FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Marillionanizm [Warning: Massive Lolcontent Ahead]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 87, 88, 89
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Pon Sie 26, 2013 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpewniej to nagram - także jakby coś to wiecie Wink
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 26, 2013 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xavi napisał:
W sumie to ten temat jeszcze żyje to coś naskrobię sobie Wink

Marillion.com - w sumie jak sobie tak analizowałem cały album to jest bardzo dużo porównań z nową płytą. Znaczy chyba jest gorsza, ale takie analogie między nimi:

1. Interior Lulu, a Gaza. Jak to NAR mi napisał: dwa być może najodważniejsze utwory Marillion w karierze (nie żebym robił za speca). No i przede wszystkim muzycznie zdecydowanie najlepsze rzeczy na płytach. Takie ich serducha bez których byłoby ciężko. Interior jest wspaniałe w każdym bądź razie. Ta luźniejsza wspaniale melodyjna pierwsza część (plus fajne bujanie na start), ten dziwny wybuch którego nie rozumiem do dzisiaj, ale powiedzmy robi za jakąś granicę, aż do drugiej żywszej części z tym genialnym basem pod koniec.
2. Dwa bardzo nastrojowe zamykacze. Nie wiem czy ballady to dobre słowo (chyba nie), ale w każdym bądź razie ładnie luzujące atmosferę, poza końcówką Sky Above. House to nawet mi się z jazzem kojarzy miejscami ;p A przy okazji drugie najlepsze kawałki na swoich płytach.
3. Fajne piosenkowe Marillion, wręcz popowe czasami, znaczy bardziej w .com akurat, ale Power to przecież dobry singiel był. Tak jak tytułowy Sounds, który polubiłem ostatnio bardziej. Na nowo poznanej z kolei Go! i chyba Rich przede wszystkim mnie łapie. Szczególny pociąg do tego drugiego tak jakoś. Legacy i Deserve też pozytywnie.
4. Kilka gofrów na obu płytach. Z jednej strony Pour My Love czy Invisible Ink, a na tej kawałki od piątego do siódmego. Po prostu wlatuje jednym wylatuje drugim.

Montreal tylko nie pasuje do tych moich porównań.


SOUNDS całościowo jest jednak o poziom lepsza. Ale ".com" to z pewnością najbardziej niedoceniona płyta zespołu. Bardzo odważna (choć nie aż tak jak następny ANORAK).
Co do House to Hogarth go w jakimś wywiadzie opisał jako marillion grający jazz z Massive Attack. Więc może Ci się nieźle kojarzyć Wink
No i suita Interior Lulu - na pewno najbardziej bezkompromisowy utwór w historii zespołu.

manwerty napisał:
Radiation wieje nudą na kilometr. Three Minute Boy i Cathedrall Wall to za mało by stworzyć dobrą płytę. Z tych wszystkich Marillionów które znam - zdecydowanie najsłabszy. Może i gofrów jakichś strasznych tu nie ma, chociaż zamykacz mógłby trwać połowę krócej, ale nie ma też wielkich highlightów. Może się kiedyś przekonam jak do Happiness, ale musiałbym najpierw zmusić się do przesłuchania tego kolejne kilka razy, a to trudna sprawa będzie.
2,5/5


Radiation wymaga trochę czasu. Nie mówię że to arcydzieło na miarę Marbles, ale to dobra, rockowa płyt. Warto podkreślić słowo "rockowa", bo zespół w tym momencie już daleko odpłynął od neoprogowych szufladek, w których zespoły typu Dream Theater czy Pendragon kiszą się od lat. I nawet nie chodzi o to czy to dobrzy czy źle, że zespół przez pół kariery nagrywa to samo (takie AC/DC od kilku dekad nagrywa 3 akordy na krzyż i nikt nie narzeka z tego powodu), po prostu ten zespół zawsze stawiał na artystyczny (nie cierpię tego słowa, ale tu jest uzasadnione jak mało kiedy) rozwój. Wymykał się modom, wytwórniom, a nawet oczekiwaniom fanów. Płyta ma lepsze i gorsze momenty, ale na pewno nie odcina kuponów. To dobre rockowe piosenki. Kapitalny otwieracz, świetne bitelsujące 3MB, Born to Run to przemiły bluesior. Zamykające całość A Few Words for Dead jest przeoryginalnym utworem. Żałuję trochę, że zaprzestali grania go gdzieś w połowie ostatniej trasy i nie doczekał do Polski.

Cytat:

Przy czym z Holidays znam No One Can, ale to tylko z wersji live. Krótko mówiąc, nie powala.


a znasz wersję z Nowej Zelandii? Jeden z najlepszych przykładów dlaczego Marillion jest obecnie najlepszym koncertowym zespołem na świecie Cool
choć kawałek sam w sobie faktycznie do hajlajtów nie należy
The Uninvited Guest bardzo fajne. Ma rację Oberst.

Co do Fish to bardzo czekam na tę płytę, mam nadzieję, że się nie rozczaruję. Choć na koncert pójdę tak czy siak.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Pon Sie 26, 2013 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:

manwerty napisał:

Przy czym z Holidays znam No One Can, ale to tylko z wersji live. Krótko mówiąc, nie powala.

A znasz wersję z Nowej Zelandii?


Z Cadogan Hall.
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 26, 2013 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=e_ul4N9IlNk

takiego luzu i hmmm "dialogu" pomiędzy muzykami nie przebije żadna technika, żadne efekty wizualne.
Dobry koment pod filmikiem "When a musician make a mistake and the band still sounds great, what can we say more?" Wink
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Trójce za chwilę premiera nowego Fisha. tak przypominam tylko Wink
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie zacząłem słuchać chyba nic ciekawego nie straciłem?
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

All Loved Up to przeciętniak jak dla mnie. Taki tam rocker.
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety od początku solowej kariery Fish ma takie "rockery". Nijakie.
Za to HIGH WOOD jest absolutnie zajebiste. Szkoda że całego nie puścili. Jestem strasznie ciekawy jak to brzmi.
Blind to the Beautiful niezłe, ale potrzebuję tekstu by się wgłębić. Muzycznie troszkę jakby pod 13 Star podpada.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coż z Fishowej kariery znam tylko Vigil in coś tam z którego chyba tylko Cliche mnie bardzo bierze.
All Loved Up nijakie, High Wood chciałbym całość poznać, ogólnie bardziej mi się podobał nastrojowy początek niż jak się rozpędziło bardziej, Blind to the Beautiful ładne.
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anunaki



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 1794
Skąd: Wrocław/Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:
GH WOOD jest absolutnie zajebiste. Szkoda że całego nie puścili. Jestem strasznie ciekawy jak to brzmi.


+1

I jeszcze ta historia z dziadkiem w okopach Very Happy. Z tych 3 utworów ten zdecydowanie najlepszy.
_________________
The World Is Full Of Kings And Queens.Who Blind Your Eyes,Then Steal Your Dreams
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OberstPrymas napisał:
Najpewniej to nagram - także jakby coś to wiecie Wink


Oberst kłamał i nie nagrał tego, bo myślał że to w czwartek. Dziwny Oberst.
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Survivory zawsze spoko.
SURVIVORY PŁYT MARILLION ROZPOCZYNAJĄ SIĘ 10 WRZEŚNIA.
WEŹMIEMY PŁYTY :
MISPLACED CHILDHOOD
SEASONS END
BRAVE
ANORAKNOPHOBIA
MARBLES
HAPPINESS IS THE ROAD
SOUNDS THAT CAN'T BE MADE
DZIĘKUJĘ. Z OBJEKCJAMI CO DO LISTY PŁYT PROSZĘ W TYM TEMACIE LUB W TAMTYM >>>>>>>>>>>>>>>>> http://forum.queen.pl/viewtopic.php?t=5989&start=120


DZIĘKUJĘ
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OCZYWIŚCIE PRZY OBECNOŚCI PONIŻEJ 5 OSÓB SURVIVOR ZOSTAJE ZATRZYMANY A JEGO WYNIKI PRZESTAJĄ BYĆ OPINIĄ POLSKIEGO ZARZĄDU OPINIOLOGII MARILLIONANISTÓW.
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 87, 88, 89
Strona 89 z 89

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek