FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
The Beatles
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Lubisz The Beatles?
Tak, nawet bardzo!!
39%
 39%  [ 62 ]
Tak
38%
 38%  [ 61 ]
Nie
18%
 18%  [ 30 ]
Nienawidze
3%
 3%  [ 5 ]
Wszystkich Głosów : 158

Autor Wiadomość
haes82



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 757

PostWysłany: Nie Lip 21, 2013 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xavi napisał:

Albo Doorsi, Beethoven czy Beach Boysi byli gorsi od Slipknota bo nie mieli tyle zmian tempa w utworach. Ta sama logika.


O, właśnie. Zaczynasz łapać. Smile.

A tak na serio - kwestia oczywiście gustu, ale mi styl The Beatles wydaje się mimo wszystko zbyt prymitywny, a nawet ich nowatorskie eksperymenty są tylko eksperymentami, nie zawsze udanymi - dopiero następcy uszczypując z dorobku tB ten czy ów pomysł potrafili zrobić coś z tym wielkiego.

Nie wychodzę z założenia, że im bardziej pokręcona muzyka, tym lepiej - co nie zmienia faktu, że mi tego "pokręcenia" troszkę w tB brakuje. IMO nie umieli stworzyć też stworzyć klimatu.

Zgodzę się, że na swoje czasy byli wielcy. Zgodzę się, że stworzyli podwaliny pod cały pop/rock (a pośrednio może i pod metal). Ale wracam do nich bardzo rzadko, bo mnie zwyczajnie nie rajcują.
_________________
Zdeklarowany brianofil, korwinista oraz wyznawca Latającego Potwora Spaghetti.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Nie Lip 21, 2013 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haes82 napisał:
Xavi napisał:

Albo Doorsi, Beethoven czy Beach Boysi byli gorsi od Slipknota bo nie mieli tyle zmian tempa w utworach. Ta sama logika.


O, właśnie. Zaczynasz łapać. Smile.

A tak na serio - kwestia oczywiście gustu, ale mi styl The Beatles wydaje się mimo wszystko zbyt prymitywny, a nawet ich nowatorskie eksperymenty są tylko eksperymentami, nie zawsze udanymi - dopiero następcy uszczypując z dorobku tB ten czy ów pomysł potrafili zrobić coś z tym wielkiego.

Nie wychodzę z założenia, że im bardziej pokręcona muzyka, tym lepiej - co nie zmienia faktu, że mi tego "pokręcenia" troszkę w tB brakuje. IMO nie umieli stworzyć też stworzyć klimatu.

Zgodzę się, że na swoje czasy byli wielcy. Zgodzę się, że stworzyli podwaliny pod cały pop/rock (a pośrednio może i pod metal). Ale wracam do nich bardzo rzadko, bo mnie zwyczajnie nie rajcują.


http://www.youtube.com/watch?v=42luHhrsNhg
http://www.youtube.com/watch?v=x4CzqrPZtXk

Wait what?
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yjje



Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 55
Skąd: Wilkowo

PostWysłany: Nie Lip 21, 2013 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coraz częściej zauważam tendencje tępienia Beatelsów za to, że są sławni. Na chama próbowanie pokazanie, że tak naprawdę Żuczki to cienizna, a inne, mnie znane bandy są dopiero super.
_________________
,,I'm filling the cracks that ran through the door
And kept my mind from wandering.
Where will it go?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Nie Lip 21, 2013 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako że znam już aż 3 płyty Beatlesów (JESTĘ SPECJALISTĄ) to może wrzucę swoje 12 groszy.

Najpierw poznałem Rubber Soul. Płyta fajna, pełna fantastycznych melodii. Na pewno dość równa, ale kilka suchych gofrów się trafiło (The Word, I'm Looking Through You). Zdecydowanie lubię, chociaż z początku trochę się zawiodłem ("to są te wielki Bitelsy?"). Niemniej teraz gdzieś z połowę kawałków bardzo lubię i często też do nich wracam. Chociaż szkoda że brakuje na tej płycie jakiejś istoty i wspólnego mianownika dla wszystkich utworów - trochę to brzmi jak grejtesthitsy.

Potem przyszedł czas na totalniecudowneiniesamowiteBitelsy czyli Abbey Road. No i co? Klops. Nie widzę geniuszu tej płyty. I Want You jest monotonny i szybko mi się przejadł. Dwa kawałki mnie absolutnie irytują i chcę wyskoczyć przez okno (Maxwell's Silver Hammer i Octopus's Garden). Większość supcio suity z drugiej strony jest strasznie sucha (no sorry). Właściwie z całej płyty więcej niż lubię z 3 kawałki (Oh! Darling, Here Comes the Sun i Golden Slumbers). Jak widać nie umiem się przekonać do tych gigantów tej płyty. A próbowałem naprawdę. Czegoś mi w tym wszystkim brakuje. Większość to po prostu ładne piosenki, które ktoś wziął i pozbawił głębi.

No i teraz ostatnia płyta, czyli Sierżant Pieprz. No kurczę, to już jest prawie to. Klimat jest nieporównywalnie lepszy niż na Abbey Road. Kompozycje są jakieś takie ciekawsze a całości się cudownie słucha. Nie ma tutaj zgrzytów właściwie. Bardzo mi pasi psychodela co tutaj się znajduje. Mr. Kite to prawie jak debiut Floydów jest (tylko że lepszy ofkorz). Takiego czegoś nie ma na AR gdzie połowa to same nudy panie. Na Sierżancie cały czas się coś dzieje, nie ma tutaj pretensjonalności a wszystko ślicznie wchodzi. Jedyna kompozycja Harrisona to absolutne cudeńko ze świetną produkcją.
Ogólnie to IMO jak na razie najlepsza poznana przeze mnie płyta Czwórki.

I jeszcze na szybko sklecony TOP10

1. In My Life
2. Golden Slumbers
3. Norwegian Wood
4. Within You Without You
5. Lucy in the Sky with Diamonds
6. Here Comes the Sun
7. Nowhere Man
8. Being for the Benefit of Mr. Kite!
9. Oh! Darling
10. A Day in the Life
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
manwerty



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 975
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Nie Lip 21, 2013 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OberstPrymas napisał:
Jako że znam już aż 3 płyty Beatlesów (JESTĘ SPECJALISTĄ) to może wrzucę swoje 12 groszy.


No tak na pewno musisz poznać Magical Mystery Tour - dzięki tej płycie ostatnio moje miłości do Beatlesów wróciły. Epka i kompilacja, a wyszło zajebiste podsumowanie psychodelicznych lat Beatli. Są gofry - bo jak nazwać All You Need Is Love czy Hello Goodbye (chociaż to drugie jest urocze). Ale są takie rzeczy jak The fool on the Hill, I Am the Walrus, Penny Lane i przede wszystkim Strawberry Fields Forever.

I na koniec moje topy Beatlesów.
Albumy :
1.Magical Mystery Tour
2.Abbey Road/Revolver (Nie umiem wybrać)
4.White Album
5.Sgt.Pepper's Lonely Hearts Club Band
6.Rubber Soul
7.Help!
8.Let it Be
9.A Hard Day's Night
10.Please Please Me
11.With the Beatles
12.Yellow Submarine
13.Beatles for Sale
I piosenkowy :
1.While My Guitar Gently Weeps
2.In My Life
3.I Want You (She's So Heavy)
4.Strawberry Fields Forever
5.A Day in the Life
6.I Am the Walrus
7.Something
8.Penny Lane
9.Eleanor Rigby
10.Lucy in the Sky with Diamonds
_________________
"Do you really want to live forever?
Forever and ever"

http://www.lastfm.pl/user/manwerty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Strona 13 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek