FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Gitara elektryczna

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
masterpiece



Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 18

PostWysłany: Sro Gru 12, 2012 12:33 am    Temat postu: Gitara elektryczna Odpowiedz z cytatem

Wybaczcie ale nie wiedziałem czy to się kwalifikuje do tematu muzyka pytania ale postanowiłem założyć temat. Jeśli coś źle to wybaczcie ale ja szybko muszę się zdecydować.

Pod wpływem Keitha Richardsa postanowiłem kupić sobie gitarę. Tutaj macie link http://allegro.pl/gitara-elektryczna-wzmacniacz-40w-z-mp3-usb-wwa-i2821887843.html
Tak mi się spodobała że cały czas o niej myślę. Nie umiem grać ale znam parę osób które same się nauczyły. I tutaj moje pytania:

Czy ta cena nie jest za mała jak na zestaw czy gitara to jakaś podróba? bo nie ukrywam że mam mały budżet i brałbym na raty.

Czy łatwo jest się nauczyć grać na takiej gitarze?

Czy się szybko nie zepsuje?

Czy da się z niej wydobyć takie dźwięki jak w Red Special czy w takich gitarach jak Angus Young?

Jak zagrać na niej Satisfaction (chodzi o to charakterystyczną "chrypę" czy to wbudowane jest czy coś się kupuje?

Gitary elektryczne się stroi w stroiku tak? Jaki byłby najlepszy? Proszę podać linka na allego żeby był dobry i w przystępnej cenie. Najlepiej tego samego sprzedawcy.

Na razie tyle. Ale jak się nauczę Crazy Little... to wam próbkę zamieszczę. Oczywiście jak jakąś gitarkę będę miał.

Proszę o wasze opinie i komentarze bo mnie na czasie zależy.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
whoatemydinner



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 1771
Skąd: Z Mornington Crescent.

PostWysłany: Sro Gru 12, 2012 12:47 am    Temat postu: Re: Gitara elektryczna Odpowiedz z cytatem

masterpiece napisał:
Czy da się z niej wydobyć takie dźwięki jak w Red Special czy w takich gitarach jak Angus Young?

Jak zagrać na niej Satisfaction (chodzi o to charakterystyczną "chrypę" czy to wbudowane jest czy coś się kupuje?

To jest kwestia efektów i modulacji dźwięku. Brzmienie gitary zależy od wielu czynników, od ustawienia pick-upa w gitarze, przez użycie pre-ampa do podbicia częstotliwości, które chcemy wydobyć, po używanie efektów jak na przykład przester (ang. overdrive/distortion), chorus, flanger, co tam jeszcze wymyślili. Wstęp do Satisfaction to lekko przesterowana gitara z pogłosem. Taki przester bez problemu osiągniesz bawiąc się gałkami gain (wzmocnienie sygnału) i volume (głośność) na wzmacniaczu (pierwszą podkręcając, a drugą skręcając, sprawiając, że sygnał jest przesterowany [przydałby mi się diagram Laughing]). Potem możnaby się pobawić jeszcze trochę equalizerem (na moje zmęczone dziś ucho trochę uwydatniając wyższe częstotliwości). A pogłos, jeśli nie jest wbudowany cyfrowy lub sprężynowy we wzmacniacz, uzyskasz wstawiając wzmacniacz do sporego pomieszczenia gdzie jest echo, ale bez przesady. Wink

Co do brzmienia Red Special... tu by było trudniej, bo sama gitara ma bardzo specyficzne brzmienie, a Brian używał przecież jeszcze Deaky Ampa... W sumie to z tego, co kiedyś tam wyczytałem, to tzw. Mid-Boost (czyli podbicie środkowych częstotliwości niezależnie od tych niskich i wysokich) był fundamentalnym elementem brzmienia RS w latach 70., ale nigdy nie próbowałem emulować tego brzmienia samemu, więc poczekam, aż jakiś specjalista się tu wypowie.
_________________


Ostatnio zmieniony przez whoatemydinner dnia Sro Gru 12, 2012 12:49 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Sro Gru 12, 2012 12:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ta cena nie jest za mała jak na zestaw czy gitara to jakaś podróba? bo nie ukrywam że mam mały budżet i brałbym na raty.
Taki zestaw to typowa opcja budżetowa, tzn. na sam początek przygody z instrumentem jest ok, ale prędzej czy później dojdziesz do wniosku, że a) rzucasz granie, b) musisz rozglądnąć się za lepszym sprzętem. W tego typu konstrukcjach najczęściej nawala gryf - zaczyna się wyginać, przez co struny będą coraz wyżej nad gryfem, a to utrudni Ci grę, oprócz tego klucze na główce mogą stracić stabilność, tzn. gitara zacznie szybko się rozstrajać. W ogóle ze strojeniem mogą być problemy, i to z różnych powodów. No i mogą się pojawić problemy z pokrętłami głośności - przy kręceniu ze wzmacniacza będą dobiegać lżejsze lub mocniejsze trzaski. A, no i może się popsuć gniazdo, w które wpinasz kabel. Przy gitarze tego typu, naprawa takich usterek u lutnika raczej okaże się mało opłacalna. Wszystkie te wałki mogą się pojawić dopiero po jakimś czasie gry, więc tak jak mówiłem - na sam początek powinno wystarczyć. Ja sam gram na dość budżetowej gitarze od wielu lat i jakoś ja i mój instrument dajemy razem radę. Wink

Czy łatwo jest się nauczyć grać na takiej gitarze?
Tak jak na każdej innej - nie ma, że łatwiej czy trudniej.

Czy się szybko nie zepsuje?
Patrz: odpowiedź na pierwsze pytanie.

Czy da się z niej wydobyć takie dźwięki jak w Red Special czy w takich gitarach jak Angus Young?
Oj, na to bym nie liczył. Można starać się kombinować z różnymi efektami, żeby zbliżyć się do brzmienia ulubionego wykonawcy, ale zawsze będzie to marna imitacja - zwłaszcza z takim sprzętem.

Jak zagrać na niej Satisfaction (chodzi o to charakterystyczną "chrypę" czy to wbudowane jest czy coś się kupuje?
We wzmacniaczu masz opcję "overdrive", czyli dźwięk lekko przesterowany. Powinno dać radę. Jeśli nie, trzeba by dokupić jakiś efekt typu overdrive/distortion, np. firmy Boss.

Gitary elektryczne się stroi w stroiku tak? Jaki byłby najlepszy? Proszę podać linka na allego żeby był dobry i w przystępnej cenie. Najlepiej tego samego sprzedawcy.
Świetne stroiki robi firma Korg, ale chyba nie należą one do najtańszych. Ja na sam początek nie przykładałbym wagi do żadnej firmy, po prostu wybrałbym wariant najtańszy, choć trzeba pamiętać, że budżetówki są zwykle najmniej dokładne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
masterpiece



Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 18

PostWysłany: Czw Gru 13, 2012 1:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak się taką gitarę stroi? I prosiłbym o znalezienie odpowiedniego stroika tego samego sprzedawcy.

Ps. Proszę o więcej opinii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Czw Gru 13, 2012 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, może zapytaj jakichś znajomych "w realu", pewnych rzeczy nie da się wyjaśnić na forum... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 13, 2012 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jednak aż tak budżetowych opcji bym nie polecał. Nawet na sam początek jednak lepiej wydać przynajmniej 6 stów - na samą gitarę Wink
Bo tutaj wyjdą wszystkie te kwiatki, o których pisał Kubolski i to całkiem szybko. Do tego wzmacniacz i tu już bym nie szalał, bo jak masz tylko w domu ćwiczyć, to na spokojnie da radę jakiś 10watowy szajs mega ampa czy czegoś tam innego za dwie stówki.
Z gitar porządniejszych, ale budżetowych chyba najlepiej nachylić się nad Cortami, spokojnie w granicach 500-800 na allegro można coś sensownego wychaczyć.
Aha, jeszcze co do tego linku co wrzuciłeś, to ja bym też nie brał tej gitary ze względu na przetworniki, single, ale to tak nawiasem, bo jeśli gitara byłaby raczej do takiego rockowego pitolenia jak Rolling Stones czy AC/DC to taki układ może się sprawdzić.

A stroikiem się chyba najmniej powinieneś przejmować, bo możesz se zawsze ściągnąć jakiś z Internetu i przez mikrofon w komputerze nastroić Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
masterpiece



Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 18

PostWysłany: Pią Gru 14, 2012 2:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na allegro jeszcze taką znalazłem:
[url]
http://allegro.pl/fender-squier-bullet-strat-rw-bsb-piekna-podpalana-i2837535534.html[/url]

Ta lepsza? Trochę mnie te opinie użytkowników zniechęcają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sinia



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 332
Skąd: Dębno

PostWysłany: Pon Gru 24, 2012 1:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

unikaj firm: vision, sky way, ever play, sounder, dimavery, adelita oraz no-name.

Dobrym pomysłem jest squier, epiphone, cort, washburn i tani ibanez. Dobry wzmacniacz to marshall, vox, orange oraz z tańszych rzeczy line 6 - oczywiście używki. Używki z tej racji że:
a) tańsze
b) lepiej rozegrane i jest pewność że komuś przez kilka lat ta gitara nie nawaliła, że w miarę stroi i że wgl działa.

Unikaj kupna przez neta, zawsze lepiej kupić bliżej swojego miejsca zamieszkania i ograć gitarę. Jeżeli już kupujesz nową to koniecznie idź do sklepu z kimś kto się zna. Nie patrz na kolor gitary, na to że sprzedawca dorzuca pasek i kostki i na to że do zestawu jest dorzucony wzmacniacz praktycznia za darmo. Lepiej kup samą gitarę za 600zł i graj przez wejście liniowe czy mikrofonowe na kompie albo na jakiejś wieży stereo i za jakiś czas kup sobie wzmacniacz, niż kupuj dalekowschodnie gówno które rozleci się po chwilii.
_________________
I'm Going My Way
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
masterpiece



Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 18

PostWysłany: Czw Gru 27, 2012 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sory że nie odpowiadałem ale miałem straszne urwanie głowy.

Sinia najbliższe miasto z takim sprzętem to Rzeszów 109 km ode mnie i to nie wchodzi w grę bo też bym wolał na raty sprzęt sobie sprawić.

Widzę że zachwalacie firmę cort. Czy taka jest dobra?

http://allegro.pl/gitara-elektryczna-cort-kx5-2-x-kolor-pokrowiec-i2871622314.html

Też pewnie budżetówka ale mi się wydaje odpowiednia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 28, 2012 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że na początek przygody z gitarą - bez tragedii.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
masterpiece



Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 18

PostWysłany: Pią Gru 28, 2012 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ok. A jakie polecacie wzmacniacze? Interesują mnie od 10W do 40W i jakiej firmy najlepiej? Mówiliście o komputerze ale mam taki sprzęt że jak podłączę to jeszcze mnie prąd kopnie ;D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kubolski



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 1270
Skąd: Stare Polesie

PostWysłany: Pią Gru 28, 2012 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do domowego grania w zupełności wystarczy 10W. Może być np. piecyk firmy Roland.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
masterpiece



Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 18

PostWysłany: Nie Gru 30, 2012 5:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakieś tańsze odpowiedniki i również z dobrej firmy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 31, 2012 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mega Amp chyba nie wali wielkiej ściemy, Hohnera można nie drogo wyrwać (sam posiadam trzydziestkę do domowego pogrywania), na pewno unikaj ever playa - miałem kiedyś dziesiątkę, nawet do połowy nie dało się rozkręcić, żeby nie trzaskała i szumiała.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
masterpiece



Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 18

PostWysłany: Pon Gru 31, 2012 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hohnera nie znalazłem na allegro ale Mega Ampa już tak.
Teraz tylko polećcie stroiki, tanie i dobre.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek