FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Lech Janerka
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Lech Janerka
Ze co? Lech Jan R.K.?
35%
 35%  [ 7 ]
Nie lubie- dziwne jakies...
5%
 5%  [ 1 ]
Wisi mi- jakos nie zwrocilem za bardzo uwagi...
30%
 30%  [ 6 ]
Dobra muza, wiecej takich artystow
30%
 30%  [ 6 ]
Wszystkich Głosów : 20

Autor Wiadomość
CANDY



Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 292
Skąd: LOST CITY OF GOLD

PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę , że wywołałem zbyt dużą awanturę a wcale nie miałem tego w zamiarze . Poprostu polska muzyka z nielicznymi wyjątkami to własnie jest kicz . Jesli taki artysta jak On próbuje zrobić coś alternatywnego , awangardowego to niestety wychodzi jeszcze większy kicz niż kicz , który nie próbuje kiczem nie być . dziękuje Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cala polska muzyka to kicz. Ok. Zaczynam rozumiec uwielbienie dla Jamesa Blunta Wink
I nie nazwalbym tego awantura, daleko do tego Smile Arrow Cool
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wiki



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 735

PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jejku nie mówcie o Blancie bo mi sie robi nie dopsze... Confused Confused jor bjutyful jor bjutyful,tak to prawda... Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CANDY



Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 292
Skąd: LOST CITY OF GOLD

PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenderek napisał:
Cala polska muzyka to kicz. Ok. Zaczynam rozumiec uwielbienie dla Jamesa Blunta Wink
I nie nazwalbym tego awantura, daleko do tego Smile Arrow Cool


Jejku kiedy nauczysz się wreszcie czytać ze zrozumieniem : napisałem z nielicznymi wyjątkami heh Rolling Eyes

... żebyśmy chociarz mieli kogos takiego jak Blunt to jeszcze nie byłoby z nami tak źle Wink My wolimy zachwycac sie Michałem Wiśniewskim Mad Gdyby u nas ktoś chciał grac akustycznego rocka z lat 60 to nawet pewnie żadna wytwórnia nie chciałaby wydac jego płyty w obawie , że to się nie sprzeda i wcale się nie dziwie . Patriotyzm swoją drogą , ale w sprawach muzyki jestem obiektywny .


Ostatnio zmieniony przez CANDY dnia Sro Mar 22, 2006 3:56 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Misiu



Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 3580
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, chyba już mamy i to nie jednego "kogoś takiego". Twisted Evil
_________________
Whatever happened to playing a hunch? The element of surprise, random acts of unpredictability? If we fail to anticipate the unforseen or expect the unexpected in a universe of infinite possibilities, we may find ourselves at the mercy of anyone or anything that cannot be programmed, categorized or easily referenced.

Moje zdjęcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CANDY napisał:
... żebyśmy chociarz mieli kogos takiego jak Blunt to jeszcze nie byłoby z nami tak źle Wink My wolimy zachwycac sie Michałem Wiśniewskim Mad


Hmmm... ale kiedy sa rzeczy lepsze od Michala Wisniewskiego to twierdzimy ze to kicz... Znajac co- 2-3 utwory?
I mysle ze znalazlbym takich Jamesow Bluntow kilku na polskiej scenie... gdybym ja tylko lepiej znal (bo od pieciu lat kontakt slabszy).
Z nami juz nie jest zle. Riverside jest zespolem ktoremu wroze (i nie tylko ja) WIELKA przyszlosc. A ze nie mozna ich znalezc (i dzieki bogu!) na okladce SUKCESU czy innego SUPER EXPRESU i niewielu o nich wie podczas gdy kazdy zna Ich Troje... Ja tam lubie nalezec do andergraundu... Niech sobie masy wychwalaja Wisniewskiego i Dode. Wkurzal sie tylko zawsze bede kiedy ludziemowia ze nic nie ma tylko szmira, ze w latach 70-tych bylo cudnie a teraz kupa- kiedy tej naprawde dobrej muzyki po prostu nawet nie znaja... Nie mowie juz tutaj o Janerce, raczej strumien swiadomosci po tym jak wspomniales Wisniewskiego...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
CANDY



Dołączył: 19 Kwi 2005
Posty: 292
Skąd: LOST CITY OF GOLD

PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne nie powinniśmy ciągle wracać myślami do lat 70 , ale przyznasz mi chyba racje , ze wtedy po dobrą muzykę nie trzeba było sięgać do undergroundu ? Królowała ona wtedy wszędzie : na listach przebojów , na parkietach ect. i włączając w to polską muzykę , która wtedy również prezentowała pewien poziom .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CANDY napisał:
Jasne nie powinniśmy ciągle wracać myślami do lat 70 , ale przyznasz mi chyba racje , ze wtedy po dobrą muzykę nie trzeba było sięgać do undergroundu ? Królowała ona wtedy wszędzie : na listach przebojów , na parkietach ect. i włączając w to polską muzykę , która wtedy również prezentowała pewien poziom .

Absolutnie. Swieta prawda. Wielcy artysci ktorych teraz tak cenimy wtedy byli wielcy. Teraz ta wartosciowa muzyka czesto jest... no trzeba jej ostro szukac... Z jednej strony zle, z drugiej... wprowadza to takie fajne uczucie wyjatkowosci Wink Ale tez wiadomo ze artysci dobrze nie zarabiaja (ci, ktorych niewielu zna) i czesto znikaja, zostawiajac fure genialnych piosenek ktore niewielu slyszalo... Smutne... Al eabsolutni ezgadzam sie, ez kiedys (zwlaszcza IMO w latach 70-tych) dobra muza byla tez i na szczytach list przebojow...
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze na zachętę - bo widzę, że ze znajomością Janerki kiepsko na forum - cytat z "Encyklopedii polskiego rocka" Leszka Gnoińskiego:

Cytat:
W roku 1984 Klaus Mitffoch nagrał (z gościnnym udziałem Wojciecha Konikiewicza - kbds) i wydał album zatytułowany po prostu "Klaus Mitffoch" - który dzięki swej świeżości, częstemu wychodzeniu poza tonacje w obrębie nowofalowo-punkowej faktury, wykorzystaniu elementów parodystyczno-kabaretowych, wreszcie gorzkim, czasami sarkastycznym tekstom stał sie nie tylko manifestem pokolenia połowy lat 80., lecz jedną z ważniejszych płyt w całych dziejach polskiego rocka - co symbolizowały zwycięstwa w ankiecie "Magazynu Muzycznego" wsród dziennikarzy na album trzydziestolecia i wśród czytelników "Tylko Rocka" na album lat 80. Szczególnym fragmentem "Klausa Mitffocha" było "Strzeż się tych miejsc", gdzie zespół bardzo umiejętnie i unikając zapożyczen wskrzesił ducha słynnego "Riders On The Storm" The Doors. Zresztą mimo że muzycy przyznawali się do fascynacji The Gang Of Four i Talking Heads udało im się zachować oryginalność. Album doczekał się aż czterech wydań: oryginalnego, okrojonego kasetowego (sic!), kompaktowego wzbogaconego o brakujące utwory z singli oraz... hiszpańskiego. Edycja hiszpaniska od oryginalnej polskiej różniła się tylko lepszą jakoscią okładki oraz wkładką z tekstami (nie tłumaczonymi na hiszpański).

_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uch, ostatnio sie zakochalem w Plagiatach. Jest to jedyna plyta Janerki jaka slyszalem i faktycznie, potrzebowalem kilkunastu (-dziesieciu?) przesluchan, zeby sie wczuc w ten klimat - ale warto bylo.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 12:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O! Świetnie!!! A jakie są Twoje ulubione utwory?

We mnie też zachwyt "Plagiatami" rozwijał się stopniowo. Jest w tej płycie dużo pozytywnej energii. Smutek też - ale zdystansowany - inteligentnie przefiltrowany przed różne surrealistyczne, abstrakcyjne skojarzenia. I może dlatego właśnie bardzo dobrze można zrelaksować się po ciężkim mentalnie dniu Smile. No i teksty! Choćby powalający, ponurym głosem zaśpiewany początek:

Daleki dodom
Europa ma w dupie Freedom
więc demokrację dzidą
robi sam


"sam" napisany małą literą we wkładce - choć skojarzenie oczywiste z USA - czyżby skarłowaciałe? - a może po prostu w pojedynkę...

Ten "dodom" dodatkowo zwiększa odległość, w moim odczuciu. Jeśli "dom" jest daleko, to co dopiero "dodom" - daleki jest nie tylko sam "dom", ale nawet DROGA do niego!
W ogóle "Wiosna na pustyni" to wg mnie najlepszy kawałek na tej płycie. Apokaliptyczne klimaty - ponury wokal & muzyka, i jeszcze słowa:

I skończy się ten cały trans
para dance
para rytm
para nic


Podobne skojarzenia mam jeszcze, gdy słucham "El producente":

I jeszcze tylko śmierć prawdziwa
Zatacza coraz szerszy krąg
I propagując czynny fridom
Szczerze się szczerzy się


Ostatni wers tutaj - genialna zabawa słowami!!! Takich zabaw zresztą więcej na tej płycie.
Ale jeszcze raz podkreślam, że nie jest to "typowy" Janerka. Chociaż... na poprzedzającej "Plagiaty" płycie "Fiu fiu" daje się już odczuć pewną zmianę... Obecnie zabieram się za poznawanie "Ur" i "Dobranoc", dotychczas mi nieznanych.
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo lubie nastrojowe "Jak ci tam w tym niebie" - moze mniej surrealistyczne niz reszta, ale za to ladne i cieple. "Ramydada" - szczyt surrealizmu na tej plycie, podoba mi sie. Bardzo lubie takze "Paradoksy", za pretendujące kryptofisie Wink

Cenie tez przebojowy "Rower" za genialny zapis tekstu mowionego na papierze.

Ogolnie naszla mnie refleksja, ze gdyby obcokrajowiec uslyszal piosenki Janerki to doszedl by do wniosku, ze polski to bardzo piekny jezyk - artysta ten w taki sposob operuje slowem, ze na pierwszym planie jest brzmienie tekstu. Jest to podejscie bardzo nowatorskie, dlatego tez podoba mi sie w swej orginalnosci.
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o "Rower", to bardzo długo nie mogłam zaakceptować tej piosenki. Wink Album kupiłam pomimo dużej niechęci do singla go promującego. Po pewnym czasie zaczęłam "Rower" lubić nawet, ale to nie jest czołówka tej płyty, w moim odbiorze.


Zalinkuję może dwa artykuły z Wyborczej:
1) wywiad z nim:
http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34467,3146799.html

2) jak sam autor "Rower" interpretuje Wink
http://serwisy.gazeta.pl/kultura/1,34791,3278362.html
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

McBurak napisał:
Bardzo lubie takze "Paradoksy", za pretendujące kryptofisie Wink


hehe - a ja "Ave Hella" - m.in. za:

karaoke reklam debili i sajka
kurwatywa licha i politiszajka

_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Death_On_Two_Legs



Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 139
Skąd: Krosno

PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój ulubiony utwór to kill gil Very Happy
Uwielbiam ten tekst :

Silny był nie powiem że jak byk
Lecz już od dawna nikt
Mu w drogę nie wszedł
No i wódę pił
Z babami sztuczki znał
Zygmunt Gil
A oto kres na Gila przyszedł pech
W postaci mątwy złej telewizyjnej
Ona mu wali w ryj
Zygmuncie mówię ci
Jesteś debilem
Ooo Ooo Ooo
Uwierzył Zygmunt Gil
I po Kill Gilu
To nie żaden Liverpool
To nie Beatles cud
To licencja mu wyrwała
Jaja oraz mózg
I nie ma Gila
We wsi


Smile
_________________
Death On Two Legs - fan nr 13 Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
McBurak



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 944
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Maj 18, 2006 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawiasem mowiac w tamtym wywiadzie z Janerka artysta mowi, ze teksty traktuje jako zlo konieczne, na poczatku chcial wrecz tworzyc muzyke instrumentalna. To dziwne jak na tak znakomitego teksciarza Wink
_________________
i can lead the nation with a microphone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Czw Maj 18, 2006 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko maniera, jak sądzę.
Ale za to - jak fajnie brzmi w wywiadach! Wink
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kater jak ostatni baran w nowym temacie napisał:
Byłem ostatnio na tym rozbrajającym koncercie z okazji naszej unijnej prezydentury i związanego z tym podpalenia Pałacu Kultury - no i był tam ten dziad i śpiewał dwie piosenki z czego jednej nie znałem, a obie mi się bardzo podobają, a poza tym koleś dysponuje jakąś pozytywną energią niczym Kuba Sienkiewicz. Anyway - co na początek, Fenderki? Bo ja nic nie wiem jeśli chodzi o polską muzykę.

_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Atrus



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1752

PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@kater:

Debiut Klausa Mitffocha to najlepsza polska płyta ever. I jeden z najlepszych nowofalowych albumów ever. Z solowych najbardziej lubię Fiu Fiu... i Historie Podwodne.

W ogóle: Janerka to chyba mój ulubiony polski muzyk (rockowy, bo ogólnie to chyba jednak Komeda). Widziałem go parę razy na żywo i ani razu nie wyszedłem z koncertu zawiedziony: daje z siebie wszystko, pełen profesjonalizm i ogromna ilość energii. Chociaż fakt, że jest głuchy jak pień i pewnie musi być utrapieniem swoich dźwiękowców.

Mój ulubiony kawałek:
http://www.youtube.com/watch?v=tNUtD-AZvSM - na żywo, jeszcze z tą elektryczną wiolonczelą czy czymś tam - killer.
_________________


With my last breath I curse Zoidberg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kater



Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 6820
Skąd: Góry Samotne

PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Atrus napisał:
Widziałem go parę razy na żywo i ani razu nie wyszedłem z koncertu zawiedziony: daje z siebie wszystko, pełen profesjonalizm i ogromna ilość energii.


No właśnie takie samo odniosłem wtedy wrażenie. Generalnie dominowała atmosfera na odwal się, szczególnie jak zagraniczne gwiazdy wykonywały polskie utwory śpiewając przetłumaczone teksty z kartki - a Janerka dał czadu przez te swoje 15 minut. I niemoge z jego wyrazu twarzy jak śpiewa.
_________________

PORTFOLIO / 1 DZIEŃ 1 PŁYTA / QW OKŁADKI / KOPS / ZUPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
zinger menu



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 396
Skąd: dzikie kraje

PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kurde, a ja znam tylko "może byś tak Damian wpadł popedałować". Kiedyś w jakieś wakacje to bez przerwy leciało w radiu, i w telewizji też się często pojawiało. Byłem wtedy w gimnazjum i od tamtego czasu mam niestety uprzedzenie do tego człowieka i trzymam się od niego z dala. Wiem, że to błąd, ale jakoś nie mogę tego przełamać. Wciąż mam problem, żeby wybaczyć mu to, jak spierdolił mi wakacje. Myślałem wtedy, że to jakiś spisek zawiązany przeciwko mnie, bo w te same wakacje non stop leciała Brodka, która akurat wygrała sobie Opole - "głęboko w środku gdzieś, bla bla bla". To było potworne.
Ale kiedyś Janerki posłucham, tylko mój umysł po prostu nie dowierza, że ktoś, kto nagrał "rower jest wielce okej", może nagrać jakąkolwiek piosenkę, której jestem w stanie wysłuchać do ostatniej nutki, nieprzywiązany do krzesła. Ale wtedy sobie przypominam "Hitmana" i zaczynam rozumieć.
_________________
2009 edo bentley continental gt speed 2006 edo volkswagen touareg red black
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Atrus



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 1752

PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny żywy dowód na to, że słuchanie radia szkodzi.
_________________


With my last breath I curse Zoidberg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zinger menu



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 396
Skąd: dzikie kraje

PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej pojawianie się w sklepach, pubach i restauracjach Wink
W każdym razie tyle lat minęło, a żal nadal trzyma. Ale jak wrócę z wypadu z kumplami (czyli za półtora tygodnia), to się trochę zapoznam Smile
_________________
2009 edo bentley continental gt speed 2006 edo volkswagen touareg red black
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fenderek



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 13423

PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Historie podwodne rzeczywiście są fajne.

Ja w ogóle lubię nawet UR, ale to jest rzecz tak maksymalnie poryta... wiec cholera moze Ci się spodobać XD

http://w664.wrzuta.pl/audio/2nKSskBKcv2/lech_janerka_-_a_kiedy_bedzie

A koncert na jakim byłem w Londynie tego gościa był jednym z najlepszych jakie widziałem w życiu. Serio.
http://thewanderer4ever.wrzuta.pl/audio/9el5eNjgNMo/lech_janerka_-_w_naturze_mamy_ciagly_ruch_live_pr3 - a to jest ten genialny Janerka, na żywo
_________________


Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter- don't mind.

A teraz, drogie dzieci ... pocałujcie misia w dupę
http://fenderek.blogspot.co.uk/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mumin_king



Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 6343
Skąd: Rzekuń

PostWysłany: Wto Lip 05, 2011 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedługo się chyba bliżej zapoznam, bo 10 września gra koncercik w mieście mym.
_________________


GGP - na spotkanie ze świeżoscią

Bój się bloga NOWOŚĆ Exclamation BLOG MUMINA Exclamation

wg Matteya - bardzo sprytne ALTER EGO.
Zwycięzca Queenwizji - grudzień 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
punkadiddle



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 1123

PostWysłany: Wto Lip 05, 2011 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zinger menu napisał:
O kurde, a ja znam tylko "może byś tak Damian wpadł popedałować".

Powinieneś tego posłuchać na Masie Krytycznej Cool
Jak dla mnie to fajna i śmieszna piosenka. Nikt przecież nie każe Ci się upajać tą muzyką, analizować tekstu, bo nie o to w niej chodzi. No, ale ja mam inne podejście, może przez to, że pierwszy raz słyszałam to właśnie tam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MariuszGr



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Gru 11, 2012 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie: Lech Janerka - artysta osobny.
Zespół Klaus Mitffoch rozpadł się bardzo szybko, a czas pokazał, że artystyczne racje były po stronie Janerki, który do dziś jest jedną z najważniejszych postaci w polskim rocku. Na każdą jego nową płytę czeka się z niecierpliwością. Bo wiadomo, że w tym graniu o coś chodzi, a teksty są często zgryźliwym komentarzem rzeczywistości - jednak na tyle uniwersalnym, że po latach nietracącym na aktualności, wciąż czytelnym dla słuchacza i niejednokrotnie zachwycającym grą skojarzeń.
http://blognroll.blox.pl/2012/12/Lech-Janerka-8211-artysta-osobny.html
_________________
http://blognroll.blox.pl/html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kriejtiw



Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 384

PostWysłany: Czw Gru 13, 2012 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś już wskrzesił ten temat, to chętnie się wpiszę. Wpisałbym się wcześniej, ale QW i te sprawy.

Tego, no. Historia Podwodna to mój absolulu top albumów w ogóle. Nie tylko polskich. Tu nie ma słabego kawałka. Każdy z nich ma coś do zaoferowania, zarówno tekstowo, jak i muzycznie. Generalnie świetne teksty, przejmująca atmosfera niepokoju i wspaniała dynamika. No i oczywiście świdrujący bas + elektryczna wiolonczela. Takie cuda.

Bardzo lubię też Ur, choć nie jest to płyta, którą od razu się kocha. Może nie tyle trzeba do niej dojrzewać, co porządnie osłuchać się z nią i raz po raz wyłapywać kolejne smaczki. Tekstowo najbardziej przemawiają do mnie Piosenka Boga i Po co mi serce, tak.
Bruhaha brzmi ciężko, a jak na Lecha wręcz jazzowo nawet. Stężenie absurdu tekstowego na wysokim poziomie, miejscami nawet Ave Hella wymięka.
Fiu Fiu jest spoko, ale to nie są szczyty tego gościa. Lubię, ale bez przesady, choć czuję sentysmęt bo to pierwszy mój jego album był. Raczej.

Plagiaty także zawsze w sercu, ten album przypomina mi ostanie dwa twory Bowiego. Są to twory, gdzie panowie akceptują pozycję starszego muzyka, tworzącego już muzykę inną, bardziej wyważoną, stonowaną, ale wcale nie gorszą. No i obaj milczą, bo wiedzą, że nie mają już nic do powiedzenia. Nie chcą rozmieniać się na drobne. No, w przypadku Davida powód może być nieco inny, ale dajcie mi żyć w iluzji.

Co do utworu solowego, to chyba jednak Dobranoc. Genialne zwieńczenie bardzo dobrej płyty. Chociaż nie, Paragwaj jednak też miażdży. A tam, wrzuciłbym cokolwiek z Historii i też by siadło, nieważne.

Ostatnio widziałem reedycję Piosenek na CD. Szkoda tylko, że w tym okropnym digipacku. Ale cóż, co Lech, to Lech. Dla niego zawsze warto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MariuszGr



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 37
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Gru 13, 2012 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dla "Piosenek", których nie było dłuuugo na CD, kupiłem gramofon. Bo czarną płytę oczywiście miałem:)
_________________
http://blognroll.blox.pl/html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kriejtiw



Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 384

PostWysłany: Czw Gru 13, 2012 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MariuszGr napisał:
Ja dla "Piosenek", których nie było dłuuugo na CD, kupiłem gramofon. Bo czarną płytę oczywiście miałem:)

Nieźle.
I co? Czy jakikolwiek utwór stamtąd trzyma poziom Paragwaju? I tak sobie w końcu kupię, ale jeśli tak, to przyspieszy to mą decyzję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek