FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
"Podkrecony" Budapest

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Live
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Skookie



Dołączył: 06 Lis 2004
Posty: 19

PostWysłany: Sob Lip 16, 2005 11:53 am    Temat postu: "Podkrecony" Budapest Odpowiedz z cytatem

Ta rzecz nurtuje mnie juz kilka lat.

Nie wydaje sie wam, że koncert z Budapestu jest ciut za "szybki". To cos takiego jakby przyspieszyc obroty na kasecie magnetofonowej. I zjawisko to wystepuje zarówno na oficjalnej kasecie VHS, jak i na bootlegu. Porównajcie "predkosc piosenek" z Budapestu do innych koncertow z magicznej trasy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Sob Lip 16, 2005 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nom jest troszkę takie złudzenie ale myśle ze to dobra kondycja grupy Wink Freddie też jakoś ciągle biegał i sięwyginał nie jak na Wembley...
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Karolina



Dołączył: 16 Sty 2004
Posty: 1655
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Lip 16, 2005 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze fakt, ze byli za 'zelazna kurtyna' ich tak podkrecil Question
Nie chcieli podpasc komuchom bo jeszcze by ich gdzies wywiezli na syberie... no coz tam jeszcze nie grali na zywo wiec moglo by to wygladac ciekawie Wink

Jak pierwszy raz ogladalem ten koncert tez stwierdzilem ze jest z deka przyspieszony .. no coz wpadki sie zdarzaja.
_________________
Crazy Little Thing Called Love - 05/09/09
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Crowly



Dołączył: 17 Kwi 2004
Posty: 1570
Skąd: z Trzebnicy

PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli nawet jest przyspieszony, to wyszło mu to zdecydowanie na dobre. To najlepszy koncert z trasy Magic i żałuję, że nie wydali go oficjalnie zamiast Wembley`86
_________________
Organizator VII Ogólnopolskiego Zlotu Wielbicieli Zespołu Queen;
Queenowy Człowiek Roku 2008

www.ppa.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wundżun



Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 289
Skąd: znad Bałtyku

PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ten koncert może być przyspieszony? Przecież gdyby nawet trochę przyspieszyli taśmę, to dźwięk byłby zniekształcony. Głos Freddiego brzmiałby jak po nawdychaniu się helu Wink
Może zagrali piosenki w szybszym tempie - trzebaby policzyć uderzenia na minutę (bpm) i porównać z innymi koncertami. Może kiedyś jak będzie mi się nudziło, to to zrobię Wink

Ale jedno jest pewne, Budapeszt jest rewelacyjny!
_________________
Queen Corner online - magazyn o Queen tworzony przez fanów dla fanów!
GOD SAVE THE QUEEN! (and Paul Rodgers)


Ostatnio zmieniony przez Wundżun dnia Nie Lip 17, 2005 11:17 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tstankie



Dołączył: 07 Maj 2004
Posty: 709
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może być lekko przyspieszony bez zauważalnego zniekształcenia głosu. Kiedyś mój walkman działa za wolno. Przy małej różnicy nie zauważa się zniekształceń głosu, a tylko różnicę w tempie.
_________________
Tomek


Brian May Moje aukcje Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Skookie



Dołączył: 06 Lis 2004
Posty: 19

PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ze mozna przyspieszyc kazda piosenke, bez wyraznego jej znieksztalcenia to wiadomo. Wystarczy sciganac sobie jakis lepszy program do obrobki dzwieku (np. Adobe Audition) i przyspieszyc tam byle jaki kawalek o kilka procent.

Ale zawsze mnie to nurtowalo bo to oficjalne wydawnictwo. Slyszalem juz wiele bootlegow ktore sa albo za szybkie albo za wolne. Ale VHS to nie bootleg.

Ale fakt faktem ze koncert z Budapesztu jest bardzo dobry, obok Mannheim to mój ulubiony koncert z magicznej trasy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Skookie



Dołączył: 06 Lis 2004
Posty: 19

PostWysłany: Wto Lip 19, 2005 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz po latach mnie olśniło...

Przeciez A kind of magic z Live Magic jest z Budapesztu, porownajcie zapis z vhs i z plyty, troche siechyba rózni predkoscia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dominik89



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 2187
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lip 20, 2005 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciut za szybki na wszystkie koncerty które mam w żadnym nie ma czegoś takiego że jest taka jakby "smuga" za Fredem jak biega.

P.s Jak ktoś używa Power DVD to niech sobie włączy akceleracje sprzętowom Very Happy
_________________
Łosiu
Tom po lewej to arcymistrz chytrości i łasości xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Lip 20, 2005 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest przyspieszony. Roznica nie jest wielka, ale zauwazalna. Powod? Roznica w formatach (kamera / film / nie wiem- nie znam sie na tym)
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mack



Dołączył: 16 Lut 2005
Posty: 305
Skąd: Słupsk

PostWysłany: Wto Lip 26, 2005 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest przyspieszony- jak wyżej czytacie.

Gdy po trzykrotnym obejrzeniu Pink Floyd @ live8 włączyłem Budapeszt przeżyłem szok, jak bym był w innym wymiarze czasu ;) Różnica jest zauważalna. Mi to jednak nie przeszkadza, a wręcz się podoba.
_________________
Music will be my mistress, lovin' like a whore...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Live Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek