FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
ABBA

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Abba?
rox
77%
 77%  [ 17 ]
sux
13%
 13%  [ 3 ]
nie znam
9%
 9%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 22

Autor Wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 1:13 am    Temat postu: ABBA Odpowiedz z cytatem

no kurde, żeby abba własnego tematu nie miała.

co zatem o niej myślicie? Jasne pop i w ogóle, ale mimo wszystko był to bardzo ciekawy zespół.

Znam dotąd 3 albumy w całości Waterloo, Arrival i Super Trouper. I właśnie ten ostatni mi najmniej podszedł. Znaczy ogólnie muszę się zgodzić chyba z opinią, że Abba owszem rox, ale bardziej pojedynczymi piosenkami niż całymi albumami.
W każdym razie mieli niesamowitego nosa do wyboru singli. Nie dość, że te najbardziej przebojowe to dodatkowo i muzycznie IMO najciekawsze.
Z tych niesinglowych moim faworytem zdecydowanie jest My Mamma Said świetna melodia, klimat, wokalnie.
No a tak ogólnie to oczywiście Money, Gimmne i inne tam Winnery.

no, to czekam na wasz odzew Wink
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 1:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy jakoś nie jarało mnie to, na czym ta grupa głównie polegała, czyli na tym połączeniu obu kobiecych wokali. Najbardziej zawsze lubiłem jak śpiewała jedna z nich. W płytach się za bardzo nie rozeznaję, bo oni raczej nagrywali piosenki niż concept albumy, więc nie jest to raczej szczególnie istotne. Znam dobrze Super Trouper, bo moi rodzice mieli. Pamiętam, ze byłem pod wrażeniem, że można umieć napisać tyle tak zajebiscie chwytliwych melodii. Podobnie jak w przypadku poznawania GH Queen, tylko, ze to była jedna płyta a nie the best of. Reszte albumów znam po łebkach raczej. Ale na każdym właściwie znajdzie się coś świetnego. Najlepszy kawałek to, oczywiście, The Winner Takes It All szczególnie w wykonaniu Meryl. Wog'le ta kobieta to bogini, ale to temat na inny temat, heheeeeeeee.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
shamar



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1942
Skąd: K-ce / Czewa

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 1:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajebista "kapela" legenda.

One of us ... is cryin'...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 1:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co, ABBA nie miała własnego tematu? Dziwne bo mnie się zdawało, że widziałem go w spisie treści i to chyba nawet dzisiaj.


No ja ABBę kocham! Very Happy Ten zespół jest w moim TOP10 zespołów ever! Zaraziłem się nim od rodziców w dzieciństwie, a konkretniej to w 1997 roku. Później po przeprowadzce rok później płyty ABBy gdzieś się nam zapodziały i na kilka lat słuch o niej zaginął, ale odkurzyłem ją sobie na nowo w 2004 roku, kiedy to mój gust muzyczny przechodził metamorfozę i przestawał być już taki chujowy na maxa! Razz

Mój zdecydowanie ulubiony album to "Arrival" z 1976 roku(w "Najlepszych Płytach" dałem go wówczas na pierwsze miejsce), ale pozostałe też bardzo dobre, też porównywalne jakością, aczkolwiek nigdy nie pamiętam co na jakim krążku się znajduje. Laughing Mam dziwne wrażenie, że zespół przez cały okres swojej twórczości grał to samo(czyżby popowy Iron Maiden? Very Happy). Za stosunkowo słabe płyty uważam dwie pierwsze. Tzn. może nie tyle są słabe co strasznie nierówne.

Jednakże nigdy nie lubiłem słuchać tej muzyki w momencie rozstań z dziewczyną. Sad Źle na mnie wtedy oddziaływała.

Moje ulubione kawałki to m.in.(kolejność przypadkowa, ale postaram się ułożyć je chronologicznie):
z płyty Ring Ring(1973):
+Another Town, Another Train
+People Need Love
+I'm Just A Girl
+i jeszcze jakiś kawałek, którego znam słowa, ale nie kojarzę po tytule, a nie chce mi się tego teraz o tej godzinie sprawdzać
z płyty Waterloo(1974):
+Hasta Ma&ntilde;ana (a znacie może cover w wykonaniu Anny Jantar?)
+Dance, While The Music Still Goes On
+Gonna Sing You My Love Song
z płyty ABBA(1975):
+Mamma Mia
+SOS
+Bang-A-Boomerang
z płyty Arrival(1976):
+When I Kissed The Teacher
+Dancing Queen
+My Love, My Life
+Dum Dum Diddle
+Money, Money, Money
+Why Did It Have To Be Me
+Arrival
z płyty The Album(1977):
+Thank You For The Music
+I Wonder(Departure)
+I'm A Marrionette
z płyty Voulez-Vous(1979):
+Voulez-Vous
+Angeleyes
+Does Your Mother Know
+If It Wasn't For The Night
z płyty Super Trouper(1980):
+Super Trouper - kiedyś się go uczyłem grać na keyboardzie
+The Winner Takes It All - chyba ich najsmutniejszy kawałek
+Me And I
+Happy New Year
+Our Last Summer
+Lay All Your Love On Me
+The Way Old Friends Do
z płyty The Visitors(1981): jedyny który mam fizycznie na krążku
+Head Over Heels
+When All Is Said And Done
+Soldiers
+I Let The Music Speak - Boże, jakie to teatralne! Very Happy
+One Of Us - też cholernie smutne
+Slipping Through My Fingers - piosenka z przestrogą dla nołlajfów, co już sam tytuł powinien sugerować! Cool
+Like An Angel Passing Through My Room
+Should I Laugh Or Cry
+The Day Before You Came
+Under Attack
O kurwa wymieniłem prawie całą płytę! Shocked

Jeszcze jest koncertówka ABBy z 1986, ale ja ją za słabo znam i już dawno jej nie słyszałem.

Szkoda, że zespół się rozpadł i już ani razu nie reaktywował choćby na chwilę. Sad Próbowałem się też brać za solowe dokonania członków zespołu ale coś mi nie wchodziły.
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam całą dyskografię - i to na oryginalnych płytach, w boksie Wink Kiedyś się za nią wezmę. A zespół wyczesany, co tu dużo mówić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kensington



Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 4263
Skąd: Modar

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam całej dyskografii. Ale bardzo lubię "One Of Us", a przede wszystkim "Our Last Summer".
_________________

Z kobietami się nie dyskutuje. Kobiet się słucha.
Moje aukcje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rox, proste. Co prawda nie znam dyskografii, ale bardzo lubię te największe przeboje, a nawet pobaunsować do Dancing Queen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem kiedyś jazdę na nich. Gdzieś tak na początku roku, obejrzałem na Canal + ten musical z ich piosenek i ściągnąłem Golden Hits, czy jakoś tak.
Parę utworów owszem, zdają na dobrą ocenę. Szczególnie jak się idzie na imprezę i nie chce się bawić w rytmach techno, dance czy house. Ale ogólnie na dłuższą metę nie jestem w stani się zachwycić.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ich się chyba nie da nie lubic chociaż ze dwóch piosenek Wink Strasznie to chwyta, od tych wcześniejszych, po prostu fajnych (Mamma Mia, SOS, Waterloo) przez mocniejsze jak na nich rzeczy - Voulez-Vous czy Gimme, Gimme, Gimme, aż po naprawdę świetne numery - śliczne One of Us i dwa najlepsze dla mnie, The Winner Takes It All i Lay All Your Love On Me. Aż żal, że się skończyło, bo jak widac z biegiem lat robili coraz lepszą muzykę Wink
No, ale jest taka mała namiastka ABBY w 80'sach - mam straszną słabośc do I Know There's Something Going On z solowej płyty Fridy.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gnietek



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 936
Skąd: z pięknej planety zwanej Ziemią :)

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 1:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziutek98 napisał:
mocniejsze jak na nich rzeczy - Voulez-Vous czy Gimme, Gimme, Gimme

Jak na nich czy nie jak na nich, ale te kawałki trudno nazwać mocniejszymi. Laughing ABBA nagrała pojedyncze cięższe piosenki, ale zaliczyłbym do nich zupełnie inne od podanych przez ciebie: "Rock Me", "Watch Out", "So Long". "Rock'N Roll Band" ma też spore wpływy rocka, choć niekoniecznie w wersji hard (choć ze względu na pojedyncze zagrywki gitarowe można by i to podciągnąć).
A co do innych wycieczek Szwedów w niezwykłe dla nich tereny, to trzeba zwrócić uwagę na instrumentalne, rozpisane na ładny kawałek klasycznej orkiestry "Intermezzo no 1" - ktoś, kto nie wcześniej nie wiedział o tym, raczej nie pozna, że to ABBA. Wink
_________________
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale to jest ABBA Wink I swiadom jestem, że oni w różne rejony wędrowali, natomiast ja ich znam z hitów. A wśród tych hitów te, które wymieniłem są cięższe, nie w sensie rpzesterowanych gitar w drop d tylko ogólnie, przez klimat, melodię w jakiś sensie "cięższą". Nie powiesz mi, że Voulez-Vous nie ma pałeru Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lol, ktoś zagłosował na sux. Żartowniś. Laughing Laughing
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oo już 3 żartownisi Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kwak
Gość





PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o kurde sory ja myślałem, że sux to znaczy, że dobrze Crying or Very sad
Powrót do góry
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, jesli mówimy o blowjobach...
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kwak
Gość





PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bizon napisał:
tak, jesli mówimy o blowjobach...

Cytat:
if you don't like oral sex, keep your mouth shut...


jakaś mania czy co? Twisted Evil
Powrót do góry
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, sama prawda </off>
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze myślałem, że to raczej zdrowe, jak facet lubi, jak mu się czasem dobrze zrobi... Rolling Eyes
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gnietek



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 936
Skąd: z pięknej planety zwanej Ziemią :)

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziutek98 napisał:
Nie powiesz mi, że Voulez-Vous nie ma pałeru Wink

A powiem. Laughing W Najlepszych Płytach w odpowiednim roku zjechałem tę piosenkę, co z lekka załamało Katera. Wink O ile ABBA jest jednym z zespołów z mojego Top 10, to "Voulez-Vous" nie czuję zupełnie. Jak dla mnie, jest wyjątkowo mdłe i nijakie.
Już pisałeś, że nie możesz obczaić mojego gustu. Nie musisz się powtarzać. Wink Laughing
_________________
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Soplica



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 680
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kurde! Uwielbiam Abbę! Jakoś tak w podstawówce to miałam na Abbę niezłą fazę Smile

szkoda, że już nie zagrają razem nigdy... Przez glupie baby Evil or Very Mad
_________________
There's no time for us, there's no place for us...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też coś skrobnę. Nigdy jakimś fanem Abby nie byłem, utwory typu "Waterloo" czy "Knowing Me, Knowing You" jakoś są mi obojętnie, a nawet lekko wrzukają, choć obecnie mniej. Ale zauważyłem, że w ostatnich paru latach spodobało mi się kilka ich utworów.
Ostatnio podchwyciłem "Thank You For the Music", bo jakoś tak skojarzyło mi się z melodią znaną z dzieciństwa i miło mi się zrobiło.
Naprawdę lubię "Voulez-Vous" za fajowy refren i specyficzną dynamikę, taki trochę ostry numer.
I podobają mi się najbardziej znane utwory z "Zupa z trupa" (tak sobie myślę, że jeśli kupię sobie jakiś ich album, to właśnie ten).
Na chwilę obecną ich moim ulubionym utworem jest "Lay All Your Love On Me". Wcześniej znałem to z jakiejś głupiej techniawskiej przeróbki, ależ oryginał Abby wgniótł mnie w ziemię. Bardzo fajna aranżacja (zwłaszcza efekt dźwiękowy przed refrenem), bardzo emocjonalny refren, świetnie zaśpiewany i generalnie dynamika. Tutaj naprawdę mam ciary, jak przy żadnej innej piosence Abby. Słowa tego nie opiszą.
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Soplica



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 680
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z Abby uwielbiam:
1. Summer Night City,
2 Head over heels
3. The winner takes it all (rozkurwia mnie)
4. Eagle,
5. Gimme A Man After Midnight

a reszta też przyjemna Smile
_________________
There's no time for us, there's no place for us...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kapelutek



Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 261
Skąd: Rzeszów/Szczecin

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam ich, a jakże, i w sumie bardzo lubięSmile Lekka muzyka, dobra czasami, żeby odpocząć od ryków Freddiego i innych rockmanów Laughing Laughing

Sama posiadam 3 winyle, planuję sobie kupić też inne, rodzice mają Greatest Hits'y.

Świetne piosenki, zgadzam się z tym, że nie nagrywali całych płyt, tylko każda piosenka była osobno, po prostu zbierane w jedną. Ale tak czy siak naprawdę chylę czoła dla ich umiejętności pisania chwytliwych, ciekawych melodii, słuchając ich płyt rzadko zdarza się przesuwać jakieś utwory - wszystkie mogą się podobać.

Dla mnie zdecydowanie rox Wink
_________________
Rock'n'roll!!!

Obsession of Roger - sory gajs:D
Dlaczego z powodu mojego nicku wszyscy myślą, że jestem mężczyzną O_O? Uroczyście oświadczam, że pełnokrwista ze mnie kobita:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
zgredzik



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 1002

PostWysłany: Pon Wrz 02, 2013 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uh. odgrzebane z czeluści Internetu ;D
ABBA jest zajebista, nie ważąc na całe płyty uwielbiam ich single. jak to napisał NAR - mieli nosa do singli bo każdy stawał się hitem. mój ulubiony utwór to "The Winner Takes It All" Wink
_________________
http://youtu.be/kaeFYigriek?t=4m14s


mercedes nówka od Ernesta, jo nie psujo ja ulepszom.
pyrsko, nie pyrsko!

~~Bercik
JAKI KRAJ TAKIE SERIALE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek