FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Religia - czyli Jesus Save Us !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anunaki



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 1794
Skąd: Wrocław/Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czym się tu ekscytować.Jezuici wcisnęli na stołek swojego człowieka,aby przypadkiem nie wyszły na jaw różne ciemne sprawy.Wybieranie 77 letniego faceta zakrawa na kpinę-i co za 3 lata on też się zmęczy i abdykuje?. Gdyby Kościół chciał jakiejś zmiany wybraliby kogoś zupełnie innego.
_________________
The World Is Full Of Kings And Queens.Who Blind Your Eyes,Then Steal Your Dreams
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mefju



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2871
Skąd: Piaseczno

PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To Ci niespodzianka... A ja stawiałem na Angelo Scolę lub Petera Turksona.
No i imię wybrał se takie zupełnie z innej beczki - nie dość, że kompletnie nieobstawiane to jeszcze takie którego nigdy wcześniej nie było, co mnie jednak dziwi bo wydawało mi się, że jakieś Franciszki już były...

Ale generalnie cieszy mnie w jakimś stopniu fakt, że kościół poszedł do przodu i wyszedł z europejskiego zaścianku. Smile Może otworzy się bardziej na wiernych i z wzajemnością.

Tylko ten wiek... też nie wiem czy to był pod tym względem trafny wybór, bo za kilka lat znowu pewnie usłyszymy, że jemu się już nie chce. Sad
Choć z drugiej strony to lepiej o tyle, że słyszałem o takiej jednej złowrogiej przepowiedni mówiącej, że ostatni papież przed Sądem Ostatecznym ma być jakiś zajebiście odmłodzony... no to już nie musimy się bać! Laughing Tak samo jak tego całego Malachiasza, bo w końcu nie ma ani murzyna, ani Piotra II, ani Rzymianina ani też młokosa. Wink


A właśnie tak z ciekawości jeszcze chciałem Was spytać: jakie imię obstawialiście dla papieża? Bo ja albo Benedykt XVII albo Leon XIV. Początkowo także Pius XIII, ale zrezygnowałem bo uznałem, że to wątpliwe aby komuś chciało się nawiązywać do pontyfikatu papieża co współpracował z nazistami.
_________________


"Lepiej pić piwo niż nie" - Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
annie_m



Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 688
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielki plus, że spoza Europy.
Wielki minus, że wiek.
No i trzeba o facecie trochę poczytać. Bo tu Daga ciekawe rzeczy pisze, ale wiadomo, że każdy ma coś na sumieniu. Niektórzy nawet duże COŚ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daga
Site Admin


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 11065
Skąd: Warszawa - Ursynów

PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt wiek nowego Papieża jest dość zachowawczy. Obecnie nie był wymieniany wśród liderów konklawe, ale na poprzednim ponoć przegrał tylko z Josephem.
_________________
http://www.wierszetakzwane.prv.pl/
http://www.deaky.prv.pl/
http://www.queen1991.blog.pl
http://www.queen.blox.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
kot



Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 178
Skąd: z psychiatryka

PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 12:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mefju napisał:


A właśnie tak z ciekawości jeszcze chciałem Was spytać: jakie imię obstawialiście dla papieża? Bo ja albo Benedykt XVII albo Leon XIV. Początkowo także Pius XIII, ale zrezygnowałem bo uznałem, że to wątpliwe aby komuś chciało się nawiązywać do pontyfikatu papieża co współpracował z nazistami.



Matheus I Twisted Evil



Konserwa goni konserwę.. Ale zobaczym. Wydaje się sympatyczny i do tego skromny
_________________
It's a.... NERD TIME!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamilstoch



Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 4

PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że oboje trochę zniekształcacie obraz. To znaczy, owszem - w praktyce tak to wygląda, że czyni się dobro, bo czeka za to nagroda, ale traktowanie tego w behawiorystycznej kategorii kara-nagroda to chyba zbyt wielkie uproszczenie zmierzające w kierunku gloryfikacji egoizmu i indywidualistycznych zachcianek. Kościół namawia do postępowania zgodnego z naukami Chrystusa, które uznaje za najbardziej wartościowe, a Bóg, przynajmniej obecnie, bardziej stanowi motywację do takiego życia niż przyczynę, bo człowiek to taki twór, który z natury jest egoistą i dąży do zaspokojenia własnych zachcianek. Dziś Bóg jest chyba takim trochę narzędziem neokonserwatywnej propagandy, to znaczy wykorzystuje się go jako pewien mit/absolut/jedyną prawdę, by jednoczyć społeczeństwo i chronić przed liberalnym zepsuciem, zgodnie z którym każdy żyje sam dla siebie. Inna rzecz, że sam się z tym nie zgadzam. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pią Mar 15, 2013 12:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, co w tym takiego przerażającego, że papież jest jezuitą.
W swoim kraju na pewno nie lubią go lewacy, bo jest po prostu konserwatystą i (cytując klasyka) przed nimi klękać nie będzie.
I co z tego, że 77 lat skończy w tym roku? Benedykt XVI miał 78 bez trzech dni w dniu wyboru i jeśli ktoś uważa, że jego pontyfikat nic nie wniósł, to jest albo ślepy, albo głupi. No i jeśli ktoś uważa, że wszyscy papieże to powinny rządzić dekadę lub dłużej, to pozdrawiam serdecznie Wink
Jan XXIII też był stary i nic wielkiego miał nie zrobić. Bo media na świecie niby lepiej wiedzą, a tak naprawdę gówno wiedzą w tym temacie.
A reakcja ludzi na placu? Jak wybierali niejakiego Wojtyłę, też nie było wielkiej radości, bo po prostu mało kto wiedział, kto został nowym papieżem. Podobnie i teraz.

No i czy Pius XII pracował z nazistami, to radziłbym poczytać co nieco w tym temacie, a zwłaszcza o tym, skąd się wzięła cała historia o tej współpracy Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Pią Mar 15, 2013 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

art_mar napisał:
jeśli ktoś uważa, że jego pontyfikat nic nie wniósł, to jest albo ślepy, albo głupi.
Ja jestem bardzo ciekawy co wniósł? Serio pytam. Bo oprócz aktywności w Hitlerjugend czy w Wehrmachcie nie zapisał się niczym innym w mojej świadomości. A przepraszam - doszedł do wniosku, że Jezus nie urodził się w stajence. Laughing
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Pią Mar 15, 2013 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
art_mar napisał:
jeśli ktoś uważa, że jego pontyfikat nic nie wniósł, to jest albo ślepy, albo głupi.
Ja jestem bardzo ciekawy co wniósł? Serio pytam. Bo oprócz aktywności w Hitlerjugend czy w Wehrmachcie nie zapisał się niczym innym w mojej świadomości. A przepraszam - doszedł do wniosku, że Jezus nie urodził się w stajence. Laughing


+1.000.000.000
Podpisuję się pod pytaniem.
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pią Mar 15, 2013 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy jest sens odpowiadać na pytanie, które brzmi jak brzmi..

Benedykt XVI wielkim politykiem nie był, bo też nie było potrzeby, aby być kimś takim w czasie, w którym trwał jego pontyfikat. Poza tym Ratzinger nie ma takiego charakteru, aby być zauważanym w świecie polityki, jak jego poprzednik.
Widzę, że chyba musiałbym napisać o spektakularnych dokonaniach, bo raczej nikogo tu nie zainteresuje działanie w kierunku uporządkowania tego, co ustalono na Soborze Watykańskim II (począwszy od liturgii, skończywszy na dialogu ekumenicznym), czy też otwarcie się na wiernych napływających z kościołów protestanckich i na to, co w tych wspólnotach się dzieje.
Benedykt XVI był atakowany praktycznie cały pontyfikat, bo zarówno duża część wierzących jak i niewierzących (choć na cholerę im to było) liczyła na to, że będzie bardziej liberalnie, chociażby w kwestiach seksualnych. Nikt nie zauważył, że Benedykt XVI nigdy na przykład nie krył pedofilii w Kościele, a otwarcie zajął się tą sprawą, która tak naprawdę w tym momencie leży w rękach episkopatów poszczególnych krajów, a nie samego papieża. Jak ktoś liczył może na kapłaństwo kobiet czy zniesienie celibatu, to prawdopodobnie nie rozumie Kościoła. Benedykt XVI też poprzez swoje encykliki i w wielu kazaniach przybliżał wiernym Boga (jakby ktoś chciał wystrzelić z argumentem, że ja tu tylko o Kościele, a nie o Bogu)- wystarczy samemu przeczytać, zajrzeć chociaż do paru fragmentów. Nie zdążył co prawda przeprowadzić reform w kurii rzymskiej, ale to jest proces wymagający kilku lat i sił, a tego Ratzinger już niestety nie posiadał i chwała mu za to, że potrafił podjąć odważną decyzję o rezygnacji, jeśli sam nie przestał czuć, że jest w stanie udźwignąć ciężar papiestwa.
Oby Franciszek też był konserwatywny, bo konserwatyzm papieży Kościołowi (rozumianemu nie tylko, jako instytucja) służy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Pią Mar 15, 2013 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

art_mar napisał:
Nie wiem, czy jest sens odpowiadać na pytanie, które brzmi jak brzmi..

Benedykt XVI wielkim politykiem nie był, bo też nie było potrzeby, aby być kimś takim w czasie, w którym trwał jego pontyfikat. Poza tym Ratzinger nie ma takiego charakteru, aby być zauważanym w świecie polityki, jak jego poprzednik.


I to są tego skutki, że większość twierdzi tak jak twierdzi, bo dziś bez polityki oraz bycia zauważonym w świecie to nic nie zdziałasz. Dlatego dalszy twój komentarz był jak najbardziej zbędny.

Cytat:
Oby Franciszek też był konserwatywny, bo konserwatyzm papieży Kościołowi (rozumianemu nie tylko, jako instytucja) służy


I o Franciszku tak samo powiemy. Dziś trzeba ostro działać, żeby zostać zauważonym i zapamiętanym, a nie tylko podróżować i modły odprawiać.
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!


Ostatnio zmieniony przez Corey dnia Pią Mar 15, 2013 10:24 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcin



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 1706
Skąd: Police

PostWysłany: Pią Mar 15, 2013 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

art_mar napisał:

Widzę, że chyba musiałbym napisać o spektakularnych dokonaniach, bo raczej nikogo tu nie zainteresuje działanie w kierunku uporządkowania tego, co ustalono na Soborze Watykańskim II (począwszy od liturgii, skończywszy na dialogu ekumenicznym), czy też otwarcie się na wiernych napływających z kościołów protestanckich i na to, co w tych wspólnotach się dzieje.
Po prostu byłem ciekaw tych wybitnych osiągnięć pana Ratzingera, bo napisałeś w takiej formie "oczywistej oczywistości", że mnie człowieka nie religijnego, zaciekawiło czym się takim wyróżnił spośród pozostałych papieży.

Tak samo szczerze ciekawi mnie jak niby wygląda otwieranie się na dysydentów.

art_mar napisał:

Nikt nie zauważył, że Benedykt XVI nigdy na przykład nie krył pedofilii w Kościele, a otwarcie zajął się tą sprawą, która tak naprawdę w tym momencie leży w rękach episkopatów poszczególnych krajów, a nie samego papieża.

Może to przyczyna tak krótkiego pontyfikatu?

art_mar napisał:

w wielu kazaniach przybliżał wiernym Boga (

Ciekawe co Bóg na to Twisted Evil

art_mar napisał:

Oby Franciszek też był konserwatywny, bo konserwatyzm papieży Kościołowi (rozumianemu nie tylko, jako instytucja) służy

Tylko czy kościół służy społeczeństwu?

Nie chcę wypaść na nastoletniego ateistę, bo z ateizmem nie po drodze mi całkowicie, ale takie entuzjastyczne pisanie o służbie funkcji papieża i o samej instytucji jest trochę... naiwne? Wink

Co do nowego papieża. Jest mi całkowicie obojętny. Chociaż nie ukrywam, że spodziewam się, że w przyszłości znajdzie się taki papież a'la Gorbaczow, który chcąc nie chcąc, doprowadzi do ostatecznej weryfikacji owego tworu.
_________________
The Story of Freddie Mercury - http://www.youtube.com/watch?v=rHY25zkQV0o
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
SHLM11



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd: CHEBZIE

PostWysłany: Pią Mar 15, 2013 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot napisał:
Mefju napisał:


A właśnie tak z ciekawości jeszcze chciałem Was spytać: jakie imię obstawialiście dla papieża? Bo ja albo Benedykt XVII albo Leon XIV. Początkowo także Pius XIII, ale zrezygnowałem bo uznałem, że to wątpliwe aby komuś chciało się nawiązywać do pontyfikatu papieża co współpracował z nazistami.



Matheus I Twisted Evil

Konserwa goni konserwę.. Ale zobaczym. Wydaje się sympatyczny i do tego skromny


Wybacz nie dość żeś lekkoduch, to jeszcze niedouczony. Pius XII to dla wielu tradycjonalistów ostatni papież w pełni tego słowa znaczeniu, wspaniały wielki człowiek, ale co ja Ci będę tłumaczył. Opluwasz wielką Postać. Za wypisywanie tego bzdur należy się automatyczny ban, o co zresztą osobiście będę wnioskował.

Co do obecnego wyboru, to na forach tradycji liturgicznej panuje zakłopotanie i smutek. Benedykt XVI był po latach liturgicznej hućpy zapoczątkowanej przez Roncalliego prawdziwą ostoją.
_________________
A imię Jego 44
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 12:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SHLM11 napisał:
kot napisał:
Mefju napisał:


A właśnie tak z ciekawości jeszcze chciałem Was spytać: jakie imię obstawialiście dla papieża? Bo ja albo Benedykt XVII albo Leon XIV. Początkowo także Pius XIII, ale zrezygnowałem bo uznałem, że to wątpliwe aby komuś chciało się nawiązywać do pontyfikatu papieża co współpracował z nazistami.



Matheus I Twisted Evil

Konserwa goni konserwę.. Ale zobaczym. Wydaje się sympatyczny i do tego skromny


Wybacz nie dość żeś lekkoduch, to jeszcze niedouczony. Pius XII to dla wielu tradycjonalistów ostatni papież w pełni tego słowa znaczeniu, wspaniały wielki człowiek, ale co ja Ci będę tłumaczył. Opluwasz wielką Postać. Za wypisywanie tego bzdur należy się automatyczny ban, o co zresztą osobiście będę wnioskował.

Co do obecnego wyboru, to na forach tradycji liturgicznej panuje zakłopotanie i smutek. Benedykt XVI był po latach liturgicznej hućpy zapoczątkowanej przez Roncalliego prawdziwą ostoją.


Kolejny katol Mad Uważaj bo za nadmierne fanatyzowanie zjawisk nadprzyrodzonych oraz propagowanie katolicyzmu również można oberwać... przynajmniej ode mnie Twisted Evil
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
annie_m



Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 688
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 12:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś gdzieś wspomniał o Piusie XII.
Pewien artykuł na temat współpracy tego papieża z nazistami http://religia.onet.pl/publicystyka,6/papiez-hitlera-w-rzeczywistosci-ratowal-ofiary-holokaustu,54239.html
Być może onet i artykuły tam to nie zawsze najlepsze źródło informacji, ale podobno są pewne źródła, wspomnienia mówiące o tym jak ponoć było naprawdę i powstała o tym książka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 1:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim zaczniecie oceniać Piusa XII polecałbym, przede wszystkim, przyjrzeć się czasom w jakich żył. Trochę rozeznania w sytuacji politycznej by wam się przydało. Łatwo jest rzucać oskarżeniem nie mając bladego pojęcia o czym się mówi. I nie przemawiam w obronie papiestwa, bo sam zdaję sobie sprawę, że przez wieki Stolica Piotrowa była miejscem rozpusty, robienia biznesu z gangsterami, afer, zakulisowych gierek, miejscem prania brudnych pieniędzy, burdelem etc., ale należy oddać sprawiedliwość temu komu trzeba. Ludzie krytykujący kościół żądają, aby duchowni trzymali się z dala od polityki, jednocześnie ci sami ostro zarzucają - właśnie m.in. temu nieszczęsnemu Piusowi - że nie zajął zdecydowanego stanowiska w tak ważnym okresie w historii. Więc w końcu jak to jest?

Oczywiście jako moralny autorytet dla wielu milionów ludzi powinien się wykazać energiczniejszym działaniem i to jest zarzut, który można przeciwko niemu podnieść (choć ja jestem temu przeciwny), ale bajanie o nazistowskim papieżu itp. wsadzić należy między bajki.

art_mar napisał:
Nie wiem, co w tym takiego przerażającego, że papież jest jezuitą.

http://alamoministries.com/content/english/Antichrist/jesuitoath.html


Ostatnio zmieniony przez Leniu dnia Sob Mar 16, 2013 1:29 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 1:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin napisał:
art_mar napisał:

Oby Franciszek też był konserwatywny, bo konserwatyzm papieży Kościołowi (rozumianemu nie tylko, jako instytucja) służy

Tylko czy kościół służy społeczeństwu?

Nie chcę wypaść na nastoletniego ateistę, bo z ateizmem nie po drodze mi całkowicie, ale takie entuzjastyczne pisanie o służbie funkcji papieża i o samej instytucji jest trochę... naiwne? Wink

Co do nowego papieża. Jest mi całkowicie obojętny. Chociaż nie ukrywam, że spodziewam się, że w przyszłości znajdzie się taki papież a'la Gorbaczow, który chcąc nie chcąc, doprowadzi do ostatecznej weryfikacji owego tworu.


Ale jeśli na papieża będziemy patrzeć tylko jak na polityka, to entuzjastyczne pisanie o nim zawsze będzie naiwne. Bo, choćby nie wiem, jak bardzo kolejni papieże mieliby angażować się w politykę, to nie po to jest papież. Papież ma przede wszystkim stać na straży Ewangelii, dogmatów i tradycji, a w świetle takiej misji, dla mnie ostatni papieże robili możliwie najwięcej ze swojej strony. Ja teraz nie piszę o tym, że cały Kościół katolicki ma się dobrze, bo tak nie jest. To jest zbyt duża grupa ludzi, aby było jednolicie w całym jej zakresie. Ale jeśli chodzi o samą osobę papieża, moje zdanie jest jednoznaczne.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
kot



Dołączył: 09 Gru 2010
Posty: 178
Skąd: z psychiatryka

PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 1:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SHLM11 napisał:
kot napisał:
Mefju napisał:


A właśnie tak z ciekawości jeszcze chciałem Was spytać: jakie imię obstawialiście dla papieża? Bo ja albo Benedykt XVII albo Leon XIV. Początkowo także Pius XIII, ale zrezygnowałem bo uznałem, że to wątpliwe aby komuś chciało się nawiązywać do pontyfikatu papieża co współpracował z nazistami.



Matheus I Twisted Evil

Konserwa goni konserwę.. Ale zobaczym. Wydaje się sympatyczny i do tego skromny


Wybacz nie dość żeś lekkoduch, to jeszcze niedouczony. Pius XII to dla wielu tradycjonalistów ostatni papież w pełni tego słowa znaczeniu, wspaniały wielki człowiek, ale co ja Ci będę tłumaczył. Opluwasz wielką Postać. Za wypisywanie tego bzdur należy się automatyczny ban, o co zresztą osobiście będę wnioskował.

Co do obecnego wyboru, to na forach tradycji liturgicznej panuje zakłopotanie i smutek. Benedykt XVI był po latach liturgicznej hućpy zapoczątkowanej przez Roncalliego prawdziwą ostoją.


Ej, widzę że Twój komentarz tyczy się wypowiedzi Mefju więc nie cytuj i mojego bo potem we wsi będą gadać że herezje wyprawiam Razz
_________________
It's a.... NERD TIME!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SHLM11



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd: CHEBZIE

PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 1:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Corey napisał:

Kolejny katol Mad Uważaj bo za nadmierne fanatyzowanie zjawisk nadprzyrodzonych oraz propagowanie katolicyzmu również można oberwać... przynajmniej ode mnie Twisted Evil


Tu nie chodzi wyłącznie o przekonania religijne. Opluwanie osoby pokroju Piusa XII poprzez powielanie sowieckich bredni jest po prostu wyrazem braku kultury. Ta sama machina mordowała naszych oficerów w Katyniu.
_________________
A imię Jego 44
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 1:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha - i skoro już tu jestem (nie ma to jak płodzić posty w temacie, którego się nie śledzi, ale cóż innego robić kiedy ma się do napisania kilka prac na jutro?) - to pozwolę sobie odnieść się do Benedykta XVI. Nie wiem co zrobił dla Kościoła i jakie są jego zasługi. Nie czytałem jego encyklik. Po prostu nie należę do KK i mnie to nie obchodzi, ale jest w tym człowieku coś co mi niesamowicie zaimponowało.

Abdykacja wymagała heroicznej odwagi. Brzmi jak truizm, ale Benedykt XVI udowodnił, że papież też jest człowiekiem i też może być trapiony słabościami. Było to bardzo potrzebne po przedstawieniu jakie było przy okazji agonii Jana Pawła II, czyli sytuacji, która budziła mój szczery podziw (dla pewnego rodzaju ludzkiego opętania) i zgorszenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 3:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, a prawda to, że teraz papież musiał podpisać papier, że nie abdykuje? I że ma to dotyczyć każdego kolejnego namiestnika?
_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 4:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SHLM11 napisał:
Corey napisał:

Kolejny katol Mad Uważaj bo za nadmierne fanatyzowanie zjawisk nadprzyrodzonych oraz propagowanie katolicyzmu również można oberwać... przynajmniej ode mnie Twisted Evil


Tu nie chodzi wyłącznie o przekonania religijne. Opluwanie osoby pokroju Piusa XII poprzez powielanie sowieckich bredni jest po prostu wyrazem braku kultury. Ta sama machina mordowała naszych oficerów w Katyniu.


Przecież wiem, ale żeby od razu wnioskować o blokadę dla użytkownika?
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
art_mar



Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 1247
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mike napisał:
Hej, a prawda to, że teraz papież musiał podpisać papier, że nie abdykuje? I że ma to dotyczyć każdego kolejnego namiestnika?

Jestem przekonany w 100%, że jest to bzdura. Tak samo wątpię, aby kolejni papieże szli za decyzją Benedykta XVI i kolejno abdykowali.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Pią Kwi 05, 2013 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam odwiedzenie strony, która pomaga trzeźwo myślącym formalnie odłączyć się od kościoła rzymskokatolickiego. Strona od pewnego czasu współpacuje już z Ruchem Palikota oraz dłużej z wieloma ateistycznymi i racjonalistycznymi instytucjami. Można znaleźć wiele ciekawych i przydatnych informacji, a przede wszystkim do pobrania w czystej gotowości pisma i formularze niezbędne do odstąpienia z kościoła.

Arrow http://www.apostazja.pl Exclamation
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> FreestyleForum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strona 10 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek