FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
QUEEN na cenzurowanym
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

QUEEN I
1
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
3
6%
 6%  [ 3 ]
4
25%
 25%  [ 12 ]
5
40%
 40%  [ 19 ]
6
27%
 27%  [ 13 ]
Wszystkich Głosów : 47

Autor Wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Queen II tak bardzo >>>>>>>>>>>>> Queen Wink
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
whoatemydinner



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 1771
Skąd: Z Mornington Crescent.

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no, gdyby Queen to była sama pierwsza strona LP to jeszcze byśmy mogli się zastanawiać krótką chwilę, a tak to w ogóle żadnej konkurencji nie ma; Q2 zjada debiut na wszystkie posiłki.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
haes82



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 757

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale co takiego ma Q2? Q2 ma przede wszystkim niesamowitą suitę zaczynającą się od Ogre Battle aż po Funny how love is (poza zamykającym utworem - bezapelacyjnie rewelacyjną). No i ma jeszcze White Queen. . Cała reszta albo nie IMO jest warta zainteresowania, a na pewno już nie uwielbienia. Pół płyty zajebiste, pół takie dość przeciętne.

Proporcje podobne jak na Q1, gdzie jest kilka dzieł - no, może nie wybitnych, ale na pewno wybijających się i kilka rzeczy, które nie przykuwają uwagi. I chociaż również osobiście preferuję "dwójkę" wcale nie uważam że dysproporcja jest jakaś potężna i nie wiadomo jaka.
_________________
Zdeklarowany brianofil, korwinista oraz wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qwertyasdfgh



Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 392
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haes82 napisał:
Ale co takiego ma Q2? Q2 ma przede wszystkim niesamowitą suitę zaczynającą się od Ogre Battle aż po Funny how love is (poza zamykającym utworem - bezapelacyjnie rewelacyjną). No i ma jeszcze White Queen. . Cała reszta albo nie IMO jest warta zainteresowania, a na pewno już nie uwielbienia. Pół płyty zajebiste, pół takie dość przeciętne.

Proporcje podobne jak na Q1, gdzie jest kilka dzieł - no, może nie wybitnych, ale na pewno wybijających się i kilka rzeczy, które nie przykuwają uwagi. I chociaż również osobiście preferuję "dwójkę" wcale nie uważam że dysproporcja jest jakaś potężna i nie wiadomo jaka.


Zgadzam się w stu %. Ale wydaje mi się że jedynka wypada lepiej pod tym względem. Może to przez to że w dwójce wyróżnia się przede wszystkim czarna strona (wszystkie utwory zaraz po sobie)a w jedynce te numery warte uwagi są bardziej rozłożone na całą płytę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkość Q2 nad Q nie jest widoczna w jakości piosenek. Na debiucie zespół kopiował innych na drugim albumie zagrał po swojemu.

Oto wielka tajemnica wiary.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
Wielkość Q2 nad Q nie jest widoczna w jakości piosenek. Na debiucie zespół kopiował innych na drugim albumie zagrał po swojemu.

Oto wielka tajemnica wiary.


O właśnie chciałbym wiedzieć na jakich konkretnie zespołach z początku Queen się wzorował.
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Corey napisał:
mumin_king napisał:
Wielkość Q2 nad Q nie jest widoczna w jakości piosenek. Na debiucie zespół kopiował innych na drugim albumie zagrał po swojemu.

Oto wielka tajemnica wiary.


O właśnie chciałbym wiedzieć na jakich konkretnie zespołach z początku Queen się wzorował.


Led Zeppelin, Black Sabbath...
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, gdzie ja mam łeb.

A tak przy okazji, to szkoda, że Queen nie grał metalu Very Happy Ciekawe jakby to wszystko się potoczyło? Laughing
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Sob Lip 13, 2013 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do poczytania o debiucie, jak był nagrywany itp.
http://muzyka.interia.pl/rock/news/szczescie-i-niedosyt-queen,1935644,46
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
zgredzik



Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 1002

PostWysłany: Sob Lip 13, 2013 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na rp.pl też jest ten artykuł. szkoda, że w telewizji gadają o pierdołach a nie o tak ważnej rocznicy Razz
_________________
http://youtu.be/kaeFYigriek?t=4m14s


mercedes nówka od Ernesta, jo nie psujo ja ulepszom.
pyrsko, nie pyrsko!

~~Bercik
JAKI KRAJ TAKIE SERIALE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
haes82



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 757

PostWysłany: Sob Lip 13, 2013 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qwertyasdfgh napisał:

[...] w dwójce wyróżnia się przede wszystkim czarna strona (wszystkie utwory zaraz po sobie)a w jedynce te numery warte uwagi są bardziej rozłożone na całą płytę.


Bzdura. W jedynce warte uwagi jest pierwsze sześć utworów, cztery kolejne - niekoniecznie. W dwójce jest chociaż White Queen na białej stronie chociaż częściowo równoważące zajebistą stronę czarną.
_________________
Zdeklarowany brianofil, korwinista oraz wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Sob Lip 13, 2013 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haes82 napisał:
qwertyasdfgh napisał:

[...] w dwójce wyróżnia się przede wszystkim czarna strona (wszystkie utwory zaraz po sobie)a w jedynce te numery warte uwagi są bardziej rozłożone na całą płytę.


Bzdura. W jedynce warte uwagi jest pierwsze sześć utworów, cztery kolejne - niekoniecznie. W dwójce jest chociaż White Queen na białej stronie chociaż częściowo równoważące zajebistą stronę czarną.


+1 z tym że na białej jest zajebiste Father to Son poza tym.
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Soplica



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 680
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Lip 14, 2013 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że jak na debiut, to płyta jest super i nie ma co jojczeć, nie od razu Wawel zbudowali Very Happy Nie jest to mój ulubiony album i długo musiałam do niego dojrzewać, ale są na nim perełki Smile
_________________
There's no time for us, there's no place for us...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
MCwalter01



Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 507
Skąd: spod Wrocławia

PostWysłany: Sro Lip 17, 2013 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jeden z moich ulubionych albumów grupy. Już ze względu na Great King Rat i My Fairy King należy się co najmniej 5/6. Te dwie świetne kompozycje to jedne z najbardziej niedocenianych utworów grupy. Keep Yourself Alive może się zaczyna pół godziny, ale to bardzo chwytliwa piosenka z pamiętnym refrenem. Nie należy zapominać też o Liar i Son And Daughter - łączą je bardzo dobre linie basu i świetne riffy. Jedyny utwór, który mnie nie do końca przekonuje to The Night Comes Down...
_________________
"In fact the whole of Japan is a pure invention. There is no such country, there are no such people." (Oscar Wilde)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gnietek



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 936
Skąd: z pięknej planety zwanej Ziemią :)

PostWysłany: Sro Lip 17, 2013 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MCwalter01 napisał:
Keep Yourself Alive może się zaczyna pół godziny, ale to bardzo chwytliwa piosenka z pamiętnym refrenem.

?? Jeśli już szukać na debiutanckim albumie Queen piosenki z długim intro, to można przyczepić się najwyżej do "Liar". No i ewentualnie do "Seven Seas of Rhye", bo tam poza intro nie ma nic. Razz
_________________
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MCwalter01



Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 507
Skąd: spod Wrocławia

PostWysłany: Sro Lip 17, 2013 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gnietek napisał:
MCwalter01 napisał:
Keep Yourself Alive może się zaczyna pół godziny, ale to bardzo chwytliwa piosenka z pamiętnym refrenem.

?? Jeśli już szukać na debiutanckim albumie Queen piosenki z długim intro, to można przyczepić się najwyżej do "Liar". No i ewentualnie do "Seven Seas of Rhye", bo tam poza intro nie ma nic. Razz

Z tym intro to chodziło mi o to, że nie za bardzo chciano tę piosenkę puszczać w radiu, bo dość długo jak na przyjęte tam standardy się rozpoczynała... Ktoś mówił, że z tego powodu singiel z kolejnej płyty, Seven Seas Of Rhye ma wstęp już odpowiedniej długości Smile
_________________
"In fact the whole of Japan is a pure invention. There is no such country, there are no such people." (Oscar Wilde)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gnietek



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 936
Skąd: z pięknej planety zwanej Ziemią :)

PostWysłany: Pią Lip 19, 2013 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, jak tak myślę, to chyba też gdzieś już słyszałem taką wypowiedź. Ale w tym samym czasie puszczano w radio np. "Stairway to Heaven". Wink
_________________
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NAR



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 5778
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lip 19, 2013 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sobie powtórzyłem. W ogóle jakie niby porównania do QII gdzie rym gdzie krzym, a gdzie włoszczowa? Niemniej to przyjemna płytka choć przeciętna dość. Najlepsze IMO jest My Fairy King. Gitara zapowiada to co May będzie wyczyniał na kolejnych albumach. A końcówka (ostatnia minuta) jest fantastyczna. Także Great King Rat to dobra, ciekawa piosenka. Lubię rozpoczynające całość Keep Yourself Alive czy Modern Times (to drugie zwłaszcza jest świetne). Reszta piosenek jednak dość przeciętna. Liar ma fajną końcówkę, Night posiada ciekawy wstęp. Całościowo jednak te piosenki dość średnio wypadają. Umieszczania miniaturki SSOR nie rozumiem.
_________________
oł je oł je oł je.

Powyższy post NIE jest oficjalną opinią Polskiego Fanklubu Queen, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru. Za obrazę uczuć religijnych i wszelkich innych proszę karać banem (na fejsie i innych portalach) jedynie owego użytkownika.


LOST: THE END - smutno mi
<smutno mu>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Wto Lip 23, 2013 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NAR napisał:
Najlepsze IMO jest My Fairy King. Gitara zapowiada to co May będzie wyczyniał na kolejnych albumach. A końcówka (ostatnia minuta) jest fantastyczna.


+1000

Aż musiałem sprawdzić czy sam gdzieś tego kiedyś i nie napisałem i czy po prostu nie zrobiłeś kopiuj-wklej ode mnie. Laughing
A już myślałem, że tylko ja tu do tego tak fapuję. xD
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gnietek



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 936
Skąd: z pięknej planety zwanej Ziemią :)

PostWysłany: Wto Lip 23, 2013 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No przecież ja też. Rolling Eyes I "Modern Times Rock 'n Roll" także bardzo lubię.
_________________
Wszyscy jesteśmy jak worki kartofli: czy chcemy, czy nie, i tak nas wrzucą do piwnicy. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek