FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Rankingi
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 46, 47, 48
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Pią Sie 16, 2013 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xavi napisał:


Cytat:
Za to takie DT już się u mnie teraz prawie w ogóle nie broni (chociaż nie aż tak jak u Atrusa, SFAM jednak imo nadal daje radę), a z 2 lata temu dałbym się za nich pociąć.


Najgorsze jest to, że u mnie zaczyna się robić podobnie. To był mój ulubiony zespół i nawet się śmiałem, że choćbym zaczął słuchać jakichś indie-pedalstw i jazzów to MIŁOŚĆ do tego zespołu jest tak wielka, że nigdy nie przeminie. Jakby mnie ten gościu sprzed 2-3 lat teraz dojrzał to by se w łeb strzelił.

Z tym, że Scenes czy kilka ich rzeczy typu Space czy Learning to Live to nadal świętości i myślę choć tyle zostanie.


No mam to samo. Trochę czasu temu wylecieli z 10, a wydawało się że to pewniaki. SFAM kocham, IaW też, suitę z SDOIT, połowę TOT i Space także, ale reszta mnie nie bierze. A już po tym jak zawiodłem się nowym singlem ...
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Pon Sie 19, 2013 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ładną fazę na Sonic Youth ostatnio. Daydream już znam od jakiegoś czasu, ale dopiero ostatnio dojrzałem, a ostatnio padło na Goo i jest równie wspaniałe (no troszeczkę mniej). Jakie płyty warto najbardziej oprócz tych dwóch? Spodziewam się, że EVOL i Sister patrząc po Rymach, ale czy są jakieś ukryte perełki? O całe płyty mi chodzi bo tak ich się najlepiej słucha chyba.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Atrus



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1752

PostWysłany: Pon Sie 19, 2013 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze się spodziewasz, EVOL i Sister. Ta druga to ich najlepsza IMO. W kwestii ukrytych perełek, to jedna znajduje się na tej płycie, którą skądinąd w ogóle warto znać, nawet, jeśli się nie jest fanem Sonic Youth Wink
_________________


With my last breath I curse Zoidberg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Wto Sie 27, 2013 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ściana płaczu, czyli ranking amatorki w tym sezonie rozgrywek europejskich:

1. Lech Poznań

Jedna połowa z jakąś Honką. Tyle dobrej gry pokazał Kolejorz w el. LE. Szczyt śmieszności to starcie z "litewskim chamem". Jak się okazało w meczach z polskimi drużynami (nie wszystkimi) wystarczy biegać i mieć minimum ambicji.

2. Legia Warszawa

Nie przegrali żadnego meczu w eliminacjach, śmieszne. W żadnym nie porwali grą. W zasadzie mogli już dostać kopa od Molde, ale no już przez przesady czy coś. Ogólnie Legia nie ma środka pola - Furman dawał się wozić jak furman (taki od trzykołowego wozu z gnojem), Vrdoljak jest bez formy chyba, bez żadnego przyśpieszenia czy jakiejś inteligentnej gry do przodu. Drugi fail to niewystawianie do pierwszej jedenastki tego Estończyka. Serio Kucharczyk był lepszy?

3. Piast Gliwice

Przegrali na starcie, ale przynajmniej mieli coś na styl ambicji i chciało im się biegać. Matras, tego gościa zapamiętałem bardzo. Zabrakło doświadczenia. Tyle.

<długo, długo, DŁUGO nic>


4. Śląsk Wrocław

Tak powinna wyglądać polska drużyna w Europie. Aż nie wierzyłem kiedy oglądałem ich w meczach z Brugią, coś pięknego. Ogromny pech że wpadli na Hiszpanów. Pierwszy mecz właściwie pozamiatał, ale trzeba pamiętać że do czerwonej kartki Dudu to Śląsk grał jak równy z równym. Bardzo szkoda że Sobota odejdzie. Ale niech się rozwija, reprezentacja czeka.
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 Wszystko (łącznie z WASPem!)
2 Piłka nożna.
3 Polska piłka nożna.

/edit, dobra przesadziłem z tym WASPem jednak.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Piłka Nożna
2. Muzyka + Kino we wszystkich odmianach
3. Wszystko
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
haes82



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 757

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Piłka nożna
2. Reszta sportu
_________________
Zdeklarowany brianofil, korwinista oraz wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Atrus



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1752

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.
NAR napisał:
1 Wszystko (łącznie z WASPem!)
2 Piłka nożna.
3 Polska piłka nożna.

2.
haes82 napisał:
1. Piłka nożna
2. Reszta sportu

3.
Xavi napisał:
1. Piłka Nożna
2. Muzyka + Kino we wszystkich odmianach
3. Wszystko

_________________


With my last breath I curse Zoidberg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOP 10 mojej nowo poznanej wielkiej miłości ostatnich dni, czyli London Calling:

1. Train in Vain - jedna z fajniejszych rzeczy jakie słyszałem w życiu. Top piosenek ever. Z serii tych piosenek podczas których czujesz się zajebisty.
2. The Guns of Brixton - jeden z lepszych basów jakie słyszałem w życiu. A myślałem głupi, że Cypress Hill wymyśliło tak genialną linię basową.
3. Lost in the Supermarket - kapitalny klimat, PUNK TO MOŻE NIE JEST, ale tu widać ich wszechstronność w przeciwieństwie do lekko nudnych Pistolsów.
4. Spanish Bombs - jak wyżej tylko, że inaczej. Kapitalny refren - w sumie jak w każdym songu tu wymienionym.
5. London Calling - synonim epickości i punkowy pomnik.

lekka przerwa jednak

6. Death or Glory - lekkość i bujanie. W sumie mógłbym tu wrzucić inne Cadillaci, ale ten mnie bierze najbardziej.
7. Rudie Can't Fail - AH ten motyw główny,
8. Hateful - choćby za sam początek.
9. Jimmy Jazz - parampampam, trąbki też ładnie wykorzystywali (patrz też Wrong 'Em Boyo)'
10. Lover's Rock - jakieś pedalstwo w moim stylu też w dyszce musi być. PUNK JAK CHOLERA

11. I'm Not Down
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie - London Calling to jest 10/10.
I tak jak Ramones czy innych Pistolsów nie znoszę Clash zawsze w sercu.
Top 10
1.London Calling
Kopiący w dupę pomnik - gdybym kiedyś tego w trójce nie usłyszał do dziś miałbym Clash w poważaniu takim jak Sex Pistols jednak. I cover Gaby Kulki rox.
2.Train in Vain
Mam takie wrażenie że to nie pasuje do tej płyty. Trochę dyskotekowy jakby rytm, ale w sumie Xavi dobrze pisze.
3.Spanish Bombs
Darcie się o trzeciej wraz z refrenem miecie bardziej niż ten utwór, ale chuj tam.
4.The Card Cheat
No znowu - fantastyczne do darcia mordy z kumplami, do zakupów w supermarkecie ( Smile ), do wszystkiego. Energia punku w pigułce/
5.The Guns of Brixton
W istocie bas, bas jest fantastyczny.
6.Lost in the Supermarket
Tu sobie możecie Xaviego poczytać, bo tu mądrze mówi akurat. No bo brak Card Cheat w dziesiątce to jakiś żart jest.
7.Brand New Cadillac
O samochodzie, tak, blah, blah. Ale cudnie się tego słucha, cudnie.
8.Jimmy Jazz
Żart muzyczny? No punk czysty to to nie jest, ale piękne, piękne.
Tu przerwa w sumie.
9.I'm not Down
10.Revolution Rock
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Card Cheat mnie jakoś nigdy nie brało, już za czasów QW. Nie ma się do czego przyczepić bo to dobra rzecz, ale nigdy jakoś bardziej po prostu.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach, London Calling.
Porywający tytułowy, beztroski "Rudie", energetyzujące "Bombs", stłumione "Guns", drive "Traina" i psychodelia "Supermarketu" (kiedyś w tytułowej sytuacji zawsze grało mi to w głowie i odrealniało ten czas). Chyba muszę posłuchać (choć jest tam też sporo rzeczy, do których nie wracam za bardzo).
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwielbiam całe chociaż tytułowy chyba najbardziej. za dzikość i mrok.

Phoney Beatlemania has bitten the dust
London calling, see we ain't got no swing
'Cept for the ring of that truncheon thing
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Atrus



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1752

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. London Calling
2. Hateful
3. The Guns of Brixton

Dalej to już trudniej ustawić sensownie. Na pewno w dziesiątce byłyby jeszcze Rudie Can't Fail, Spanish Bombs, Death or Glory i parę innych. Train in Vain na pewno też, ale jakby trochę dalej. I widzę, że tylko ja mam taką słabość do Hateful, smutek.
_________________


With my last breath I curse Zoidberg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=ZlJNy5aVMx4

Bardzo. Dobry. Cover. Z trochę. Zmienionym. Tekstem. Gaba. Kulka. Rox.
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
whoatemydinner



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 1771
Skąd: Z Mornington Crescent.

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol, żeby jeszcze na tej płycie nie było takich irytujących badziewi jak Wrong 'Em Boyo czy Revolution Rock, to już by było w ogóle dobrze.

A generalnie to London Calling dla mnie jest kolejnym dowodem na to, że 19 piosenek na płytę to zdecydowanie za dużo. Ograniczyli by się do 10 najlepszych, wydali na jednym winylu i by było git. A tak to wychodzi godzina z kilkoma dość słabymi rzeczami i zapychaczami. Choć pewnie gdyby to skrócili to by cała płyta straciła status kultowości też, więc whatever. Generalnie zachwytów nie podzielam, bo choć parę rzeczy jest całkiem porywających i dobrych (tytułowy, Train in Vain, Brixton, Supermarket, I'm Not Down, o dziwo Clampdown), to gdzie tam do przysłowiowego 10/10 czy nawet nieprzysłowiowego 9/10. Może znajomość tekstów pomoże tej płycie w odbiorze, bo na razie w to się nawet nie wgłębiałem?

Bo serio, wiem, że ta płyta ma STATUS, teraz też widzę, że uwielbienie jest obecne również tu, ale jak się zabierałem do niej ostatnie dwa razy to mnie tak znudziła, że do końca nie dochodziłem, a teraz się zawziąłem i dwa razy pod rząd przesłuchałem (plus kilka kawałków indywidualnie) i wciąż jakoś zachowuję obojętność wobec niej. Dziwnie.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dziwne. A ja właśnie dziś sobie przypomniałem i w sumie ta płyta nie ma złego kawałka. 10/10.
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kriejtiw



Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 384

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xavi napisał:
PUNK TO MOŻE NIE JEST, ale tu widać ich wszechstronność w przeciwieństwie do lekko nudnych Pistolsów.

manwerty napisał:
I tak jak Ramones czy innych Pistolsów nie znoszę Clash zawsze w sercu.


Tak abstrahując od The Clash - znacie Public Image Ltd.? Słuchając ich można naprawdę zrewidować poglądy na temat Rottena, bo gość nierzadko wspomina o Can czy Magmie jako swoich muzycznych mistrzach, więc postrzeganie Johnny'ego jako pana trzy akordy i darcie mordy jest mocno krzywdzące. No i grał tam Jah Wobble, a jak popatrzy się, z kim on to współpracował (np. Czukay i Liebezeit z... Can), to robi to wrażenie.

A Ramonesi to dla mnie zawsze bardziej rock 'n' roll niż punk, ale nie znam całej dyskografii, więc mogę zostać skorygowany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kriejtiw napisał:
Xavi napisał:
PUNK TO MOŻE NIE JEST, ale tu widać ich wszechstronność w przeciwieństwie do lekko nudnych Pistolsów.

manwerty napisał:
I tak jak Ramones czy innych Pistolsów nie znoszę Clash zawsze w sercu.


Tak abstrahując od The Clash - znacie Public Image Ltd.? Słuchając ich można naprawdę zrewidować poglądy na temat Rottena, bo gość nierzadko wspomina o Can czy Magmie jako swoich muzycznych mistrzach, więc postrzeganie Johnny'ego jako pana trzy akordy i darcie mordy jest mocno krzywdzące. No i grał tam Jah Wobble, a jak popatrzy się, z kim on to współpracował (np. Czukay i Liebezeit z... Can), to robi to wrażenie.

A Ramonesi to dla mnie zawsze bardziej rock 'n' roll niż punk, ale nie znam całej dyskografii, więc mogę zostać skorygowany.


Pogrubione mi wystarczy by się zainteresować, bo takie Tago Mago Can to zarąbista płyta jest. A ty się nie wypowiedziałeś o London Calling, bo pewnie nie znasz jak Dark Sajda Wink
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze co do Public Image Ltd. - tagi rymowe bardzo interesujące :
Post-punk, alternative rock, experimental rock
Czas poznać niedługo.
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kriejtiw



Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 384

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro taki z ciebie detektyw, to obczaj mą listę z 1979 w stosownym temacie, thanks from the mountain.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 46, 47, 48
Strona 48 z 48

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek