FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Republika
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Republika?
Uwielbiam!!!
31%
 31%  [ 18 ]
Lubię...
46%
 46%  [ 27 ]
Nie mam zdania
5%
 5%  [ 3 ]
Nie przepadam
5%
 5%  [ 3 ]
Nie cierpię!
0%
 0%  [ 0 ]
A co to jest...?
5%
 5%  [ 3 ]
Ano... 'Telefony' są niezłe...
6%
 6%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 58

Autor Wiadomość
FOX



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 148

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2009 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako nastolatek byłem fanem Republiki (moja wtedy ulubiona piosenka, to "Balon"), ale te czasy już dawno, dawno minęły. Nie przepadam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu zapoznałem się ze składanką Pomatonu "Biała flaga". I podobała mi się zawartość. Generalnie oni mają swój własny, świetny styl. Piosenki mają świetny klimat. Z ciekawości zakupiłem ostatnio albumy "Siódma pieczęć" i "Republika marzeń". Ale jeszcze ich nie słuchałem. Widzę, że się tu narzeka na "Republikę marzeń". Ale utwór "Zapytaj mnie czy Cię kocham" bardzo mi się podoba, ma świetny klimat, ale mówicie, że album nierówny, chętnie się przekonam.
Co do "Siódmej pieczęci", jeśli całość trzyma podobny poziom do "Reinkarnacje", to to świetny album będzie Razz Do sam ten utwór jest po prostu rewelacyjny. I generalnie podobają mi się klasyki typu "Telefony", "Biała flaga", "Nieustanne tango", czy "Antarktyda" Smile
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
lookaug



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1012
Skąd: Włocławek

PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arktyka, Antarktyda, who cares.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lookaug napisał:
Arktyka, Antarktyda, who cares.

Nie rozumiem tej frajdy z używania angielskiego. Stanowczo jest go za dużo! Nie fajniej by było powiedzieć, "kogo to obchodzi", chyba, że chodziło o to, by było krócej Smile
Co do tytułu, to wydawało mi się, że był jakiś dłuższy, a sprawdzać mi się nie chciało.
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dundersztyc19 napisał:

Nie rozumiem tej frajdy z używania angielskiego. Stanowczo jest go za dużo! Nie fajniej by było powiedzieć, "kogo to obchodzi", chyba, że chodziło o to, by było krócej Smile
Co do tytułu, to wydawało mi się, że był jakiś dłuższy, a sprawdzać mi się nie chciało.

Nie, nie po to żeby było krócej, tylko żeby Cię wkurzyć.

Zresztą, nevermind...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek, dude.

Czy ty zawsze must tak wyolbrzymiać everything? Nothing just naskakujesz na tego poorly dundersztyca. Weź przestań się govern i weź się za really trolle tego forum (te english of course).

Nie to, żebym want tutaj jakiejś war z tobą, ale naprawdę przesadzasz z tymi rantami.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dundersztyc19 napisał:
Nie rozumiem tej frajdy z używania angielskiego. Stanowczo jest go za dużo!


Ahaaa... ale bycie fanem(lub po prostu słuchanie) anglojęzycznego zespołu(no bo o nim w końcu jest to forum, nie? Razz) to już Ci nie przeszkadza, tak?? Cool
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właściwie słuchanie muzyki po angielsku, a słuchanie, jak mówią, piszą w tym języku, to dla mnie dwa różne światy. W tym drugim już mi przeszkadza jego ilość, wszędobylskość, chociaż w muzyce też mogłoby być go mniej Twisted Evil
W zasadzie nie chcę mi się kontynuować tej dyskusji, moglibyście coś o Republice powiedzieć (jak chcecie, to i po angielsku, skoro tak kochacie ten język) Twisted Evil
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
Fenderek, dude.

Czy ty zawsze must tak wyolbrzymiać everything? Nothing just naskakujesz na tego poorly dundersztyca. Weź przestań się govern i weź się za really trolle tego forum (te english of course).

Nie to, żebym want tutaj jakiejś war z tobą, ale naprawdę przesadzasz z tymi rantami.

Mumin... Ty się lepiej nie meddluj mi tutaj... Poorniety Dundersztyc też exaggeratuje i co? Ile jeszcze postów o tym jaki to Poland jest wanderfulowy (nawet though nikt nie mówi nic contrarniętego), ile jeszcze gabingowania na temat tego, że Englishowy language mu nie pasi, ile jeszcze pointlessowych postów, hmm? To już zaczyna trochę mnie annoyingować, mój dearogi muminie... bo ile timesów można writać to sameo? Hm? Gdzie jest jakiś bit restraintu? Także nie rób mnie angry... OK? Evil or Very Mad

Dundersztyc19 napisał:

W zasadzie nie chcę mi się kontynuować tej dyskusji, moglibyście coś o Republice powiedzieć (jak chcecie, to i po angielsku, skoro tak kochacie ten język) Twisted Evil

O Republice? Po kiego- gadać NA TEMAT na Forum Muzycznym? E tam, lepiej po raz n-ty w co drugim poście pobronić nieatakowanego, pomarudzić o czymś kompletnie niezwiązanym z tematem i generalnie wnieść do wszystkiego zupełnie nic... No nie?

Chcesz pogadać o Republice to gadaj o Republice. Inni pójdą za Tobą... Chcesz sobie pogadać o tym jaka to Polska jest niesprawiedliwie przez nas samych albo kogoś tam widziana to sobie otwórz temat o takim tytule i tam jak najbardziej możesz pisać o czym tylko dusza zapragnie- o języku, o muzyce, o histori, o Bóg wie czym. Kto wie, może nawet się przyłączę (przyłączymy).A jeśli tego nie zrobisz i dalej w co drugim temacie będziesz pisał nie na temat to sam taki temat stworzę, prawdopodobnie przenosząc jeden z twoich postów nie na temat a kolejne wyedytuję... Stary, offtopowania na tym Forum jest dużo, ale nie na jeden temat w każdym możliwy dziale. Jeśli jest potrzeba dyskusji na ten temat- to go należy stworzyć. Jeśli nie- będę ciął niemiosiernie to co z tematem niezwiązane od tej pory... OK?

Wydaje mi się całkiem "fair"... Razz

Temat o języku angielskim, kompleksach wszystkich Polaków z wyjątkiem Dundersztyca i traktowania naszego umiłowanego kraju i jego dorobku przez nas samych niegodnie uważam za zamkniety, wracamy do Republiki. W sumie traktowanie z szacunkiem rodzimego artysty można zacząć od prawidłowego podawania tytułu jego dzieła... Razz
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Qnegunda



Dołączył: 20 Lip 2005
Posty: 2030
Skąd: Poznań/Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 2:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To możemy pogadać o tym, że Republika nagrała anglojęzyczną wersję "Nowych sytuacji" i o tym, że zarówno ona, jak i (ówczesny przynajmniej) wymowa Ciechowskiego są beznadziejne. Natomiast znam lepszy temat, płytę "1991", która jest najcudowniejsza (obok "Nieustannego tango"). Tak więc, Dundersztyc, uważam, że dokonałeś złego wyboru Twisted Evil

Post Fenderka skłonił mnie do narcystycznego myślenia o tym, że może nasza ostatnia wymiana zdań na fejsiaku spowodowała, iż zechciał odświeżyć swoją opinię o Republice, a jak widać... Ech. Świat runął.
_________________
W avatarze jest lemur, gdyby kto nie wiedział. W domu wygląda tak samo.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek dawnoi, dawno temu, kiedy ten temat został założony napisał:
Lubie, nawet bardzo...

GDZIE ONI SA!!! CI WSZYSCY MOI PRZYJA-CIELE-ELE-ELE-ELEEE...

Republika, ale tez Obywatel GC... "Tak, TAK" to absolutny KLASYK!!!

Swietne pisal teksty- takie "Odchodzac zabierz mnie"- no po prostu poezja. Malo kto pisal TAK dobre teksty wmuzyce rockowej...

Ale co tu rewidować? Wink
Dobrze, rozwinę. Republikę zawsze lubiłem i szanowałem, choć nie miałem wielu płyt i ciężko byłoby mnie nazwać oddanym fanem. To w sumie nadal się nie zmieniło, ale szacunek do tego zespołu z każdym miesiącem i rokiem rósł i rośnie. Pamiętam jak obejrzałem Przegląd Piosenki Aktorskiej właśnie z utworami Reapubliki i to był taki przełomowy moment dla mnie, jeśli chodzi o ten zespół (oglądałem sporo po tym, jak to się wydarzyło)... ta muzyka jest nieprawdopodobnie ekspresyjna a takie a nie inne wykonania i interpretacje tylko mi na to zwróciły uwagę, otworzyły oczy...
Takie rzeczy jak Moja Krew- jak tu czegoś takiego nie wielbić i nie uważać za jeden z najlepszych utworów w polskim rocku w ogóle? Wielka,a bsolutnie wielka rzecz.
Nadal nie jestem zagorzałym fanem, nadal nie mam wszystkich płyt (stąd właśnie stwierdzenie, ze nie jestem zagorzałym fanem), ale zespół naprawdę lubię i skala lubienia rośnie dość mocno z każdym kolejnym przesłuchaniem... kiedyś Republika muzycznie nie byłą moją bajką, stopniowo poszerzałem obszar "mojejbajkowości" i dziś Republika jak najbardziej się tam mieści... Ekspresja, pomysłowość, kreatywność, wspaniałe teksty, ciekawe aranżacje, zaskakujące pomysły- czego tu nie lubieć?
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UWIELBIAM REPUBLIKĘ!!! Very Happy Zaraz po Perfekcie to mój ulubiony polski zespół! Co prawda jeszcze za dobrze całej twórczości zespołu nie ogarnąłem, ale już teraz mogę powiedzieć, że moje ulubione kawałki to "Mamona", "Kombinat", "Telefony", "Biała flaga", "Masakra" i... oj dużo tu wymieniać, dużo... łatwiej by było chyba raczej wymienić kawałki za którymi nie przepadam. Laughing No ale te trzy co wymieniłem to raczej moja zdecydowana czołówka. Razz Co do "Mamony" to ja przyznam szczerze myślałem, że ten kawałek jest dużo starszy niż jest. Mam jakieś dziwne wrażenie, że słyszałem go jeszcze na długo przed 1998 rokiem(kiedy to powstał). Razz

Solowy Ciechowski też jest genialny, nawet nie wiem czy nie lepszy niż sam zespół. "Tak, tak" czy "Nie pytaj o Polskę" to klasyki bez których nie wyobrażam sobie polskiej muzyki rozrywkowej. Szczególnie ten drugi jest ciekawy, bo ma sprytnie zaszyfrowane przesłanie... jak się nie zna tytułu to aż trudno się domyśleć, że Ciechowski śpiewa o swojej ojczyźnie. Smile

Wielka szkoda, że Grzesiek już nie żyje! Sad To naprawdę wielka strata dla polskiej muzyki... a co gorsza dla mnie, a to z tego względu, że... miałem kiedyś niejedną okazję by go poznać osobiście, a to z tego względu, że jego córka Weronika chodziła do tej samej szkoły co ja, do równoległej klasy, a moja mama przyjaźniła się kiedyś z jego żoną. Pamiętam, że jak Ciechowski umarł to w mojej szkole gadało się praktycznie tylko o nim(rzecz jasna ze względu na jego córkę co się tam uczyła), głośno się o jego śmierci zrobiło, normalnie atmosfera jakiejś żałoby... cała moja równoległa klasa była zwolniona z lekcji w dniu jego pogrzebu(gdyż się nań wybierała). Ja wtedy jeszcze nie znałem Republiki, a nazwisko Ciechowskiego nic mi nie mówiło, więc nie wiedziałem o co biega i dopiero gdy kilka lat później bliżej się zainteresowałem Republiką i nagle się dowiedziałem, że ich wokalista nie żyje... to wtedy dopiero skojarzyłem fakty i zrobiło mi się strasznie smutno. Sad Ech mogłem wielką legendę polskiego rocka znać osobiście a teraz już nawet anonimowo nigdy go nie zobaczę i nie usłyszę na żywo. Sad
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Lis 04, 2011 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezu... słyszeliście Kowalską absolutnie maltretującą Republikę? Ja w sumie rozumiem czemu ona, ale... matko, jak usłyszałe jej wersję Telefonów to pojawiło mi się tylko w głowie pytanie "boże, czemu?"

Nie znam całości, słyszałem bodaj trzy kawałki i wszystkie trzy mnie absolutnie załamały... miałem odsłuchać czwarty (Moja krew) ale... nie odważyłem się na razie, bo oryginał absolutnie wielbię... te kawałki wymagają niesamowitej wręcz charyzmy w głosie, to jest niemal piosenka aktorska (jeden z absolutnie najlepszych koncertów Przeglądu we Wrocławiu był właśnie z Republiką)- Kowalska tego nie ma. J ają czasem lubię, ale ona śpiewająca Republikę brzmi jakby, nie wiem, Edyta Górniak rzuciła się na Nicka Cave'a albo Toma Waitsa...

może któregoś dnia się przemogę i sprawdzę resztę, ale... dziś chyba nie mam odwagi... Wink
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mandey



Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 1579
Skąd: Rawicz

PostWysłany: Pią Lis 04, 2011 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchałem po premierze zaraz. Delikatnie spodobało mnie się Nie Pytaj O Polskę w jej wykonaniu ale tylko delikatnie Wink Reszta niestrawna. Nigdy więcej do tej płyty nie wróciłem.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pią Lis 04, 2011 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawie tak jak Iron Maiden Gaaby Kulki.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pią Lis 04, 2011 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego nie słyszałem. Słyszałem Telefony, Kombinat i Ciało...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pią Lis 04, 2011 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
To prawie tak jak Iron Maiden Gaaby Kulki.


ee maideni baaby kulki calkiem spoko byli Razz nie slyszalem calosci, tylko kilka kawalkow, ale fajnie sie tego sluchalo. troche jak gangland w wykonaniu dream theater Razz
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pią Lis 04, 2011 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, słyszałem parę kawałków we fragmentach no i cóż... Maideni to Maideni a nie jakieś pitu pitu z elektroniką.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
lookaug



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1012
Skąd: Włocławek

PostWysłany: Sob Lis 05, 2011 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kilkunastu lat nie nagrałaś nic godnego uwagi, a dodatkowo nie masz pomysłu na kolejne smęty na nową płytę? Wykorzystaj nazwisko legendy i zgwałć jej utwory. Proste.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 7:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś będzie się chciał poznać z Republiką lub raczej z Ciechowskim jako takim i ma zamiar przeczytać o nim jakąś książkę to odradzam pozycję Jana Kulasa "Grzegorz Ciechowski 1957-2002. Wybitny artysta rodem z Tczewa".

Tak nudnej książki o artyście nie trafiłem chyba nigdy a czytałem dość sztampowe pozycje swego czasu. Już na bok odkładam jakość tekstu pisanego, bo koleś jest jakimś radnym sejmiku wojewódzkiego (a może i był, bo to z 2007 roku kniga jest) i razi momentami tak bardzo w porównaniu jest fragment, do którego opinie o Ciechowskim napisali różni ludzie. I jeden dwudziestolatek napisał od tego pana w porównaniu wręcz poemat. No, ale może miał taką potrzebę, nie wnikam. Sam bym pewnie też napisał o sobie w prostych słowach.

Generalnie maksimum słodzenia na 300 stronach. Ciągłe powtarzanie, że jest z Tczewa i wręcz przesadzone, wyeksponowanie jego (Ciechowskiego) zasług. Znaczy ja mu ich nie odbieram, ale jak czytam 13 powodów jak miasto Tczew miałoby upamiętnić Obywatela G.C. to mnie krew zalewała.
Biorąc pod uwagę fakt, że siostra Grzegorza jak i jego bliscy znajomi opisują go jako skromnego i normalnego człowieka nie sądzę by był zadowolony z takiego wyrzucenia na piedestał.

I tu nie chodzi mi o to, że chcę umniejszyć wielkość postaci Ciechowskiego. Wręcz przeciwnie uważam, że takiego artysty jak on już w naszym światku nie będzie. Był zjawiskiem, no ale ja to wiem i nie musi mi tego nikt przypominać.

Plusem książki są wspomnienia siostry z lat dziecinnych (w sumie trochę się zawiodłem na Obywatelu, bo cholera porządny był, znaczy może coś miał za uszami, ale pewnie lepiej wychwalać pod niebiosa), wywiad z Potocką oraz zdjęcia z prywatnych zasobów najbliższych.

No i właśnie nawiązując do debaty, która miała miejsce wyżej na temat zarzynania utworów Republiki przez Kowalską to Potocka zdaje się poruszyła ten temat. Znaczy na pewno nie miała na myśli Kowalskiej, bo wywiad był przeprowadzany na długo przed jej interpretacjami, no ale Potocka nie ukrywała, że nie trawi wszelkich innych prób zmierzenia się z dziełami Ciechowskiego. Uważa, że do tego potrzebna jest odpowiednia ekspresja i uczucie, które przekazać mógł tylko G.C. I chyba w sumie ma rację, Republika była jedyna w swoim rodzaju. Będąc na Projekcie Republika podczas Woodstocku bawiłem się nieźle, ale nie wszyscy nawet potrafili stoczyć walkę z jego utworami (choć Titus z Kombinatem dawał czadu).
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
MariuszGr



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kombinat, ostatni koncert Republiki: Krzywański, Biolik i Ciesielski wspierani jeszcze przez Piwowara. A zamiast nieżyjącego już Ciechowskiego – śpiewający aktorzy. Ten występ oglądany w TV w parę miesięcy po śmierci lidera grupy budził ciągle jeszcze wielkie wzruszenie. Gdy jednak największe emocje opadły – nie byłem w stanie powtórnie oglądać tego koncertu bez raz po raz zapalającego się w głowie światła.
Dlaczego wspominam akurat to wydarzenie? Bo ono jest idealną ilustracją zderzenia dwóch nieprzystawalnych światów: znakomitych piosenek śpiewanych przez wybitnego, sepleniącego wokalistę oraz profanujących te utwory aktorów, którzy znakomicie przygotowali się do odegrania kolejnej roli. Rokendrolowy oryginał wielkiej próby i aktorska czeska biżuteria. Czy to przypadek, że koncertu do dziś nie ma na CD i DVD? Błagam, oby nikomu nie przyszło do głowy tego zmieniać. Przez wzgląd na Obywatela G.C.
_________________
http://blognroll.blox.pl/html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kapelutek



Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 261
Skąd: Rzeszów/Szczecin

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo lubię Republikę, teksty Ciechowskiego, charakterystyczne brzmienie. Nie znam wszystkich płyt jeszcze do cna, z tych co posłuchałam najbardziej lubię Republikę Marzeń. Jak dokładnie przesłucham wszystkie, to uzupełnięSmile

Świetny zespół, jeden z najlepszych w Polsce, jeżeli nie najlepszy. A Ciechowski był geniuszem.
_________________
Rock'n'roll!!!

Obsession of Roger - sory gajs:D
Dlaczego z powodu mojego nicku wszyscy myślą, że jestem mężczyzną O_O? Uroczyście oświadczam, że pełnokrwista ze mnie kobita:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
zgredzik



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 1002

PostWysłany: Pon Wrz 02, 2013 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Republika jest zespołem, którego nie da się powielić. nie powstanie już żaden taki zespół bo nie ma drugiej takiej osoby jak Grzegorz Ciechowski. gdzieś ok. 1999 roku był na koncercie w mojej rodzimej miejscowości, moja siostra była fanką i nadal zazdroszczę jej, że widziała Republikę w pełnej krasie - czyli razem z Grzegorzem, na jednej scenie. moja ulubiona płyta to "Masakra". okładka też jest całkiem fajna Wink
_________________
http://youtu.be/kaeFYigriek?t=4m14s


mercedes nówka od Ernesta, jo nie psujo ja ulepszom.
pyrsko, nie pyrsko!

~~Bercik
JAKI KRAJ TAKIE SERIALE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek