FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
NEWS OF THE WORLD na cenzurowanym
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

NEWS OF THE WORLD
1
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
3
7%
 7%  [ 2 ]
4
42%
 42%  [ 12 ]
5
21%
 21%  [ 6 ]
6
28%
 28%  [ 8 ]
Wszystkich Głosów : 28

Autor Wiadomość
wasdfg7



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 4279
Skąd: Dębica/Wrocław

PostWysłany: Pon Lis 14, 2011 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4 bo rockowy pazur generalnie mnie aż tak bardzo nie przekonuje. Cieszy zmiana stylistyki, ale ... ale nie we wszystkim im to wyszło. Wspaniałe My Melancholy Blues czy It's Late wisony nie czynią. O. Jeszcze Spread.
_________________

MARILLION - BRAVE
The true soul of Queen band is lost...
______________________________
I've Been Blessed By God
Yet I Feel Forsaken
All To Me Was Given
Now It's Finally Taken
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Oskar



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Rumia

PostWysłany: Wto Lis 15, 2011 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4.
+ Spread Your Wings, WWRY, WATC i It's Late, reszta to jakieś...
My melancholy powinni nagrać rok wcześniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4 z plusem. sa rzeczy znakomite - it's late, melancholy blues. sa rzeczy gofrowate - watch, sha, cala reszta to stany srednie wyzsze lub nizsze. surowsza produkcja nie do konca mnie przekonuje. to calkiem dobra plyta, ale ich najslabsza w momencie wydania.
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dundersztyc19



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 1356
Skąd: Kuala Lumpur

PostWysłany: Nie Maj 20, 2012 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Album genialny, wychodzi na to, że obok "Innuendo" najbardziej go lubię. Już o nim pisałem. Mogę dodać tylko to, że wreszcie w pełni zaakceptowałem i polubiłem "It's late" Razz . Świetnie pasuje do tego albumu.
Ale i tak najlepszym fragmentem na albumie jest solówka z "Get Down, Make Love".
_________________
- Odnoszę wrażenie, że niektórzy powinni dostać dożywotni zakaz słuchania Kazika Staszewskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
NatArt



Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 198
Skąd: Kołobrzeg

PostWysłany: Nie Maj 20, 2012 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio też bardziej przekonałem się do It's Late. Wcześniej podobał mi się 1 i 3 akt , a teraz mam podnietę na punkcie 2 aktu - tej hardrockowej sekcji. Coś wspaniałego! Być może najlepszy utwór Briana ever Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
June



Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 329

PostWysłany: Nie Maj 27, 2012 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwne, że jeszcze nie oceniłam tej płyty, chociaż ostatnio regularnie jej słucham.
Lubię ją. Jest bardzo lekka. Mimo oczywistych hitów jest bardzo wyrównana. Nie potrafię się jedynie przekonać do SHA - resztę w pełni przyswajam. Ogólne spostrzeżenia:

'Who Needs You' - jest taka lekka, przypomina mi trochę 'Delilah' czy 'Rain Must Fall', a jednak tekst jest złośliwy i kompletnie nie pasujący do tej radosnej melodii i sposobu zaśpiewania. Podoba mi się ^^. Chętnie bym ją zanuciła mojemu jednemu... znajomemu.

'Sleeping On The Sidewalk' - świetna piosenka, niby też nic poważnego i konkretnego, a jednak. Lubię utwory opowiadające jakąś historię, a ta jest bardzo ciekawa, mimo że oczywista.

'Spread Your Wings' - kolejny utwór opowiadający historię. Bardzo optymistyczny, to oczywiste. Zastanawiam się, dlaczego akurat 'Emerald bar'... Poza tym po przeczytaniu ciekawostek na jakiejś stronie to zawsze będzie już dla mnie 'Spread Your Legs'.

'We Are The Champions' - do tej pory była to dla mnie nudna piosenka puszczana na zawodach sportowych i z jakichś dziwnych powodów śpiewana zawsze o północy na Sylwestrze z Polsatem (bo utrzymali się na nogach do północy?). Tymczasem odkryłam... świetną zwrotkę, na którą do tej pory nie zwracałam uwagi. Utwór z wielkim potencjałem.

To wszystko.
_________________


Prześpij się trochę.
Nie udzielaj rad.
Dbaj o zęby i dziąsła.
Ron Padgett, Jak stać się doskonałym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
haes82



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 757

PostWysłany: Nie Maj 27, 2012 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Płytę tę ze wszystkich Queenowych wynalazków lubię najmniej. No, poza Flashem (którego znam tylko z niezbyt imponujących urywków), Cosmos Rocks (ta jednak jak rozumiem nie należy do kanonu i się nie liczy) no i jeszcze ewenutalnie "A kind of magic". Niemniej jednak NOTW lokuje się gdzieś pod koniec mojego prywatnego rankingu. Główne wady to nieciekawe kompozycje, ucieczka od finezji pierwszych pięciu albumów oraz brudne brzmienie. No i to pierwsza (nie ostatnia niestety) płyta posiadająca sporą część wypełniaczy, nie zapadających w pamięć.

We will rock you - Najprostszy i najprymitywniejszy utwór Queen ever. Fajny motyw z klaskaniem i tupaniem. Na początku może się podoba, ale z czasem przychodzi pytanie "co to kurwa ma być?". Szybko się nudzi. I chociaż to legenda, to dla mnie jednak utwór nijaki, przereklamowany, a nawet jeżeli ma jakąkolwiek wartość, to został dawno temu zabity przez media

We are the champions - Obiektywnie lepsze od WWRY, a może i nawet dobry, jednak jeszcze bardziej zabity przez media oraz organizatorów wszelakich konkursów i turniejów. Utwór osłuchany na maksa, rzygam kiedy go słyszę. I jeszcze jedna rzecz: nienawidzę chórku przed refrenem. Nie wiem po co tam jest, ale psuje klimat i szpeci całość.

Sheer heart attack - Pisząc o brudnym brzmieniu mam na myśli przede wszystkim ten utwór. Śmiejcie się śmiejcie, ale na początku myślałem, że to Roger śpiewa. Freddiemu świetnie wychodzi parodiowanie rogerowskiej maniery wokalnej (podobnie jak później sparodiował Briana w Las Palabras de Amor). Sam w sobie nawet dobry, ale nieczyste brzmienie utrudnia odbiór.

All dead, all dead - Brianie, ty nie masz słabych możliwości wokalnych (chociaż do Freddiego ci daleko). Ty po prostu masz pecha, ze najlepsze kompozycje wziął Freddie, tobie zostawiając taki syf. Dlatego mało który Brianowski utwór Queen wypalił. Ten nie jest wyjątkiem. Wyjątkowo słaby i nawet Freddie by go nie uratował.

Spread Your Wings - Ścisła czołówka najlepszych utworów Queen, a już na pewno najlepszy utwór Johna. Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam. Zakopana, nieznana perełka, z potencjałem na wielki hit, zapomniana przez stacje radiowe, nieznana ogółowi. Ale lepsza niż większość znanych wszystkim hitów zespołu. Tylko teledysk z Freddiem w ohydnych okularach i pedalskich spodniach, a na dodatek z Johnem wycierającym gluty z nosa troszkę przeszkadza. Ale poza tym - cudo.

Fight from the inside - Wypełniacz, pisany na kolanie. Wysłuchaj i zapomnij.

Get down, make love - Nie lubię. Smętny, powolny i czegoś mu brakuje. I do jakiś taki... niequeenowy.

Sleeping on sidewalk - Dokładnie to samo, co przy all dead, all dead. Brian bierze się za ochłapy i wychodzi jak wychodzi. Z jedną drobną różnicą: po iluś tam przesłuchaniach zaczyna się troszkę podobać. Ale i tak słaby punkt słabej płyty.

Who needs you - Fajna rzecz ogólnie. Bez rewelacji, wyraźny wypełniacz - ale jak na wypełniacz przyzwoity.

It's late - Jeden z lepszych utworów na płycie. Nie jest nudny, zapada w pamięć. I chociaż na piedestał się nie nadaje, to jednak wracam do niego z przyjemnością.

My melancholy blues - Zamykająca płytę ballada (częsty zabieg Queen) nie przypadła mi do gustu. Lubię ballady, smętów już nie.

Płyta sama w sobie może nie aż tak zła. Daję jej 3, bo Queen pokazali zarówno przed, jak i po NOTW, że stać ich na więcej.


Ostatnio zmieniony przez haes82 dnia Nie Maj 27, 2012 8:37 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 2115
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Nie Maj 27, 2012 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haes82 napisał:
Sheer Heart Attack - Śmiejcie się śmiejcie, ale na początku myślałem, że to Roger śpiewa. Freddiemu świetnie wychodzi parodiowanie rogerowskiej maniery wokalnej (podobnie jak później sparodiował Briana w Las Palabras de Amor).


WTF?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
haes82



Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 757

PostWysłany: Nie Maj 27, 2012 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja myśl widocznie źle została wyłożona, więc napiszę jeszcze raz.

Zarówno Palabras, jak i SHA śpiewa Freddie. Śpiewa jednak w taki sposób, że nabrałem się że Palabras wykonuje Brian, a SHA - Roger. Parodii zamierzonej pewnie żadnej nie było, ale coś w tym jednak jest, bo faktycznie w SHA głos mu chrypi jak Rogerowi (może ta brudna produkcja), zaś Palabras jest śpiewane w jakiś dziwny jak na Freddiego sposób, bardziej charakterystyczny dla Briana.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NatArt



Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 198
Skąd: Kołobrzeg

PostWysłany: Nie Maj 27, 2012 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Fight from the inside - Wypełniacz, pisany na kolanie. Wysłuchaj i zapomnij.

Dla mnie to pierwsza trójka najlepszych na płycie. Zajebisty riff i klimat wybijają ją ponad przeciętność. Nawet gdzieś kiedyś czytałem, że jest to jeden z ulubionych i poważanych riffów gitarowych Slasha. Wymienił też riff z More of That Jazz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anunaki



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 1794
Skąd: Wrocław/Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 08, 2012 1:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NatArt napisał:
Cytat:
Fight from the inside - Wypełniacz, pisany na kolanie. Wysłuchaj i zapomnij.

Dla mnie to pierwsza trójka najlepszych na płycie. Zajebisty riff i klimat wybijają ją ponad przeciętność.


+1
_________________
The World Is Full Of Kings And Queens.Who Blind Your Eyes,Then Steal Your Dreams
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leniu



Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 2432
Skąd: Przemyśl / Kraków

PostWysłany: Pią Cze 08, 2012 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dla mnie to jest najlepsza rzecz śpiewana przez Rogera w ogóle. Zawsze zastanawiałem się miedzy More of that Jazz, a Tenement Funster... Ale od jakiegoś czasu Fight From The Inside uderzyło mnie ostro:) genialny jest ten riff, genialny (jak zawsze) jest wokal Rogera w tej piosence, no i genialna jest IMO produkcja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Corey



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 1741
Skąd: Wembley Stadium

PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leniu napisał:
A dla mnie to jest najlepsza rzecz śpiewana przez Rogera w ogóle. Zawsze zastanawiałem się miedzy More of that Jazz, a Tenement Funster... Ale od jakiegoś czasu Fight From The Inside uderzyło mnie ostro:) genialny jest ten riff, genialny (jak zawsze) jest wokal Rogera w tej piosence, no i genialna jest IMO produkcja.


Zgarzam się. Dzięki barwie jego głosu utwór ma moc. Co do albumu, to tak jak chyba dla wiekszości słuchaczy. Magia gaśnie po We Are The Champions Very Happy Wiem znowu bluźnie Laughing właśnie że nie, bo odwrotnie. Te dwie pierwsze są już tak przeżarte czym tylko się da, że chciałoby się tą płyte odrazu włączyć od Sheer Heart Attack. Wiele razy tak robiłem. Jakoś nie mogłem strawić tych hymnów sportowych. Takich utworów jak WWRY oraz WATCH nie słucha się od tak normalnie. Dla mnie najlepszymi z tej płyty godne uwagi na dzień dzisiejszy to: Spread Your Wings, Fight From The Inside, It's Late oraz My Melancholy Blues Cool
_________________
magic

Niesamowity Chuck Norris!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Soplica



Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 680
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Gru 07, 2012 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Corey napisał:

Dla mnie najlepszymi z tej płyty godne uwagi na dzień dzisiejszy to: Spread Your Wings, Fight From The Inside, It's Late oraz My Melancholy Blues Cool


Dla mnie również. Daję 4 płytce.
_________________
There's no time for us, there's no place for us...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Erazm



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 277
Skąd: z Polski

PostWysłany: Nie Gru 30, 2012 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Płyta bardzo nierówna...
Najpierw zachwyca znane całej ludzkości WWRY i WATCh, które wcale się nie przejadły Wink
Potem dochodzi SHA, które rozkłada na łopatki wszystkich słuchających. Świetnie się słucha, bardzo dynamiczna melodia i wokal, szkoda tylko, że nie pojawiła się na płycie o tym samym tytule - może tam pasowałaby jeszcze lepiej...
All Dead, all dead - delikatna, przyjemna i wyzuta z emocji melodia, oczywiście od Briana. Jego kompozycje na tej płycie ogólnie są najgorsze, bo "najsłodsze" i bez charakteru. Spread Your Wings jest bardzo fajnie, trochę pompatyczne (szczególnie refren), ale dobrze się słucha, zapada w pamięc. Utwór Rogera jest OK, wszystko w tym utworze jest w porządku, ale nic więcej. Arcydziełem jest dopiero Get Down, Make Love, które jest chyba najlepszą kompozycją na płycie Wink

Od razu zadam pytanie: skoro nie korzystali z syntezatorów itd., to jak oni zagrali ten "kosmiczny motyw" w GDML ?

Co dalej? Dwie niewyraźne piosenki - Sleeping on the Sidewalk i autobiograficzne Who Needs You Deacona Very Happy
Nic szczególnego, nawet nie zapamiętałem ich cech szczególnych.
It's Late jest fajne, bo długie, dramatyczne, z pomysłem i podziałem na akty - tylko didaskaliów brakuje...
I Blues na końcu, który jest chyba zbyt jednostajny i monotonny, przez co traci, jest dużo gorszy od White Queen czy nawet The Milionaire Waltz...

Podsumowując:
na szóstkę: WATCh, SHA, GDML,
na piątkę: WWRY, It's Late, Spread Your Wings,
na czwórkę: FFTI, Sleeping on the Sidewalk,
niezaliczone: All Dead All Dead, WNY, MMB,

Ogólnie piątka, bo są tu nieśmiertelne utwory. Za samo WWRY i WATCh każdy musi uznać QUEEN za jeden z najwybitniejszych i najważniejszych zespołów w historii Smile

EDIT: Dobra, męczyłem dziś tę płytę przez trzy godziny. Dwa wnioski:
- utwory Briana nie są jednak tak złe, zaliczam na czwórkę Wink
- Sheer Heart Attack zdecydowanie najlepsza, w ogóle jeden z najlepszych utworów QUEEN Cool
_________________
Bądź miły dla ludzi,
nie obżeraj się,
czytaj książki,
chadzaj na spacery
i próbuj żyć w zgodzie
z ludźmi innych wyznań i narodowości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Erazm



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 277
Skąd: z Polski

PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pragnę ponowić moje pytanie i prośbę o odpowiedź:

W jaki sposób Queen uzyskało w utworze "Get down, make love" tak cudowne, futurystyczne brzmienie (w końcowym fragmencie kompozycji) ?
_________________
Bądź miły dla ludzi,
nie obżeraj się,
czytaj książki,
chadzaj na spacery
i próbuj żyć w zgodzie
z ludźmi innych wyznań i narodowości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike



Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 4802
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiada Brian May:

Brian May (1983) napisał:
The only other thing I have is a gadget made by Peter Cornish to work the Harmoniser; it's a device that controls the pitch change of the Harmoniser. It's worked by a pedal. I use that for making silly noises, basically, in Get Down, Make Love. But even that became something I could play because I got a feel for the pedal, I can get different musical intervals that are all exact and not just random. I could get a minor third below, a semitone below, unison, a tone above, a minor and a major third above, and an octave above. So you can do all kinds of things. You can gently feel out what's happening in there at a particular time. There's a delay built into that as well.

_________________
QPoland - skoro jestem już oficjalnym współpracownikiem, to warto zachwalać Wink

http://podniosle.blogspot.com/ - mój superowy bloga$$ek! Very Happy (aktualizacje w każdy cojakiśczas)

Still Burnin' (i wiele innych: http://www.youtube.com/user/MikeBoatCityPl/videos)

C-lebrity - kontrowersyjny klip zbanowany na YT!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Erazm



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 277
Skąd: z Polski

PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mike napisał:
Odpowiada Brian May:

Brian May (1983) napisał:
The only other thing I have is a gadget made by Peter Cornish to work the Harmoniser; it's a device that controls the pitch change of the Harmoniser. It's worked by a pedal. I use that for making silly noises, basically, in Get Down, Make Love. But even that became something I could play because I got a feel for the pedal, I can get different musical intervals that are all exact and not just random. I could get a minor third below, a semitone below, unison, a tone above, a minor and a major third above, and an octave above. So you can do all kinds of things. You can gently feel out what's happening in there at a particular time. There's a delay built into that as well.


Dzięki za pomoc, teraz już mogę słuchać GDML w spokoju Smile
_________________
Bądź miły dla ludzi,
nie obżeraj się,
czytaj książki,
chadzaj na spacery
i próbuj żyć w zgodzie
z ludźmi innych wyznań i narodowości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
david82



Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 569

PostWysłany: Sro Mar 06, 2013 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasłużone 5

Mało jest na niej słabych stron, w zasadzie tylko mozna do nich zaliczyc Sidewalk i Love. Oczywiscie nie liczę takich szmir jak WWRY i Champions.

Za to absolutnie genialne jest It`s late
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Queen - Recenzje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Strona 11 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek