FAQFAQ
SzukajSzukaj
UżytkownicyUżytkownicy
GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja

ProfilProfil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ZalogujZaloguj

Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna
Użytkownikami tego forum nie są wyłącznie (i w większości) członkowie Polskiego Fanklubu Queen, dlatego ogółu opinii prezentowanych na forum nie można traktować jako opinii Fanklubu, w tym jego Zarządu i innych organów nadzoru.
Polski Fanklub Queen

Czat.Queen.PL!
Anathema!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jak oceniacie Anatheme?
100%
25%
 25%  [ 8 ]
85%
16%
 16%  [ 5 ]
50%
9%
 9%  [ 3 ]
30%
9%
 9%  [ 3 ]
5%
16%
 16%  [ 5 ]
0%
22%
 22%  [ 7 ]
Wszystkich Głosów : 31

Autor Wiadomość
Lily of the valley



Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 820

PostWysłany: Nie Paź 07, 2012 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arsen napisał:
Najlepiej wspominam z tego A Simple Mistake (żałuj nar Razz)


Nie wiem, jak Nar, ale ja trochę żałuję.

Cytat:
Później (albo wcześniej) gdy już wydawało się że kończą Vincent powiedział "We are In Poland so it would be rude, not to play some songs from Alternative 4" (w sumie nie wiem jaki jest związek, ale mi to nie przeszkadza) i


Kojarzy się to:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Alternatywy_4
_________________
- Nigdy nie jest się zupełnie wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia - powiedział nagle Włóczykij. - To wiem.
- Wiem, że ty wszystko wiesz - mówiło dalej stworzonko, przysuwając się jeszcze bliżej. - Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko, co mówisz, jest słuszne, i zawsze będę się starał być równie wolnym jak ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Nie Paź 07, 2012 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepszy koncert na jakim byłem. Może temu, że w małym klubie pierwszy raz a nie na jakimś wielkim festiwalu czy większym klubie (typu Spodek dla pokazania o co mi chodzi). Metr od Danny'ego (chyba najsympatyczniejszy muzyk jakiego na oczy widziałem) i blisko reszty kapeli, koncert trwający z supportem jakieś 4 godziny (przez co byłem w domu o 5 rano bo autobusu nie miałem, no ale trudno Razz) i taki autentyczny luz, sympatyczniejsi ludzie niż na festiwalach, znający każdą piosenkę na pamięć praktycznie.

U nas były smaczki typu śpiewanie 'sto lat... kto się z nami nie napije' chyba z 10 razy co zawsze wzbudzało radość zespołu, tort przyniesiony do Danny'ego który został przez niego wywalony na podłogę i nawet z tej podłogi go zaczął jeść xd Były nawet... oświadczyny, bardzo wzruszające to wszystko było jeszcze z otoczką muzyczną, wiadomo jaką.

Generalnie chyba o muzyce nie ma co pisać. Anathema wskoczyła chyba do mojego TOP 5 zespołów po tym koncercie. A jeszcze niedawno ich nie znałem w ogóle. (pewnie z Neil'em Youngiem będzie podobnie idąc typ tropem... Razz). Dodam tylko, że z nowej płyty i We're Here wszystko było idealne więc się z Arsenem nie zgadzam, kawałki z Judgement to wiadomo.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Arsen



Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 126
Skąd: Polska

PostWysłany: Nie Paź 07, 2012 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xavi napisał:
koncert trwający z supportem jakieś 4 godziny

To tak samo jak w Warszawie. Od 20:00 do trochę ponad północy.

Xavi napisał:
Metr od Danny'ego

Też stałem bardzo blisko Danny'ego. Z racji, że się ruszał to ciężko tu podać odległość ale nie raz było i metr albo mniej. Raz nawet prawie dotknąłem jego ręki.

Xavi napisał:
Najlepszy koncert na jakim byłem.

Znowu same here, jak już pisałem. Wink

Xavi napisał:
Były nawet... oświadczyny

A czyje?

Xavi napisał:
Dodam tylko, że z nowej płyty i We're Here wszystko było idealne

No nie wiem. Mi się oczywiście podobały, ale nie były tak zaśpiewane jak na wersji studyjnej. Chyba, że w piątek Vincent był w gorszej formie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Nie Paź 07, 2012 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bodajże Pawła z Angelą (której zagrano potem Angelicę specjalnie Razz), dwóch ludzi, którzy poprosili zespół o wejście na scenę. Dziewczyna się popłakała oczywiście i ładne to było.

A Vincent bez zarzutu śpiewał, właśnie dość podobnie do oryginałów. Może faktycznie miał u was gorszy dzień.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Anet



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 762
Skąd: Leszno/ Wrocław

PostWysłany: Nie Paź 07, 2012 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale żałuję, że mnie wczoraj tam nie było Crying or Very sad Crying or Very sad
_________________
"O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bizon



Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 13394
Skąd: Radomsko/Łódź

PostWysłany: Pon Paź 08, 2012 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.449604688425784.119744.328479143871673&type=1

rockaxxessowe foty z bydgoszczy Smile
_________________

if you don't like oral sex, keep your mouth shut...
http://issuu.com/rockaxxess/docs/rock_axxess_15-16 - nowy numer ROCK AXXESS

you never had it so good, the yoghurt pushers are here
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Xavi



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 2519

PostWysłany: Pon Paź 08, 2012 12:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie: czy opłaca się brać dwie epki jeśli nie złapało do końca Serenades? W przeciwieństwie do świetnego Silent Enigma. I czy do Serenades trzeba dojrzeć w jakiś sposób czy lepiej się nie męczyć?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 08, 2012 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Xavi napisał:
Bodajże Pawła z Angelą (której zagrano potem Angelicę specjalnie Razz)

Moje życie straciło sens. Przecież mogłem pojechać na wszystkie cztery koncerty (nie wiem za co, ale mogłem Razz). Dałbym się pochlastać, gdyby mi zagrali Angelicę.

Xavi - Serenades jest świetne, więc jak Cię nie łapie, to smutna prawda o Tobie. EPki również. A jeśli złapało Cię J'ai Fait une Promesse, to ogarnij Everwake - 20 razy lepsze.

No i trochę szczegółów z koncertu ode mnie, bo Arsen gada bzdury (te "dziwne rzeczy z gitarą" to prawdopodobnie w jego relazcji był stary numer Danny'ego z looperem na koniec Flying, stary niemal tak samo jak ten kawałek i trochę już nużący za trzecim razem Razz).
Po pierwsze - support grał świetnie, ale rozciągał kawałki niemożebnie, a już ostatni to chyba z 15 minut mielili i ucieszyłem się, gdy wreszcie skończyli Razz
Po drugie - po Thin Air było Dreaming Light.
Po trzecie, stwierdzam, że Deep jest jedną z niewielu ich rzeczy, którą słyszałem na żywo już trzeci raz i nadal jara mnie niezmiennie. BTW, byłem pod klubem już przed szóstą i podsłuchiwałem, jak grali na próbę właśnie ten kawałek, potem Closer i A Storm Wink
Wtedy też zagadnął mnie niejaki Mike, który przyjechał do Warszawy na Anathemę specjalnie z Gruzji(!), jak się później okazało, miał okazję wcześniej spotkać pod klubem Jamiego i Lee, któreś musiało szepnąć słówko Vincentowi, ten więc ze sceny witając publiczność szczególnie przywitał właśnie owego Mike'a i zadedykował mu Dreaming Light.
Genialne niezmiennie połączenie Emotional Winter/Wings of God, mam nadzieję, że dobre przyjęcie tych zapomnianych perełek skłoni ich, by na następne trasy też wygrzebywać takie ciekawostki, ja już nie mówię o starszych płytach, ale z samych Judgement, Fine Day i Disaster jeszcze sporo rzeczy chętnie bym usłyszał Smile
Po... Po kolejne, Arsen się w ogóle nie zna, bo przecież faktem niezaprzeczalnym jest, iż Universal jest jednym z najsłabszych ich kawałków i ratuje go tylko późniejszy motyw na pianinie, natomiast słyszę ten kawałek już trzeci raz i jak rozumiałem, że koncepcja zagrania całego We're Here Because We're Here implikowała granie tego na trasie promującej ów krążek, tak naprawdę nie rozumiem, po cholerę trzymają to w secie, a nie grają, np. Summernight Horizon czy nawet Angels Walk Among Us.
Po chyba siódme i pół - nie było nic, co choćby przypominałoby Ascension, natomiast zagrali, czym zaskoczyli chyba wszystkich, pół Oriona. I to całkiem nieźle Wink
Po ostatnie, zgadzam się ze wszystkimi, że One Last Goodbye było... no, niesamowite, po taki ten utwór jest.

Szczęśliwy uniosłem z miejsca zbrodni... eee... znaczy z koncertu podpisane wszystko, co miałem (czyli bez Alternative 4 i Silent Enigmy oraz Crestfallen/Pentecost, bo te mam w digipackach, a brałem same booklety. Ale podpisali mi też wkładki do kaset Alternative 4, Serenades i Crestfallen EP Smile), plakat (jakaś pani rozdawała je po koncercie na sali) no i kostkę. Danny kręcąc się przy merchandizie rozdawał takie, z jednej strony ich stare, kaligrafowane logo i "1992", z drugiej ich nowe logo, ten prosty font i "2012". No i zdjęcia z Vincentem, Lee. BTW, na tym zdjęciu co wrzuciłem to ja jestem ten, co trzyma ten aparat z włączającym się akurat fleszem Wink
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Arsen



Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 126
Skąd: Polska

PostWysłany: Pon Paź 08, 2012 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziutek98 napisał:
Szczęśliwy uniosłem z miejsca zbrodni... eee... znaczy z koncertu [...] plakat (jakaś pani rozdawała je po koncercie na sali)


Plakaty widziałem jak ludzie dawali do podpisywania, ale nie dałem rady zlokalizować ich źródła (a poruszanie się w tym tłumie było nie lada wyzwaniem).

A co do Ascension to przez chiwle miałem takie wrażenie, a Oriona nie znałem, więc rozpoznać nie mogłem (smutna prawda o mnie).

xavi napisał:
mam pytanie: czy opłaca się brać dwie epki jeśli nie złapało do końca Serenades? W przeciwieństwie do świetnego Silent Enigma. I czy do Serenades trzeba dojrzeć w jakiś sposób czy lepiej się nie męczyć?

Znowu smutna prawda o mnie, ale jeśli idzie o najstarsze płyty to się nie znam. Silent Enigma podchodzi mi prawie tak samo cięzko jak Serenady, są tylko 3 kawałki z tego okresu, których uwielbiam słuchać: Sleepless, Dying Wish i We, The Gods i dla tego ostatniego warto zapoznać się z Pentecost III, co do pierwszej EP-ki, to słuchalem ją ze 2 razy i nie znalazłem tam nic interesującego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziutek98



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3947
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 08, 2012 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arsen napisał:
xavi napisał:
mam pytanie: czy opłaca się brać dwie epki jeśli nie złapało do końca Serenades? W przeciwieństwie do świetnego Silent Enigma. I czy do Serenades trzeba dojrzeć w jakiś sposób czy lepiej się nie męczyć?

Znowu smutna prawda o mnie, ale jeśli idzie o najstarsze płyty to się nie znam. Silent Enigma podchodzi mi prawie tak samo cięzko jak Serenady, są tylko 3 kawałki z tego okresu, których uwielbiam słuchać: Sleepless, Dying Wish i We, The Gods i dla tego ostatniego warto zapoznać się z Pentecost III, co do pierwszej EP-ki, to słuchalem ją ze 2 razy i nie znalazłem tam nic interesującego.

We, the Gods to jest moc i słuszny gniew i genialny utwór, ale jeśli idzie o Pentecost, to mam jednego, zdecydowanego faworyta - Kingdom. Natomiast Crestfallen, pomijając genialny utwór tytułowy, to przede wszystkim dla mnie ...and I Lust, jeden z pierwszych utworów Anathemy, jaki poznałem i z tego wczesnego okresu IMO najlepszy. To jest to, co mnie totalnie w tym death doomie z tej fali jara - zderzenie brudnej, deathowej stylistyki z pięknymi melodiami.
_________________
PRÖWLER - kapela rockowa, ja na basie. Info o koncertach na kanale pod linkiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum.Queen.PL (tylko do odczytu) Strona Główna -> Another World Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group. Dopracował: Piotr^ Kaczmarek