FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Pearl Jam
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

jesteś na TAK?
Tak
55%
 55%  [ 21 ]
Nie
5%
 5%  [ 2 ]
Ujdzie
21%
 21%  [ 8 ]
Nie znam
7%
 7%  [ 3 ]
Czy tu biją?
5%
 5%  [ 2 ]
Czy jest lekarz na sali?
5%
 5%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 38

Autor Wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgodze sie z tym, ze to najlzejsza plyta PJ. tu nie mam watpliwosci. tyle, ze dla mnie w tym przypadku nie jest to wada Wink szczerze mowiac, przed premierą jak przeczytalem, ze to niemal popowa plyta, to sie zalamalem i myslalem, ze panowie zamieniaja sie powoli w u2, ktore z kazdą kolejną plytą jest dla mnie coraz nudniejsze (tak, slyszalem te plyty...). a tu sie milo zaskoczylem. co prawda na samym poczatku plyta zdecydowanie przegrala walke o "czas antenowy" u mnie z nowym AIC i odstawilem ją na jakies 2-3 tygodnie, ale jak do niej wrocilem 2 dni temu to nie moge przestac sluchac Wink to jest plyta zupelnie inna niz wszystkie inne, ale jednak, cholera, podoba mi sie. melodie, ktore są najwiekszą dla mnie zaletą tej plyty nie są banalne. nawet jesli są mniej zlozone niz wczesniej, to jednak cos w nich jest, ze szybko weszly mi w glowe teraz za drugim podejsciem. zwlaszcza od force of nature nie moge sie oderwac oraz od the end.

zgodze sie, ze slychac wyrazny wplyw EV na nowa plyte, tzn on zawsze mial najwiekszy wplyw, ale teraz slychac wplyw jego solowej tworczosci. nie do konca zgodze sie z tym, ze to wina jego grania na gitarze. raczej wlasnie solowych rzeczy. ale "wina" to zle slowo, bo dla mnie to tez nie jest minus.

no i zdecydowanie nie zgodze sie jednak z tym, ze ostatnie plyty są slabe Wink no to oczywiscie kwestia upodoban, mnie sie riot act bardzo podobalo, podobnie yield, a pearl jam uwazam za najlepszą ich plyte od czasu dwoch pierwszych. podoba mi sie kierunek, podoba mi sie eksperymentowanie z nastrojami i aranzami. ale jednoczesnie mam tez nadzieje, ze kolejna plyta będzie jednak nieco cięższa i bardziej zlozona, bo eksperymenty są fajne, ale jesli pozostają eksperymentami, a nie czyms na stale Wink tak, zeby nie bylo nudno Wink


ps: nie zwiazane z tematem - ale juz nowy hey to jak dla mnie przegiecie z experymentami Neutral ten zespol chyba jednak przestal grac to co lubie heh
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Paź 28, 2009 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lekka, faktycznie idąca lekko w stronę popu, niemal popowa i... niestety nie dla mnie.
Zgadzam się, ze to nie kwestia Vaddera grającego na gitarze- tylko po prostu tego co on solo nagrywał. Bo to nie gitara- tylko kwestia melodii. One złe nie są, bynajmniej. Ale momentami musiałem sprawdzać czy rzeczywiście słucham Avril Lavigne czy to jednak jest Pearl Jam Wink Nie dla mnie, nie...
I tak, też nie zgadzam się, że Pear Jam wydaje ostatnio słabsze płyty, bo PEARL JAM było płytą bardzo mocną i rzeczywiście- najlepszą od czasu boskich TEN i VS. (do tej pory nie mogę się zdecydować którą wolę). No ale tutaj...

Nie. Niestety więcej niż na 4/10 tego albumu na razie nie mogę ocenić. Miło się słucha- ale jakoś wątpię żebym miał do niego wrócić. To ja już wolę jak oni "smęcą"... Wink Niewiele tu sie dla mnie dzieje, do wielu rzeczy nie mogę się przyczepić, bo są nagrane profesjonalnie i w ogóle, ale... normalnie nudzi mnie trochę ta płyta. Pearl Jam zawsze ceniłem za pewien specyficzny rodzaj dramatyzmu, obecny tak w ostrzejszych rzeczach jak i w oszczędnych balladach. Tutaj niewiele go czuję- jeśli w ogóle. Poprawne, melodyjne utwory. Temu nie można nic zarzucić- ale... to jest solowy album EV, a nie album Pearl Jam. IMO Wink
PS
W takim AMONGST THE WAVES, gdzieś na wysokości 2:30 odzywa się coś takiego, gdzie słychać Pearl Jam, jest ta pulsująca przestrzeń, jest ten "groove"... Takich momentów jest stanowczo za mało...
PS2
OK- w takim THE END jestem w stanie usłyszeć coś na miarę INDIFFERENCE... na sam koniec jest zajebiście dużo emocji. Troszkę późno, ale lepsze to niz nic... Naprawdę świetny numer.
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Paź 28, 2009 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, mozna dojsc do wniosku, ze EV musi byc w kiepskim stanie psychicznym, zeby oni nagrali plyte pelną emocji; on po prostu jest zbyt szczesliwy heh. ma teraz kobitke i dzieci male, obama wygral wybory, wiec nagrali plyte... radosną niemalze heh i tu sie zgadzam, ze taki klimat nie do konca pasuje do PJ. ale cholera, jednak mi sie spodobala. ona faktycznie jest niczym solowa plyta eddiego, tylko ze.... muzyke napisal do niecalej polowy plyty. cala reszta to dzielo pozostalych czlonkow zespolu (kazdy napisal przynajmniej jeden numer). moze oni po prostu na starosc lagodnieją Razz no nic, tak jak pisalem, jako taka odmiana , ta plyta mi sie podoba. ale nie chcialbym , zeby nastepne byly rownie lekkie.
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cinas91



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 329
Skąd: Leszno

PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś oprócz mnie ma problemy z odsłuchaniem utworów na tej stronie: www.pearljambootlegs.org ? Od dwóch dni żaden utwór nie chce mi się załadować i nie wiem czy to coś od nich, czy to ja może mam coś spaprane Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 04, 2009 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpał mi w ręce ten nowy Pearl Jam i, choć daleki jestem od zachwytu - to jest to płyta bardzo dobra.
Cytat:
melodie, ktore są najwiekszą dla mnie zaletą tej plyty nie są banalne.

Z tym stwierdzeniem Bizona zgadzam się w pełni. Melodie cholernie chwytliwe - ale nie oczywiste, dobre, nie takie, które po tygodniu się znudzą, ale naprawdę niezłe. Szczególnie spodobały mi się Got Some, Just Breathe (oj, ładna rzecz, bardzo...), Force of Nature (zwłaszcza solówka - tych najbardziej jednak na tej płycie brak Confused), reszta zaś zdecydowanie dobra Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pon Gru 07, 2009 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem nową miłość.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Gru 07, 2009 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BeBe napisał:
Znalazłem nową miłość.

Czyli następny zespół pół roku po TOPie... Wink
Ale lepiej późno niż wcale... Very Happy
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pon Gru 07, 2009 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co ma top wspólnego z tym ;f
Raczej odświeżona miłość, w gimnazjum słuchałem swego czasu ale po prostu o nich zapomniałem.
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Gru 07, 2009 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie ma wspolnego. Tak mi sie tylko usmiechac lekko chce jak przy niektorych zespolach jest cienka frekwencja w TOPie (bo nie i juz!) a potem nagle slysze "e, to fajne jednak jest...!".
Tak se marudze, bo mam lunch w pracy i nikt nic na Forum ciekawego nie napisal... Wink

A zeby bylo na temat- ciagle nie przetrawilem i watpie zebym juz kiedykolwiek przetrawil ostatni album. Sorry, ale nie tak dla mnie ma brzmiec Pearl Jam, jakbym sluchal Avril Lavigne, takie dosc proste, typowo amerykanskie granie, momentami wrecz... wesole, co juz zupelnie mi do nich nie pasuje. Oczywiscie moga sobie nagrywac co tam chca i jak sie czuja- ale ta plyta po prosytu zdecydowanie nie jest dla mnie.

Aczkolwiek gdyby TOP byl dzis, to mysle ze "The End" spokojnie wlaczyloby o pierwsza "trojke", kapitalny numer z nieprawdopodobna emocja zaspiewany... i ten tekst...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BeBe



Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 4252
Skąd: FAC 51

PostWysłany: Pon Gru 07, 2009 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja po prostu wychodzę z założenia, że na siłę układanie listy do topu nie ma sensu. A nawet teraz jakbym miał dychę ułożyć, byłaby na siłę, bo znam raptem dwie płyty Wink
_________________
Sometimes the only sane answer to an insane world is insanity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pon Cze 21, 2010 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słucham sobie właśnie nowej koncertówki, "Live in Texas" i jest bardzo przyjemna Smile


Setlista:
  1. Just Breathe
  2. The End
  3. The Fixer
  4. Johnny Guitar
  5. Amongst The Waves
  6. Untought Known
  7. Army Reserve
  8. Do The Evolution
  9. Lukin
  10. Red Mosquito
  11. Inside Job
  12. Porch
  13. Outro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Cze 21, 2010 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to z oficjalnych bootlegow czy cos nowego wyszlo normalnego?
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pon Cze 21, 2010 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie wiem, z netu zassałem Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Sob Lip 03, 2010 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię. Nie szaleję, ale przesłuchałem większość ich dyskografii i po prostu darzę sympatią, choć są momenty bardzo ciekawe. Mój ulubiony album, to chyba "Yield".
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
lookaug



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1012
Skąd: Włocławek

PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po Tenie i Vs. co najlepiej wziąć na warsztat, dalej chronologicznie czy może jednak coś szczególnego? I w ogóle późniejsze rzeczy zbliżają się chociaż trochę do poziomu tych dwóch klasyków czy już nie bardzo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Werty



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1310

PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo ale zawsze coś przypadnie do gustu. Jedni uwielbiają dalszą twórczość a inni tak jak ja kręcą głową. Jeśli zacząłeś chronologicznie to kontynuuj przynajmniej będziesz miał jasno pokazane jak zespół przez lata się zmieniał. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

idz chronologicznie. ale tez nie zgodze sie z tym nie zblizaniem sie. nie no jasne, te dwie sa najlepsze i ciezko sie do nich zblizyc, bo to plyty genialne, ale yield bylo swietne, a pearl jam (przedostatnia) to naprawde znakomity krazek nawiazujacy do poczatkow. riot act jest bardzo przemruczana ale jesli nie przeszkadzaja ci mruczanki, to tez swietna plyta
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jasiu



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 200
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja odswiezylem sobie "Ten" po raz pierwszy od czasow gimnazjum w nadziei, ze moze tym razem cos zaskoczy, ale nic z tego :/ nadal nudne to dla mnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Soplica



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 680
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzadko słucham, bo ich muzyka mnie rozpie*rza emocjonalnie. Uwielbiam.
Zawsze ryczę słuchając Ten.
_________________
There's no time for us, there's no place for us...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
MariuszGr



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W prywatnym rankingu Pearl Jam to najlepszy zespół ostatniego dziesięciolecia XX wieku.
Zaliczyłem dwa jego koncerty, pierwszy, w Spodku, wspaniały, drugi na Stadionie Śląskim dobry i stanowczo za krótki.
Backspacer, ostatni studyjny, właściwie minialbum sprzed czterech już lat, wydany w osiemnaście lat po debiucie, ucieszył mnie bardzo. Świetny album. Jeśli nowy okaże się równie dobry, będę – jako wielki fan PJ – szczęśliwy.
http://blognroll.blox.pl/2013/07/Sloik-dzemu-z-bardzo-dobrego-rocznika-Pearl-Jam.html
_________________
http://blognroll.blox.pl/html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek