FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Seriale (ogólnie)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartholomew



Dołączył: 29 Wrz 2012
Posty: 15

PostWysłany: Pon Sie 05, 2013 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Atrus napisał:
który właściwie wyłącznie opiera się na humorze sytuacyjnym i na razie zastanawiam się, czy się taka formuła nie wyczerpie po jakimś czasie.


rzeczywiscie, wszelkie rozmowy sam na sam z kamera, wszelkie pseudo-filozoficzne rozkminy Michaela, nie mowiac juz o Dwighcie, Jimie i reszcie postaci, wypelniające prawie polowe odcinka, to "wylacznie humor sytuacyjny" ._.
jakby to powiedział Dwight - FALSE!

whoate~ i manwerty, widze, ze niezle wkreceni, patrzac na avatary Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szpak



Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 3

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim ulubionym serialem jest rodzinka.pl... rewelacyjna komedia, taka życiowa Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zgredzik



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 1002

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rodzinkapl to najgorsze co zostalo stworzone za publiczne pieniądze.
_________________
http://youtu.be/kaeFYigriek?t=4m14s


mercedes nówka od Ernesta, jo nie psujo ja ulepszom.
pyrsko, nie pyrsko!

~~Bercik
JAKI KRAJ TAKIE SERIALE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bartholomew napisał:


whoate~ i manwerty, widze, ze niezle wkreceni, patrzac na avatary Smile


W życiu mnie się nie zdarzyło żebym po pierwszym odcinku jakiegoś serialu poczuł potrzebę obejrzenia wszystkich odcinków.
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kolbi



Dołączył: 05 Sie 2013
Posty: 4

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam wszystkim Dr Housa oraz Grę o Tron Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keeganab



Dołączył: 20 Mar 2013
Posty: 83
Skąd: z Konstelacji Kasterberous

PostWysłany: Sro Sie 07, 2013 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z forumowiczów ogląda może Sherlock'a? Genialny serial, Benedict wprost urodził się do swojej roli.
_________________
"In space no one can hear Queen"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 18, 2013 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przekonałem się do Breaking Bad Cool Zrobiłem drugie podejście i zaskoczyło. Jestem po pierwszych dwóch sezonach i o ile po pierwszej serii miałem jeszcze trochę mieszanych uczuć, tak druga rozwiała wszelkie wątpliwości. Świetnie napisana rzecz. Warto zwrócić uwagę na przemianę jaka zaszła w Walterze przez te dwa sezony od czasu diagnozy.
Poza tym tu jest zastosowany fajny zabieg, decyzje podjęte przez bohaterów rzutują na przyszłe, często odległe o wiele odcinków, wydarzenia (nawet jeśli owe decyzje początkowo nie mają związku z główną fabułą).
Przykład: decyzja Walta o nieratowaniu dziewczyny --> katastrofa samolotu.
ogólnie bardzo bardzo. Zaczynam 3 sezon Wink

ps. i jeden obrazek ukradziony klerykalnym internetom


_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 1:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest taki serial, którym się wszyscy podniecają, ale jak go zacząłem oglądać to nikt nawet słówka nie piśnie. Nie to nie, będę sam do siebie pisał.
W każdym razie zakończenie 3 sezonu BB - rozpierdol. ROZPIERDOL. R-O-Z-P... itd.

Pierwsze dwa sezony były niezłe, ale to co się stało w trzecim to jakiś kosmos. Obożealetobyłodobre. Nie pamiętam kiedy ostatnio coś mi się tak dobrze oglądało.

+ to chyba jedyny serial, który z kolejnymi odsłonami jedynie zyskuje.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szymek_dymek



Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 2079
Skąd: Racibórz

PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dalej też będzie tak dobrze Smile

A co mamy pisać: "lepiej późno niż wcale"? Dobrze, żeś przyjął wiarę. Nie grzesz więcej.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
haes82



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 757

PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 8:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:

Pierwsze dwa sezony były niezłe, ale to co się stało w trzecim to jakiś kosmos. Obożealetobyłodobre. Nie pamiętam kiedy ostatnio coś mi się tak dobrze oglądało.


To ty poczekaj lepiej na finał czwartego. To, co tam się dzieje rozkurwiło mój mózg kompletnie - i nie chodzi mi o wiadomy efekt specjalny, ale o całą uknutą przez Walta intrygę, która do tego efektu specjalnego doprowadziła.

Ale i piąty sezon daje radę - nieco słabszy może od dwóch poprzednich, ale wciąż wciąga i zmusza do nerwowego czekania na ciąg dalszy. Nie chcę spoilerować NARowi, więc nic więcej nie napiszę aż do momentu, kiedy w swoim oglądaniu dogoni bieżące odcinki.
_________________
Zdeklarowany brianofil, korwinista oraz wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lookaug



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1012
Skąd: Włocławek

PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:
+ to chyba jedyny serial, który z kolejnymi odsłonami jedynie zyskuje.


Bo to jest serial (nie wiem, czy jedyny, ale na pewno jeden z nielicznych), który można traktować jako zamkniętą całość, a scenarzyści od początku wiedzieli, w jakim kierunku zmierzają. Na pewno to odróżnia BB od wielu innych nagrywanych wg schematu - mocny początek i desperackie szukanie coraz bardziej absurdalnych pomysłów na kolejne sezony. Przy czym sporo ludzi właśnie rezygnuje z Walta po pierwszych odcinkach, bo spodziewają się laserów i wodotrysków, zamiast konsekwentnego rozwijania opowieści (sam mówisz, że to Twoje drugie podejście). No i co zrobić, można takim ludziom tylko współczuć Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
haes82



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 757

PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lookaug napisał:
NAR napisał:
+ to chyba jedyny serial, który z kolejnymi odsłonami jedynie zyskuje.


Bo to jest serial (nie wiem, czy jedyny, ale na pewno jeden z nielicznych), który można traktować jako zamkniętą całość, a scenarzyści od początku wiedzieli, w jakim kierunku zmierzają. Na pewno to odróżnia BB od wielu innych nagrywanych wg schematu - mocny początek i desperackie szukanie coraz bardziej absurdalnych pomysłów na kolejne sezony. Przy czym sporo ludzi właśnie rezygnuje z Walta po pierwszych odcinkach, bo spodziewają się laserów i wodotrysków, zamiast konsekwentnego rozwijania opowieści (sam mówisz, że to Twoje drugie podejście). No i co zrobić, można takim ludziom tylko współczuć Wink


Osobom lubiących takie coś polecam "Babylon 5". Dla zupełnie nieznajomionych z tematem - serial +/- w klimacie Star Treka. Wiecie, stacja kosmiczna, kosmici mówiący po angielsku i różniący się od ludzi tylko ilością wypustek na głowie itp. Z góry mówię, że odstraszać może charakteryzacja, efekty specjalne i (co bardziej wybrednych) pierwszy sezon, w którym prawie nic istotnego dla akcji się nie dzieje, ale potem...

...potem zaczyna się akcja. Joe Michael Straczynski, scenarzysta tego cuda, jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć do pierwszego sezonu napisał scenariusze odcinków do czterech sezonów. Dzięki czemu mamy jeden długi, klimatyczny, dramatyczny i rozkręcający się z odcinka na odcinek film. Dopiero piąty sezon (też dobry) został dopisany (i dokręcony oczywiście) na końcu, już po wyemitowaniu pierwszych czterech sezonów.

Ze względu na złożoną, wielowątkową akcję oraz niesamowitą konsekwencję jej prowadzenia - najlepszy serial SF, moim zdaniem - lepszy od BSG.
_________________
Zdeklarowany brianofil, korwinista oraz wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haes82 napisał:
lookaug napisał:
NAR napisał:
+ to chyba jedyny serial, który z kolejnymi odsłonami jedynie zyskuje.


Bo to jest serial (nie wiem, czy jedyny, ale na pewno jeden z nielicznych), który można traktować jako zamkniętą całość, a scenarzyści od początku wiedzieli, w jakim kierunku zmierzają. Na pewno to odróżnia BB od wielu innych nagrywanych wg schematu - mocny początek i desperackie szukanie coraz bardziej absurdalnych pomysłów na kolejne sezony. Przy czym sporo ludzi właśnie rezygnuje z Walta po pierwszych odcinkach, bo spodziewają się laserów i wodotrysków, zamiast konsekwentnego rozwijania opowieści (sam mówisz, że to Twoje drugie podejście). No i co zrobić, można takim ludziom tylko współczuć Wink


Osobom lubiących takie coś polecam "Babylon 5". Dla zupełnie nieznajomionych z tematem - serial +/- w klimacie Star Treka. Wiecie, stacja kosmiczna, kosmici mówiący po angielsku i różniący się od ludzi tylko ilością wypustek na głowie itp. Z góry mówię, że odstraszać może charakteryzacja, efekty specjalne i (co bardziej wybrednych) pierwszy sezon, w którym prawie nic istotnego dla akcji się nie dzieje, ale potem...

...potem zaczyna się akcja. Joe Michael Straczynski, scenarzysta tego cuda, jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć do pierwszego sezonu napisał scenariusze odcinków do czterech sezonów. Dzięki czemu mamy jeden długi, klimatyczny, dramatyczny i rozkręcający się z odcinka na odcinek film. Dopiero piąty sezon (też dobry) został dopisany (i dokręcony oczywiście) na końcu, już po wyemitowaniu pierwszych czterech sezonów.

Ze względu na złożoną, wielowątkową akcję oraz niesamowitą konsekwencję jej prowadzenia - najlepszy serial SF, moim zdaniem - lepszy od BSG.


Straczynski to ten pan co robił scenariusze do komiksów o Spider-Manie, joł Wink
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lookaug



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1012
Skąd: Włocławek

PostWysłany: Pon Sie 26, 2013 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najnowszy odcinek Breaking Bad Shocked



That's right bitches. Bez zmiany bielizny nie podchodzić.


Video "confession" Heisenberga
to jeden z najlepszych momentów serialowych EVER.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
haes82



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 757

PostWysłany: Pon Sie 26, 2013 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy BB dużo lepszy od dobrego przecież odcinka poprzedniego. Oczywiście "confession" miażdży suty - byłoby dobre jako cliffhanger. No i powoli wyjaśniają się pewne rzeczy z flash-forwardów. Ta historia happy endu raczej mieć nie będzie - ale nie czarujmy się, happy end byłby jednym wielkim rozczarowaniem.
_________________
Zdeklarowany brianofil, korwinista oraz wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
haes82



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 757

PostWysłany: Sob Sie 31, 2013 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki serial byście polecili? Interesuje mnie bardziej dramat niż komedia, na bieżąco jestem obecnie z Breaking Bad oraz Walking Dead. Może być zakończony, może być trwający (ale najlepiej taki mający już 3-4 lata stażu, żeby było co oglądać, a nie że są już całe dwa odcinki).

Od razu mówię, że nie interesuje mnie Gra o Tron - to znaczy interesuje, ale poświęcę temu kiedyś więcej czasu i zajmę się sprawą bardziej kompleksowo, biorąc na warsztat uprzednio książki.
_________________
Zdeklarowany brianofil, korwinista oraz wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Nie Wrz 01, 2013 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mad Men - też z AMC, w sumie mocno zaskakujący, bardzo dobrze zbudowana fabuła gdzie wszystko pasuje do siebie idealnie. Plus - bardzo dobre czasy, dobre garniaki i uchylenie rąbka tajemnicy czasów, kiedy reklama była czymś więcej niźli tylko zwykłą ofertą produktu. Sześć sezonów, kręcony jest aktualnie siódmy - ostatni z tego co się orientuję.

Hell on Wheels - znów AMC. Z tym, że to western style i ma na razie dwa sezony (aktualnie leci trzeci). Ale AMC to ostatnio jedna z najsolidniejszych firm, jeżeli chodzi o seriale. Jak wyżej, dobra fabuła, fajnie odwzorowane czasy historyczne (chociaż lepiej pokazuje je jednak Deadwood - zwłaszcza udział ludności Azjatyckiej w budowaniu tzw. dzikiego zachodu), świetna muzyka.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Nie Wrz 01, 2013 12:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haes82 napisał:
Jaki serial byście polecili?


Z nowszych zdecydowanie House of Cards. Spokojnie poziom Breaking Bad.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
haes82



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 757

PostWysłany: Nie Wrz 01, 2013 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Mad Men


Xavi napisał:
Z nowszych zdecydowanie House of Cards.


O obydwóch serialach już gdzieś tam słyszałem i to same dobre rzeczy. Póki co zasysam Mad Men, jak skończę biorę się za House of Cards. Dzięki!
_________________
Zdeklarowany brianofil, korwinista oraz wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zgredzik



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 1002

PostWysłany: Pon Wrz 02, 2013 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szukam jakiegoś porządnego serialu komediowego, najlepiej amerykański ale brytyjski humor też mi całkiem odpowiada Wink
najlepiej humor na dobrym poziomie, nie jakieś żarty o kupie etc. Smile
_________________
http://youtu.be/kaeFYigriek?t=4m14s


mercedes nówka od Ernesta, jo nie psujo ja ulepszom.
pyrsko, nie pyrsko!

~~Bercik
JAKI KRAJ TAKIE SERIALE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Pon Wrz 02, 2013 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scrubs - o lekarzach, nie sitcom, dobrze napisane postacie (w tym drugoplanowe wprost genialne), humor bardziej wizualny niż słowny choć ten też na poziomie

chcesz więcej poczytać:

http://forum.queen.pl/viewtopic.php?t=4204&start=0
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
whoatemydinner



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 1771
Skąd: Z Mornington Crescent.

PostWysłany: Pon Wrz 02, 2013 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgredzik napisał:
szukam jakiegoś porządnego serialu komediowego, najlepiej amerykański ale brytyjski humor też mi całkiem odpowiada Wink
najlepiej humor na dobrym poziomie, nie jakieś żarty o kupie etc. Smile


ja głównie z brytyjskimi

The Office (Biuro) - ostatnio modne się stało na tym forum. W ogóle fakt, że obecnie się wymienia to jednym tchem z klasyką seriali komediowych znaczy samo za siebie. Łap raczej wersję amerykańską jeśli szukasz więcej śmiechu (ale takiego bazującego na poczuciu dyskomfortu pomiędzy postaciami dość często), łap wersję brytyjską jeśli lubisz tragikomedie. Razz
The I.T. Crowd (Technicy Magicy) - genialny britcom, jedna z najlepszych rzeczy jakie widziałem, 'nuff said.
Father Ted (Ojciec Ted) - tutaj typ humoru waha się od mądrej satyry aż po najłatwiejsze możliwe żarty nakierowane w stronę Kościoła Katolickiego. Raczej dobra rzecz, ale czasem żarty trochę poziomem lecą (choć wciąż śmieszą Razz )
Extras (Statyści) - serial twórców brytyjskiego The Office o tych osobach na samym dole drabiny showbiznesowej. Plus w każdym odcinku inna gwiazda występuje gościnnie, np. Robert De Niro czy Daniel Radcliffe i gra "samą siebie". Razz
Peep Show - moje nowe odkrycie. Humor głównie polega na poczuciu dyskomfortu socjalnego, jak powiedzmy w The Office, ale tutaj to bardziej jest o "miłości", tj. głównie o seksie. Jak Ci nie przeszkadza taki humor i często potrzeba załamania rąk nad nieporadnością głównych bohaterów w relacjach międzyludzkich to polecam. Choć, tak jak w przypadku Ojca Teda, ostrzegam, że poziom żartów czasem się waha. Wink

To z tych seriali co przez wakacje oglądałem i mi się spodobały. Wink

EDIT: I Mówi Alan Partridge też jest świetne! O podstarzałym prezenterze telewizyjnym który po utracie kontraktu z BBC musi prowadzić poranną audycję w lokalnym radiu i próbuje na siłę robić z siebie nie wiadomo jaką gwiazdę. Świetna rzecz, choć też trochę tragedii w tym jest.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zgredzik



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 1002

PostWysłany: Pon Wrz 02, 2013 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki Wink

szkoda, że spytałem o to dopiero teraz - nie na wakacjach Razz
czekam teraz na nowe Family Guy, ale pewnie za któryś z tych też się wezmę w najbliższym czasie Wink
_________________
http://youtu.be/kaeFYigriek?t=4m14s


mercedes nówka od Ernesta, jo nie psujo ja ulepszom.
pyrsko, nie pyrsko!

~~Bercik
JAKI KRAJ TAKIE SERIALE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
Strona 21 z 21

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek