FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Kara śmierci TAK/NIE
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kara śmierci
tak
41%
 41%  [ 42 ]
nie
46%
 46%  [ 47 ]
nie wiem, nie mam zdania
12%
 12%  [ 13 ]
Wszystkich Głosów : 102

Autor Wiadomość
david82



Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 569

PostWysłany: Sro Lip 31, 2013 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kara śmierci? Oczywiście że TAK. Ale przy zdrowym wymiarze sprawiedliwości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Sro Lip 31, 2013 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej TAK. Zero tolerancji dla seryjnych morderców, gwałcicieli, zbrodniarzy wojennych i pedofili Exclamation
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
haes82



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 757

PostWysłany: Sro Lip 31, 2013 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o mnie - nie mam oporów przeciwko karze śmierci w stylu "to nie my daliśmy życie i nie my mamy prawo je odbierać". Uważam, iż wyroki takie powinny być wydawane i wykonywane - ale tylko w wyjątkowych przypadkach kompletnych skurwysynów bez cienia skruchy i bez nadziei na resocjalizację. Kto oglądał film "Zielona Mila" powinien skojarzyć, tam jeden taki właśnie był. Nie wiem ilu znalazło by się w polskich więzieniach nadających się na taką karę - ale jeżeli są, to nie ma co tych zgniłych tkanek społeczeństwa trzymać przy życiu.

Ogólnie jednak - nawet w przypadku morderstw (pojedynczych) byłbym ostrożny z wydawaniem takich wyroków. Ludzie popełniają błędy, a kara 25 lat czy nawet całego życia za kratami jest już wystarczająco ciężka.
_________________
Zdeklarowany brianofil, korwinista oraz wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 1:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haes82 napisał:
Ogólnie jednak - nawet w przypadku morderstw (pojedynczych) byłbym ostrożny z wydawaniem takich wyroków. Ludzie popełniają błędy, a kara 25 lat czy nawet całego życia za kratami jest już wystarczająco ciężka.


Ja kary śmierci czy 25 lat nie dawałbym tylko w przypadku nieumyślnego spowodowania śmierci(bo tu jest szansa na resocjalizację), no a tak poza tym to się podpisuję pod wszystkim co napisałeś. Sam się długo wahałem czy jestem za przeciw, ale ostatecznie jednak doszedłem do wniosku, że jestem na TAK, ale tylko w przypadku najbardziej skrajnych i beznadziejnych przypadków.
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anunaki



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 1794
Skąd: Wrocław/Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 12:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile było już przypadków, że ludzi niewinnych skazywano na karę śmierci i ją wykonano Question. Nie jestem za karą śmierci właśnie z tego powodu.Nawet jeśli takie przypadki zdarzają się raz na 1000, to cytując klasyka "Nie sądź i nie osądzaj tak pochopnie" Razz. To co się wyprawia w polskim wymiarze sprawiedliwości woła czasem o pomstę do nieba i mimo, że mam małe doświadczenie w tej kwestii, to już to widzę Razz. Nigdy nie będę popierał kary śmierci właśnie dlatego, że po iluś latach może się okazać, że oskarżony był jednak niewinny i tyle w temacie. Dożywocie jest dla mnie wystarczającą karą - szczególnie w obliczu info o tym jak tak naprawdę wygląda odsiadka.
_________________
The World Is Full Of Kings And Queens.Who Blind Your Eyes,Then Steal Your Dreams
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie ja wolałbym karę śmierci od dożywocia. I tak na wolność nie wyjdziesz, a musisz gnić tam przez wiele lat.
I kara śmierci - ABSOLUTNIE TAK, ale w skrajnych przypadkach.
Bo na przykład wyrok Breivika jest śmieszny
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Strona 17 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek