FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Prawo jazdy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale w sumie jak ktoś umie jeździć to woli na pewniaka sobie dłużej, ale w łatwiejszych sytuacjach pojeździć.

Napisał ktoś kto 3 lata już prawko zdaje.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2012 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Ale wiecie że jak jest ruch na drodze to wam sprzyja w sumie? Bo... jak trzeba czekać na skrzyżowaniu to trzeba czekać- a czas leci... tak przynajmniej to działa tutaj... Wink

Z tego, co wiem, to (przynajmniej w Polsce) egzamin uznaje się za zakończony jeżeli egzaminowany wykonał wszystkie wymagane zadania, więc raczej nie ma co liczyć, że postoimy dłużej w korku i będziemy wracać do ośrodka, bo zbyt długo trwała jazda. Przynajmniej teoretycznie Wink
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2012 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie. W praktyce egzaminator nie będzie się wydurniał 3 godziny, stwierdzi na podstawie tego, co się udało zrobić, że delikwent jeździć umie i tyla.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
LoveBeatz



Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 10

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2012 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawo jazdy w dzisiejszych czasach to ciężki temat.... ile razy zdałeś? Ile czekałeś? Kto i ile zapłacił na lewo?
Nie ważne...ale jak się już zda warto sobie to prawko szanować! Nie szaleć na drogach i pamiętać o światłach i pasach!
_________________
Zapraszam na zimowisko w góry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adzio



Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 44
Skąd: Łomża

PostWysłany: Sro Mar 06, 2013 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pochwalę się- dziś zjebałem na łuku. Wyjechałem za linię i dziękuję dobranoc. Było do moje pierwsze podejście, na drugie na razie się nie zanosi bo nie mam siana na opłacenie.
A Wy jaką obieracie taktykę przy cofaniu do tyłu na łuku ? Bo ja jechałem dziś tak jak uczył instruktor- kiedy pierwsza tyczka po prawej stronie minie prawe lusterko, robię jeden obrót 360 stopni, następnie gdy pojazd będzie równoległy do linii to odkręcam. Podczas kursu na placu manewrowym taka metoda się sprawdzała, a dziś dupa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Sro Mar 06, 2013 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze? nie mialem zadnej taktyki. ustawialem sobie lusterko tak, zeby przede wszystkim dobrze widziec w nim linie po prawej stronie i tyle. jak masz dobrze ustawione lusterko to sam widzisz jadąc, czy nie jedziesz za szeroko, ani za wąsko.
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PiotreQ



Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 4957

PostWysłany: Sro Mar 06, 2013 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nawet nie sprawdzałem lusterek, bo śmignąłem na oko - przy cofaniu lewa ręka na kierownicy, prawa na zagłówek fotela pasażera, głowa do tyłu i jazda Cool Laughing Wprawdzie instruktor na kursie pokazał mi jak to wszystko zrobić, czyli co i kiedy ma się pokazać w lusterku, żeby obrócić kierownicą tyle i tyle, ale zgodnie stwierdziliśmy, że lepiej polegać na wyczuciu, bo na egzaminie jak się coś pomiesza, to będzie kicha. W końcu to nie parkowanie tylko zwykła jazda po łuku Wink Poza tym jak przyjdzie kiedyś parkować między samochodami, to nie znajdziesz tam słupka Wink
_________________


Vice Maskotka Forum 2007
Vice Człowiek Roku Forum 2008


PiotreQrmx.com - Remixy Queen
QueenBootlegs.com - Bootlegi Queen


Ostatnio zmieniony przez PiotreQ dnia Czw Mar 07, 2013 12:12 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Sro Mar 06, 2013 11:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też uczyli na słupku, ale tak jak pisze PiotreQ to chujowa metoda.

Za pierwszym razem też na łuku nie dałem rady, ale nie wiem czy to kwestia wprawy czy raczej szczęścia. Mi się za drugim razem udało tą metodą słupkową, ale to chyba największy strach był wówczas.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 1:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja najpierw obserwowałem tą rzekomą tyczkę do momentu aż nie będę jej widział dokładnie po środku na tylnej bocznej szybie, a potem śledziłem położenie linii w lusterku. I żeby zachować prawidłowy dystans to robiłem raz szybki skręt kierownicą w lewo, raz w prawo, raz w lewo, raz w prawo... i tak dalej no na zmianę. Trochę mało płynne to było no ale jakoś mi pomogło i przy wszystkich 3 egzaminach jakie miałem ten manewr zaliczałem za każdym razem już przy pierwszym podejściu.
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OberstPrymas



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 2830
Skąd: Świebodzice

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 1:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też się uczyłem sposobem "na tyczki" ale chyba na samym egzaminie poszedłem na żywioł. Chociaż przy pierwszym podejściu za wcześnie dałem na hamulec i musiałem manewr powtórzyć. Na szczęście drugie podejście okazało się sukcesem.
_________________
FAN KOBIAŁEK
GOŁA KASIA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agusiaa_w



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 344
Skąd: Mała Aleja Róż

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mumin_king napisał:
Mnie też uczyli na słupku, ale tak jak pisze PiotreQ to chujowa metoda.

+1
Strasznie chujowa. Jak potem jeździsz po mieście to tam żadnych słupków nie ma, liczenie obrotów kierownicą też na niewiele się zdaje - tym bardziej, że każdy samochód ma inny skręt itp. I potem się obserwuje takie kwiatki na drodze, heh. Nie polecam.
Zresztą z tego co pamiętam to na kursie też mnie tak uczyli, ale ja nigdy tak nie potrafiłam zrobić z tymi słupkami jakoś... Ćwiczyłam sobie sama taty autem na placu na wyczucie, aż się nauczyłam. I nie chwaląc się egzamin zdałam za pierwszym podejściem, choć wylosowałam najgorszy dla mnie manewr czyli tzw. zatoczkę Razz Cofanie po łuku to generalnie chyba najprostszy manewr jest. A w ogóle to wszystkie słupki, linie i parkowanie na centymetry to jest totalna głupota. Do niczego mi się to nie przydało w moim 9-letnim byciu kierowcą.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marika



Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 4

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zdawałam trzy razy. Każde podejście pamiętam jako wielki stres! Za każdym razem udało mi się pokonać plac, a oblewałam na mieście. Jeśli chodzi o łuk to ja nie miałam żadnej magicznej metody. Mnie nauczyli, że mam jechać na wyczucie. I faktycznie nie miałam problemów z łukiem.

Ostatnio zmieniony przez Marika dnia Wto Mar 12, 2013 12:33 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
david82



Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 569

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dwa razy oblalem plac, bo ruszalem na ręcznym ;p Za trzecim razem sie udalo wyjechac na miasto i zdalem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zdałem za pierwszym razem, żadnej specjalnej taktyki na łuku nie miałem, jedyne, co można doradzić, to cofając toczyć się - wtedy jest więcej czasu na reakcję (obvious fact is obvious) i obserwować tył, czasem korygować pozycję w lusterkach. A z tymi centymetrami.. mi parkowanie na centymetry przydaje się za każdym razem, gdy wjeżdżam do garażu rodziców drugim samochodem. Wink Wyjazd to nie sztuka, ale wjazd jest trochę bardziej skomplikowany no i zawsze muszę uważać, by nie zahaczyć prawym lusterkiem o sprzęty, które są w środku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adamek



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 4

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propos prawa jazdy - w WORDach odnotowana dzisiaj o 80% mniejsze zainteresowanie. Wszystko przez te durne zmiany. Ludzie na koniec roku stali w kolejkach do egzaminów, a teraz wszędzie pustki. Dobrze, że mam to już dawno za sobą.
_________________
jestem beznadziejnym spamerskim ćwokiem, dlatego mój podpis został usunięty przed administratora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Soplica



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 680
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Mar 08, 2013 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na łuku wyłożyłam się dwa raz - raz jak było po zmroku, a drugi raz zimą i plac był średnio przygotowany.

Wogóle ta jazda po łuku to jeszcze się mi nie przydała a jeżdzę od 3 lat...
_________________
There's no time for us, there's no place for us...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Łodzi oblewamy na rękawie *runs*.
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kamilstoch



Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 4

PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja dobrze kojarzę, że teraz podczas kursu obowiązkowo trzeba wyjeździć jakieś godziny poza miastem? Czy bredzę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KamilMercury



Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 47
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Maj 19, 2013 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście podczas kursu wyjechałem raz troszkę po za miasto (za teren zabudowany). Przejechaliśmy się z pół godziny i wróciliśmy ćwiczyć dalej po mieście. Wink W sumie nie wiem czy jest to obowiązkowe...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Strona 11 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek