), Brian, który umiał grać na gitarze dźwięki nie z tej ziemi, multum klasycznych, wzorcowych wręcz linii basowych, rewelacyjne koncerty (razem z kilkoma innymi zespołami), umiejętność podniesienia się po słabszym okresie twórczym (której nie ma np. jeden z wielkich zespołów- Metallica), świetne pianino, mnóstwo genialnych płyt (choć nie tylko Queen miał aż tyle świetnych albumów), bezczelne przełamywanie barier, mniej więcej równy wkład członków w muzykę zespołu

vice versa: genialne klawisze, głębokie teksty (w Queen tylko nieliczne były takie), concept albumy od początku do końca... hmmm... no i może jeszcze produkcja albumów

5.
Freddie- najlepszy wokalista wszech czasów, kompozytorski geniusz, prawdopodobnie największy showman

Brian- najlepszy gitarzysta pod względem wirtuozerii dźwięki, technicznie niezły, generalnie czołówka gitarzystów rockowych w ogóle, genialny kompozytor i świetny tekściarz

Roger- genialny wokal, kompozytor "tylko" dobry, tekściarz bardzo dobry, ale ogółem jako muzyk świetny, bardzo wszechstronny perkusista, imponuje mi fakt, ze mimo iż grał na perkusji, miał wielki wkąłd w komponowanie i pisanie (co nie zdarza się często w zespołąch rockowych, głównie jest dwóch liderów i tylko oni komponują i piszą teksty)

John- basista bardzo dobry, tekściarz przeciętny, kompozytor niezły, wokalista... ekhm Wink jego geniusz polegał na tym, iż wymyślał klasyczne, bardzo rozpoznawalne i, jak już napisałem, wzorcowe linie basu
No i tu też mi imponuje fakt, że nie był liderem zespołu, a komponował, pisał; jedyny utwór Queen, który zajął 1 miejsce w USA był właśnie jego autorstwa, wszyscy basiści powinni się udzielać w swoich zespołach tak jak to John robił

6. Queen jest moim ulubionym zespołem, bo od nich zacząłem się interesować dobrą muzyką, bo najbardziej lubię ich piosenki, bo znaczna ich większość mi się podoba, bo ma piękną historię, bo jest wszechstronny, bo uważam ich jako ZESPÓŁ za wzorzec (choć nie za ideał)

7. Bycie fanem Queen oznacza trzeźwo podchodzić do muzyki zespołu, interesować się nimi, niekoniecznie mieć jakąś wielką wiedzę odnośnie zespołu, wcale też nie oznacza to, że trzeba sobie wywieszać w pokoju plakaty, wg mnie bycie fanem objawia się mniej więcej w kupowaniu płyt, udzielaniu się na forum, kontaktach z innymi fanami, popularyzowaniem Queen wśród innych (ale bez przesadnej upierdliwości) i uświadamianiem innym, jakim świnstwem jest HIV/ AIDS, no i oczywiście słuchaniem ich i pochłanianiem ich muzyki całą duszą, sercem i ciałem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CZym dla was jest wogle fanatyzm? Fanatykiem jest ten co uwielbia The Works i AKOM? czy ze uwielbia wszystkie kompozycje Queen i uważa je lepsze o innych zespołów? Że ja np. nie nawidzę Zepplinów ani Pinków a uwielbiam za to Hot Space czy Mr Bad Guy to jestem fanatykiem? Dlamnie fanatyk to taka osoba np. która zmienia nazwiasko na nazwisko swojego idola, która specjalnie robi operacje plastyczne itp. a że ktoś uważa że Q jest zespołem najlepszych i idealnym to już kwestia gustu... Dlamnie Queen jest najlepszym zespołe wszech czasów, na to wpływa charakterystyczne brzmienie grupy, różnorodność, wspaniały image grupy, charyzma Freddiego i jego fenomenalny głos...
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Gru 12, 2005 11:05 am    Temat postu: Re: Queen- najlepsi? Odpowiedz z cytatem

Marcin S. napisał:
Czy Queen jest najlepszym zespołem rockowym, czy po prostu jednym z kilku(nastu) czołowych?

IMO jednym z...
Marcin S. napisał:
Czy można Queen uważać za najlepszy zespół i nie być fanatykiem?

Mozna, problem sie pojawia kiedy brak w tym jakiejkolwiek krytyki, brak jakiegokolwiek dystansu, gdy na przyklad wszystko inne jest be a Queen jest cacy- wtedy jest to fanatyzm.
Marcin S. napisał:
Czy istnieje coś takiego jak "najlepszość", a jeśli tak, to w czym ona się przejawia?

Nie ma. Co najwyzej- moze byc zespol ktory sie kazdemu z nas najbardziej podoba. Mozemy w nieskonczonosc walczyc czy najlepsze bylo Zeppelin czy Sabbath i g***o uradzimy... Smile

Marcin S. napisał:
Co ma do zaoferowania Queen, czego nie mają inni i vice versa?

1. Freddie
2. Brian
3. Roger
4. John
Wink
A co mieli inniu czego nie mialo Queen? No Floydzi mieli Gilmoura, Watersa... Wink
Marcin S. napisał:

Jak Queen wypada w porównaniu z innymi zespołami?

Jeden z najlepszych zespolow rockowych wszechczasow, doskonale prezentujacy sie zwlaszcza na zywo.
Marcin S. napisał:

Jak wypadają poszczególni członkowie Queen na tle swoich odpowiedników w innych zespołach?

Brian i Freddie- wybitnie; Roger troche nizej notowany, SA lepsi perkusisci; John niedoceniony, gral ciekawie, choc tez najlepszym basista pod sloncem nie byl...
Marcin S. napisał:
Dlaczego to Queen jest waszym ulubionym zespołem (jeśli jest)?

Z przyzwyczajenia Wink
Marcin S. napisał:

Co to oznacza być "fanem Queen"?

Niby proste pytanie, a tak nie jest...

Celowo w skrocie- rozwine (tak serio) pozniej
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Pon Gru 12, 2005 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy Queen jest najlepszym zespołem rockowym, czy po prostu jednym z kilku(nastu) czołowych?


Nie wierzę w obiektywną najlepszość. Dla kogoś najlepsze może być Ich Troje i to wcale nie oznacza, że się myli. To subiektywna sprawa.

Cytat:
Czy można Queen uważać za najlepszy zespół i nie być fanatykiem?


Tak: vide ja. Nie zbieram singli, mam mało bootlegów, nie ślinię się na dźwięk każdego dokonania Królowej, choć kocham ten zespół.

Cytat:
Czy istnieje coś takiego jak "najlepszość", a jeśli tak, to w czym ona się przejawia?


Patrz odpowiedź na pytanie nr 1 Smile

Cytat:
Co ma do zaoferowania Queen, czego nie mają inni i vice versa?


Queen: chayrzmatyczny wokalista o cudownym głosie, rewelacyjnie gitarzysta z gitarą, której nie ma nikt inny, różnorodnośc gatunkową, inteligentny kicz i nawet inteligentna masówka, ejdyne w swoim rodzaju brzmienie

Inni: concept - albums, "mądrzejsze" teksty

Cytat:
Jak Queen wypada w porównaniu z innymi zespołami?


Subiektywnym? U mnie wygrywa Smile

Cytat:
Jak wypadają poszczególni członkowie Queen na tle swoich odpowiedników w innych zespołach?


Mercury i May na pewno się wyróżniają, John i Roger to raczej rzemieślnicy, bardzo dobrzy zremieślnicy, ale jednak.

Cytat:
Dlaczego to Queen jest waszym ulubionym zespołem (jeśli jest)?


Usłyszałem "Innuendo" w odpowiednim czasie Smile

Cytat:
Co to oznacza być "fanem Queen"?


Słuchać ich muzyki i przeżywać ją. Reszta jest opcjonalna.
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Pon Gru 12, 2005 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspaniałe posty Fenderka (choć ogólnikowy dość) i crowleya- naprawdę Exclamation
Ale nie zgadzam się z jedną rzeczą:
crowley napisał:
John i Roger to raczej rzemieślnicy, bardzo dobrzy zremieślnicy, ale jednak.

John rzemieślnikiem nie był- żeby się o tym przekonać, wystarczy poczytać temat "John Deacon" z pewną bardzo IMHO ciekawą dyskusją. Poza tym- klasyczne linie basowe, jak UP, Dragon Attack, AOBTD etc to nie jest tylko robota rzemieślnika, ale polot i finezja. Oczywiście moim zdaniem, ale radzę się nad tym zastanowić Smile
Roger- zgoda- rzemieślnik wśród bębniarzy, ale jako muzyk- bardzo, bardzo dobry- głos miał rewelacyjny, nie tylko jak na nie-wokalistę, ale jak na muzyka w ogóle

Rzemieślnikiem nazwałbym Spike'a Edney'a- to był po prostu facet od klawiszy; finezji tam ze świecą szukać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Wto Gru 13, 2005 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Queen po prostu nie mieli porywających klawiszy, dlatego porównując Spike`a do Johna, lepiej zabrzmi ten drugi.
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dustin24



Dołączył: 09 Gru 2005
Posty: 136
Skąd: Prabuty

PostWysłany: Wto Gru 13, 2005 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 Oczywiście tak
2 To również jest możliwe
3 nieistnieje
4 Queen oferuje przedewszystkim "równość" każdej z piosenek czyli prawie każda jest za******a.
5 W queen grają jedni z najlepszych w swoim fachu muzycy i dlatego ich muzyka jest wyjątkowa
6 Każdy umie napisać dobrą piosenkę i każdy jest jednym z najlepszych w swoim fachu
7 Ponieważ grają niepowtażalną muzykę i w ich piosenkach słyszane są zawsze gitara i perkusja co w innych zespołach zastępują syntezatory
8 Możliwość słuchania najlepszej muzyki przede wszystkim.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kuba



Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 2024
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wto Gru 13, 2005 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co klawisze skoro, Freddie WYMIATAŁ na fotrepianie, ba uwazam ze jest on genialny pod wzgledem, komponowania utwórów na ten wspaniały instrument, Don't Stop Me, My Melancholy Blues, Hard Life, Somebody to Love, o Bo Rhap nie wspominahąc Smile
_________________
Well, it's all right then, and it's all right now
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
TaYLoR



Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Sosnowiec :D

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Queen JEST najlepszym zespolem !!! Very Happy chociaz lubie inne zespoly np. Deep Purple to jednak NIC sie nie moze rownac z Queen Very HappyVery HappyVery Happy

2. Hmmm ... nie wiem :/

3. ... Queen is THE BEST Very Happy

4. charakterystyczny glos Freddiego ... cudowna gra Rogera na perkusji ... niepowtarzalne brzmienie gitary Briana... i bas Johna Razz Queen wogole jest niepowtarzalny... poza tym maja piekne piosenki !!! Very HappyVery HappyVery Happy

5. Queen WOGOLE nie moze se rownac z innymi zespolami .. Very HappyVery Happy bo od kazdego wypada 10000000 razy lepiej Very Happy

6. Roger jest NAJLEPSZYM perkusista swiata i uwazam ze nikt nie gra lepiej niz on... drugiego glosu takiego jak mial Freddie nie ma... Brian gra najlepiej na gitarze a John na basie Very HappyVery Happy

7. Queen jest moim ulubionym zespolem bo:
* jest niepowtarzalny
* maja cudne piosenki (szczegolnie podobaja mi sie : We Are The Champions, Show Must Go On, Freinds Will Be Friends i We Will Rock You)
*Queen ma niepowtarzalny wizerunek
*bo Queen to Queen Very Happy

8. To znaczy lubiec Queen Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, wierz mi, że z Queen może się równać kilka bądź kilkanaście zespołów Wink Podobnie z Rogerem Wink

PS. To Twój pierwszy post jaki przeczytałem, więc witaj na Forum Smile
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm... stepford? Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem, ze 'de gustibus...' itd i ze jestem malo tolerancyjny, ale za kazdym razem, kiedy ktos pisze, ze jego ulubionymi utworami queen sa we will rock you, we are the champions czy radio gaga, to mam ochote zapytac, czy slyszal cos poza greatest hits.. jakies innuendo, ze juz o queen II czy SHA nie wspomne... ech ale nic to... to tylko maly nietolerancyjny ja... Laughing
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będę szczery- ja też mam taką ochotę Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nawet chciałem, ale po kilku doświadczeniach uznałem, że nowym Forumowiczom się czegoś takiego nie mówi Wink
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doświadczeniach empirycznych? Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wampirycznych Twisted Evil
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marcin S.



Dołączył: 15 Lut 2005
Posty: 1865

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może Misiu nam powie Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek